ОПИС ДОКУМЕНТУ

Доповідачі:


Дидич Ігор Дмитрович

Рішення:

Прийнято

Сесія:

LXXXV

Скликання:

VIII

Вид:

В цілому

Номер:

1359

Дата реєстрації:

24.03.2025

Проголосовано:

27.03.2025 13:04:13

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    25
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    4
  • Відсутні
    10

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ ДРУК РІШЕННЯ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 1359

Текст:

 

      Відповідно до  ст. 26  Закону України «Про  місцеве самоврядування в Україні», керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 №587 «Про організацію надання соціальних послуг» та постановою Кабінету Міністрів України  від 19.01.2022 №31 «Про затвердження порядку здійснення реабілітаційних послуг», беручи до уваги лист директора комунального закладу «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю  «Добродія Калуська» Ігоря Дидича  щодо приведення у відповідність Статуту до нормативно-правових актів з метою надання соціальних послуг, враховуючи рекомендації постійної комісії  міської ради з питань гуманітарної роботи, законності та антикорупційної політики, міська рада

ВИРІШИЛА:


  1. Затвердити нову редакцію Статуту комунального закладу «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Добродія Калуська» (додається).

  2. Директору комунального закладу «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Добродія Калуська» (Ігор Дидич) здійснив державну реєстрацію Статуту згідно з вимогами чинного законодавства.

  3. Визнати таким, що втратило чинність рішення Калуської міської ради від 30.06.2022 №1436.

  4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови Наталію Кінаш.


 

Міський голова                                                                Андрій НАЙДА 

 
ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення міської ради

______2025 №__________

Секретар міської ради

Віктор ГІЛЬТАЙЧУК


 

СТАТУТ

КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ


«ЦЕНТР КОМПЛЕКСНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ "ДОБРОДІЯ КАЛУСЬКА"

 

(нова редакція)

 



 

КАЛУШ 2025

 

 

   

1. Загальні положення





     1.1. КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ЦЕНТР КОМПЛЕКСНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ "ДОБРОДІЯ КАЛУСЬКА" (далі - ЦЕНТР)(код ЄДРПОУ 36381954 є закладом системи органів  праці  та  соціального  захисту населення,   метою   діяльності   якого   є   здійснення  заходів, спрямованих  на  розвиток   та   коригування   порушень   розвитку дитини з інвалідністю,  навчання  її  основним  соціальним  та побутовим навичкам,  розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції у суспільство.

    

     1.2. Засновником ЦЕНТРУ є Калуська міська рада (код ЄДРПОУ 33578261).

 

     1.3. ЦЕНТР є закладом, який не має на меті отримання прибутку,  для  перебування  дітей з інвалідністю,  які мають  відповідні  медичні показання і потребують спеціальних умов для одержання соціальної реабілітації.





     1.4. При здійсненні реабілітаційних заходів діти з інвалідністю користуються всіма правами,  визначеними статтею 31 Закону України "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні"( 2961-15 ).





     1.5. Координація   роботи   ЦЕНТРУ,   організаційно-методичне забезпечення   його   діяльності  здійснюються  органом  праці  та соціального захисту населення Калуської міської ради





     1.6. ЦЕНТР взаємодіє з місцевими органами  охорони здоров'я, освіти і науки, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,тощо.





     1.7. Види    діяльності,    що    потребують   ліцензування, здійснюються  ЦЕНТРОМ  після  отримання  в  установленому порядку відповідної ліцензії.





     1.8.   У   своїй  діяльності  ЦЕНТР  керується  Конституцією ( 254к/96-ВР )  та  законами України, актами Президента України, Кабінету   Міністрів   України,  наказами  Міністерства  праці та соціальної  політики України, іншими нормативно-правовими актами з питань   соціальної  реабілітації  дітей з інвалідністю,рішеннями міської ради та виконавчого комітету,  а  також  цим Статутом.

    1.9. Повне найменування ЦЕНТРУ: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ «ДОБРОДІЯ КАЛУСЬКА». Скорочене найменування: КЗ «ДОБРОДІЯ КАЛУСЬКА».

    1.10. ЦЕНТР є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства, печатку, штамп зі своїм найменуванням та бланк.

    1.11. Місцезнаходження ЦЕНТРУ: вул. Героїв України,9а, 77304 місто Калуш, Івано-Франківська область.

 

     2. Завдання ЦЕНТРУ





     ЦЕНТР забезпечує:





    2.1. Реалізацію головних завдань, визначених Законами України "Про основи    соціальної   захищеності   осіб з інвалідністю в  Україні" ( 875-12 ),  "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні" (2961-15), "Про  соціальні  послуги" (966-15),  щодо забезпечення права дітей з інвалідністю на соціальну реабілітацію та адаптацію з метою їх наступної  інтеграції  в  дитячі  колективи  дошкільних установ та загальноосвітніх шкіл.

     Діти з інвалідністю, які згідно з медичним висновком потребують постійного  стороннього  догляду  і   не  можуть перебувати   в загальноосвітніх   закладах,     забезпечуються     соціальним, психолого-педагогічним патронатом вдома.





    2.2. Створення  умов  для  всебічного   розвитку,   засвоєння вихованцями  знань,  умінь  і  навичок  з  метою  підготовки їх до здобуття дошкільної освіти,  з подальшим здобуттям дітьми  базової та  повної  загальної  середньої  освіти,  професійно-технічної та вищої освіти з урахуванням рекомендацій лікарів.





    2.3. Підготовку батьків дітей з інвалідністю до продовження реабілітаційного  процесу з дітьми з інвалідністю поза межами ЦЕНТРУ.





     2.4. Надання  кваліфікованої  допомоги   дітям з інвалідністю  у здійсненні  корекції  психофізичного розвитку  за індивідуальною програмою реабілітації та  залучення  до  участі  в  цій програмі батьків  або законного представника.





     2.5. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 №587 «Про організацію надання соціальних послуг» та постанови Кабінету Міністрів України  від 19.01.2022 №31 «Про затвердження порядку здійснення реабілітаційних послуг»,

надання соціальних послуг: соціальна адаптація, соціальна реабілітація осіб з інтелектуальними та психічними порушеннями.

           Проведення комплексної    реабілітації дітей з інвалідністю. 





     2.6. Надання реабілітаційних послуг згідно  з індивідуальною

програмою реабілітації дитини з інвалідністю.

 





     2.7. Надання  дітям з інвалідністю  комплексної   соціальної, психологічної, педагогічної та інших видів реабілітації.











  3. Порядок зарахування до ЦЕНТРУ та відрахування з нього





     3.1. Зарахування    дітей з інвалідністю  здійснюється  ЦЕНТРОМ відповідно до направлених  документів УСЗ КМР згідно із Законом України «Про реабілітацію дітей з інвалідністю в Україні».



     3.2. До ЦЕНТРУ зараховуються діти віком від 3 до 18  років  з фізичними або розумовими вадами розвитку, які отримали статус особи з інвалідністю.

      У  виняткових  випадках  можливе   продовження  терміну перебування дитини з інвалідністю після досягнення нею 18 років на один рік   з   метою   завершення   виконання   індивідуального  плану реабілітації.

      Рішення  про продовження строку перебування особи з інвалідністю  приймається реабілітаційною  комісією ЦЕНТРУ.





 3.3.  Прийняття, відрахування та термін курсу реабілітації визначається  реабілітаційною комісією  після проведення відповідного тестування дитини з інвалідністю та затверджується наказом  директора.

         Батьків або законного представника дитини з інвалідністю повідомляють у письмовій формі про закінчення курсу реабілітації дитини  не пізніше ніж за 7 календарних днів.





 3.4. За дитиною з інвалідністю зберігається місце в ЦЕНТРІ в разі її хвороби,  карантину,  хвороби або відпустки  батьків або законного представника,  а також у літній період, але не більше 60 календарних днів.





 3.5 . Після  закінчення  курсу  комплексної реабілітації   ЦЕНТР видає  отримувачу довідку про надані реабілітаційні послуги та результати  комплексної реабілітаціЇ (абілітації) за формою затвердженою  Міністерством Соціальної Політики.

 

3.6. До установи не зараховуються особи, стан здоров’я яких унеможливлює проведення реабілітаційних заходів, з  медичними протипоказаннями.

 

 4. Учасники процесу соціальної реабілітації в ЦЕНТРІ.





     4.1. Учасниками  процесу  соціальної  реабілітації є діти з інвалідністю, практичні психологи, вчителі-реабілітологи, асистенти вчителів реабілітологів, вихователі соціальні по роботі з дітьми з інвалідністю , асистенти вихователів соціальних по роботі з дітьми з інвалідністю , фахівці з  фізичної  реабілітації, вчителі-логопеди, лікар-педіатр,   медична   сестра  з масажу  та інші працівники, які беруть участь у процесі соціальної  реабілітації дітей з інвалідністю, батьки або законні представники дітей з інвалідністю



     4.2. Перебування дітей з інвалідністю, які проходять реабілітацію в ЦЕНТРІ, здійснюється в таких підгрупах:

     - ранньої соціальної реабілітації для  дітей з інвалідністю  віком від 3 до 6 років (при створенні відповідних умов);

     - соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю віком від 6  до 14 років;

     - професійної орієнтації для дітей віком від 14 до 18 років.





 

     5. Діяльність реабілітаційної комісії





     5.1. У ЦЕНТРІ утворюється реабілітаційна комісія, склад та положення якої затверджується директором ЦЕНТРУ.  До складу реабілітаційної комісії входять фахівці ЦЕНТРУ.

    На засідання реабілітаційної комісії залучаються представники місцевих  органів  охорони  здоров'я,  освіти  і  науки,  праці та соціального захисту населення.





     5.2. Реабілітаційна комісія ЦЕНТРУ здійснює:

 

     5.2.1. Складання індивідуального плану реабілітації.

 

     5.2.2. Контроль за виконанням   індивідуальної   програми реабілітації дитини з інвалідністю.

 

     5.2.3. Планування  навчально-виховної та корекційно- відновлювальної роботи, контроль за її ефективністю.

 

     5.2.4. Визначення   строків    і    тривалості   проходження реабілітації дитиною з інвалідністю відповідно до її індивідуальної програми реабілітації.

 

     5.2.5. Забезпечення послідовності, комплексності і безперервності виконання  реабілітаційних  заходів,   оцінку   їх результатів та ефективності.





          6. Організація  соціальної  реабілітації  дітей з інвалідністю у ЦЕНТРІ.





     6.1. Реабілітаційний процес здійснюється на основі наукового змісту,форм і методів психолого-педагогічного супроводу,абілітації та реабілітації, що забезпечують засвоєння дітьми з інвалідністю необхідних практичних знань, умінь та соціальних навичок, корекцію вад психофізичного розвитку.





     6.2. Оволодіння навичками захисту власних прав та інтересів, самоаналізу та позитивного сприйняття себе та оточуючих, навичок спілкування, забезпечення  автономного проживання у суспільстві з необхідною підтримкою.





     6.3. Надання   своєчасної    та    ефективної   корекційної, соціальної психологічної допомоги дитині з інвалідністю та організація абілітаційного навчання відповідно до особливостей її психо-фізичного розвитку.





     6.4. З метою виявлення вад розвитку  дитини  та її потреб фахівцями ЦЕНТРУ проводиться первинне обстеження дитини з інвалідністю, спілкування з батьками або законним представником дитини з інвалідністю.





     6.5. На підставі індивідуальної   програми  реабілітації дитини з інвалідністю  фахівці  ЦЕНТРУ розробляють  індивідуальний план реабілітації, що включає комплекс  реабілітаційних  заходів та враховує діагноз дитини її психофізичний розвиток,індивідуальні особливості  та можливості, а також стан сім'ї в цілому,соціальні та економічні можливості, відносини між членами сім'ї дитини з  інвалідністю.





     6.6. Індивідуальний план реабілітації  затверджується  директором ЦЕНТРУ.





     6.7. Розклад та тривалість індивідуальних та групових занять визначається реабілітаційною комісією.

    

     6.8. В ЦЕНТР зараховуються діти з інвалідністю, які за станом здоров’я не потребують постійного цілодобового нагляду;   





     6.9. У  ЦЕНТРІ  щорічно  встановлюється  та  затверджується мережа  груп, наповнюваність  яких  становить 10 дітей з інвалідністю.





     6.10. З метою забезпечення ефективності, удосконалення форм і методів реабілітаційних заходів ЦЕНТР аналізує та узагальнює  дані про   вихованців, які  вибули з ЦЕНТРУ, здійснює соціальний, педагогічний і психологічний патронат сімей, у яких виховуються діти з інвалідністю - випускники ЦЕНТРУ.





     6.11. Для  надання консультативно-методичної допомоги батькам та організації першочергової соціально-педагогічної допомоги дітям з інвалідністю,  штатним розписом ЦЕНТРУ передбачається посада  практичного психолога, або вчителя-реабілітолога, який надає допомогу на дому.

     6.12. Якщо дитина з інвалідністю  навчається  у загальноосвітньому навчальному  закладі  за  денною  формою  та  потребує послуг,  що надаються  в  ЦЕНТРІ   соціальної   реабілітації   відповідно   до індивідуальної програми  реабілітації, вона може отримувати такі послуги в зазначеному ЦЕНТРІ за окремим графіком з урахуванням рекомендацій відповідної психолого-медико-педагогічної  консультації.





     7. Організація реабілітаційних заходів у ЦЕНТРІ





     7.1. Заходи з психологічної реабілітації складаються з:

 

     7.1.1. Проведення   психологічної   діагностики   особистості дитини з інвалідністю,  визначення  та   використання   форм,   методів, засобів,    терміну    та    процедур    психологічної   корекції, консультування тощо.

 

     7.1.2. Навчання    прийомам    та    методам   саморегуляції, самовиховання,  самонавчання, формування позитивної мотивації щодо соціальних настанов на життя, професію, працю.

 

     7.1.3. Проведення індивідуальної психокорекційної роботи.

 

     7.1.4. Проведення   психопрофілактичної  та  психокорекційної роботи з сім'єю дитини з інвалідністю.





     7.2. Заходи з педагогічної реабілітації складаються з:

 

     7.2.1. Проведення   корекційно-розвиткової  роботи,  а  саме:

розвиток  слухового  сприймання,  розвиток  зорового   сприймання,

розвиток  мовлення,  корекція пізнавальної діяльності,  формування

навичок     просторового     орієнтування,      соціально-побутове

орієнтування,   формування   компенсаційних  способів  діяльності,

практичне  використання   знань,   умінь   і   навичок,   розвиток

комунікативної діяльності і творчості, фізичний розвиток.





     7.3. Заходи з професійної орієнтації складаються з:

 

     7.3.1.  Розробки   рекомендацій   щодо подальших можливостей     дитини з інвалідністю   у    виборі зайнятості  відповідно до її інтелектуальних та фізичних можливостей.



     7.3.2. Реалізації наявного  потенціалу  дитини з інвалідністю  та ефективної її інтеграції в соціальне життя.





     7.4. Заходи з медичного супроводу включають в себе:

 

     7.4.1. Проведення  медичного    огляду   та     тестування дітей з інвалідністю  на основі об'єктивного обстеження, оцінки їх загального стану та функціональних можливостей.

 

     7.4.2. Визначення фізичної,  сомато-фізіологічної,  сенсорної

та психічної спроможності дитини з інвалідністю за даними індивідуальної програми  реабілітації  та результатів обстеження лікарями ЦЕНТРУ, надання рекомендацій стосовно подальшої можливої (або  неможливої) соціальної реабілітації.

 

     7.4.3. Розробку  рекомендацій   з   дозування   фізичних   та психологічних  навантажень,  створення стереотипів поведінки,  які відповідають фізичним та розумовим можливостям дитини з інвалідністю.

 

     7.4.4. Визначення   адекватності   та  послідовності  заходів лікувально - профілактичного характеру.

 

     7.4.5. Здійснення постійного нагляду та контролю за фізичним, соматичним та психічним станом дітей з інвалідністю.

 

     7.4.6. Організацію    та    контроль   виконання   в   ЦЕНТРІ санітарно-гігієнічних, протиепідемічних та профілактичних заходів, здійснення санітарно-просвітницької роботи.





     8. Управління ЦЕНТРОМ





     8.1. ЦЕНТР  очолює  директор,  який призначається   і  звільняється із займаної посади міським головою.





     8.2. Директор ЦЕНТРУ:

 

     8.2.1.   Несе   персональну  відповідальність  за  результати діяльності ЦЕНТРУ.

 

     8.2.2.   Представляє   ЦЕНТР   в   установах,   організаціях, підприємствах усіх форм власності без довіреності, розпоряджається в установленому порядку майном і коштами ЦЕНТРУ.

 

     8.2.3. Укладає  угоди,   відкриває   банківські   рахунки  в установах банку.

 

     8.2.4. У  межах  своєї  компетенції видає накази, затверджує функціональні  обов'язки працівників, приймає та звільняє з роботи працівників  ЦЕНТРУ, застосовує заходи заохочення та дисциплінарні заходи.

 

     8.2.5. Здійснює контроль за реабілітаційним процесом.

 

     8.2.6. Затверджує правила внутрішнього розпорядку.

 

     8.2.7. Здійснює заходи щодо поліпшення умов праці, дотримання правил  техніки  безпеки,  санітарно-гігієнічних  умов  і пожежної безпеки тощо.

 

     8.2.8. Відповідає за ведення бухгалтерського та статистичного обліку,  складання  звітності  і  подання її в установлені терміни відповідним органам.

 

     8.3. Штатний розпис ЦЕНТРУ затверджується міським головою в межах штатних нормативів   професійного   складу,  розроблених центральним  органом  виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики. Посади не передбачені діючими нормативами та їх чисельність вводяться залежно від конкретних умов обслуговування за рішенням сесії міської ради.





     9. Фінансово-господарська діяльність







     9.1. Фінансово-господарська  діяльність  ЦЕНТРУ здійснюється відповідно  до  кошторису,  штатного   розпису,   затверджених   в установленому порядку.





     9.2. ЦЕНТР має право:

 

     9.2.1. Фінансувати  за  рахунок  власних  коштів заходи,  що сприяють поліпшенню соціально-побутових умов для дітей з інвалідністю.

 

     9.2.2. Укладати   угоди   і  договори  про  співробітництво, установлювати   безпосередні    зв'язки    із    загальноосвітніми навчальними  закладами  за  погодженням  з  відповідними  органами  управління    працею,     діагностично-методичними,     науковими  установами,  підприємствами, організаціями, фондами, товариствами, окремими громадянами на території України та за її межами.





     9.3. Фінансове забезпечення ЦЕНТРУ  здійснюється  відповідно

до статті 42 Закону України "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні"

2961-15 ).

     9.4. ЦЕНТР є неприбутковою організацією. Кошти, одержані як добровільні пожертви юридичних та фізичних осіб, гранти фондів, а також фінансова діяльність спрямована на благодійництво, не розглядається як підприємницька чи інша прибуткова діяльність. 





     10. Контроль за діяльністю ЦЕНТРУ

 

     10.1. Контроль    за    якістю    соціальної     реабілітації  дітей з інвалідністю здійснюють департамент соціальної політики ОДА, спільно  з органами  охорони  здоров'я, освіти і науки відповідно до законодавства.





     10.2. Перевірка  роботи  і  ревізія   фінансово-господарської діяльності  ЦЕНТРУ  проводиться  фінансовими органами відповідно до законодавства.

     

     11.Припинення діяльності ЦЕНТРУ.

 

     11.1. Припинення діяльності ЦЕНТРУ(ліквідація,реорганізація) проводиться на підставі рішення сесії міської ради.

 

     11.2. Ліквідація ЦЕНТРУ вважається завершеною, а ЦЕНТР – ліквідованим з моменту виключення його з державного реєстру.

 

     11.3. У разі ліквідації ЦЕНТРУ його активи підлягають передачі іншій неприбутковій організації територіальної громади, або зараховуються до місцевого бюджету. 

   

 



Директор ЦЕНТРУ                                                                            Ігор Дидич