ОПИС ДОКУМЕНТУ

Статус:

Прийнятий вцілому

Дата:

23.11.2021

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 1999
 Про звернення Калуської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо ціни на газ для гуртожитків

 
Про звернення Калуської міської    ради  до Кабінету Міністрів України щодо ціни на газ для гуртожитків 
м.Калуш
(двадцять перша сесія восьмого
демократичного скликання) 
   
Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада 
 
ВИРІШИЛА:
            1. Схвалити і направити звернення Калуської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо ціни на газ для гуртожитків(додається).
 
2. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови Богдана Білецького.
  
Міський голова                                                                           Андрій НАЙДА
  
Кабінету Міністрів України
 
ЗВЕРНЕННЯ
 
Звертаємось до Вас з важливим питанням, яке турбує Калуську міську територіальну громаду. Стосується це постачання газу до гуртожитків, які є житловим фондом Калуської міської територіальної громади.
ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» уклав із НАК «Нафтогаз України» договір купівлі – продажу природного газу для потреб побутових споживачів. Предметом договору є купівля - продаж природного газу для потреб виключно побутових споживачів і при цьому не враховуються інтереси побутових споживачів, котрі проживають у гуртожитках. Відповідно до урядових нормативних документів, обсяги споживання для будівель гуртожитків не можуть бути придбані компанією за ціною, яка б дозволяла здійснювати постачання природного газу за ціною 7,99 грн за кубометр.
Відповідно до листа Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 16.05.2019р. №5359/16.3.2/7-19 та п.п. 13 п.2 розділ IVКодексу ГТС (постанова НКРЕКП від 30.09.2015р. №2493), відомче житло та гуртожитки відносяться до категорії споживачів, що не є побутовими.
Мешканці гуртожитків використовують природній газ для приготування їжі на  газових плитах, проживають у житловому фонді, і при цьому відносяться до категорії споживачів, що не є побутовими.
Така ситуація прогнозовано викликала соціальну напругу серед мешканців гуртожитків. Підхід до розрахунків за газ є зовсім незрозумілим. На наше переконання мешканці гуртожитків, які відносяться до житлового фонду територіальних громад повинні відноситись до категорії споживачів, що є побутовими.
Беручи до уваги наведену вище інформацію просимо Вас  вжити заходів щодо перегляду постанов НКРЕКП, які стосуються віднесення гуртожитків територіальних громад до категорії споживачів, що не є побутовими.
 
 
Прийнято на  21  сесії восьмого демократичного скликання    
Калуської міської ради   25.11.2021 року