ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 8
РІШЕННЯ
від №
м.Калуш
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про державні цільові програми», Закону України «Про стимулювання розвитку регіонів», Закону України «Про інвестиційну діяльність», керуючись рішенням тридцять дев’ятої сесії сьомого демократичного скликання Калуської міської ради від 29.03.2018 № 1464 «Про створення комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради», міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму з організації підтримки функціонування комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради на 2020-2022 рік (додається).
2. Визнати головним виконавцем Програми комунальну установу «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради.
3. Головним розпорядником коштів визначити виконавчий комітет Калуської міської ради.
4. Виконавчий комітет Калуської міської ради один раз на рік звітує на сесії міської ради про хід виконання Програми з організації підтримки функціонування комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради на 2020-2022 рік.
5. Фінансовому управлінню міської ради (Леся Поташник) при формуванні річного бюджету передбачити кошти для виконання даної Програми.
6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на керуючого справами виконавчого комітету міської ради Мар’яну-Божену Постоловську.
Міський голова Ігор Матвійчук
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням міської ради
від №
Секретар міської ради
Роман Боднарчук
ПРОГРАМА
З ОРГАНІЗАЦІЇ ПІДТРИМКИ ФУНКЦІОНУВАННЯ КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ «ІНСТИТУТ РОЗВИТКУ МІСТА КАЛУША» КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
НА 2020-2022 рік
ПАСПОРТ
ПРОГРАМИ З ОРГАНІЗАЦІЇ ПІДТРИМКИ ФУНКЦІОНУВАННЯ КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ
«ІНСТИТУТ РОЗВИТКУ МІСТА КАЛУША» КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
НА 2020-2022 рік
8. Очікувані результати виконання програми:
- можливість забезпечення організації діяльності комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради.
9. Термін проведення звітності: щоквартально.
ПРОГРАМА
З ОРГАНІЗАЦІЇ ПІДТРИМКИ ФУНКЦІОНУВАННЯ
КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ «ІНСТИТУТ РОЗВИТКУ МІСТА КАЛУША» КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
НА 2020-2022 РІК
1. Загальна частина
Програма з організації підтримки функціонування комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради (далі Програма) визначає правові, організаційні і фінансові основи підтримки функціонування комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради. Програма розроблена відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про державні цільові програми», Закону України «Про стимулювання розвитку регіонів», Закону України «Про інвестиційну діяльність» та керуючись рішенням тридцять дев’ятої сесії сьомого демократичного скликання від 29.03.2018 № 1464 «Про створення комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради».
Програма розроблена із врахуванням вимог вказаних нормативних актів та спрямована на підтримку функціонування комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради, головним завданням якої є сприяти у створенні соціально-економічних, організаційно-правових умов для ефективного відтворення, розвитку і використання науково-технічного потенціалу м.Калуша, забезпечення впровадження сучасних екологічно-чистих, безпечних, енерго- та ресурсозберігаючих технологій, виробництва і реалізації нових видів конкурентоздатної продукції, розвитку економіки м. Калуша.
Програма поширює свою дію на організацію та діяльність Інституту розвитку міста, його розвитку та функціонування, організації підтримки і реалізації стратегічних ініціатив та підготовки проектів розвитку міста Калуша на 2020-2022 рік. 2. Визначення проблеми, на розв’язання якої направлена програма
Ключова проблема — відсутність достатнього персонального, фінансового та фахового забезпечення для самостійного та організованого процесу розвитку м.Калуш.
Успіх довгострокового комплексного розвитку будь-якого суспільства багато в чому залежить від здатності влади ефективно працювати із майбутнім та надихати його на досягнення.
Планування стійкого ефективного конкурентного розвитку є дуже важливим для Калуша. Багато в чому це питання залежить від діяльності влади. Стале соціально-економічне зростання та оперативне вирішення актуальних інфраструктурних проблем вже сьогодні привертає до Калуша увагу як до міста, яке поступово стає майданчиком з вивчення та впровадження новітніх інноваційних практик.
За останній період міською радою були зроблені кроки щодо розробки стратегії розвитку міста та прийнято рішення про створення комунальної установи «Інститут розвитку міста» Калуської міської ради.
Стратегічне бачення майбутнього Калуша полягає у розвитку як і комфортного міста для проживання мешканців, перебування гостей, ведення бізнесу, реалізації соціально-культурних проектів, так і інноваційного міста, яке інтегровано у процеси сучасного розвитку і у багатьох сферах є реальним лідером серед інших міст України.
Підвищення темпу економічного розвитку, налагодження нової системи управління містом, забезпечення високих стандартів життя є основними векторами розвитку Калуша на перспективу для досягнення стратегічної мети – перетворення Калуша у потужний адміністративний, діловий, логістичний та культурно-освітній регіональний центр, який займатиме одну з лідируючих позицій серед міст Західної України.
При обговоренні стратегії визначені основні пріоритетні напрямки розвитку міста, зокрема:
- урбаністичний розвиток міста;
- економічний розвиток / інвестиційні стимули;
- розвиток туризму;
- громадський простір;
- залучення громади (громадянське суспільство, наукові та бізнес-осередки);
- міжвідомча співпраця у різних напрямках міського розвитку;
- менеджмент проектів (від ідеї до втілення якісного проекту);
- професійний обмін (з іншими українськими містами та міжнародними партнерами);
- розвиток окремих територій міста та формування індустріальних парків;
- енергоефективність;
- середмістя та приміські території;
- історичні пам’ятки архітектури та їх відновлення.
Широкий спектр пріоритетів зумовлений необхідністю створення якісного міського середовища, що в загальному сенсі розглядається як сукупність умов життя населення і функціонування господарюючих суб’єктів на території Калуша.
3. Мета програми
Метою Програми є:
1. Організація діяльності Інституту розвитку міста, його розвиток та функціонування.
2. Розробка та підтримка реалізації Стратегії розвитку міста до 2028 року.
3. Сприяння створенню соціально-економічних, організаційно-правових умов для ефективного відтворення, розвитку і використання науково-технічного потенціалу м.Калуш, забезпечення впровадження сучасних екологічно чистих, безпечних, енерго- та ресурсозберігаючих технологій, виробництва і реалізації нових видів конкурентоздатної продукції, розвитку економіки м.Калуш.
4. Розробка та здійснення комплексу заходів організаційного, фінансового, економічного і правового характеру для підтримки і реалізації стратегічних ініціатив та підготовки проектів розвитку міста Калуша, створення та сприяння реалізації стратегії розвитку міста та надання аналітичної підтримки з підготовки проектів розвитку міста Калуша.
5. Підготовка та реалізація проектів у Калуській міській раді відповідно до системи підготовки та реалізації проектів, що фінансуються або співфінансуються з зовнішніх джерел, у Калуській міській раді та її виконавчих органах, установ, підприємств та організацій комунальної форми власності.
6. Обстеження та дослідження потенційних об'єктів інвестиційної привабливості, забезпечення інформаційного обслуговування учасників інвестиційних проектів і програм.
7. Залучення грантових коштів для фінансування проектів розвитку міста.
8. Проведення інформаційних досліджень, у тому числі маркетингових, соціологічних, для визначення громадської думки, перспектив розвитку міста у цілому та окремих галузей для вирішення питань, які найбільш хвилюють жителів м.Калуш.
9. Підвищення відкритості діяльності органів місцевого самоврядування та залучення жителів до процесу написання проектів для підтримки ініціатив стратегічного розвитку міста.
10. Створення ефективного механізму взаємодії виконавчих органів Калуської міської ради та жителів м.Калуш в реалізації ініціатив стратегічного розвитку міста.
Основними завданнями та заходами Програми є:
1. Надання організаційної підтримки і координація зусиль, спрямованих на затвердження і реалізацію стратегії міста.
2. Сприяння створенню соціально-економічних, організаційно-правових умов для ефективного відтворення, розвитку і використання науково-технічного потенціалу м.Калуш, забезпечення впровадження сучасних екологічно чистих, безпечних, енерго- та ресурсозберігаючих технологій, виробництва і реалізації нових видів конкурентоздатної продукції, розвитку економіки м.Калуш.
3. Підготовка та реалізація проектів у Калуській міській раді відповідно до системи підготовки та реалізації проектів, що фінансуються або співфінансуються з зовнішніх джерел, у Калуській міській раді та її виконавчих органах, установах, підприємствах та організаціях комунальної форми власності.
4. Проведення досліджень, у тому числі маркетингових та соціологічних, для визначення громадської думки, перспектив розвитку міста у цілому та окремих його галузей.
5. Участь у симпозіумах, конференціях, виставках, семінарах в Україні та за кордоном.
6. Налагодження партнерств з міжнародними організаціями з метою залучення зовнішнього досвіду/знань і коштів для реалізації та фінансування програм Інституту розвитку міста та інших інвестиційних проектів.
7. Розробка та здійснення комплексу заходів передінвестиційного характеру.
8. Налагодження партнерства з міжнародними організаціями з метою залучення зовнішнього досвіду/знань і коштів для реалізації та фінансування програм Інституту розвитку міста та інших інвестиційних проектів.
4.Обгрунтування необхідності прийняття Програми
Україна має давні традиції централізованого планування та жорсткого регулювання місцевих або муніципальних питань з боку національного уряду. З реалізацією нинішнім урядом нової політики децентралізації та місцевого самоврядування ця традиція залишиться у минулому, а реформи впроваджуватимуться відповідно до вимог Європейської Хартії місцевого самоврядування.
Сталий розвиток міста Калуша має гарантувати економічне процвітання, соціальну рівновагу і здорове навколишнє середовище. Слід зосередити розвиток саме в місті, отримати більше користі від використання підходів політики інтегрованого розвитку міста, розширити самоврядування, права і можливості та звернути особливу увагу на проблемні питання, що вимагають нагального вирішення.
Основними засадними компонентами реалізації стратегії міста є консультування та безпосередня робота над розробкою і супроводом реалізації стратегічних документів, підтримка організаційних структур реалізації, підготовка аналітичних матеріалів та проведення навчань зі стратегічного планування.
Предметом підготовки проектів розвитку міста є система підготовки та реалізації проектів, що фінансуються або співфінансуються з зовнішніх джерел, у Калуській міській раді та її виконавчих органах.
Основними засадними компонентами підготовки проектів розвитку міста є:
- організація процесів розвитку м.Калуш згідно з європейськими положеннями сталого розвитку міста, орієнтованих на потреби громадян;
- написання, консультування та реалізація проектів міжнародної технічної допомоги з метою реалізації стратегії розвитку міста до 2028 року;
- організація втілення пілотних проектів для реалізації підходу інтегрованого розвитку міста;
- організація покращення якості проектних пропозицій на основі методики інтегрованого розвитку;
- організація комунікаційної платформи на тему методики інтегрованого розвитку з використанням міжнародного досвіду;
- організація регулярного обміну досвідом між містами.
Для успішного розвитку міста, реалізації стратегічних завдань, удосконалення інфраструктури економічного розвитку, сприяння ефективного розвитку і використання потенціалу м.Калуша було створено комунальну установу «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради.
Задля налагодження діяльності даної комунальної установи потрібно створити необхідні та зручні умови праці.
Щоб реалізувати дану програму, необхідно виділити з місцевого бюджету 600,0 тис.грн., в тому числі по 200,0 тис.грн. у 2020 році, 2021 році та 2022 році.
Строк реалізації цієї програми 2020-2022 рік.
5.Основні функції комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради:
- організаційна, ресурсна та проектна підтримка сталого місцевого розвитку, згідно з новітніми тенденціями та з урахуванням потреб громади;
- сприяння створенню умов для ефективного відтворення, розвитку і використання науково-технічного потенціалу м.Калуша;
- проведення заходів, пов`язаних з реалізацією основної мети Комунальної установи, запрошення до участі в роботі фахівців, зацікавлених осіб, організацій, як українських, так і закордонних;
- представлення міста на симпозіумах, конференціях, виставках, семінарах в Україні та за кордоном;
- сприяння створенню сучасної інфраструктури у м.Калуші;
- залучення зовнішніх досвіду/знань і коштів для фінансування програм Калуської міської ради, громадських організацій, Комунальної установи та інших проектів;
- налагодження партнерств з міжнародними установами з метою реалізації статутних завдань Комунальної установи;
- участь у розробленні та здійсненні комплексу заходів організаційного, фінансового, економічного і правового характеру з метою забезпечення розвитку різних сфер життєдіяльності міста;
- участь у підготовці проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів з питань, віднесених до її діяльності;
- підготовка висновків та пропозиції щодо доцільності залучення кредитів, у тому числі іноземних;
- організація виставок, семінарів, конференцій.
6. Обсяги і джерела фінансування програми
Програма реалізується відповідно до основних заходів та обсягу коштів, які виділені на їх виконання, згідно з ресурсним забезпеченням напрямків діяльності та заходів у 2020-2022 році.
Інститут розвитку міста з урахуванням коштів, що виділяються на виконання Програми, уточнює заходи, проміжні строки їх здійснення та обсяги фінансування.
Програма уточнюється та коригується у процесі виконання з урахуванням стану фінансування. Обсяги коштів, необхідних для виконання заходів, передбачених програмою на наступний рік, щорічно виносяться на затвердження сесії міської ради, в межах можливості бюджету.
Фінансування Програми здійснюється відповідно до діючого законодавства за рахунок коштів міського бюджету за кодами програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів та визначається у рішенні «Про міський бюджет» на відповідний рік.
Для реалізації завдань Програми надаються фінансові ресурси Інституту розвитку міста, як одержувачу бюджетних коштів, головним розпорядником для якого є виконавчий комітет Калуської міської ради, за рахунок коштів, запланованих у міському бюджеті м.Калуш на 2020-2022 рік:
7. Контроль за ходом виконання Програми
Контроль за виконанням Програми здійснює Калуська міська рада, виконавчий комітет Калуської міської ради, керуючий справами виконавчого комітету Калуської міської ради.
Відповідальні виконавці у процесі виконання програми забезпечують цільове та ефективне використання бюджетних коштів протягом усього строку реалізації Програми у межах визначених бюджетних призначень.
Головні розпорядники бюджетних коштів в межах своїх повноважень здійснюють оцінку реалізації заходів Програми, що передбачає заходи з моніторингу, аналізу та контролю за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів.
Головні розпорядники бюджетних коштів забезпечують ефективне використання коштів, оприлюднюють звіти про виконання проектів. Після реалізації проекту звіт, який включає фото та інші матеріали, розміщується на офіційному сайті міської ради.
8. Очікувані результати виконання Програми
У результаті виконання Програми очікується:
1. Організація діяльності Інституту розвитку міста, його розвиток та функціонування.
2. Розробка та підтримка реалізації стратегії розвитку міста.
3. Написання проектів для підтримки ініціатив стратегічного розвитку міста.
4. Підготовка та реалізація проектів у Калуській міській раді відповідно до системи підготовки та реалізації проектів, що фінансуються або співфінансуються з зовнішніх джерел, у Калуській міській раді та її виконавчих органах.
5. Залучення грантових коштів для фінансування проектів розвитку міста.
6. Формування довіри громадян та підвищення відкритості діяльності органів місцевого самоврядування та залучення жителів до процесу написання проектів для підтримки ініціатив стратегічного розвитку міста.
7. Вирішення питань, які найбільш хвилюють жителів м.Калуш.
8. Підвищення відкритості діяльності органів місцевого самоврядування.
9. Залучення мешканців до процесу написання проектів для підтримки ініціатив стратегічного розвитку міста.
10. Створення ефективного механізму взаємодії виконавчих органів Калуської міської ради та жителів м.Калуш в реалізації ініціатив стратегічного розвитку міста.
Інші можливості в рамках проекту:
- залучення міжнародних експертів;
- надання додаткового фінансування;
- підтримка пілотних проектів;
- підтримка міжмуніципальної співпраці для розвитку.
9. Звітність про хід виконання Програми
Після закінчення встановленого строку виконання Програми відповідальний виконавець Програми складає підсумковий звіт про результати її виконання та подає на розгляд до виконавчого комітету Калуської міської ради разом із пояснювальною запискою.
Додаток до Програми
з організації підтримки функціонування комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша»
Калуської міської ради
на 2020-2022 рік
Перелік заходів, обсяги та джерела фінансування Програми з організації підтримки функціонування комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради на 2020-2022 рік
Назва замовника: Виконавчий комітет Калуської міської ради
РІШЕННЯ
від №
м.Калуш
Про Програму з організації підтримки функціонування комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради. |
( сесія сьомого демократичного скликання) |
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про державні цільові програми», Закону України «Про стимулювання розвитку регіонів», Закону України «Про інвестиційну діяльність», керуючись рішенням тридцять дев’ятої сесії сьомого демократичного скликання Калуської міської ради від 29.03.2018 № 1464 «Про створення комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради», міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму з організації підтримки функціонування комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради на 2020-2022 рік (додається).
2. Визнати головним виконавцем Програми комунальну установу «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради.
3. Головним розпорядником коштів визначити виконавчий комітет Калуської міської ради.
4. Виконавчий комітет Калуської міської ради один раз на рік звітує на сесії міської ради про хід виконання Програми з організації підтримки функціонування комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради на 2020-2022 рік.
5. Фінансовому управлінню міської ради (Леся Поташник) при формуванні річного бюджету передбачити кошти для виконання даної Програми.
6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на керуючого справами виконавчого комітету міської ради Мар’яну-Божену Постоловську.
Міський голова Ігор Матвійчук
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням міської ради
від №
Секретар міської ради
Роман Боднарчук
ПРОГРАМА
З ОРГАНІЗАЦІЇ ПІДТРИМКИ ФУНКЦІОНУВАННЯ КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ «ІНСТИТУТ РОЗВИТКУ МІСТА КАЛУША» КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
НА 2020-2022 рік
Замовник Програми Виконавчий комітет Калуської міської ради Керуючий справами виконкому |
______________ |
Мар’яна-Божена Постоловська |
Керівник Програми Керуючий справами виконкому |
______________ |
Мар’яна-Божена Постоловська |
ПАСПОРТ
ПРОГРАМИ З ОРГАНІЗАЦІЇ ПІДТРИМКИ ФУНКЦІОНУВАННЯ КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ
«ІНСТИТУТ РОЗВИТКУ МІСТА КАЛУША» КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
НА 2020-2022 рік
1. | Ініціатор розроблення програми (замовник) | Виконавчий комітет Калуської міської ради |
2. | Розробник програми | Виконавчий комітет Калуської міської ради |
3. | Відповідальний виконавець програми | Виконавчий комітет Калуської міської ради |
4. | Учасники програми | Виконавчий комітет Калуської міської ради |
5. | Термін реалізації програми | 2020-2022 рік |
5.1 | Етапи фінансування програми | 2020-2022 рік |
6. | Обсяги фінансування програми | 600,0 тис. грн. |
Роки | Обсяги фінансування | |||
Всього | в т.ч. за джерелами фінансування | |||
обласний бюджет | міський бюджет | інші джерела | ||
2020 2021 2022 |
200.0 200.0 200.0 |
- - - |
200.0 200.0 200.0 |
- - - |
8. Очікувані результати виконання програми:
- можливість забезпечення організації діяльності комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради.
9. Термін проведення звітності: щоквартально.
Замовник Програми Виконавчий комітет Калуської міської ради Керуючий справами виконкому |
___________ |
Мар’яна-Божена Постоловська |
Керівник Програми Керуючий справами виконкому |
____________ |
Мар’яна-Божена Постоловська |
ПРОГРАМА
З ОРГАНІЗАЦІЇ ПІДТРИМКИ ФУНКЦІОНУВАННЯ
КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ «ІНСТИТУТ РОЗВИТКУ МІСТА КАЛУША» КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
НА 2020-2022 РІК
1. Загальна частина
Програма з організації підтримки функціонування комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради (далі Програма) визначає правові, організаційні і фінансові основи підтримки функціонування комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради. Програма розроблена відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про державні цільові програми», Закону України «Про стимулювання розвитку регіонів», Закону України «Про інвестиційну діяльність» та керуючись рішенням тридцять дев’ятої сесії сьомого демократичного скликання від 29.03.2018 № 1464 «Про створення комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради».
Програма розроблена із врахуванням вимог вказаних нормативних актів та спрямована на підтримку функціонування комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради, головним завданням якої є сприяти у створенні соціально-економічних, організаційно-правових умов для ефективного відтворення, розвитку і використання науково-технічного потенціалу м.Калуша, забезпечення впровадження сучасних екологічно-чистих, безпечних, енерго- та ресурсозберігаючих технологій, виробництва і реалізації нових видів конкурентоздатної продукції, розвитку економіки м. Калуша.
Програма поширює свою дію на організацію та діяльність Інституту розвитку міста, його розвитку та функціонування, організації підтримки і реалізації стратегічних ініціатив та підготовки проектів розвитку міста Калуша на 2020-2022 рік. 2. Визначення проблеми, на розв’язання якої направлена програма
Ключова проблема — відсутність достатнього персонального, фінансового та фахового забезпечення для самостійного та організованого процесу розвитку м.Калуш.
Успіх довгострокового комплексного розвитку будь-якого суспільства багато в чому залежить від здатності влади ефективно працювати із майбутнім та надихати його на досягнення.
Планування стійкого ефективного конкурентного розвитку є дуже важливим для Калуша. Багато в чому це питання залежить від діяльності влади. Стале соціально-економічне зростання та оперативне вирішення актуальних інфраструктурних проблем вже сьогодні привертає до Калуша увагу як до міста, яке поступово стає майданчиком з вивчення та впровадження новітніх інноваційних практик.
За останній період міською радою були зроблені кроки щодо розробки стратегії розвитку міста та прийнято рішення про створення комунальної установи «Інститут розвитку міста» Калуської міської ради.
Стратегічне бачення майбутнього Калуша полягає у розвитку як і комфортного міста для проживання мешканців, перебування гостей, ведення бізнесу, реалізації соціально-культурних проектів, так і інноваційного міста, яке інтегровано у процеси сучасного розвитку і у багатьох сферах є реальним лідером серед інших міст України.
Підвищення темпу економічного розвитку, налагодження нової системи управління містом, забезпечення високих стандартів життя є основними векторами розвитку Калуша на перспективу для досягнення стратегічної мети – перетворення Калуша у потужний адміністративний, діловий, логістичний та культурно-освітній регіональний центр, який займатиме одну з лідируючих позицій серед міст Західної України.
При обговоренні стратегії визначені основні пріоритетні напрямки розвитку міста, зокрема:
- урбаністичний розвиток міста;
- економічний розвиток / інвестиційні стимули;
- розвиток туризму;
- громадський простір;
- залучення громади (громадянське суспільство, наукові та бізнес-осередки);
- міжвідомча співпраця у різних напрямках міського розвитку;
- менеджмент проектів (від ідеї до втілення якісного проекту);
- професійний обмін (з іншими українськими містами та міжнародними партнерами);
- розвиток окремих територій міста та формування індустріальних парків;
- енергоефективність;
- середмістя та приміські території;
- історичні пам’ятки архітектури та їх відновлення.
Широкий спектр пріоритетів зумовлений необхідністю створення якісного міського середовища, що в загальному сенсі розглядається як сукупність умов життя населення і функціонування господарюючих суб’єктів на території Калуша.
3. Мета програми
Метою Програми є:
1. Організація діяльності Інституту розвитку міста, його розвиток та функціонування.
2. Розробка та підтримка реалізації Стратегії розвитку міста до 2028 року.
3. Сприяння створенню соціально-економічних, організаційно-правових умов для ефективного відтворення, розвитку і використання науково-технічного потенціалу м.Калуш, забезпечення впровадження сучасних екологічно чистих, безпечних, енерго- та ресурсозберігаючих технологій, виробництва і реалізації нових видів конкурентоздатної продукції, розвитку економіки м.Калуш.
4. Розробка та здійснення комплексу заходів організаційного, фінансового, економічного і правового характеру для підтримки і реалізації стратегічних ініціатив та підготовки проектів розвитку міста Калуша, створення та сприяння реалізації стратегії розвитку міста та надання аналітичної підтримки з підготовки проектів розвитку міста Калуша.
5. Підготовка та реалізація проектів у Калуській міській раді відповідно до системи підготовки та реалізації проектів, що фінансуються або співфінансуються з зовнішніх джерел, у Калуській міській раді та її виконавчих органах, установ, підприємств та організацій комунальної форми власності.
6. Обстеження та дослідження потенційних об'єктів інвестиційної привабливості, забезпечення інформаційного обслуговування учасників інвестиційних проектів і програм.
7. Залучення грантових коштів для фінансування проектів розвитку міста.
8. Проведення інформаційних досліджень, у тому числі маркетингових, соціологічних, для визначення громадської думки, перспектив розвитку міста у цілому та окремих галузей для вирішення питань, які найбільш хвилюють жителів м.Калуш.
9. Підвищення відкритості діяльності органів місцевого самоврядування та залучення жителів до процесу написання проектів для підтримки ініціатив стратегічного розвитку міста.
10. Створення ефективного механізму взаємодії виконавчих органів Калуської міської ради та жителів м.Калуш в реалізації ініціатив стратегічного розвитку міста.
Основними завданнями та заходами Програми є:
1. Надання організаційної підтримки і координація зусиль, спрямованих на затвердження і реалізацію стратегії міста.
2. Сприяння створенню соціально-економічних, організаційно-правових умов для ефективного відтворення, розвитку і використання науково-технічного потенціалу м.Калуш, забезпечення впровадження сучасних екологічно чистих, безпечних, енерго- та ресурсозберігаючих технологій, виробництва і реалізації нових видів конкурентоздатної продукції, розвитку економіки м.Калуш.
3. Підготовка та реалізація проектів у Калуській міській раді відповідно до системи підготовки та реалізації проектів, що фінансуються або співфінансуються з зовнішніх джерел, у Калуській міській раді та її виконавчих органах, установах, підприємствах та організаціях комунальної форми власності.
4. Проведення досліджень, у тому числі маркетингових та соціологічних, для визначення громадської думки, перспектив розвитку міста у цілому та окремих його галузей.
5. Участь у симпозіумах, конференціях, виставках, семінарах в Україні та за кордоном.
6. Налагодження партнерств з міжнародними організаціями з метою залучення зовнішнього досвіду/знань і коштів для реалізації та фінансування програм Інституту розвитку міста та інших інвестиційних проектів.
7. Розробка та здійснення комплексу заходів передінвестиційного характеру.
8. Налагодження партнерства з міжнародними організаціями з метою залучення зовнішнього досвіду/знань і коштів для реалізації та фінансування програм Інституту розвитку міста та інших інвестиційних проектів.
4.Обгрунтування необхідності прийняття Програми
Україна має давні традиції централізованого планування та жорсткого регулювання місцевих або муніципальних питань з боку національного уряду. З реалізацією нинішнім урядом нової політики децентралізації та місцевого самоврядування ця традиція залишиться у минулому, а реформи впроваджуватимуться відповідно до вимог Європейської Хартії місцевого самоврядування.
Сталий розвиток міста Калуша має гарантувати економічне процвітання, соціальну рівновагу і здорове навколишнє середовище. Слід зосередити розвиток саме в місті, отримати більше користі від використання підходів політики інтегрованого розвитку міста, розширити самоврядування, права і можливості та звернути особливу увагу на проблемні питання, що вимагають нагального вирішення.
Основними засадними компонентами реалізації стратегії міста є консультування та безпосередня робота над розробкою і супроводом реалізації стратегічних документів, підтримка організаційних структур реалізації, підготовка аналітичних матеріалів та проведення навчань зі стратегічного планування.
Предметом підготовки проектів розвитку міста є система підготовки та реалізації проектів, що фінансуються або співфінансуються з зовнішніх джерел, у Калуській міській раді та її виконавчих органах.
Основними засадними компонентами підготовки проектів розвитку міста є:
- організація процесів розвитку м.Калуш згідно з європейськими положеннями сталого розвитку міста, орієнтованих на потреби громадян;
- написання, консультування та реалізація проектів міжнародної технічної допомоги з метою реалізації стратегії розвитку міста до 2028 року;
- організація втілення пілотних проектів для реалізації підходу інтегрованого розвитку міста;
- організація покращення якості проектних пропозицій на основі методики інтегрованого розвитку;
- організація комунікаційної платформи на тему методики інтегрованого розвитку з використанням міжнародного досвіду;
- організація регулярного обміну досвідом між містами.
Для успішного розвитку міста, реалізації стратегічних завдань, удосконалення інфраструктури економічного розвитку, сприяння ефективного розвитку і використання потенціалу м.Калуша було створено комунальну установу «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради.
Задля налагодження діяльності даної комунальної установи потрібно створити необхідні та зручні умови праці.
Щоб реалізувати дану програму, необхідно виділити з місцевого бюджету 600,0 тис.грн., в тому числі по 200,0 тис.грн. у 2020 році, 2021 році та 2022 році.
Строк реалізації цієї програми 2020-2022 рік.
5.Основні функції комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради:
- організаційна, ресурсна та проектна підтримка сталого місцевого розвитку, згідно з новітніми тенденціями та з урахуванням потреб громади;
- сприяння створенню умов для ефективного відтворення, розвитку і використання науково-технічного потенціалу м.Калуша;
- проведення заходів, пов`язаних з реалізацією основної мети Комунальної установи, запрошення до участі в роботі фахівців, зацікавлених осіб, організацій, як українських, так і закордонних;
- представлення міста на симпозіумах, конференціях, виставках, семінарах в Україні та за кордоном;
- сприяння створенню сучасної інфраструктури у м.Калуші;
- залучення зовнішніх досвіду/знань і коштів для фінансування програм Калуської міської ради, громадських організацій, Комунальної установи та інших проектів;
- налагодження партнерств з міжнародними установами з метою реалізації статутних завдань Комунальної установи;
- участь у розробленні та здійсненні комплексу заходів організаційного, фінансового, економічного і правового характеру з метою забезпечення розвитку різних сфер життєдіяльності міста;
- участь у підготовці проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів з питань, віднесених до її діяльності;
- підготовка висновків та пропозиції щодо доцільності залучення кредитів, у тому числі іноземних;
- організація виставок, семінарів, конференцій.
6. Обсяги і джерела фінансування програми
Програма реалізується відповідно до основних заходів та обсягу коштів, які виділені на їх виконання, згідно з ресурсним забезпеченням напрямків діяльності та заходів у 2020-2022 році.
Інститут розвитку міста з урахуванням коштів, що виділяються на виконання Програми, уточнює заходи, проміжні строки їх здійснення та обсяги фінансування.
Програма уточнюється та коригується у процесі виконання з урахуванням стану фінансування. Обсяги коштів, необхідних для виконання заходів, передбачених програмою на наступний рік, щорічно виносяться на затвердження сесії міської ради, в межах можливості бюджету.
Фінансування Програми здійснюється відповідно до діючого законодавства за рахунок коштів міського бюджету за кодами програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів та визначається у рішенні «Про міський бюджет» на відповідний рік.
Для реалізації завдань Програми надаються фінансові ресурси Інституту розвитку міста, як одержувачу бюджетних коштів, головним розпорядником для якого є виконавчий комітет Калуської міської ради, за рахунок коштів, запланованих у міському бюджеті м.Калуш на 2020-2022 рік:
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми | тис. грн. | Усього витрат на виконання програми у 2020-2022 роках, тис. грн. |
||
2020 рік | 2021 рік | 2022 рік | ||
Міський бюджет | 200,00 | 200,00 | 200,00 | 600,00 |
Контроль за виконанням Програми здійснює Калуська міська рада, виконавчий комітет Калуської міської ради, керуючий справами виконавчого комітету Калуської міської ради.
Відповідальні виконавці у процесі виконання програми забезпечують цільове та ефективне використання бюджетних коштів протягом усього строку реалізації Програми у межах визначених бюджетних призначень.
Головні розпорядники бюджетних коштів в межах своїх повноважень здійснюють оцінку реалізації заходів Програми, що передбачає заходи з моніторингу, аналізу та контролю за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів.
Головні розпорядники бюджетних коштів забезпечують ефективне використання коштів, оприлюднюють звіти про виконання проектів. Після реалізації проекту звіт, який включає фото та інші матеріали, розміщується на офіційному сайті міської ради.
8. Очікувані результати виконання Програми
У результаті виконання Програми очікується:
1. Організація діяльності Інституту розвитку міста, його розвиток та функціонування.
2. Розробка та підтримка реалізації стратегії розвитку міста.
3. Написання проектів для підтримки ініціатив стратегічного розвитку міста.
4. Підготовка та реалізація проектів у Калуській міській раді відповідно до системи підготовки та реалізації проектів, що фінансуються або співфінансуються з зовнішніх джерел, у Калуській міській раді та її виконавчих органах.
5. Залучення грантових коштів для фінансування проектів розвитку міста.
6. Формування довіри громадян та підвищення відкритості діяльності органів місцевого самоврядування та залучення жителів до процесу написання проектів для підтримки ініціатив стратегічного розвитку міста.
7. Вирішення питань, які найбільш хвилюють жителів м.Калуш.
8. Підвищення відкритості діяльності органів місцевого самоврядування.
9. Залучення мешканців до процесу написання проектів для підтримки ініціатив стратегічного розвитку міста.
10. Створення ефективного механізму взаємодії виконавчих органів Калуської міської ради та жителів м.Калуш в реалізації ініціатив стратегічного розвитку міста.
Інші можливості в рамках проекту:
- залучення міжнародних експертів;
- надання додаткового фінансування;
- підтримка пілотних проектів;
- підтримка міжмуніципальної співпраці для розвитку.
9. Звітність про хід виконання Програми
Після закінчення встановленого строку виконання Програми відповідальний виконавець Програми складає підсумковий звіт про результати її виконання та подає на розгляд до виконавчого комітету Калуської міської ради разом із пояснювальною запискою.
Додаток до Програми
з організації підтримки функціонування комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша»
Калуської міської ради
на 2020-2022 рік
Перелік заходів, обсяги та джерела фінансування Програми з організації підтримки функціонування комунальної установи «Інститут розвитку міста Калуша» Калуської міської ради на 2020-2022 рік
Назва замовника: Виконавчий комітет Калуської міської ради
№з/п | Наймену-вання заходу | Виконавець | Термін викона-ння | Орієнтовані обсяги фінансування, тис.грн. | Очіку- вані резуль- тати |
|||||||
роки | всього | в т.ч. за джерелами фінансування | ||||||||||
міський бюджет | обласний бюджет | інші джерела | ||||||||||
Всього | 2020-2022 | 600,0 | 600,0 | |||||||||
1. | Оплата праці і нарахування на заробітну плату | Виконавчий комітет Калуської міської ради | 2020 2021 2022 |
2020 2021 2022 |
200,0 200,0 200,0 |
200,0 200,0 200,0 |
- |
- |
||||
Замовник Програми Виконавчий комітет Калуської міської ради Керуючий справами виконкому |
______________ |
Мар’яна-Божена Постоловська |
||||||||||
Керівник Програми Керуючий справами виконкому |
______________ |
Мар’яна-Божена Постоловська |
||||||||||