ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 5
Відповідно до ст. ст. 274, 284, 288 Податкового кодексу України та керуючись статтями 25, 26 та 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити положення «Про встановлення ставок земельного податку та орендної плати на території міста Калуша» згідно з додатком.
2. Калуській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області приймати податкові декларації від землекористувачів на 2018 рік з обчисленою сумою земельного податку у відповідності до встановлених розмірів ставок земельного податку.
3. Земельному відділу міської ради довести дане рішення до відома керівників підприємств, організацій, установ, юридичних та фізичних осіб, які орендують земельні ділянки на території міста.
4. Рішення набуває чинності з 01.07.2018 року.
5. Рішення міської ради від 25.06.2015 року № 3138 та рішення міської ради від 25.06.2015 року № 3155 вважати такими, що втратили чинність з 30.06.2018 року.
6. Доручити редакції газети «Дзвони Підгір’я» опублікувати дане рішення.
7. Контроль за виконання рішення покласти на посадову особу відповідно до розподілу обов’язків.
Міський голова Ігор Матвійчук
Додаток
до рішення міської ради
від _______ № _____
П О Л О Ж Е Н Н Я
Про встановлення ставок земельного податку та орендної плати на території міста Калуша
(далі – Положення)
1. Визначення понять
1.1. Плата за землю - обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки комунальної власності, і зараховується до місцевого бюджету.
1.2. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.
1.3. Оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
1.4. Право земельного сервітуту - це право власника або землекористувача земельної ділянки на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою (ділянками).
1.5. Ставка земельного податку – відсоток від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, який застосовується при розрахунку земельного податку.
1.6. Ставка орендної плати – відсоток від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, який застосовується для розрахунку орендної плати при укладені договору оренди.
1.7. Інвестиційний договір - основний правовий документ, що регулює взаємовідносини між суб'єктами інвестиційної діяльності. Він є правовою формою взаємовідносин між інвестором та іншими учасниками інвестиційної діяльності
2. Земельний податок
2.1. Платниками земельного податку є землекористувачі.
2.2. Особливості справляння податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України зі змінами і доповненнями.
2.3. Об’єктами оподаткування земельним податком є:
2.3.1. земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;
2.3.2. земельні частки (паї), які перебувають у власності.
2.4. Базою оподаткування земельним податком є:
2.4.1. нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до вимог чинного законодавства;
2.4.2. ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження) встановлена відповідно даного Положення;
2.4.3. дані державного земельного кадастру.
2.5. Ставки податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, наведені у таблиці :
2.5.1.Ставки земельного податку за земельні ділянки надані для будівництва та обслуговування АЗС розраховуються із застосуванням ставки « 2» незалежно від КВЦПЗ до якого віднесена така земельна ділянка;
2.5.2. Ставки земельного податку за земельні ділянки, які перебувають у постійному( тимчасовому) користуванні суб’єктів господарювання(крім державної та комунальної форми власності), незалежно від КВЦПЗ до яких віднесені такі земельні ділянки, розраховуються із застосуванням ставки «3,5».
2.5.3. Ставки податку на земельні ділянки які використовуються для інвестиційних проектів на території міста регулюється окремим положенням затвердженим рішенням Калуської міської ради.
2.6. Від сплати земельного податку звільняються: .
2.6.1. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, органи прокуратури, органи Міністерства внутрішніх справ, органи Державної служби з надзвичайних ситуацій, органи Служби безпеки України, військові формування, утворені відповідно до законів України, Збройні Сили України, дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю фінансуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів.
2.6.2. Фізичні, юридичні особи та громадяни пільги в яких передбачені ст. 281-282 ПК України.
2.6.3. Земельний податок не сплачується за земельні ділянки зазначені в ст..283 ПК України.
2.7. Особливості оподаткування платою за землю встановлюються статтею 284 Податкового кодексу України зі змінами і доповненнями.
Земельний відділ міської ради до 25 грудня року, що передує звітному, подає до контролюючого органу (Калуської об’єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Івано-Франківській області) рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам.
Нові зміни щодо зазначеної інформації надаються до 1 числа першого місяця кварталу, що настає за звітним кварталом, у якому відбулися зазначені зміни.
2.8. Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право.
2.9. Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.
Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.
2.10. Податковий період для плати за землю
2.10.1. Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
2.10.2. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
2.11. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у сфері будівництва щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
2.13. Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України зі змінами і доповненнями, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
2.14. Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.
2.15. За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.
У разі зміни протягом року об’єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.
2.16. Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 Податкового кодексу України зі змінами і доповненнями.
У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому у нього виникло право власності на земельну ділянку.
У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
2.17. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
2.18. Облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня.
2.19. Податкове зобов’язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
2.20. Податкове зобов’язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
2.21. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
2.22. При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.
2.23. Індексація нормативної грошової оцінки земель проводиться відповідно до положень статті 289 Податкового кодексу України зі змінами і доповненнями.
2.24. Платники плати за землю несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов’язку відповідно до положень Податкового кодексу України зі змінами і доповненнями.
2.25. Порядок та розмір земельного податку, що не врегульований даним положенням та іншими рішеннями Калуської міської ради регулюється Податковим кодексом України
3. Орендна плата
3.1. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.
Органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.
Форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.
3.2. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.
3.3. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.
3.4. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
3.5. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди відповідно ставок наведених у таблиці :
3.5.1.Орендна плата за земельні ділянки надані в оренду для будівництва та обслуговування АЗС розраховується із застосуванням ставки «10» незалежно від КВЦПЗ до якого віднесена така земельна ділянка.
3.5.2. Ставки орендної плати за земельні ділянки які використовуються для інвестиційних проектів на території міста регулюється окремим положенням затвердженим рішенням Калуської міської ради.
3.6. Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.
3.7. Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до міського бюджету міста Калуша застосовується відповідно до вимог пункту 2 цього Положення.
4. Відповідальність і контроль за своєчасністю і повнотою сплати податку та орендної плати
4.1. Платники плати за землю несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов’язку відповідно до положень Податкового кодексу України зі змінами і доповненнями.
4.2. Контроль за повнотою справляння, правильністю обчислення і своєчасністю сплати до міського бюджету м. Калуша плати за землю (земельного податку та орендної плати) за земельні ділянки комунальної власності на території міста Калуша здійснюється контролюючим органом відповідно до чинного законодавства.
Секретар міської ради Роман Боднарчук
Про встановлення ставок земельного податку та орендної плати на території міста Калуша |
(_________ сесія сьомого демократичного скликання) |
Відповідно до ст. ст. 274, 284, 288 Податкового кодексу України та керуючись статтями 25, 26 та 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити положення «Про встановлення ставок земельного податку та орендної плати на території міста Калуша» згідно з додатком.
2. Калуській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області приймати податкові декларації від землекористувачів на 2018 рік з обчисленою сумою земельного податку у відповідності до встановлених розмірів ставок земельного податку.
3. Земельному відділу міської ради довести дане рішення до відома керівників підприємств, організацій, установ, юридичних та фізичних осіб, які орендують земельні ділянки на території міста.
4. Рішення набуває чинності з 01.07.2018 року.
5. Рішення міської ради від 25.06.2015 року № 3138 та рішення міської ради від 25.06.2015 року № 3155 вважати такими, що втратили чинність з 30.06.2018 року.
6. Доручити редакції газети «Дзвони Підгір’я» опублікувати дане рішення.
7. Контроль за виконання рішення покласти на посадову особу відповідно до розподілу обов’язків.
Міський голова Ігор Матвійчук
Додаток
до рішення міської ради
від _______ № _____
П О Л О Ж Е Н Н Я
Про встановлення ставок земельного податку та орендної плати на території міста Калуша
(далі – Положення)
1. Визначення понять
1.1. Плата за землю - обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки комунальної власності, і зараховується до місцевого бюджету.
1.2. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.
1.3. Оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
1.4. Право земельного сервітуту - це право власника або землекористувача земельної ділянки на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою (ділянками).
1.5. Ставка земельного податку – відсоток від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, який застосовується при розрахунку земельного податку.
1.6. Ставка орендної плати – відсоток від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, який застосовується для розрахунку орендної плати при укладені договору оренди.
1.7. Інвестиційний договір - основний правовий документ, що регулює взаємовідносини між суб'єктами інвестиційної діяльності. Він є правовою формою взаємовідносин між інвестором та іншими учасниками інвестиційної діяльності
2. Земельний податок
2.1. Платниками земельного податку є землекористувачі.
2.2. Особливості справляння податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України зі змінами і доповненнями.
2.3. Об’єктами оподаткування земельним податком є:
2.3.1. земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;
2.3.2. земельні частки (паї), які перебувають у власності.
2.4. Базою оподаткування земельним податком є:
2.4.1. нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до вимог чинного законодавства;
2.4.2. ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження) встановлена відповідно даного Положення;
2.4.3. дані державного земельного кадастру.
2.5. Ставки податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, наведені у таблиці :
Код КВЦПЗ | Назва | |||||
Розділ | Підрозділ | Ставки податку | ||||
Секція A | Землі сільськогосподарського призначення | |||||
01.01 | Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва | 0.3 | ||||
01.02 | Для ведення фермерського господарства | 0.3 | ||||
01.03 | Для ведення особистого селянського господарства | 0.3 | ||||
01.04 | Для ведення підсобного сільського господарства | 0.3 | ||||
01.05 | Для індивідуального садівництва | 0.3 | ||||
01.06 | Для колективного садівництва | 0.3 | ||||
01.07 | Для городництва | 0.3 | ||||
01.08 | Для сінокосіння і випасання худоби | 0.3 | ||||
01.09 | Для дослідних і навчальних цілей | 0.3 | ||||
01.10 | Для пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства | 0.3 | ||||
01.11 | Для надання послуг у сільському господарстві | 0.3 | ||||
01.12 | Для розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції | 0.3 | ||||
01.13 | Для іншого сільськогосподарського призначення | 0.3 | ||||
01.14 | Для цілей підрозділів 01.01-01.13 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 0.3 | ||||
Секція B | Землі житлової та громадської забудови | |||||
02.01 | Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) | 0.3 | ||||
02.02 | Для колективного житлового будівництва | 0.3 | ||||
02.03 | Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку | 0.3 | ||||
02.04 | Для будівництва і обслуговування будівель тимчасового проживання | 0.3 | ||||
02.05 | Для будівництва індивідуальних гаражів | 0.3 | ||||
02.06 | Для колективного гаражного будівництва | 0.3 | ||||
02.07 | Для іншої житлової забудови | 0.3 | ||||
02.08 | Для цілей підрозділів 02.01-02.07, 02.09, 02.10 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 0.3 | ||||
02.09 | Для будівництва і обслуговування паркінгів та автостоянок на землях житлової та громадської забудови | 0.5 | ||||
02.10 | Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури | 0.5 | ||||
03 | Землі громадської забудови | |||||
03.01 | Для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування | 0.3 | ||||
03.02 | Для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти | 0.3 | ||||
03.03 | Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров'я та соціальної допомоги | 0.3 | ||||
03.04 | Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій | 0.3 | ||||
03.05 | Для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування | 0.3 | ||||
03.06 | Для будівництва та обслуговування будівель екстериторіальних організацій та органів | 0.3 | ||||
03.07 | Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі | 0.5 | ||||
03.08 | Для будівництва та обслуговування об'єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування | 0.5 | ||||
03.09 | Для будівництва та обслуговування будівель кредитно-фінансових установ | 1 | ||||
03.10 | Для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, пов’язаної з отриманням прибутку) | 1 | ||||
03.11 | Для будівництва та обслуговування будівель і споруд закладів науки | 0.3 | ||||
03.12 | Для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування | 0.3 | ||||
03.13 | Для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування | 0.3 | ||||
03.14 | Для розміщення та постійної діяльності органів і підрозді лів ДСНС |
0.3 | ||||
03.15 | Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови | 0.5 | ||||
03.16 | Для цілей підрозділів 03.01-03.15, 03.17 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 0.5 | ||||
03.17 | Для розміщення та експлуатації закладів з обслуговування відвідувачів об’єктів рекреаційного призначення | 0.5 | ||||
Секція C | Землі природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення | |||||
04.01 | Для збереження та використання біосферних заповідників | 0.3 | ||||
04.02 | Для збереження та використання природних заповідників | 0.3 | ||||
04.03 | Для збереження та використання національних природних парків | 0.3 | ||||
04.04 | Для збереження та використання ботанічних садів | 0.3 | ||||
04.05 | Для збереження та використання зоологічних парків | 0.3 | ||||
04.06 | Для збереження та використання дендрологічних парків | 0.3 | ||||
04.07 | Для збереження та використання парків-пам'яток садово-паркового мистецтва | 0.3 | ||||
04.08 | Для збереження та використання заказників | 0.3 | ||||
04.09 | Для збереження та використання заповідних урочищ | 0.3 | ||||
04.10 | Для збереження та використання пам'яток природи | 0.3 | ||||
04.11 | Для збереження та використання регіональних ландшафтних парків | 0.3 | ||||
05 | 05.00 | Землі іншого природоохоронного призначення(земельні ділянки, в межах яких є природні об'єкти, що мають особливу наукову цінність, та які надаються для збереження і використання цих об'єктів, проведення наукових досліджень, освітньої та виховної роботи) | 0.3 | |||
Секція D | Землі оздоровчого призначення | |||||
06.01 | Для будівництва і обслуговування санаторно-оздоровчих закладів | 0.3 | ||||
06.02 | Для розробки родовищ природних лікувальних ресурсів | 0.3 | ||||
06.03 | Для інших оздоровчих цілей | 0.3 | ||||
06.04 | Для цілей підрозділів 06.01-06.03 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 0.3 | ||||
Секція E | Землі рекреаційного призначення | |||||
07.01 | Для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення | 0.3 | ||||
07.02 | Для будівництва та обслуговування об'єктів фізичної культури і спорту | 0.3 | ||||
07.03 | Для індивідуального дачного будівництва | 0.3 | ||||
07.04 | Для колективного дачного будівництва | 0.3 | ||||
07.05 | Для цілей підрозділів 07.01-07.04 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 0.3 | ||||
Секція G | Землі історико-культурного призначення | |||||
08 | Землі історико-культурного призначення | |||||
08.01 | Для забезпечення охорони об'єктів культурної спадщини | 0.3 | ||||
08.02 | Для розміщення та обслуговування музейних закладів | 0.3 | ||||
08.03 | Для іншого історико-культурного призначення | 0.3 | ||||
08.04 | Для цілей підрозділів 08.01-08.03 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 0.3 | ||||
Секція H | Землі лісогосподарського призначення | |||||
09.01 | Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг | 0.3 | ||||
09.02 | Для іншого лісогосподарського призначення | 0.3 | ||||
09.03 | Для цілей підрозділів 09.01-09.02 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 0.3 | ||||
Секція I | Землі водного фонду | |||||
10.01 | Для експлуатації та догляду за водними об'єктами | 0.3 | ||||
10.02 | Для облаштування та догляду за прибережними захисними смугами | 0.3 | ||||
10.03 | Для експлуатації та догляду за смугами відведення | 0.3 | ||||
10.04 | Для експлуатації та догляду за гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами і каналами | 0.3 | ||||
10.05 | Для догляду за береговими смугами водних шляхів | 0.3 | ||||
10.06 | Для сінокосіння | 0.3 | ||||
10.07 | Для рибогосподарських потреб | 0.3 | ||||
10.08 | Для культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей | 0.3 | ||||
10.09 | Для проведення науково-дослідних робіт | 0.3 | ||||
10.10 | Для будівництва та експлуатації гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд | 0.3 | ||||
10.11 | Для будівництва та експлуатації санаторіїв та інших лікувально-оздоровчих закладів у межах прибережних захисних смуг морів, морських заток і лиманів | 0.3 | ||||
10.12 | Для цілей підрозділів 10.01-10.11 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 0.3 | ||||
Секція J | Землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення | |||||
11 | Землі промисловості | |||||
11.01 | Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами | 1 | ||||
11.02 | Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості | 1 | ||||
11.03 | Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств | 1 | ||||
11.04 | Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води) | 1 | ||||
11.05 | Для цілей підрозділів 11.01-11.04 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 1 | ||||
12 | Землі транспорту | |||||
12.01 | Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту | 1 | ||||
12.02 | Для розміщення та експлуатації будівель і споруд морського транспорту | 1 | ||||
12.03 | Для розміщення та експлуатації будівель і споруд річкового транспорту | 1 | ||||
12.04 | Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства | 1 | ||||
12.05 | Для розміщення та експлуатації будівель і споруд авіаційного транспорту | 1 | ||||
12.06 | Для розміщення та експлуатації об'єктів трубопровідного транспорту | 1 | ||||
12.07 | Для розміщення та експлуатації будівель і споруд міського електротранспорту | 1 | ||||
12.08 | Для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій | 1 | ||||
12.09 | Для розміщення та експлуатації будівель і споруд іншого наземного транспорту | 1 | ||||
12.10 | Для цілей підрозділів 12.01-12.09, 12.11 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 1 | ||||
12.11 | Для розміщення та експлуатації об'єктів дорожнього сервісу | |||||
13 | Землі зв'язку | |||||
13.01 | Для розміщення та експлуатації об'єктів і споруд телекомунікацій | 1 | ||||
13.02 | Для розміщення та експлуатації будівель та споруд об'єктів поштового зв'язку | 1 | ||||
13.03 | Для розміщення та експлуатації інших технічних засобів зв'язку | 1 | ||||
13.04 | Для цілей підрозділів 13.01-13.03, 13.05 та для збереження і використання земель природно-заповідного фонду | 1 | ||||
13.05 | Для розміщення та постійної діяльності Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України | 1 | ||||
14 | Землі енергетики | |||||
14.01 | Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій | 1 | ||||
14.02 | Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів передачі електричної та теплової енергії | 1 | ||||
14.03 | Для цілей підрозділів 14.01-14.02 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 1 | ||||
15 | Землі оборони | |||||
15.01 | Для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил України | 0.3 | ||||
15.02 | Для розміщення та постійної діяльності Національної гвардії України | 0.3 | ||||
15.03 | Для розміщення та постійної діяльності Державної прикордонної служби України | 0.3 | ||||
15.04 | Для розміщення та постійної діяльності Служби безпеки України | 0.3 | ||||
15.05 | Для розміщення та постійної діяльності Державної спеціальної служби транспорту | 0.3 | ||||
15.06 | Для розміщення та постійної діяльності Служби зовнішньої розвідки України | 0.3 | ||||
15.07 | Для розміщення та постійної діяльності інших, створених відповідно до законів України, військових формувань | 0.3 | ||||
15.08 | Для цілей підрозділів 15.01-15.07, 15.09, 15.10 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 0.3 | ||||
15.09 | Для розміщення структурних підрозділів апарату МВС, територіальних органів, закладів, установ і підприємств, що належать до сфери управління МВС | 0.3 | ||||
15.10 | Для розміщення та постійної діяльності Національної поліції України, її територіальних органів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Національної поліції | 0.3 | ||||
Секція K | Землі запасу, резервного фонду та загального користування | |||||
16 | 16.00 | Землі запасу (земельні ділянки кожної категорії земель, які не надані у власність або користування громадянам чи юридичним особам) | 0.3 | |||
17 | 17.00 | Землі резервного фонду (землі, створені органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування у процесі приватизації сільськогосподарських угідь, які були у постійному користуванні відповідних підприємств, установ та організацій) | 0.3 | |||
18 | 18.00 | Землі загального користування (землі будь-якої категорії, які використовуються як майдани, вулиці, проїзди, шляхи, громадські пасовища, сіножаті, набережні, пляжі, парки, зелені зони, сквери, бульвари, водні об'єкти загального користування, а також інші землі, якщо рішенням відповідного органу державної влади чи місцевого самоврядування їх віднесено до земель загального користування) | 0.3 | |||
19 | 19.00 | Для цілей підрозділів 16.00-18.00 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 0.3 | |||
2.5.1.Ставки земельного податку за земельні ділянки надані для будівництва та обслуговування АЗС розраховуються із застосуванням ставки « 2» незалежно від КВЦПЗ до якого віднесена така земельна ділянка;
2.5.2. Ставки земельного податку за земельні ділянки, які перебувають у постійному( тимчасовому) користуванні суб’єктів господарювання(крім державної та комунальної форми власності), незалежно від КВЦПЗ до яких віднесені такі земельні ділянки, розраховуються із застосуванням ставки «3,5».
2.5.3. Ставки податку на земельні ділянки які використовуються для інвестиційних проектів на території міста регулюється окремим положенням затвердженим рішенням Калуської міської ради.
2.6. Від сплати земельного податку звільняються: .
2.6.1. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, органи прокуратури, органи Міністерства внутрішніх справ, органи Державної служби з надзвичайних ситуацій, органи Служби безпеки України, військові формування, утворені відповідно до законів України, Збройні Сили України, дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю фінансуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів.
2.6.2. Фізичні, юридичні особи та громадяни пільги в яких передбачені ст. 281-282 ПК України.
2.6.3. Земельний податок не сплачується за земельні ділянки зазначені в ст..283 ПК України.
2.7. Особливості оподаткування платою за землю встановлюються статтею 284 Податкового кодексу України зі змінами і доповненнями.
Земельний відділ міської ради до 25 грудня року, що передує звітному, подає до контролюючого органу (Калуської об’єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Івано-Франківській області) рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам.
Нові зміни щодо зазначеної інформації надаються до 1 числа першого місяця кварталу, що настає за звітним кварталом, у якому відбулися зазначені зміни.
2.8. Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право.
2.9. Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.
Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.
2.10. Податковий період для плати за землю
2.10.1. Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
2.10.2. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
2.11. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у сфері будівництва щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
2.13. Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України зі змінами і доповненнями, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
2.14. Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.
2.15. За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.
У разі зміни протягом року об’єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.
2.16. Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 Податкового кодексу України зі змінами і доповненнями.
У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому у нього виникло право власності на земельну ділянку.
У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
2.17. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
2.18. Облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня.
2.19. Податкове зобов’язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
2.20. Податкове зобов’язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
2.21. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
2.22. При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.
2.23. Індексація нормативної грошової оцінки земель проводиться відповідно до положень статті 289 Податкового кодексу України зі змінами і доповненнями.
2.24. Платники плати за землю несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов’язку відповідно до положень Податкового кодексу України зі змінами і доповненнями.
2.25. Порядок та розмір земельного податку, що не врегульований даним положенням та іншими рішеннями Калуської міської ради регулюється Податковим кодексом України
3. Орендна плата
3.1. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.
Органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.
Форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.
3.2. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.
3.3. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.
3.4. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
3.5. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди відповідно ставок наведених у таблиці :
Код КВЦПЗ | Назва | |||
Розділ | Підрозділ | Ставки орендної плати | ||
Секція A | Землі сільськогосподарського призначення | |||
01.01 | Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва | 3 | ||
01.02 | Для ведення фермерського господарства | 3 | ||
01.03 | Для ведення особистого селянського господарства | 3 | ||
01.04 | Для ведення підсобного сільського господарства | 3 | ||
01.05 | Для індивідуального садівництва | 3 | ||
01.06 | Для колективного садівництва | 3 | ||
01.07 | Для городництва | 3 | ||
01.08 | Для сінокосіння і випасання худоби | 3 | ||
01.09 | Для дослідних і навчальних цілей | 3 | ||
01.10 | Для пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства | 3 | ||
01.11 | Для надання послуг у сільському господарстві | 3 | ||
01.12 | Для розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції | 3 | ||
01.13 | Для іншого сільськогосподарського призначення | 3 | ||
01.14 | Для цілей підрозділів 01.01-01.13 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 3 | ||
Секція B | Землі житлової та громадської забудови | |||
02.01 | Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) | 3 | ||
02.02 | Для колективного житлового будівництва | 3 | ||
02.03 | Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку | 3 | ||
02.04 | Для будівництва і обслуговування будівель тимчасового проживання | 3 | ||
02.05 | Для будівництва індивідуальних гаражів | 3 | ||
02.06 | Для колективного гаражного будівництва | 3 | ||
02.07 | Для іншої житлової забудови | 3 | ||
02.08 | Для цілей підрозділів 02.01-02.07, 02.09, 02.10 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 3 | ||
02.09 | Для будівництва і обслуговування паркінгів та автостоянок на землях житлової та громадської забудови | 3 | ||
02.10 | Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури | 4.5 | ||
03 | Землі громадської забудови | |||
03.01 | Для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування | 3 | ||
03.02 | Для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти | 3 | ||
03.03 | Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров'я та соціальної допомоги | 3 | ||
03.04 | Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій | 3 | ||
03.05 | Для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування | 3 | ||
03.06 | Для будівництва та обслуговування будівель екстериторіальних організацій та органів | 3 | ||
03.07 | Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі | 4.5 | ||
03.08 | Для будівництва та обслуговування об'єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування | 4.5 | ||
03.09 | Для будівництва та обслуговування будівель кредитно-фінансових установ | 4.5 | ||
03.10 | Для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, пов’язаної з отриманням прибутку) | 4.5 | ||
03.11 | Для будівництва та обслуговування будівель і споруд закладів науки | 3 | ||
03.12 | Для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування | 3 | ||
03.13 | Для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування | 3 | ||
03.14 | Для розміщення та постійної діяльності органів і підрозділів ДСНС | 3 | ||
03.15 | Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови | 4.5 | ||
03.16 | Для цілей підрозділів 03.01-03.15, 03.17 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 3 | ||
03.17 | Для розміщення та експлуатації закладів з обслуговування відвідувачів об’єктів рекреаційного призначення | 3 | ||
Секція C | Землі природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення | |||
04.01 | Для збереження та використання біосферних заповідників | 3 | ||
04.02 | Для збереження та використання природних заповідників | 3 | ||
04.03 | Для збереження та використання національних природних парків | 3 | ||
04.04 | Для збереження та використання ботанічних садів | 3 | ||
04.05 | Для збереження та використання зоологічних парків | 3 | ||
04.06 | Для збереження та використання дендрологічних парків | 3 | ||
04.07 | Для збереження та використання парків-пам'яток садово-паркового мистецтва | 3 | ||
04.08 | Для збереження та використання заказників | 3 | ||
04.09 | Для збереження та використання заповідних урочищ | 3 | ||
04.10 | Для збереження та використання пам'яток природи | 3 | ||
04.11 | Для збереження та використання регіональних ландшафтних парків | 3 | ||
05 | 05.00 | Землі іншого природоохоронного призначення(земельні ділянки, в межах яких є природні об'єкти, що мають особливу наукову цінність, та які надаються для збереження і використання цих об'єктів, проведення наукових досліджень, освітньої та виховної роботи) | 3 | |
Секція D | Землі оздоровчого призначення | |||
06.01 | Для будівництва і обслуговування санаторно-оздоровчих закладів | 3 | ||
06.02 | Для розробки родовищ природних лікувальних ресурсів | 3 | ||
06.03 | Для інших оздоровчих цілей | 3 | ||
06.04 | Для цілей підрозділів 06.01-06.03 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 3 | ||
Секція E | Землі рекреаційного призначення | |||
07.01 | Для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення | 3 | ||
07.02 | Для будівництва та обслуговування об'єктів фізичної культури і спорту | 3 | ||
07.03 | Для індивідуального дачного будівництва | 3 | ||
07.04 | Для колективного дачного будівництва | 3 | ||
07.05 | Для цілей підрозділів 07.01-07.04 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 3 | ||
Секція G | Землі історико-культурного призначення | 3 | ||
08 | Землі історико-культурного призначення | 3 | ||
08.01 | Для забезпечення охорони об'єктів культурної спадщини | 3 | ||
08.02 | Для розміщення та обслуговування музейних закладів | 3 | ||
08.03 | Для іншого історико-культурного призначення | 3 | ||
08.04 | Для цілей підрозділів 08.01-08.03 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 3 | ||
Секція H | Землі лісогосподарського призначення | |||
09.01 | Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг | 3 | ||
09.02 | Для іншого лісогосподарського призначення | 3 | ||
09.03 | Для цілей підрозділів 09.01-09.02 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 3 | ||
Секція I | Землі водного фонду | |||
10.01 | Для експлуатації та догляду за водними об'єктами | 3 | ||
10.02 | Для облаштування та догляду за прибережними захисними смугами | 3 | ||
10.03 | Для експлуатації та догляду за смугами відведення | 3 | ||
10.04 | Для експлуатації та догляду за гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами і каналами | 3 | ||
10.05 | Для догляду за береговими смугами водних шляхів | 3 | ||
10.06 | Для сінокосіння | 3 | ||
10.07 | Для рибогосподарських потреб | 3 | ||
10.08 | Для культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей | 3 | ||
10.09 | Для проведення науково-дослідних робіт | 3 | ||
10.10 | Для будівництва та експлуатації гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд | 3 | ||
10.11 | Для будівництва та експлуатації санаторіїв та інших лікувально-оздоровчих закладів у межах прибережних захисних смуг морів, морських заток і лиманів | 3 | ||
10.12 | Для цілей підрозділів 10.01-10.11 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 3 | ||
Секція J | Землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення | |||
11 | Землі промисловості | |||
11.01 | Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами | 3.5 | ||
11.02 | Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості | 3.5 | ||
11.03 | Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств | 3.5 | ||
11.04 | Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води) | 3.5 | ||
11.05 | Для цілей підрозділів 11.01-11.04 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 3.5 | ||
12 | Землі транспорту | |||
12.01 | Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту | 3.5 | ||
12.02 | Для розміщення та експлуатації будівель і споруд морського транспорту | 3.5 | ||
12.03 | Для розміщення та експлуатації будівель і споруд річкового транспорту | 3.5 | ||
12.04 | Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства | 3.5 | ||
12.05 | Для розміщення та експлуатації будівель і споруд авіаційного транспорту | 3.5 | ||
12.06 | Для розміщення та експлуатації об'єктів трубопровідного транспорту | 3.5 | ||
12.07 | Для розміщення та експлуатації будівель і споруд міського електротранспорту | 3.5 | ||
12.08 | Для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій | 3.5 | ||
12.09 | Для розміщення та експлуатації будівель і споруд іншого наземного транспорту | 3.5 | ||
12.10 | Для цілей підрозділів 12.01-12.09, 12.11 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 3.5 | ||
12.11 | Для розміщення та експлуатації об'єктів дорожнього сервісу | 3.5 | ||
13 | Землі зв'язку | |||
13.01 | Для розміщення та експлуатації об'єктів і споруд телекомунікацій | 3.5 | ||
13.02 | Для розміщення та експлуатації будівель та споруд об'єктів поштового зв'язку | 3.5 | ||
13.03 | Для розміщення та експлуатації інших технічних засобів зв'язку | 3.5 | ||
13.04 | Для цілей підрозділів 13.01-13.03, 13.05 та для збереження і використання земель природно-заповідного фонду | 3.5 | ||
13.05 | Для розміщення та постійної діяльності Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України | 3.5 | ||
14 | Землі енергетики | |||
14.01 | Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій | 3.5 | ||
14.02 | Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів передачі електричної та теплової енергії | 3.5 | ||
14.03 | Для цілей підрозділів 14.01-14.02 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду | 3.5 | ||
СекціяK | Землі запасу, резервного фонду та загального користування | 1 | ||
18 | 18.00 | Землі загального користування (землі будь-якої категорії, які використовуються як майдани, вулиці, проїзди, шляхи, громадські пасовища, сіножаті, набережні, пляжі, парки, зелені зони, сквери, бульвари, водні об'єкти загального користування, а також інші землі, якщо рішенням відповідного органу державної влади чи місцевого самоврядування їх віднесено до земель загального користування) | 1 | |
3.5.1.Орендна плата за земельні ділянки надані в оренду для будівництва та обслуговування АЗС розраховується із застосуванням ставки «10» незалежно від КВЦПЗ до якого віднесена така земельна ділянка.
3.5.2. Ставки орендної плати за земельні ділянки які використовуються для інвестиційних проектів на території міста регулюється окремим положенням затвердженим рішенням Калуської міської ради.
3.6. Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.
3.7. Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до міського бюджету міста Калуша застосовується відповідно до вимог пункту 2 цього Положення.
4. Відповідальність і контроль за своєчасністю і повнотою сплати податку та орендної плати
4.1. Платники плати за землю несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов’язку відповідно до положень Податкового кодексу України зі змінами і доповненнями.
4.2. Контроль за повнотою справляння, правильністю обчислення і своєчасністю сплати до міського бюджету м. Калуша плати за землю (земельного податку та орендної плати) за земельні ділянки комунальної власності на території міста Калуша здійснюється контролюючим органом відповідно до чинного законодавства.
Секретар міської ради Роман Боднарчук