ОПИС ДОКУМЕНТУ

Доповідачі:


ФІЦАК Тарас Іванович

Рішення:

Прийнято

Сесія:

LXXXVIII

Скликання:

VIII

Вид:

В цілому

Номер:

1485

Дата реєстрації:

13.10.2025

Проголосовано:

13.05.2025 16:42:57

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    30
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    1
  • Відсутні
    8

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ ДРУК РІШЕННЯ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 1485

Текст:

                                       

  Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», беручи до уваги службову записку начальника управління житлово-комунального господарства міської ради Тараса Фіцака від 13.05.2025 № 04-08/______ та враховуючи рекомендації постійної комісії міської ради з питань гуманітарної роботи, законності та антикорупційної політики, міська рада

 

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Погодити проєкт Меморандуму про співпрацю між  Калуською міською територіальною громадою та представниками бізнесу, що додається.

  2. Доручити міському голові Андрію Найді підписати Меморандуму про співпрацю між Калуською міською територіальною громадою та представниками бізнесу.


3.         Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Богдана Білецького.

 

 

 

 

Міський голова                                                                                  Андрій НАЙДА

 

 
ПОГОДЖЕНО:

рішення міської ради

__________ 2025 № ________

Секретар міської ради

_____________ Віктор ГІЛЬТАЙЧУК

 


Меморандум

 про співпрацю між Калуською міською

територіальною громадою та представниками бізнесу

 

«____» ___________ 2025р.                                                     місто ____________

 

Цей Меморандум про співпрацю укладено між Калуською міською територіальною громадою, в особі голови Андрія Найди ради, який діє відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» далі – Сторона 1,

та представниками бізнесу ______________________________________, далі – Сторона 2,  разом іменуються Сторони, а кожна окремо – Сторона, уклали цей Меморандум про співпрацю (далі – Меморандум) з метою реалізації Пілотного проєкту щодо створення безбар’єрних маршрутів у населених пунктах  «Рух без бар’єрів» (далі – Пілотний проєкт).

Враховуючи, що відповідно до Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, з метою забезпечення конституційних прав і свобод та дотримання соціальних гарантій кожної людини та громадянина України на свободу пересування та вільний вибір місця проживання, визнаючи, що відсутність безбар’єрного середовища створює перешкоди для мільйонів громадян і призводить до загального погіршення добробуту кожної людини, прагнучи об’єднати зусилля для своєчасного створення безбар’єрних маршрутів,

керуючись необхідністю вироблення ефективного та прозорого механізму координації спільних дій, Сторони досягли розуміння та згоди щодо наступного:

Стаття 1. Мета і предмет Меморандуму


  1. Цей Меморандум укладено відповідно до міжнародних документів щодо створення безбар’єрного простору, зокрема відповідно до Конвенції про права осіб з інвалідністю, ратифікованої Законом України від 16 грудня 2009 р. № 1767-VI, Європейської соціальної хартії (переглянутої), ратифікованої Законом України від 14 вересня 2006 р. № 137-V, а також Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, схваленої Розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про схвалення Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року» від 14 квітня 2021 р. № 366-р.

  2. У цьому Меморандумі вживаються наступні терміни:


Безбар’єрний маршрут – організований транспортно-пішохідний шлях з об’єктами фізичного оточення, забезпеченими засобами доступності, зручності, інформативності та безпеки для маломобільних груп населення.

Інші терміни використовуються в значеннях, наведених в Законі України «Про регулювання містобудівної діяльності», в Законі України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» та в Національній стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, схвалену Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 366-р.

  1. Метою Меморандуму є поєднання зусиль та взаємодія Сторін, що спрямовані на реалізацію доступних, безпечних та безбар’єрних маршрутів, що забезпечать рівний доступ до публічних, соціальних, адміністративних, транспортних, банківських, страхових, інформаційних, культурно-освітніх, медичних та інших послуг жителям громади, зокрема маломобільним групам населення в рамках Пілотного проєкту, що охоплюють весь цикл життя населення.

  2. Предметом цього Меморандуму є співпраця Сторін для досягнення мети Меморандуму, що здійснюється шляхом покращення доступності публічної, соціальної, адміністративної, медичної, транспортної інфраструктури для людей з обмеженими можливостями, осіб похилого віку, батьків із маленькими дітьми, а також усіх громадян, яким необхідні зручні та безпечні умови пересування.

  3. Цей Меморандум слід розглядати як основу для розроблення подальших заходів, спрямованих на розвиток співпраці Сторін у межах повноважень, визначених законодавством України та цим Меморандумом.

  4. Сторони мають намір забезпечувати одна одній всебічну підтримку для розвитку співпраці згідно з положеннями цього Меморандуму та інформувати одна одну про заходи, спрямовані на її розвиток.

  5. Для досягнення мети, визначеної цим Меморандумом, Сторони можуть за взаємною згодою запрошувати до співпраці в рамках узгоджених напрямів інші підприємства, установи та організації незалежно від форм власності, фахівців у сфері безбар’єрності, інших фахівців, громадські об’єднання.


Стаття 2. Завдання Сторін

2.1. Сторони докладатимуть спільних зусиль щодо:

- співпраці для досягнення мети, визначеної в статті 1 Меморандуму;

- спільних дій задля створення безбар’єрних маршрутів у як можливо більшій їх кількості;

- за необхідності надавати пропозиції з удосконалення законодавства, просування ініціатив для розвитку безбар’єрної фізичної доступності об’єктів інфраструктури та безбар’єрних маршрутів до них;

- здійснювати обмін інформацією (крім конфіденційної) щодо планів діяльності,

проєктів і програм, що розробляються та реалізуються з питань розвитку безбар’єрної інфраструктури та безбар’єрних маршрутів;

- дотримуватися у співпраці принципів законності, гуманності, соціальної справедливості, прозорості та відкритості, підзвітності, спільності інтересів.

2.2. Громади мають намір:

- підготувати та провести інформаційну кампанію для мешканців громади щодо можливостей, які надає Пілотний проєкт;

- провести аналіз потреб маломобільних груп у доступному пересуванні містом, визначити кількість мешканців, які користуються послугами на створених маршрутах (публічні, адміністративні, медичні, соціальні, реабілітаційні, транспортні, банківські, культурно-освітні та інші) та визначити їхні вимоги щодо безбар’єрного доступу;

- провести публічні обговорення з мешканцями громади щодо найбільш пріоритетних маршрутів, на яких має бути забезпечено фізичну безбар’єрність в першу чергу;

- за можливості виділити необхідні ресурси для впровадження заходів, передбачених Пілотним проєктом, включаючи фінансове та організаційне забезпечення;

- за можливості провести роботу з адаптації місцевої інфраструктури відповідно до рекомендацій Мінрозвитку;

- викласти описові частини кожного з безбар’єрних маршрутів громади та нанести об’єкти на картографічну основу;

- проводити моніторинг та оцінку ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення для маломобільних груп населення.

2.3. Представник бізнесу має намір:

- всебічно сприяти покращенню доступності належних їм об’єктів рухомого та/або нерухомого майна в межах надання послуг у сферах діяльності відповідного спрямування для людей з обмеженими можливостями, осіб похилого віку, батьків із маленькими дітьми, а також усіх громадян, яким необхідні зручні та безпечні умови пересування;

- дотримуватись вимог з організації та створення транспортно-пішохідного шляху, забезпеченого засобами доступності, зручності, інформативності та безпеки для маломобільних груп населення; 

- адаптувати відповідні положення щодо мети та предмету цього Меморандуму до своїх внутрішніх нормативних, розпорядчих актів та стандартів діяльності;

- провести інформаційну компанію в своїй господарській діяльності щодо свого залучення як Сторони цього Меморандуму, та проведення заходів відповідно до мети цього Меморандуму;

- інформування широкого кола населення та власної клієнтської бази про цінності та мету цього Меморандуму, а також про участь у Пілотному проєкті, та про свою відповідність вимогам безбар’єрних маршрутів та інклюзивного середовища на території в межах відповідних населених пунктів.

 

Стаття 3. Очікувані результати

3.1. Співпраця Калуської міської територіальної громади та представників бізнесу щодо реалізації Пілотного проєкту сприятиме покращенню зручності пересування та підвищить рівень мобільності для громадян з особливими потребами, створить умови для розвитку інклюзивного середовища в громаді та полегшить фізичний доступ громадян до отримання публічних, соціальних, адміністративних, медичних, транспортних та інших послуг.

3.2. Сторони будуть докладати всіх можливих зусиль для подальшого розвитку взаємовигідного співробітництва та залучення до нього широкого кола учасників.

3.3. Представники бізнесу в рамках Пілотного проєкту мають сформувати спільноти «Бізнес без бар’єрів» та відповідне безбар’єрне інклюзивне середовище. 

Стаття 4. Інші положення

4.1. Сторони зобов’язуються не розголошувати конфіденційну інформацію, інформацію з обмеженим доступом та документи, які містять відомості, що становлять державну таємницю згідно Закону України «Про державну таємницю», утримуватись від дій, які можуть заподіяти немайнову, економічну, репутаційну чи іншу шкоду іншій Стороні.

4.2. Усі суперечки, що стосуються виконання цього Меморандуму, регулюються шляхом проведення прямих переговорів між Сторонами.

4.3. Зміни та доповнення до цього Меморандуму можуть бути внесені виключно за взаємним погодженням Сторін.

4.4. Цей Меморандум набирає чинності з дня його підписання всіма Сторонами.

4.5. Будь-яка юридична особа, що поділяє мету, визначену в Меморандумі, та погоджується з його умовами, може приєднатися до нього шляхом підписання відповідної заяви (додається) та подання її до Калуської міської територіальної громади.

Меморандум вважається підписаним, а Калуська міська територіальна громада та представник бізнесу вважається Стороною Меморандуму у разі відсутності протягом десяти робочих днів заперечень з боку Калуської міської територіальної  громади, в іншому разі громада  повідомляє її представників про наявність заперечень та їх мотиви.

4.6. Будь-яка Сторона може припинити виконання взятих на себе відповідно до цього Меморандуму зобов’язань попередивши про це іншу Сторону за три тижні.

Стаття 5. Реквізити Сторін












СТОРОНА 1

Калуська міська рада

Код ЄДРПОУ 33578281

Місцезнаходження: Україна, 77300,

місто Калуш,  вул. І.Франка, 1,

Івано-Франківська область

e-mail:  kmrkontrol@kalushcity.gov.ua

 

 
СТОРОНА 2

______________________________

Ідентифікаційний код: ___________

Місцезнаходження: _____________

______________________________

______________________________

e-mail: _______________________________

 
Міський голова _________ Андрій НАЙДА

 
Представник бізнесу_____________

 

ЗАЯВА

про приєднання до

Меморандуму про співпрацю між Калуською міською

територіальною громадою та представниками бізнесу

 

від «____»_____________2025 р.

 

 

Представник бізнесу _______________________________________ (назва юридичної особи), в особі______________, який(а) діє на підставі ____________,

поділяючи мету Меморандуму про співпрацю між Калуською міською територіальною громадою та представниками бізнесу, погоджується з його умовами, даною заявою підтверджує своє приєднання до Меморандуму та зобов’язується дотримуватися його умов.

 

Прошу вважати _____________________юридичну особу/ФОП Стороною Меморандуму з дати підписання цієї заяви.

 

 

 

 

_________________ (підписант)

________________ (підпис)

«___»____________2025 р.