ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XV

Скликання:

VIII

Статус:

В цілому

Дата прийняття:

24.06.2021

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

 • Підтримали
  25
 • Не підтримали
  0
 • Утримались
  0
 • Не голосували
  2
 • Відсутні
  12

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ

ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ДРУК РІШЕННЯ ПЕРЕГЛЯНУТИ ТЕКСТ ПРОЄКТУ

ТЕКСТ РІШЕННЯ: № 639

УКРАЇНА

КАЛУСЬКА МІСЬКА РАДА

РІШЕННЯ

24.06.2021 639

Про затвердження протоколуузгоджувальної комісії повирішенню земельних спорів м.Калуш
(п’ятнадцята сесія восьмого
демократичного скликання)

Розглянувши заяви громадян, керуючись ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.12 Земельного Кодексу України, враховуючи рекомендації постійної комісії міської ради з питань будівництва та землеустрою, постійної комісії з питань власності, житлово-комунального господарства та екології, мiська pада

ВИРІШИЛА:

 1. Затвердити протокол узгоджувальної комісії по вирішенню земельних спорів від 04.06.2021 року № 9.
 2. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського голови Мирослава Тихого та постійні комісії міської ради з питань будівництва та землеустрою; з питань власності, житлово-комунального господарства та екології.

Міський голова                                                                                                                Андрій Найда

 
 

Затверджено:
                                                                                      рішення   міської ради 
 24.06.2021 №639
                                                        Секретар міської ради
                                                                                Гільтайчук В.В.

 
 

Протокол № 9
засідання узгоджувальної комісії по вирішенню земельних спорів

від 04.06.2021 року                                                                        м. Калуш

Присутні:  
Мельник Володимир Андрійович
 
 
-начальник  управління земельних відносин Калуської міської ради,
голова комісії;
 
Гергічна Елла Миколаївна
 
 
 
Корпан Юлія Сергіївна
 
 
Кузик Роман Володимирович
 
Рекунов Юрій Іванович
 
 
Собчук Анатолій Володимирович
 
 
 
 
Шпитальний Роман Романович
 
 
Воконоголь Сергій Євгенійович
 
 
 
Онуфрик Любомир Ярославович
 
 
 
Гулимчук Любомир Васильович
 
 
 
-головний спеціаліст відділу землеустрою управління земельних відносин Калуської міської ради, секретар комісії;
 
- головний спеціаліст-юристюридичного відділу виконавчого комітету Калуської міської ради;
- начальник управління архітектури та                                                                           містобудування Калуської міської ради;
- начальник управління житлово-                                                                         комунального господарства Калуської                                                                        міської ради;
- начальник міськрайонного управління
у Калуському районі та м.Калуші                                                                          Головного управління Держгеокадастру                                                                         в Івано-Франківській області (за згодою);
 
-   начальник юридичного відділу –юрист виконавчого комітету Калуської міської ради;
- депутат міської ради, голова постійної                                                                          комісії міської ради з питань власності,                                                                          житлово-комунального господарства та                                                                         екології (за згодою);
- депутат міської ради, голова постійної комісії міської ради з питань будівництва та землеустрою (за згодою);
 
- староста Ріп’янського старостинського округу.
 
 
 
 
     
Порядок  денний
 
1. Розгляд заяви гр.Свистуна Мар’яна Ігоровича стосовно погодження межі земельної ділянки в с/т «Хімік», сад №9, ділянка № 4 площею 0,0453 га для ведення садівництва суміжними землекористувачами гр. Цирульник Дарією Дмитрівною та гр. Пристаєм Віктором Ігоровичем.
Гергічна Е.М.: повідомила, що суміжні землекористувачі на засідання узгоджувальної земельної комісії не з’явились, хоча були повідомлені завчасно. При цьому зауважила, що положенням про узгоджувальну комісію по вирішенню земельних спорів, затвердженого рішенням міської ради від 10.12.2020 року № 78 визначено, що у разі відсутності однієї із сторін при першому вирішенні питання розгляд питання переноситься на наступне засідання.
Мельник В.А.: запропонував перенести розгляд заяви гр.Свистуна М.І.на чергове засідання комісії із повторним запрошенням сторін.
 
         Голосували:                                                      «за»                   9
 
Вирішили:
Розгляд заяви гр.Свистуна М.І.перенести на чергове засідання комісії із повторним запрошенням сторін.
 
2. Розгляд заяви гр. Цюпак Надії Степанівни з приводу захоплення частини земельної ділянки комунальної власності вс. Яворівка Калуського районугромадянкою Фіртась Михайлиною Василівною.
Цюпак Н.С.: повідомила присутнім, що у 2020 році оформила право власності на земельну ділянку (кадастровий номер 2622886003:05:001:0139) площею 0,2500 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), не врахувавши частину земельної ділянки, на якій знаходиться канал стічних вод з декількох господарств по вул.Л.Українки.
Однак, на сьогоднішній день гр.Фіртась М.В. має намір приватизувати і засипати частину земельної ділянки, на якій знаходитьсяканал стічних вод.
          Фіртась М.В. проінформувала, що згідно із рішенням Новицької сільської ради від 23.12.2020 року №117-2/2020 отримала дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд(присадибна ділянка) на вул.Луги, 1 в с.Завій Калуського району площею 0,2300 га.
 
При цьому, рішенням Новицької сільської ради від 19.05.2021 року №552-6/2021 затверджено Акт комісії по вирішенню земельних спорів з приводу суміжного землекористування від 21.04.2021 року, в якому визначено при розробленні документації між домогосподарством гр.Фіртась М.В.та гр.Цюпак Н.С. залишити межу шириною 20 см.
Мельник В.А.:згідно із ч.2 ст.158 Земельного кодексу України виключно судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, а також спори щодо розмежування територій сіл, селищ, міст, районів та областей.
Враховуючи те, що гр.Цюпак Н.С. використала своє право безоплатної передачі земельної ділянки відповідно до ч.4 ст. 116 Земельного кодексу України, тому питання щодо скасування права власності на земельну ділянку (кадастровий номер 2622886003:05:001:0139) площею 0,2500 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд(присадибна ділянка) вирішується виключно в судовому порядку.
        
Голосували:                                                                        «за»                   10

 
 
Вирішили:
        Рекомендувати гр.Цюпак Н.С.щодо скасування права власності на земельну ділянку (кадастровий номер 2622886003:05:001:0139) площею 0,2500 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) в с. Яворівка Калуського району звертатися до суду.
 
2. Розгляд заяви гр. Зварича Івана Івановича з приводу захоплення частини земельної ділянки в с. Яворівка Калуського району громадянкою Височан Галиною Михайлівною.
Гергічна Е.М.: повідомила, що інтереси гр.Зварича І.І. представляє Бойко Марія Іванівна згідно довіреності від 18.09.2019р.
         Одночасно зазначила присутнім членам комісії про те, що суміжний землекористувач - гр. Височан Г.М. на засідання узгоджувальної земельної комісії не з’явилась, хоча була повідомлена завчасно. При цьому зауважила, що положенням про узгоджувальну комісію по вирішенню земельних спорів, затвердженого рішенням міської ради від 10.12.2020 року № 78 визначено, що у разі відсутності однієї із сторін при першому вирішенні питання розгляд питання переноситься на наступне засідання.
Мельник В.А.: запропонував перенести розгляд заяви гр.Зварича І.І.на чергове засідання комісії із повторним запрошенням сторін.
 
                              Голосували: 
«за»                   10
«проти»             0   
«утримались»   0
 
 
Вирішили:
        Розгляд заяви гр.Зварича І.І.перенести на чергове засідання комісії із повторним запрошенням сторін.
 
 
 
Голова комісії:                                  _________________  Володимир Мельник
Заступник голови комісії:                _________________  Роман Шпитальний
Секретар комісії:                             _________________ Елла Гергічна
Члени комісії:                                  _________________  Юлія Корпан
                                                         _________________  Роман Кузик
                                                         ________________    Анатолій Собчук
                                                         ________________   Юрій Рекунов
                                                         ________________   Любомир Онуфрик
                                                ________________   Сергій Воконоголь
                                                ________________   Любомир Гулимчук