ОПИС ДОКУМЕНТУ
Доповідач:
Ірина Люклян |
|
Статус: | Прийнятий в цілому |
---|---|
Дата: | 26.08.2020 |
ПРОЄКТ РІШЕННЯ
№ 8
Про нову редакцію Статутів закладів загальної середньої освіти Калуської міської ради
7. РІШЕННЯ
Про нову редакцію Статутів
закладів загальної середньої освіти
Калуської міської ради
Керуючись ст. 9 Закону України «Про загальну середню освіту», ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА:
1.Змінити назви закладів загальної середньої освіти:
1.1. «КАЛУСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІ СТУПЕНІВ №8 КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» НА «КАЛУСЬКА ГІМНАЗІЯ №8 КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ».
1.2. КАЛУСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІ СТУПЕНІВ №9 КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» НА «КАЛУСЬКА ГІМНАЗІЯ №9КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ».
2.Затвердити Статут в новій редакції:
2.1.КАЛУСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ №8 КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ;
2.2. КАЛУСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ №9 КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ.
3. Директорам закладів провести державну реєстрацію Статутів у новій редакції.
4.Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Любов Максимович.
Міський голова Ігор Матвійчук
ЗАТВЕРДЖЕНО:
рішення Калуської міської ради
від__________ 2020 року № ___
Секретар міської ради
______________РоманБоднарчук
С Т А Т У Т
КАЛУСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ №9
КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Калуш
2020
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Телефон: (03472) 6-42-15.
Електроннапошта: 9schola@gmail.com
Офіційний вебсайт: https://9schola.wixsite.com/school9kalush
II. МЕТА, ПРИНЦИПИ РОБОТИ, ЗАВДАННЯ
ТА ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ ГІМНАЗІЇ
2.1. Головною метою діяльності гімназії №9 єзабезпечення реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти через створення відповідного освітнього середовища для осмисленого визначення здобувачами освіти своїх можливостей і життєвих цілей; задоволення потреб громади, суспільства і держави в якісній освіті через навчання, виховання, всебічний розвиток та соціалізацію особистості, здатної впливати на свою освітню траєкторію, готової до свідомого життєвого вибору, самореалізації, самовдосконалення, відповідальності та громадської активності задля примноження інтелектуального, творчого, культурного потенціалу України.
2.2. Головними принципами, що регламентують роботу гімназії №9, є:
- розвиток соціально зрілої, творчо активної особистості з науковим світоглядом, почуттям національної самосвідомості та власної гідності.
- виховання поваги до Конституції України, державних символів України, свідомого ставлення до своїх обов’язків і відповідальності перед законом за свої дії;
- реалізує положення Конституції України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», інших нормативно-правових актів у галузі освіти;
- створює внутрішню систему забезпечення якості освіти;
- забезпечує здобуття якісної базової середньої освіти відповідно до Державних стандартів освіти;
- формує власну стратегію розвитку та планує свою діяльність;
- формує освітню програму, на її основі розробляєнавчальніплани, зокрема йекспериментальні та індивідуальні;
- самостійно визначає форми, методи й засоби організації освітнього процесу;
- створює і розвиває навчально-методичну й матеріально-технічну бази для організації та здійснення освітнього процесу;
- здійснює добір і розстановку кадрів;
- провадить інноваційну діяльність та може укладати з цією метою відповідні договори про співпрацю з іншими закладами освіти, підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами;
- забезпечує охорону життя і здоров'я учнів, педагогічних та інших працівників, формує засади здорового способу життя;
- використовуєрізніформи морального стимулювання та матеріальногозаохоченняпедагогічнихпрацівників, учнів, іншихучасниківосвітньогопроцесу в порядку, визначеномузаконодавством;
- видає документи про освіту відповідно до чинного законодавства;
- встановлюєвласнусимволіку та атрибути;
- дотримується фінансової та організаційної дисципліни;
- розпоряджається коштами, рухомим і нерухомим майном відповідно до законодавства України та цього Статуту;
- отримує кошти й матеріальні цінності від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних і фізичних осіб;
- залишає у своємурозпорядженні йвикористовуєвласнінадходження в порядку, визначеномузаконодавством;
- користуєтьсяпільгами, передбаченими державою;
- здійснює інші повноваження в межах своєї компетенції.
Ш. ОРГАНІ3АЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
3.1. Освітній процес у закладі організовується відповідно до законодавства на основі освітньої (освітніх) програми (програм)гімназії №9та спрямовується на виявлення й розвиток здібностей та обдарувань особистості, досягнення результатів навчання, прогресу й розвитку, зокрема формування й застосування відповідних компетентностей, визначених Державними стандартами базової середньої освіти.
3.2. Гімназія №9 створює умови для досягнення учнями результатів навчання в обсязіне меншому, ніж це передбаченоДержавними стандартами базової середньої освіти.
3.3. Гімназія №9 розробляє та використовує в освітній діяльності освітню (освітні) програму (програми), розроблену для першого і другого рівнів базової середньої освіти на основі Державних стандартівбазової середньої освіти.
3.4. Освітня (освітні) програма (програми) гімназії №9включає:
- вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за програмою;
- обсяг навчального навантаження на відповідному рівні початкової та базової середньої освіти (в годинах), його розподіл між освітніми галузями за роками навчання;
- навчальні плани, що конкретизують організацію освітнього процесу;
- перелік освітніх навчальних програм;
- перелік форм організації освітнього процесу;
- інструменти внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
- очікувані результати освітньої діяльностіучнів;
- опис інструментарію оцінювання.
3.5. Освітня (освітні) програма (програми) схвалюється педагогічною радою гімназії №9 та затверджується його директором.
3.6. Гімназія №9 має право ініціювати акредитацію освітньої (освітніх) програми (програм)та освітніх навчальних програм відповідно до законодавства.
3.7. Гімназія №9 реалізує освітню (освітні) програму (програми) за кошти державного, місцевих бюджетів, інших джерел, не заборонених законодавством.
3.8. Основною формою здобуття базової середньої освіти в гімназії №9 є очна (денна) форма. Гімназія №9 може забезпечувати здобуття базової середньої освіти за дистанційною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою) формами чи формою педагогічного патронажу, а також за очною (вечірньою), заочною формами тощо.
3.9. Гімназія №9 може створювати у своєму складі класи (групи) з поглибленим вивченням окремих предметів, спеціальні та інклюзивні класи (групи) для навчання дітей з особливими освітніми потребами, групи продовженого дня, групи для дітей дошкільного віку тощо.
3.10. Для забезпечення досягнення особами з особливими освітніми потребами результатів навчання, передбачених у відповідному Державному стандарті загальної середньої освіти, до штату гімназії №9 вводяться посади асистентів вчителя.
3.11. Навчальний рік у гімназії №9 розпочинається 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Якщо 1 вересня припадає на вихідний день, навчальний рік розпочинається у перший за ним робочий день.
3.12. Структура навчального року (за чвертями, семестрами), тривалість навчального тижня, дня, занять, відпочинку між ними, інші форми організації освітнього процесу встановлюються гімназією у межах часу, передбаченого освітньою (освітніми) програмою (програмами). Безперервна навчальна діяльність учнів не може перевищувати 45 хвилин: для 1 класу – 35 хвилин, для 2-4 класів – 40 хвилин, для 5-9 класів – 45 хвилин. Тривалість канікул протягом навчального року не може становити менше 30 календарних днів.
3.13. Гімназія №9 здійснює освітній процес за п’ятиденним робочим тижнем.
3.14. Виховний процес є невід’ємною складовою освітнього процесу в гімназії №9 та ґрунтується на загальнолюдських цінностях, культурних цінностях українського народу, цінностях громадянського суспільства, принципах верховенства права, дотримання прав і свобод людини і громадянина. Єдність навчання, виховання і розвитку учнів забезпечується спільними зусиллями всіх учасників освітнього процесу.
3.15. Виховання учнів у гімназії №9 здійснюється в процесі урочної, позаурочної та позашкільної роботи з ними.
3.16. У гімназії №9 забороняється утворення та діяльність організаційних структур політичних партій, релігійних організацій і воєнізованих формувань.
3.17. Примусове залучення учнів гімназії №9 до вступу в будь-які об'єднання громадян, релігійні організації та воєнізовані формування забороняється.
3.18. Діти з особливими освітніми потребами залучаються до позакласної та позашкільної роботи з урахуванням їхнього віку, здібностей, інтересів, потреб, можливостей, індивідуальних особливостей освітньої діяльності та стану здоров’я.
3.19 Гімназія №9 забезпечує відповідну якість освіти, а саме:
- якість умов освітнього процесу;
- якість реалізації освітнього процесу;
- якість результатів освітнього процесу.
3.20. Гімназія №9 забезпечує якість освіти за такими напрямками:
- освітнє середовище;
- освітня діяльність учнів;
- педагогічна діяльність;
- управлінська діяльність.
3.21. Гімназія №9забезпечує якість освіти через:
- наявність відповідних ресурсів (кадрових, фінансових, матеріальних, інформаційних, наукових, навчально-методичних тощо);
- організацію освітнього процесу, що відповідає сучасним тенденціям розвитку освіти і науки;
- контроль освітньої діяльності учнів і педагогів.
3.22. Гімназія №9 створює внутрішню систему забезпечення якості освіти, яка включає:
- стратегію (політику) та процедури забезпечення якості освіти;
- систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;
- критерії, правила і процедури оцінювання учнів;
- критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної (науково- педагогічної) діяльності педагогічних працівників;
- критерії, правила і процедури оцінювання управлінської діяльності керівних працівників;
- необхідні ресурси для організації освітнього процесу, зокрема і для самостійної роботи учнів;
- інформаційні системи для ефективного управління закладом;
- безпекову складову;
- створення інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування;
- механізми вивчення та самооцінювання якості освіти;
- інші процедури та заходи, що визначаються законами або Положенням про внутрішню систему забезпечення якості освіти гімназії.
3.23. Педагогічні працівники гімназії №9 здійснюють поточне та підсумкове оцінювання результатів навчання учнів; вибір форм, змісту та способу оцінювання.
3.24. Оцінювання відповідності вимогам Державних стандартів результатів навчання учнів, які завершили здобуття базової середньої освіти, здійснюється шляхом державної підсумкової атестації, інших форм відповідно діючого законодавства.
3.25. За особливі успіхи в навчанні, дослідницькій, пошуковій, науковій діяльності, культурних заходах, спортивних змаганнях тощо до учнів гімназії №9 можуть застосовуватися різні види морального та/або матеріального заохочення і відзначення.Рішення про заохочення (відзначення) учнів приймає педагогічна рада гімназії №9.
3.26. Переведення учнів до наступного класу гімназії №9 здійснюється у встановленому законом порядку.
3.27. Після завершення навчання за програмою відповідного рівня початкової та базової середньої освіти незалежно від форми її здобуття та на підставі результатів річного оцінювання та державної підсумкової атестації учні гімназії №9отримують свідоцтво про початкову освіту та свідоцтво про базову середню освіту.
3.28. Зарахування учнів до гімназії №9, відрахування та переведення до інших закладів відбувається згідно з чинним законодавством.
3.29. Зарахування учнів до гімназії №9 для здобуття базової середньої освіти здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства.
IV. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
4.1. Учасниками освітнього процесу в гімназії №9 є:
- учні;
- педагогічні працівники;
- інші працівники закладу;
- батьки учнів або особи, які їх замінюють;
- асистенти дітей.
4.2. Залучення будь-яких інших осіб до участі в освітньому процесі (проведення навчальних занять, лекцій, тренінгів, семінарів, майстер-класів, конкурсів, оцінювання результатів навчання тощо) здійснюється за рішенням керівника гімназії №9.
4.3. Учні гімназії №9мають право на:
- індивідуальну освітню траєкторію, що реалізується через вільний вибір видів, форм і темпу здобуття освіти, навчальних дисциплін та рівня їх складності, методів і засобів навчання;
- якісніосвітніпослуги;
- справедливе та об’єктивнеоцінюваннярезультатівнавчання;
- відзначенняуспіхів у своїйдіяльності;
- свободу творчої, спортивної, оздоровчої, культурноїдіяльностітощо;
- безпечні та нешкідливіумовинавчання;
- повагу до людськоїгідності;
- захистпід час освітньогопроцесувідприниженнячесті й гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, булінгу (цькування), дискримінації за будь-якоюознакою, пропаганди та агітації, щозавдаютьшкодиздоров’ю;
- отриманнясоціальних та психолого-педагогічнихпослуг як особа, яка постраждалавідбулінгу (цькування), стала йогосвідкомабо вчинила булінг (цькування);
- користуваннябібліотекою, навчальною, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчоюінфраструктуроюгімназії №9 в порядку, встановленомувідповідно до чинного законодавства;
- доступ до інформаційно-комунікаційнихресурсівгімназії №9, щовикористовуються в освітньомупроцесі;
- особистуабо через своїхзаконнихпредставників участь у громадськомусамоврядуваннігімназії №9;
- іншінеобхідніумови для здобуттяосвіти, зокрема й для осібізособливимиосвітніми потребами.
4.4. Учні гімназії №9зобов’язані:
- дотримуватися Статуту, правил внутрішнього розпорядку та режиму роботи гімназії №9;
- виконувати вимоги освітньої (освітніх) програми (програм) (індивідуального навчального плану за його наявності) та досягти результатів навчання в обсязіне меншому, ніж це передбаченоДержавними стандартами базової середньої освіти;
- дотримуватися принципу академічної доброчесності,
- брати посильну участь у пошуковій та науково-дослідницькій діяльності;
- брати участь у позакласних заходах різного спрямування;
- поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;
- відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я інших, довкілля, дотримуватися правил особистої гігієни;
- бережливо ставитися до державного, громадського й особистого майна;
- повідомляти керівництво гімназії №9 про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
4.5. Залучення учнівгімназії №9під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі в заходах, які не пов’язані з діяльністю закладу та реалізацією освітньої (освітніх) програми (програм), забороняється, крім випадків, передбачених законодавством.
4.6. Учні гімназії №9 можуть залучатися за їх згодою та згодою батьків (осіб, які їх замінюють) до самообслуговування, різних видів суспільно корисної праці відповідно до цього Статуту і Правил внутрішнього розпорядку з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей.
4.7. Учні забезпечуються медичним обслуговуванням, що здійснюється медичними працівниками у відповідності до вимог чинного законодавства.
4.8. Організація харчування учнів, зокрема забезпечення безоплатним харчуванням дітей пільгових категорій, а також дітей з особливими освітніми потребами, здійснюється у встановленому законом порядку.
4.9. Контроль за охороною здоров’я та якістю харчування учнів здійснюється відповідно до законодавства.
4.10. Педагогічним працівником гімназії №9 є особа з високими моральними якостями, яка має відповідну педагогічну освіту та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, належний рівень професійної підготовки, здійснює педагогічну діяльність, забезпечує результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров’я якої дозволяє виконувати професійні обов’язки.
4.11. Педагогічні працівники приймаються на роботу за трудовим договором відповідно до вимог законодавства.
4.12. Педагогічні працівники, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років.
4.13. Особи, які не мають досвіду педагогічної діяльності та приймаються на посаду педагогічного працівника, протягом першого року роботи повинні пройти педагогічну інтернатуру відповідно до чинного законодавства.
4.14. Конкретний перелік посадових обов’язків педагогічного працівника визначається посадовою інструкцією, яка затверджується керівником гімназії №9 відповідно до вимог законодавства.
4.15. Робочий час педагогічного працівника охоплює час, необхідний для виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої трудовим договором та/або посадовою інструкцією.
4.16. Розподіл педагогічного навантаження в гімназії №9 затверджується його керівником відповідно до вимог законодавства.
4.17. Оплата праці педагогічних працівників здійснюється відповідно до чинного законодавства.
4.18. Педагогічні працівники мають право на:
- академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній (освітнім) програмі (програмам);
- педагогічну ініціативу;
- розроблення та впровадження авторських навчальних програм, проектів, освітніх методик і технологій, методів і засобів, насамперед методиккомпетентнісного навчання;
- користування бібліотекою, культурною, спортивною, оздоровчою інфраструктурою гімназії №9в порядку, встановленому закладом відповідно до спеціальних законів;
- підвищення кваліфікації, перепідготовку;
- вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічних працівників;
- доступ до інформаційно-комунікаційних ресурсів, що використовуються в освітньому процесі;
- справедливе та об’єктивне оцінювання своєї професійної діяльності;
- відзначення успіхів у своїй професійній діяльності;
- захист професійної честі та гідності;
- індивідуальну освітню (наукову, творчу, мистецьку, спортивну та іншу) діяльність за межами гімназії №9;
- безпечні та нешкідливі умови праці;
- подовжену оплачувану відпустку;
- участь у громадському самоврядуванні та в роботі колегіальних органів управління гімназії №9;
- захист під час освітнього процесу від будь-яких форм насильства та експлуатації, зокрема йбулінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров`ю.
4.19. Педагогічні працівники зобов’язані:
- дотримуватися Статуту та правил внутрішнього розпорядку та режиму роботи гімназії №9, виконувати свої посадові обов’язки;
- постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність;
- щорічно підвищувати кваліфікацію відповідно до вимог Закону України «Про освіту»;
- атестуватися, як правило, один раз на п'ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників;
- виконувати освітню програму для досягнення учнямигімназії №9 передбачених нею результатів навчання;
- сприяти розвитку здібностей учнів, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я;
- дотримуватися принципу академічної доброчесності та забезпечувати його дотримання учнями в освітньому процесі та дослідницькій діяльності;
- дотримуватися педагогічної етики;
- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;
- настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
- формувати в учнів усвідомлення необхідності дотримуватися Конституції України та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;
- виховувати в учнів повагу до державної мови та державних символів України, її національних, історичних, культурних цінностей, дбайливе ставлення до історико-культурної спадщини українського народу та до навколишнього природного середовища;
- формувати в учнів прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;
- захищати учнів під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психологічного насильства, приниження честі й гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров`ю, запобігати формуванню в них шкідливих звичок;
- повідомляти керівництво гімназії №9 про факти булінгу (цькування) стосовно учнів, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування);
- володіти навичками з надання домедичної допомоги дітям.
4.20. Підвищення кваліфікації (проходження відповідних курсів) та атестація педагогічних працівників гімназії №9 є обов'язковими і здійснюється у відповідності до вимог чинного законодавства.
4.21. На добровільних засадах за власною ініціативою педагогічні працівники відповідно до чинного законодавства можуть проходити сертифікацію – зовнішнє оцінювання професійних компетентностей, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.За результатами успішного проходження сертифікації педагогічному працівнику видається сертифікат, який є дійсним упродовж трьох років. Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником.
4.22. Відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов'язків на виконання робіт, не передбачених трудовим договором, без згоди педагогічного працівника не допускається. Відмова педагогічного працівника від виконання робіт, не передбачених трудовим договором, не може бути підставою для його звільнення з посади, крім випадків, встановлених законодавством.
4.23. Права й обов'язки інших працівників регулюються трудовим законодавством, цим Статутом та правилами внутрішнього розпорядку.
4.24. Батьки учнів або особи, які їх замінюють, мають право:
- захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є);
- звертатися до керівництва гімназії №9, органів управління освітою з питань освітнього процесу;
- обирати види і форми здобуття дітьми відповідної освіти;
- брати участь у громадському самоврядуванні гімназії №9, зокрема обирати й бути обраними до органів громадського самоврядування закладу;
- завчасно отримувати інформацію про всі заплановані та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти в гімназії №9 та надавати згоду на участь у них дитини;
- брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану;
- отримувати інформацію про діяльність гімназії №9, результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти в гімназії №9 та його освітньої діяльності;
- отримувати інформацію щодо надання соціальних та психолого-педагогічних послуг особам, які постраждали від булінгу (цькування); подавати керівництву або Засновнику гімназії №9 заяву про випадки булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу; вимагати повного та неупередженого розслідування випадків булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу.
4.25. Батьки учнів або особи, які їх замінюють, зобов'язані:
- дотримуватися Статуту, правил внутрішнього розпорядку гімназії №9;
- забезпечувати умови для здобуття дитиною освіти;
- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;
- постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дитини, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей;
- настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
- формувати в дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати її суверенітет і територіальну цілісність;
- виховувати в дітей повагу до державної мови та державних символів України, дбайливе ставлення до історико-культурноїспадщиниукраїнського народу та до навколишнього природного середовища;
- забезпечити дитину навчальним приладдям, відповідним до чинних вимог одягом: спортивним, щоденним, святковим тощо;
- відшкодовувати матеріальні збитки, завдані їхніми дітьми (дітьми, законними представниками яких вони є) щодо майна гімназії №9;
- сприяти керівництву закладув проведенні розслідування щодо випадків булінгу.
4.26. У разі невиконання батьками (особами, які їх замінюють) обов'язків, передбачених законодавством, гімназія №9 може порушувати в установленому порядку клопотання про відповідальність таких осіб, зокрема й позбавлення їх батьківських прав.
4.27. За невиконанняучасникамиосвітньогопроцесусвоїхобов'язків, порушенняСтатуту, правилвнутрішньогорозпорядку наних можутьнакладатисястягненнявідповідно до законодавства.
V. УПРАВЛІННЯ ГІМНАЗІЄЮ
5.1. Управліннягімназією №9у межах повноважень, визначених законами та установчими документами, здійснюють:
- Засновник і уповноваженийним орган;
- директор гімназії №9;
- педагогічна рада гімназії №9 (колегіальний орган управління);
- загальнізбори (конференція) колективугімназії №9 (вищийколегіальний орган громадськогосамоврядування).
5.2. Участь в управліннігімназією №9у межах повноважень, визначених законами та цим Статутом,можутьбрати:піклувальна рада за умови її створення тощо.
5.3. У гімназії №9можутьдіятитакіорганигромадськогосамоврядуванняучасниківосвітньогопроцесу:
- органисамоврядуванняпрацівників;
- органиучнівськогосамоврядування;
- органибатьківськогосамоврядування.
5.4. У гімназії №9можуть бути створені та функціонуватитакіпедагогічніоб’єднання:
- методична рада гімназії №9;
- методичніоб’єднаннявчителів;
- творчі (динамічні) групипедагогічнихпрацівників;
- психолого-педагогічна служба;
- науково-педагогічнетовариство;
- іншіоб’єднанняпедагогіввідповідно до чинного законодавства.
5.5. Засновник, або уповноважений орган
- затверджує Статут гімназії №9 (його нову редакцію);
- приймає рішення про створення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) гімназії №9;
- затверджує кошторис та/або бюджет гімназії №9, зокрема й обсяг коштів, що передбачаються на підвищення кваліфікації педагогічних працівників, та контролює його виконання;
- затверджує за поданням закладу стратегіюрозвиткугімназії №9;
- фінансуєвиконаннястратегіїрозвиткугімназії №9;
- утворює та ліквідовуєструктурніпідрозділи в закладі;
- реалізуєіншіповноваження, передбаченічиннимзаконодавством.
5.6. Засновник, або уповноважений орган зобов’язаний забезпечити:
- здійснює контроль за дотриманнямСтатутугімназії №9;
- здійснює контроль за використаннямгімназією №9публічнихкоштів;
- здійснює контроль за недопущеннямпривілеївчиобмежень (дискримінації) за ознакамивіку, статі, раси, кольорушкіри, стану здоров’я, інвалідності, особливихосвітніх потреб, громадянства, національності, політичних, релігійнихчиіншихпереконань, місцяпроживання, мовиспілкування, походження, сімейного, соціального та майнового стану, складнихжиттєвихобставин, наявностісудимості та іншимиознаками;
- погоджуєштатнийрозписгімназії №9;
- затверджує мережу класів/учнів на навчальнийрік;
- здійснює контроль за фінансово-господарськоюдіяльністюгімназії №9; приймаєфінансовийзвітзакладув порядку, визначеномузаконодавством;
5.10. Засновник, уповноважений ним орган (посадова особа) не мають права втручатися в діяльність гімназії №9, що здійснюється ним у межах його автономних прав, визначених законом та цим Статутом.
5.11. Безпосереднєкерівництвогімназією №9здійснює директор, повноваженняякоговизначаються Законами України«Про освіту», «Про повнузагальнусереднюосвіту», цим Статутом та строковимтрудовим договором (контрактом).
5.12. Директор гімназії №9призначається на посаду та звільняється з посади міським головою (уповноваженою особою).Призначення на посаду відбуваєтьсяшляхом укладення строкового трудового договору (контракту) за результатами конкурсного відбору у встановленому законом порядку.
5.13. Директор є представникомгімназії №9 у відносинах з державними органами, органами місцевогосамоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законом та цим Статутом.
5.14. Директор гімназії №9приймаєрішеннящододіяльності закладу в межах повноважень, визначенихзаконодавством та строковимтрудовим договором (контрактом), зокремарозпоряджається в установленому порядку майномгімназії та її коштами.
5.15. Директор гімназії №9розробляє проект кошторисута/або бюджету закладу йподаєйогоЗасновникуабоуповноваженому ним органу на затвердження;організовуєфінансово-господарськудіяльністьгімназії №9в межах затвердженогокошторису.
5.16. Директор гімназії №9призначає на посаду, переводить на іншу посаду та звільняє з посади працівниківгімназії №9, визначаєїхніпосадовіобов’язки, заохочує і притягає до дисциплінарноївідповідальності, а такожвирішуєіншіпитання, пов’язані з трудовимивідносинами, відповідно до вимогзаконодавства.
5.17. Директор гімназії №9відповідно до своєїкомпетенціїпідписуєдокументи з питаньосвітньої, фінансово-господарської та іншоїдіяльностігімназії№9;видаєнаказийконтролюєїхвиконання;укладає угоди (договори, контракти) з фізичними та/абоюридичними особами; організовуєдокументообіг, бухгалтерськийоблік та звітністьвідповідно до вимогзаконодавства.
5.18. Директор гімназії №9 є головою педагогічної ради закладу.
5.19. Директор гімназії №9 в межах наданихйомуповноважень:
- планує та організовуєдіяльністьгімназії №9;
- забезпечуєрозробленняйвиконаннястратегіїрозвиткугімназії №9;
- затверджуєправилавнутрішньогорозпорядкугімназії №9;
- затверджуєрежим роботигімназії №9;
- затверджуєпосадовіінструкціїпрацівниківгімназії №9;
- здійснюєрозподілпедагогічногонавантаження;
- затверджуєОсвітнюпрограмугімназії №9;
- затверджуєПоложення про внутрішню систему забезпеченняякостіосвіти, забезпечуєїїстворення та функціонування;
- забезпечуєорганізаціюосвітньогопроцесу та здійснення контролю за виконаннямнавчальнихпрограм;
- створюєумови для реалізації прав та обов’язківусіхучасниківосвітньогопроцесу, зокремареалізаціїакадемічноїсвободипедагогічнихпрацівників, індивідуальноїосвітньоїтраєкторії та/абоіндивідуальноїпрограмирозвиткуучнів, формування, у разі потреби,індивідуальногонавчального плану;
- забезпечуєрозроблення, затвердження, виконання та моніторингвиконанняіндивідуальноїпрограмирозвиткуучня;
- контролюєвиконанняпедагогічнимипрацівниками та учнями (учнем) Освітньої (освітніх) програми (програм), індивідуальноїпрограмирозвитку, індивідуальногонавчального плану;
- забезпечуєздійснення контролю за досягненнямучнямирезультатівнавчання, визначенихДержавними стандартамиповноїзагальноїсередньоїосвіти, індивідуальноюпрограмоюрозвитку, індивідуальнимнавчальним планом;
- створюєнеобхідніумови для здобуттяосвіти особами з особливимиосвітніми потребами;
- організовує харчування та сприяє медичному обслуговуванню учнів відповідно до законодавства;
- здійснює зарахування, переведення, відрахування учнів, а також їх заохочення (відзначення) та притягнення до відповідальності відповідно до вимог законодавства;
- організовує видачу документів про освіту;
- сприяє проходженню атестації та сертифікації педагогічними працівниками;
- створює належні умови для діяльності органів громадського самоврядування в гімназії №9;
- створює умови для здійснення дієвого та відкритого громадського нагляду (контролю) за діяльністю гімназії №9;
- сприяє формуванню культури здорового способу життя учнів та працівників гімназії №9;
- створює в гімназії №9 безпечне освітнє середовище, забезпечує дотримання вимог щодо охорони дитинства, охорони праці, вимог техніки безпеки;
- розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видає рішення про проведення розслідування; скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживає відповідних заходів реагування; забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг(цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування); повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в гімназії №9;
- забезпечує відкритість і прозорість діяльності гімназії №9, зокрема шляхом оприлюднення публічної інформації відповідно до вимог законодавства;
- звітує щороку на загальних зборах (конференції) колективу про свою роботу та виконання стратегії розвитку гімназії №9;
- здійснює інші повноваження, передбачені законом, цим Статутом, колективним договором, строковим трудовим договором (контрактом).
5.20. Директор гімназії №9несевідповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншудіяльність закладу, а також за виконанняобов’язків, визначенихзаконодавством, цим Статутом і строковимтрудовим договором (контрактом).
5.21. Директор гімназії №9можеініціювати перед Засновникомабоуповноваженим ним органом питаннящодостворенняаболіквідаціїструктурнихпідрозділівгімназії №9.
5.22. Директор гімназії №9має права та обов’язкипедагогічногопрацівника, визначені Законом України «Про освіту».
5.23. Педагогічна рада є основнимпостійнодіючимколегіальним органом управліннягімназії №9.Повноваженняпедагогічної ради визначаютьсяосвітнімзаконодавством та цим Статутом.
5.24. Усіпедагогічніпрацівникизобов’язанібрати участь у засіданняхпедагогічної ради. Головою педагогічної ради є директор гімназії №9.
5.25. Педагогічна рада:
5.27. Рішення педагогічної ради, прийняті в межах її повноважень, вводяться в дію наказами директора гімназії №9 та є обов’язковими до виконання всіма учасниками освітнього процесу в закладі.
5.28. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування гімназії №9є загальні збори (конференція) колективу, які скликаються не менше одного разу на рік та формуються з уповноважених представників усіх учасників освітнього процесу (їх органів самоврядування – за наявності).
5.29. Делегати загальних зборів (конференції) обираються в однаковій кількості від:
- працівників – зборами трудового колективу;
- учнів – зборами учнів 5-9 класів;
- батьків і осіб, які їх замінюють, – класними батьківськими зборами.
5.30. Право скликатизагальні збори (конференцію) мають директор гімназії №9, Засновник.
5.31. Інформація про час і місце проведення загальних зборів (конференції) колективу розміщується в гімназії №9 та оприлюднюється на офіційному вебсайті закладу не пізніше, ніж за один місяць до дня їх проведення.
5.32. Загальні збори (конференція) правочинні, якщо в їхній роботі бере участь не менше половини делегатів від кожної з трьох категорій. Рішення приймаються простою більшістю голосів присутніх делегатів.
5.33. Загальні збори (конференція):
- визначають стратегічні завдання, пріоритетні напрями розвитку гімназії №9;
- розглядають питання освітньої, методичної та фінансово-господарської діяльності гімназії №9;
- обирають при потребі раду гімназії №9, її голову, встановлюють термін їхніх повноважень, заслуховують звіт голови ради гімназії №9, оцінюють роботу ради;
- щороку заслуховують звіт директора гімназії №9, оцінюють діяльність закладу і за результатами оцінки можуть ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту.
5.34. За рішенням Засновника може створюватися наглядова (піклувальна) рада гімназії №9.
5.35. Наглядова (піклувальна) рада гімназії №9 сприяє вирішенню перспективних завдань розвитку закладу, залученню фінансових ресурсів для забезпечення діяльності з основних напрямів розвитку та здійсненню контролю за їх використанням, ефективній взаємодії з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, науковою громадськістю, громадськими організаціями, юридичними та фізичними особами.
5.36. Члени наглядової (піклувальної) ради гімназії №9 мають право брати участь у роботі колегіальних органів закладу з правом дорадчого голосу.
5.37. До складу наглядової (піклувальної) ради гімназії №9 не можуть входити учні та працівники закладу.
5.38. Наглядова (піклувальна) рада має право:
- брати участь у визначенні стратегії розвитку гімназії №9 та контролювати її виконання;
- сприяти залученню додаткових джерел фінансування;
- аналізувати та оцінювати діяльність гімназії №9 та його директора;
- контролювати виконання кошторису та/або бюджету гімназії №9 і вносити відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов’язковими для розгляду директором гімназії №9;
- вносити Засновнику подання про заохочення або відкликання директора гімназії №9 з підстав, визначених законом;
- сприяти стимулюванню (заохоченню) творчої праці педагогічних працівників та учнів;
- здійснювати інші повноваження, визначені спеціальними законами та/або цим Статутом.
VI. ПРОЗОРІСТЬ ТА ІНФОРМАЦІЙНА ВІДКРИТІСТЬ
6.1. Гімназія №9 формує відкриті та загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність. Основним інформаційним ресурсом є офіційний вебсайт закладу. Додатковими інформаційними ресурсами можуть бути сторінки гімназії №9в соціальних мережах.
6.2. На офіційномувебсайтігімназії №9оприлюднюєтьсятакаінформація:
VIІ. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА
7.1. Матеріально-технічна база гімназії №9 включає будівлі, споруди, землю, комунікації, транспортні засоби, обладнаннята інші цінності. Може також включати службове житло.
7.2. Майно гімназії №9 перебуває в комунальній власності Калуської міської об’єднаноїтериторіальної громади і закріплено за ним на правах оперативного управління.
7.3. Здійснюючи право оперативного управління, гімназії №9 володіє, користується та розпоряджається майном згідно з чинним законодавством, цим Статутом та відповідно до обмежень, встановлених Засновником.
7.4. Гімназія №9 відповідно до чинного законодавства користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.
7.5. Вимоги до матеріально-технічної бази гімназії №9 визначаються відповідними будівельними і санітарно-гігієнічними нормами і правилами, а також типовими переліками обов'язкового навчального та іншого обладнання (зокрема корекційного), навчально-методичних та навчально-наочних посібників, підручників, художньої та іншої літератури.
7.6. Вилучення основних фондів, оборотних коштів та іншого майна гімназії №9 проводиться лише у випадках, передбачених чинним законодавством.
7.7. Збитки, завдані гімназії №9 внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства.
7.8. Держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками (зокрема електронними), посібниками всіх учнів та педагогічних працівників у порядку, встановленому законодавством.
7.9. Утримання та розвиток матеріально-технічної бази гімназії №9фінансуються за рахунок коштів Засновника та з інших джерел, не заборонених законодавством.
VIIІ. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
8.1. Фінансово-господарська діяльність гімназії №9 здійснюється відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного кодексу України та інших нормативно-правових актів, а також цього Статуту.
8.2. Фінансово-господарська діяльність гімназії №9здійснюється на основі кошторису та/або бюджету, що затверджується Засновником з урахуванням пропозицій закладу.
8.3. Фінансова автономія гімназії №9 в частині використання бюджетних коштів передбачає самостійне здійснення витрат у межах затверджених кошторисом та/або бюджетом обсягів, зокрема на:
- формування структури гімназії №9 та його штатного розпису;
- виконання освітньої (освітніх) програми (програм) в повному обсязі;
- матеріальні витрати, пов'язані з виховною роботою;
- оплату праці, встановлення доплат, надбавок, винагород, виплату матеріальної допомоги та допомоги на оздоровлення, преміювання, інших видів стимулювання та відзначення працівників;
- оплату підвищення кваліфікації педагогічних та інших працівників;
- оплату поточних ремонтних робіт приміщень і споруд;
- збереження і зміцнення матеріально-технічної бази закладу;
- укладення відповідно до законодавства цивільно-правових угод (господарських договорів) для забезпечення діяльності закладу.
8.4. Основне фінансування гімназії №9 здійснюється з державного та місцевих бюджетів відповідно доБюджетного кодексу України.
8.5. Додатковими джерелами фінансування можуть бути:
- доходи від надання платних освітніх та інших послуг;
- доходи від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання;
- гранти вітчизняних і міжнародних організацій;
- благодійна допомога відповідно до законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації;
- кошти від реалізації в установленому порядку майна та іншої діяльності (власні надходження);
- інші джерела фінансування, не заборонені законодавством.
8.6. Отримані із зазначених джерел кошти належать до доходів бюджету і використовуються гімназією №9на цілі, визначені Бюджетним кодексом України,відповідно до затвердженого кошторису та/або бюджету закладу.
8.7. Бюджетне фінансування гімназії №9 не може зменшуватися або припинятися в разі наявності додаткових джерел фінансування.
8.8. Бюджетні асигнування на здійснення діяльності гімназії №9 та позабюджетні кошти не підлягають вилученнюв дохід держави або місцевого бюджету, крім випадків, передбачених чинним законодавством України, і використовуються виключно за призначенням.
8.9. Доходи гімназії №9 у вигляді коштів, матеріальних цінностей та нематеріальних активів, одержаних від здійснення або на здійснення діяльності, передбаченої цим Статутом,не вважаються прибутком і звільняються від оподаткування.
8.10. Доходи та майно або їх частини не підлягають розподілу серед працівників (окрім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), керівництва гімназії №9 та інших пов’язаних з ними осіб. Доходи гімназії №9 використовуються виключно для фінансування видатків та утримання гімназії №9, реалізації мети, завдань та напрямів діяльності, визначених Статутом.
8.11. Гімназія №9 може надавати платні освітні та інші послуги, перелік яких затверджує Кабінет Міністрів України. Учні та їхні батьки можуть отримувати в закладі платні освітні та інші послуги виключно на добровільних засадах.Гімназія №9 не може надавати платні освітні послуги для досягнення учнями результатів навчання (компетентностей), визначених Державними стандартами.
8.12. Гімназія №9 у процесі провадження фінансово-господарської діяльності має право:
- самостійно розпоряджатися коштами, одержаними від господарської діяльності відповідно до Статуту;
- користуватися безоплатно земельними ділянками, на яких він розташований;
- користуватися та розпоряджатися майном відповідно до законодавства та Статуту;
- розвивати власну матеріальну базу;
- списувати з балансу в установленому чинним законодавством порядку необоротні активи, які стали непридатними для користування.
8.13. Кошти гімназії №9 зберігаються на його рахунках у Державній казначейській службі України і знаходяться у повному його розпорядженні. Не використані за звітний період кошти вилученню не підлягають за умови виконання закладом розрахункових показників його розвитку, якщо інше не передбачено законодавством.
8.14. Штатний розпис гімназії №9 розробляється на основі типових штатних нормативів, затверджених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, та затверджується директором за погодженням із Засновником або уповноваженим ним органом.
8.15. За наявності бюджетних та додаткових коштів для забезпечення ефективного управління освітнім процесом і здійснення якісної науково-методичної роботи до штатного розпису можуть бути введені додаткові посади за рішенням Засновника або уповноваженого ним органу.
8.16. За наявності фінансових можливостей (асигнувань) Засновником додатково можуть виділятися бюджетні кошти на поділ класів на групи для вивчення окремих предметів, на проведення факультативних занять, консультацій, здійснення індивідуального, інклюзивного навчання та для організації позакласної (гуртки, курси тощо), методичної, науково-експериментальної роботи.
8.17. За наявності додаткових коштів на фінансування гімназії №9 можливе збільшення фонду заробітної плати для індивідуального преміювання працівників.
IХ. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО
9.1. Гімназія №9 має право укладати угоди про співробітництво, встановлювати прямі зв'язки з органами управління освітою та навчальними закладами зарубіжних країн, міжнародними організаціями, фондами у встановленому законодавством порядку.
9.2. Гімназія №9, педагогічні працівники та учні можуть брати участь у реалізації міжнародних проектів і програм.
X. НАГЛЯД (КОНТРОЛЬ) ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ГІМНАЗІЇ №9
10.1. Державний нагляд (контроль) за діяльністю гімназії №9 здійснюється відповідно до вимог законодавства.
10.2. Інституційний аудит гімназії №9є єдиним плановим заходом державного нагляду (контролю) у сфері загальної середньої освіти, що проводиться один раз на 10 років центральним органом виконавчої влади з забезпечення якості освіти.Інституційний аудит включає планову перевірку дотримання ліцензійних умов.
10.3. Громадський нагляд (контроль) за діяльністю гімназії №9здійснюється суб’єктами громадського нагляду (контролю)– громадськими об’єднаннями та іншими інститутами громадянського суспільства, установчими документами яких передбачено діяльність у сфері освіти та/або соціального захисту осіб з інвалідністю, професійними об’єднаннями педагогічних працівників, об’єднаннями учнів, об’єднаннями батьківських комітетів та органами, до яких вони делегують своїх представників.Громадський нагляд (контроль) може проводитися безпосередньо в гімназії №9виключно з дозволу директора, крім випадків, встановлених законодавством.
10.4. Засновник або уповноважений ним орган здійснює контроль за дотриманням Статуту та за фінансово-господарською діяльністю гімназії №9.
XІ. СТВОРЕННЯ, РЕОРГАНІ3АЦІЯ, ЛІКВІДАЦІЯ ТА ПЕРЕПРОФІЛЮВАННЯ ГІМНАЗІЇ №9
11.1. Рішення про створення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) гімназії №9 приймає його Засновник.
11.2. Засновник може утворювати, реорганізовувати та ліквідовувати структурні підрозділигімназії №9, затверджуючи відповідні зміни до Статуту.
11.3. У випадку реорганізації гімназії №9 його права та обов’язки переходять правонаступникові.
11.4. Ліквідація гімназії №9 здійснюється ліквідаційною комісією, склад якої визначається Засновником або уповноваженим ним органом.
11.5. Засновник встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію.
11.6. Гімназія №9 вважається реорганізованим або ліквідованим із дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності.
11.7. Уразі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) активи повинні бути передані одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховані до доходу бюджету.
11.8. При реорганізації і ліквідації гімназії №9працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
Директор Ігор Соколовський
ЗАТВЕРДЖЕНО:
рішення Калуської міської ради
від__________ 2020 року № ___
Секретар міської ради
______________РоманБоднарчук
С Т А Т У Т
КАЛУСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ №8
КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Калуш
2020
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Телефон: (03472) 6-33-07.
Електроннапошта: school8pidgirku@i.ua
Офіційний вебсайт: https://school8pidgirku.wixsite.com/mysite
II. МЕТА, ПРИНЦИПИ РОБОТИ, ЗАВДАННЯ
ТА ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ ГІМНАЗІЇ
2.1. Головною метою діяльності гімназії №8 є забезпечення реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти через створення відповідного освітнього середовища для осмисленого визначення здобувачами освіти своїх можливостей і життєвих цілей; задоволення потреб громади, суспільства і держави в якісній освіті через навчання, виховання, всебічний розвиток та соціалізацію особистості, здатної впливати на свою освітню траєкторію, готової до свідомого життєвого вибору, самореалізації, самовдосконалення, відповідальності та громадської активності задля примноження інтелектуального, творчого, культурного потенціалу України.
2.2. Головними принципами, що регламентують роботу гімназії №8, є:
- розвиток соціально зрілої, творчо активної особистості з науковим світоглядом, почуттям національної самосвідомості та власної гідності.
- виховання поваги до Конституції України, державних символів України, свідомого ставлення до своїх обов’язків і відповідальності перед законом за свої дії;
- реалізує положення Конституції України, Закону України «Про освіту», Закону України інш «Про повну загальну середню освіту» та інших нормативно-правових актів у галузі освіти;
- створює внутрішню систему забезпечення якості освіти;
- забезпечує здобуття якісної базової середньої освіти відповідно до Державних стандартів освіти;
- формує власну стратегію розвитку та планує свою діяльність;
- формує освітню програму, на її основі розробляєнавчальніплани, зокрема й експериментальні та індивідуальні;
- самостійно визначає форми, методи й засоби організації освітнього процесу;
- створює і розвиває навчально-методичну й матеріально-технічну бази для організації та здійснення освітнього процесу;
- здійснює добір і розстановку кадрів;
- провадить інноваційну діяльність та може укладати з цією метою відповідні договори про співпрацю з іншими закладами освіти, підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами;
- забезпечує охорону життя і здоров'я учнів, педагогічних та інших працівників, формує засади здорового способу життя;
- використовуєрізніформи морального стимулювання та матеріальногозаохоченняпедагогічнихпрацівників, учнів, іншихучасниківосвітньогопроцесу в порядку, визначеномузаконодавством;
- видає документи про освіту відповідно до чинного законодавства;
- встановлюєвласнусимволіку та атрибути;
- дотримується фінансової та організаційної дисципліни;
- розпоряджається коштами, рухомим і нерухомим майном відповідно до законодавства України та цього Статуту;
- отримує кошти й матеріальні цінності від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних і фізичних осіб;
- залишає у своємурозпорядженні й використовуєвласнінадходження в порядку, визначеномузаконодавством;
- користуєтьсяпільгами, передбаченими державою;
- здійснює інші повноваження в межах своєї компетенції.
Ш. ОРГАНІ3АЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
3.1. Освітній процес у закладі організовується відповідно до законодавства на основі освітньої (освітніх) програми (програм) гімназії №8та спрямовується на виявлення й розвиток здібностей та обдарувань особистості, досягнення результатів навчання, прогресу й розвитку, зокрема формування й застосування відповідних компетентностей, визначених Державними стандартами базової середньої освіти.
3.2. Гімназія №8 створює умови для досягнення учнями результатів навчання в обсязі не меншому, ніж це передбачено Державними стандартами базової середньої освіти.
3.3. Гімназія №8 розробляє та використовує в освітній діяльності освітню (освітні) програму (програми), розроблену для першого і другого рівнів базової середньої освіти на основі Державних стандартів базової середньої освіти.
3.4. Освітня (освітні) програма (програми) гімназії №8 включає:
- вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за програмою;
- обсяг навчального навантаження на відповідному рівні початкової та базової загальної середньої освіти (в годинах), його розподіл між освітніми галузями за роками навчання;
- навчальні плани, що конкретизують організацію освітнього процесу;
- перелік освітніх навчальних програм;
- перелік форм організації освітнього процесу;
- інструменти внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
- очікувані результати освітньої діяльності учнів;
- опис інструментарію оцінювання.
3.5. Освітня (освітні) програма (програми) схвалюється педагогічною радою гімназії №8 та затверджується його директором.
3.6. Гімназія №8 має право ініціювати акредитацію освітньої (освітніх) програми (програм) та освітніх навчальних програм відповідно до законодавства.
3.7. Гімназія №8 реалізує освітню (освітні) програму (програми) за кошти державного, місцевих бюджетів, інших джерел, не заборонених законодавством.
3.8. Основною формою здобуття базової середньої освіти в гімназії №8 є очна (денна) форма. Гімназія №8 може забезпечувати здобуття базової середньої освіти за дистанційною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою) формами чи формою педагогічного патронажу, а також за очною (вечірньою), заочною формами тощо.
3.9. Гімназія №8 може створювати у своєму складі класи (групи) з поглибленим вивченням окремих предметів, спеціальні та інклюзивні класи (групи) для навчання дітей з особливими освітніми потребами, групи продовженого дня, групи для дітей дошкільного віку тощо.
3.10. Для забезпечення досягнення особами з особливими освітніми потребами результатів навчання, передбачених у відповідному Державному стандарті загальної середньої освіти, до штату гімназії №8 вводяться посади асистентів вчителя.
3.11. Навчальний рік у гімназії №8 розпочинається 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Якщо 1 вересня припадає на вихідний день, навчальний рік розпочинається у перший за ним робочий день.
3.12. Структура навчального року (за чвертями, семестрами), тривалість навчального тижня, дня, занять, відпочинку між ними, інші форми організації освітнього процесу встановлюються гімназією у межах часу, передбаченого освітньою (освітніми) програмою (програмами). Безперервна навчальна діяльність учнів не може перевищувати 45 хвилин: для 1 класу – 35 хвилин, для 2-4 класів – 40 хвилин, для 5-9 класів – 45 хвилин. Тривалість канікул протягом навчального року не може становити менше 30 календарних днів.
3.13. Гімназія №8 здійснює освітній процес за п’ятиденним робочим тижнем.
3.14. Виховний процес є невід’ємною складовою освітнього процесу в гімназії №8 та ґрунтується на загальнолюдських цінностях, культурних цінностях українського народу, цінностях громадянського суспільства, принципах верховенства права, дотримання прав і свобод людини і громадянина. Єдність навчання, виховання і розвитку учнів забезпечується спільними зусиллями всіх учасників освітнього процесу.
3.15. Виховання учнів у гімназії №8 здійснюється в процесі урочної, позаурочної та позашкільної роботи з ними.
3.16. У гімназії №8 забороняється утворення та діяльність організаційних структур політичних партій, релігійних організацій і воєнізованих формувань.
3.17. Примусове залучення учнів гімназії №8 до вступу в будь-які об'єднання громадян, релігійні організації та воєнізовані формування забороняється.
3.18. Діти з особливими освітніми потребами залучаються до позакласної та позашкільної роботи з урахуванням їхнього віку, здібностей, інтересів, потреб, можливостей, індивідуальних особливостей освітньої діяльності та стану здоров’я.
3.19 Гімназія №8 забезпечує відповідну якість освіти, а саме:
- якість умов освітнього процесу;
- якість реалізації освітнього процесу;
- якість результатів освітнього процесу.
3.20. Гімназія №8 забезпечує якість освіти за такими напрямками:
- освітнє середовище;
- освітня діяльність учнів;
- педагогічна діяльність;
- управлінська діяльність.
3.21. Гімназія №8 забезпечує якість освіти через:
- наявність відповідних ресурсів (кадрових, фінансових, матеріальних, інформаційних, наукових, навчально-методичних тощо);
- організацію освітнього процесу, що відповідає сучасним тенденціям розвитку освіти і науки;
- контроль освітньої діяльності учнів і педагогів.
3.22. Гімназія №8 створює внутрішню систему забезпечення якості освіти, яка включає:
- стратегію (політику) та процедури забезпечення якості освіти;
- систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;
- критерії, правила і процедури оцінювання учнів;
- критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної (науково- педагогічної) діяльності педагогічних працівників;
- критерії, правила і процедури оцінювання управлінської діяльності керівних працівників;
- необхідні ресурси для організації освітнього процесу, зокрема і для самостійної роботи учнів;
- інформаційні системи для ефективного управління закладом;
- безпекову складову;
- створення інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування;
- механізми вивчення та самооцінювання якості освіти;
- інші процедури та заходи, що визначаються законами або Положенням про внутрішню систему забезпечення якості освіти гімназії.
3.23. Педагогічні працівники гімназії №8 здійснюють поточне та підсумкове оцінювання результатів навчання учнів; вибір форм, змісту та способу оцінювання.
3.24. Оцінювання відповідності вимогам Державних стандартів результатів навчання учнів, які завершили здобуття базової середньої освіти, здійснюється шляхом державної підсумкової атестації, інших форм відповідно діючого законодавства.
3.25. За особливі успіхи в навчанні, дослідницькій, пошуковій, науковій діяльності, культурних заходах, спортивних змаганнях тощо до учнів гімназії №8 можуть застосовуватися різні види морального та/або матеріального заохочення і відзначення. Рішення про заохочення (відзначення) учнів приймає педагогічна рада Гімназії №8.
3.26. Переведення учнів до наступного класу гімназії №8 здійснюється у встановленому законом порядку.
3.27. Після завершення навчання за програмою відповідного рівня початкової та базової середньої освіти незалежно від форми її здобуття та на підставі результатів річного оцінювання та державної підсумкової атестації учні гімназії №8отримують свідоцтво про початкову освіту та свідоцтво про базову середню освіту.
3.28. Зарахування учнів до гімназії №8, відрахування та переведення до інших закладів відбувається згідно з чинним законодавством.
3.29. Зарахування учнів до гімназії №8 для здобуття базової середньої освіти здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства.
IV. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
4.1. Учасниками освітнього процесу в гімназії №8є:
- учні;
- педагогічні працівники;
- інші працівники закладу;
- батьки учнів або особи, які їх замінюють;
- асистенти дітей.
4.2. Залучення будь-яких інших осіб до участі в освітньому процесі (проведення навчальних занять, лекцій, тренінгів, семінарів, майстер-класів, конкурсів, оцінювання результатів навчання тощо) здійснюється за рішенням керівника гімназії №8.
4.3. Учні гімназії №8 мають право на:
- індивідуальну освітню траєкторію, що реалізується через вільний вибір видів, форм і темпу здобуття освіти, навчальних дисциплін та рівня їх складності, методів і засобів навчання;
- якісніосвітніпослуги;
- справедливе та об’єктивнеоцінюваннярезультатівнавчання;
- відзначенняуспіхів у своїйдіяльності;
- свободу творчої, спортивної, оздоровчої, культурноїдіяльностітощо;
- безпечні та нешкідливіумовинавчання;
- повагу до людськоїгідності;
- захистпід час освітньогопроцесувідприниженнячесті й гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, булінгу (цькування), дискримінації за будь-якоюознакою, пропаганди та агітації, щозавдаютьшкодиздоров’ю;
- отриманнясоціальних та психолого-педагогічнихпослуг як особа, яка постраждалавідбулінгу (цькування), стала йогосвідкомабо вчинила булінг (цькування);
- користуваннябібліотекою, навчальною, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчоюінфраструктуроюгімназії №8 в порядку, встановленомувідповідно до чинного законодавства;
- доступ до інформаційно-комунікаційнихресурсівгімназії №8, щовикористовуються в освітньомупроцесі;
- особистуабо через своїхзаконнихпредставників участь у громадськомусамоврядуваннігімназії №8;
- іншінеобхідніумови для здобуттяосвіти, зокрема й для осібізособливимиосвітніми потребами.
4.4. Учні гімназії №8 зобов’язані:
- дотримуватися Статуту, Правил внутрішнього розпорядку та Режиму роботи Гімназії №8;
- виконувати вимоги освітньої (освітніх) програми (програм) (індивідуального навчального плану за його наявності) та досягти результатів навчання в обсязі не меншому, ніж це передбачено Державними стандартами базової середньої освіти;
- дотримуватися принципу академічної доброчесності,
- брати посильну участь у пошуковій та науково-дослідницькій діяльності;
- брати участь у позакласних заходах різного спрямування;
- поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;
- відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я інших, довкілля, дотримуватися правил особистої гігієни;
- бережливо ставитися до державного, громадського й особистого майна;
- повідомляти керівництво гімназії №8 про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
4.5. Залучення учнів гімназії №8 під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі в заходах, які не пов’язані з діяльністю закладу та реалізацією освітньої (освітніх) програми (програм), забороняється, крім випадків, передбачених законодавством.
4.6. Учні гімназії №8 можуть залучатися за їх згодою та згодою батьків (осіб, які їх замінюють) до самообслуговування, різних видів суспільно корисної праці відповідно до цього Статуту і Правил внутрішнього розпорядку з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей.
4.7. Учні забезпечуються медичним обслуговуванням, що здійснюється медичними працівниками у відповідності до вимог чинного законодавства.
4.8. Організація харчування учнів, зокрема забезпечення безоплатним харчуванням дітей пільгових категорій, а також дітей з особливими освітніми потребами, здійснюється у встановленому законом порядку.
4.9. Контроль за охороною здоров’я та якістю харчування учнів здійснюється відповідно до законодавства.
4.10. Педагогічним працівником гімназії №8 є особа з високими моральними якостями, яка має відповідну педагогічну освіту та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, належний рівень професійної підготовки, здійснює педагогічну діяльність, забезпечує результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров’я якої дозволяє виконувати професійні обов’язки.
4.11. Педагогічні працівники приймаються на роботу за трудовим договором відповідно до вимог законодавства.
4.12. Педагогічні працівники, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років.
4.13. Особи, які не мають досвіду педагогічної діяльності та приймаються на посаду педагогічного працівника, протягом першого року роботи повинні пройти педагогічну інтернатуру відповідно до чинного законодавства.
4.14. Конкретний перелік посадових обов’язків педагогічного працівника визначається посадовою інструкцією, яка затверджується керівником гімназії №8 відповідно до вимог законодавства.
4.15. Робочий час педагогічного працівника охоплює час, необхідний для виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої трудовим договором та/або посадовою інструкцією.
4.16. Розподіл педагогічного навантаження в гімназії №8 затверджується його керівником відповідно до вимог законодавства.
4.17. Оплата праці педагогічних працівників здійснюється відповідно до чинного законодавства.
4.18. Педагогічні працівники мають право на:
- академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній (освітнім) програмі (програмам);
- педагогічну ініціативу;
- розроблення та впровадження авторських навчальних програм, проектів, освітніх методик і технологій, методів і засобів, насамперед методиккомпетентнісного навчання;
- користування бібліотекою, культурною, спортивною, оздоровчою інфраструктурою гімназії №8 в порядку, встановленому закладом відповідно до спеціальних законів;
- підвищення кваліфікації, перепідготовку;
- вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічних працівників;
- доступ до інформаційно-комунікаційних ресурсів, що використовуються в освітньому процесі;
- справедливе та об’єктивне оцінювання своєї професійної діяльності;
- відзначення успіхів у своїй професійній діяльності;
- захист професійної честі та гідності;
- індивідуальну освітню (наукову, творчу, мистецьку, спортивну та іншу) діяльність за межами гімназії №8;
- безпечні та нешкідливі умови праці;
- подовжену оплачувану відпустку;
- участь у громадському самоврядуванні та в роботі колегіальних органів управління гімназії №8;
- захист під час освітнього процесу від будь-яких форм насильства та експлуатації, зокрема й булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров`ю.
4.19. Педагогічні працівники зобов’язані:
- дотримуватися Статуту та Правил внутрішнього розпорядку та Режиму роботи гімназії №8, виконувати свої посадові обов’язки;
- постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність;
- щорічно підвищувати кваліфікацію відповідно до вимог Закону України «Про освіту»;
- атестуватися, як правило, один раз на п'ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників;
- виконувати освітню програму для досягнення учнями гімназії №8 передбачених нею результатів навчання;
- сприяти розвитку здібностей учнів, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я;
- дотримуватися принципу академічної доброчесності та забезпечувати його дотримання учнями в освітньому процесі та дослідницькій діяльності;
- дотримуватися педагогічної етики;
- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;
- настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
- формувати в учнів усвідомлення необхідності дотримуватися Конституції України та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;
- виховувати в учнів повагу до державної мови та державних символів України, її національних, історичних, культурних цінностей, дбайливе ставлення до історико-культурної спадщини українського народу та до навколишнього природного середовища;
- формувати в учнів прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;
- захищати учнів під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психологічного насильства, приниження честі й гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров`ю, запобігати формуванню в них шкідливих звичок;
- повідомляти керівництво гімназії №8про факти булінгу (цькування) стосовно учнів, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування);
- володіти навичками з надання домедичної допомоги дітям.
4.20. Підвищення кваліфікації (проходження відповідних курсів) та атестація педагогічних працівників гімназії №8 є обов'язковими і здійснюється у відповідності до вимог чинного законодавства.
4.21. На добровільних засадах за власною ініціативою педагогічні працівники відповідно до чинного законодавства можуть проходити сертифікацію – зовнішнє оцінювання професійних компетентностей, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи. За результатами успішного проходження сертифікації педагогічному працівнику видається сертифікат, який є дійсним упродовж трьох років. Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником.
4.22. Відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов'язків на виконання робіт, не передбачених трудовим договором, без згоди педагогічного працівника не допускається. Відмова педагогічного працівника від виконання робіт, не передбачених трудовим договором, не може бути підставою для його звільнення з посади, крім випадків, встановлених законодавством.
4.23. Права й обов'язки інших працівників регулюються трудовим законодавством, цим Статутом та Правилами внутрішнього розпорядку.
4.24. Батьки учнів або особи, які їх замінюють, мають право:
- захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є);
- звертатися до керівництва гімназії №8, органів управління освітою з питань освітнього процесу;
- обирати види і форми здобуття дітьми відповідної освіти;
- брати участь у громадському самоврядуванні гімназії №9, зокрема обирати й бути обраними до органів громадського самоврядування закладу;
- завчасно отримувати інформацію про всі заплановані та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти в гімназії №8 та надавати згоду на участь у них дитини;
- брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану;
- отримувати інформацію про діяльність гімназії №8, результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти в гімназії №8 та його освітньої діяльності;
- отримувати інформацію щодо надання соціальних та психолого-педагогічних послуг особам, які постраждали від булінгу (цькування); подавати керівництву або Засновнику гімназії №8 заяву про випадки булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу; вимагати повного та неупередженого розслідування випадків булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу.
4.25. Батьки учнів або особи, які їх замінюють, зобов'язані:
- дотримуватися Статуту, Правил внутрішнього розпорядку гімназії №8;
- забезпечувати умови для здобуття дитиною освіти;
- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;
- постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дитини, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей;
- настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
- формувати в дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати її суверенітет і територіальну цілісність;
- виховувати в дітей повагу до державної мови та державних символів України, дбайливе ставлення до історико-культурної спадщини українського народу та до навколишнього природного середовища;
- забезпечити дитину навчальним приладдям, відповідним до чинних вимог одягом: спортивним, щоденним, святковим тощо;
- відшкодовувати матеріальні збитки, завдані їхніми дітьми (дітьми, законними представниками яких вони є) щодо майна гімназії №8;
- сприяти керівництву закладу в проведенні розслідування щодо випадків булінгу.
4.26. У разі невиконання батьками (особами, які їх замінюють) обов'язків, передбачених законодавством, гімназія №8 може порушувати в установленому порядку клопотання про відповідальність таких осіб, зокрема й позбавлення їх батьківських прав.
4.27. За невиконанняучасникамиосвітньогопроцесусвоїхобов'язків, порушенняСтатуту, Правилвнутрішньогорозпорядку наних можутьнакладатисястягненнявідповідно до законодавства.
V. УПРАВЛІННЯ ГІМНАЗІЄЮ
5.1. Управління гімназією №8 у межах повноважень, визначених законами та установчими документами, здійснюють:
- Засновник і уповноважений ним орган;
- директор гімназії №8;
- педагогічна рада гімназії №8 (колегіальний орган управління);
- загальні збори (конференція) колективу гімназії №8 (вищий колегіальний орган громадського самоврядування).
5.2. Участь в управлінні гімназією №8у межах повноважень, визначених законами та цим Статутом, можуть брати: піклувальна рада за умови її створення тощо.
5.3. У гімназії №8 можуть діяти такі органи громадського самоврядування учасників освітнього процесу:
- органи самоврядування працівників;
- органи учнівського самоврядування;
- органи батьківського самоврядування.
5.4. У гімназії №8можуть бути створені та функціонувати такі педагогічні об’єднання:
- методична рада гімназії №8;
- методичні об’єднання вчителів;
- творчі (динамічні) групипедагогічнихпрацівників;
- психолого-педагогічна служба;
- науково-педагогічнетовариство;
- іншіоб’єднанняпедагогіввідповідно до чинного законодавства.
5.5. Засновник:
- затверджує Статут гімназії №8 (його нову редакцію);
- приймає рішення про створення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) гімназії №8;
- затверджує кошторис та/або бюджет гімназії №8, зокрема й обсяг коштів, що передбачаються на підвищення кваліфікації педагогічних працівників, та контролює його виконання;
- затверджує за поданням закладу стратегію розвитку гімназії №8;
- фінансує виконання стратегії розвитку гімназії №8;
- утворює та ліквідовує структурні підрозділи в закладі;
- реалізує інші повноваження, передбачені чинним законодавством.
5.6. Засновник зобов’язаний забезпечити:
5.8. Уповноважений орган (посадова особа):
- здійснює контроль за дотриманням Статуту гімназії №8;
- здійснює контроль за використанням гімназією №8 публічних коштів;
- здійснює контроль за недопущенням привілеїв чи обмежень (дискримінації) за ознаками віку, статі, раси, кольору шкіри, стану здоров’я, інвалідності, особливих освітніх потреб, громадянства, національності, політичних, релігійних чи інших переконань, місця проживання, мови спілкування, походження, сімейного, соціального та майнового стану, складних життєвих обставин, наявності судимості та іншими ознаками;
- погоджує штатний розпис гімназії №8;
- затверджує мережу класів/учнів на навчальний рік;
- здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю гімназії №8; приймає фінансовий звіт закладу в порядку, визначеному законодавством;
5.10. Засновник, уповноважений ним орган (посадова особа) не мають права втручатися в діяльність гімназії №8, що здійснюється ним у межах його автономних прав, визначених законом та цим Статутом.
5.11. Безпосереднє керівництво Гімназією №8 здійснює директор, повноваження якого визначаються Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», цим Статутом та строковим трудовим договором (контрактом).
5.12. Директор гімназії №8 призначається на посаду та звільняється з посади міським головою або уповноваженою особою. Призначення на посаду відбувається шляхом укладення строкового трудового договору (контракту) за результатами конкурсного відбору у встановленому законом порядку.
5.13. Директор є представником гімназії №8 у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законом та цим Статутом.
5.14. Директор гімназії №8 приймає рішення щодо діяльності закладу в межах повноважень, визначених законодавством та строковим трудовим договором (контрактом), зокрема розпоряджається в установленому порядку майном гімназії та його коштами.
5.15. Директор гімназії №8 розробляє проект кошторису та/або бюджету закладу й подає його Засновнику або уповноваженому ним органу на затвердження; організовує фінансово-господарську діяльність Гімназії №8 в межах затвердженого кошторису.
5.16. Директор гімназії №8 призначає на посаду, переводить на іншу посаду та звільняє з посади працівників гімназії №8, визначає їхні посадові обов’язки, заохочує і притягає до дисциплінарної відповідальності, а також вирішує інші питання, пов’язані з трудовими відносинами, відповідно до вимог законодавства.
5.17. Директор гімназії №8 відповідно до своєї компетенції підписує документи з питань освітньої, фінансово-господарської та іншої діяльності гімназії №8; видає накази й контролює їх виконання; укладає угоди (договори, контракти) з фізичними та/або юридичними особами; організовує документообіг, бухгалтерський облік та звітність відповідно до вимог законодавства.
5.18. Директор гімназії №8 є головою педагогічної ради закладу.
5.19. Директор гімназії №8 в межах наданих йому повноважень:
- планує та організовує діяльність гімназії №8;
- забезпечує розроблення й виконання стратегії розвитку гімназії №8;
- затверджує Правила внутрішнього розпорядку гімназії №8;
- затверджує Режим роботи гімназії №8;
- затверджує посадові інструкції працівників гімназії №8;
- здійснює розподіл педагогічного навантаження;
- затверджує освітню програму гімназії №8;
- затверджує Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, забезпечує її створення та функціонування;
- забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням навчальних програм;
- створює умови для реалізації прав та обов’язків усіх учасників освітнього процесу, зокрема реалізації академічної свободи педагогічних працівників, індивідуальної освітньої траєкторії та/або індивідуальної програми розвитку учнів, формування, у разі потреби, індивідуального навчального плану;
- забезпечує розроблення, затвердження, виконання та моніторинг виконання індивідуальної програми розвитку учня;
- контролює виконання педагогічними працівниками та учнями (учнем) освітньої (освітніх) програми (програм), індивідуальної програми розвитку, індивідуального навчального плану;
- забезпечує здійснення контролю за досягненням учнями результатів навчання, визначених Державними стандартами повної загальної середньої освіти, індивідуальною програмою розвитку, індивідуальним навчальним планом;
- створює необхідні умови для здобуття освіти особами з особливими освітніми потребами;
- організовує харчування та сприяє медичному обслуговуванню учнів відповідно до законодавства;
- здійснює зарахування, переведення, відрахування учнів, а також їх заохочення (відзначення) та притягнення до відповідальності відповідно до вимог законодавства;
- організовує видачу документів про освіту;
- сприяє проходженню атестації та сертифікації педагогічними працівниками;
- створює належні умови для діяльності органів громадського самоврядування в гімназії №8;
- створює умови для здійснення дієвого та відкритого громадського нагляду (контролю) за діяльністю гімназії №8;
- сприяє формуванню культури здорового способу життя учнів та працівників гімназії №8;
- створює в гімназії №8 безпечне освітнє середовище, забезпечує дотримання вимог щодо охорони дитинства, охорони праці, вимог техніки безпеки;
- розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видає рішення про проведення розслідування; скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживає відповідних заходів реагування; забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування); повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в гімназії №8;
- забезпечує відкритість і прозорість діяльності гімназії №8, зокрема шляхом оприлюднення публічної інформації відповідно до вимог законодавства;
- звітує щороку на загальних зборах (конференції) колективу про свою роботу та виконання стратегії розвитку гімназії №8;
- здійснює інші повноваження, передбачені законом, цим Статутом, колективним договором, строковим трудовим договором (контрактом).
5.20. Директор гімназії №8 несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу, а також за виконання обов’язків, визначених законодавством, цим Статутом і строковим трудовим договором (контрактом).
5.21. Директор гімназії №8 може ініціювати перед Засновником або уповноваженим ним органом питання щодо створення або ліквідації структурних підрозділів гімназії №8.
5.22. Директор гімназії №8 має права та обов’язки педагогічного працівника, визначені Законом України «Про освіту».
5.23. Педагогічна рада є основним постійно діючим колегіальним органом управління гімназії №8. Повноваження педагогічної ради визначаються освітнім законодавством та цим Статутом.
5.24. Усі педагогічні працівники зобов’язані брати участь у засіданнях педагогічної ради. Головою педагогічної ради є директор гімназії №8.
5.25. Педагогічна рада:
5.27. Рішення педагогічної ради, прийняті в межах її повноважень, вводяться в дію наказами директора гімназії №8 та є обов’язковими до виконання всіма учасниками освітнього процесу в закладі.
5.28. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування гімназії №8 є загальні збори (конференція) колективу, які скликаються не менше одного разу на рік та формуються з уповноважених представників усіх учасників освітнього процесу (їх органів самоврядування – за наявності).
5.29. Делегати загальних зборів (конференції) обираються в однаковій кількості від:
- працівників – зборами трудового колективу;
- учнів – зборами учнів 5-9 класів;
- батьків і осіб, які їх замінюють, – класними батьківськими зборами.
5.30. Право скликатизагальні збори (конференцію) мають директор гімназії №8, Засновник.
5.31. Інформація про час і місце проведення загальних зборів (конференції) колективу розміщується в гімназії №8 та оприлюднюється на офіційному вебсайті закладу не пізніше, ніж за один місяць до дня їх проведення.
5.32. Загальні збори (конференція) правочинні, якщо в їхній роботі бере участь не менше половини делегатів від кожної з трьох категорій. Рішення приймаються простою більшістю голосів присутніх делегатів.
5.33. Загальні збори (конференція):
- визначають стратегічні завдання, пріоритетні напрями розвитку гімназії №8;
- розглядають питання освітньої, методичної та фінансово-господарської діяльності гімназії №8;
- обирають при потребі раду гімназії №8, її голову, встановлюють термін їхніх повноважень, заслуховують звіт голови ради гімназії №8, оцінюють роботу ради;
- щороку заслуховують звіт директора гімназії №8, оцінюють діяльність закладу і за результатами оцінки можуть ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту.
5.34. За рішенням Засновника може створюватися наглядова (піклувальна) рада гімназії №8.
5.35. Наглядова (піклувальна) рада гімназії №8 сприяє вирішенню перспективних завдань розвитку закладу, залученню фінансових ресурсів для забезпечення діяльності з основних напрямів розвитку та здійсненню контролю за їх використанням, ефективній взаємодії з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, науковою громадськістю, громадськими організаціями, юридичними та фізичними особами.
5.36. Члени наглядової (піклувальної) ради гімназії №8 мають право брати участь у роботі колегіальних органів закладу з правом дорадчого голосу.
5.37. До складу наглядової (піклувальної) ради гімназії №8 не можуть входити учні та працівники закладу.
5.38. Наглядова (піклувальна) рада має право:
- брати участь у визначенні стратегії розвитку гімназії №8 та контролювати її виконання;
- сприяти залученню додаткових джерел фінансування;
- аналізувати та оцінювати діяльність гімназії №8 та його директора;
- контролювати виконання кошторису та/або бюджету гімназії №8 і вносити відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов’язковими для розгляду директором гімназії №8;
- вносити Засновнику подання про заохочення або відкликання директора гімназії №8 з підстав, визначених законом;
- сприяти стимулюванню (заохоченню) творчої праці педагогічних працівників та учнів;
- здійснювати інші повноваження, визначені спеціальними законами та/або цим Статутом.
VI. ПРОЗОРІСТЬ ТА ІНФОРМАЦІЙНА ВІДКРИТІСТЬ
6.1. Гімназія №8 формує відкриті та загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність. Основним інформаційним ресурсом є офіційний вебсайт закладу. Додатковими інформаційними ресурсами можуть бути сторінки гімназії №8в соціальних мережах.
6.2. На офіційному вебсайтігімназії №8 оприлюднюється така інформація:
VIІ. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА
7.1. Матеріально-технічна база гімназії №8 включає будівлі, споруди, землю, комунікації, транспортні засоби, обладнання та інші цінності. Може також включати службове житло.
7.2. Майно гімназії №8 перебуває в комунальній власності Калуської міської об’єднаноїтериторіальної громади і закріплено за ним на правах оперативного управління.
7.3. Здійснюючи право оперативного управління, гімназії №8 володіє, користується та розпоряджається майном згідно з чинним законодавством, цим Статутом та відповідно до обмежень, встановлених Засновником.
7.4. Гімназія №8 відповідно до чинного законодавства користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.
7.5. Вимоги до матеріально-технічної бази гімназії №8 визначаються відповідними будівельними і санітарно-гігієнічними нормами і правилами, а також типовими переліками обов'язкового навчального та іншого обладнання (зокрема корекційного), навчально-методичних та навчально-наочних посібників, підручників, художньої та іншої літератури.
7.6. Вилучення основних фондів, оборотних коштів та іншого майна гімназії №8 проводиться лише у випадках, передбачених чинним законодавством.
7.7. Збитки, завдані гімназії №8 внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства.
7.8. Держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками (зокрема електронними), посібниками всіх учнів та педагогічних працівників у порядку, встановленому законодавством.
7.9. Утримання та розвиток матеріально-технічної бази гімназії №8 фінансуються за рахунок коштів Засновника та з інших джерел, не заборонених законодавством.
VIIІ. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
8.1. Фінансово-господарська діяльність гімназії №8 здійснюється відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного кодексу України та інших нормативно-правових актів, а також цього Статуту.
8.2. Фінансово-господарська діяльність гімназії №8 здійснюється на основі кошторису та/або бюджету, що затверджується Засновником з урахуванням пропозицій закладу.
8.3. Фінансова автономія гімназії №8 в частині використання бюджетних коштів передбачає самостійне здійснення витрат у межах затверджених кошторисом та/або бюджетом обсягів, зокрема на:
- формування структури гімназії №8 та його штатного розпису;
- виконання освітньої (освітніх) програми (програм) в повному обсязі;
- матеріальні витрати, пов'язані з виховною роботою;
- оплату праці, встановлення доплат, надбавок, винагород, виплату матеріальної допомоги та допомоги на оздоровлення, преміювання, інших видів стимулювання та відзначення працівників;
- оплату підвищення кваліфікації педагогічних та інших працівників;
- оплату поточних ремонтних робіт приміщень і споруд;
- збереження і зміцнення матеріально-технічної бази закладу;
- укладення відповідно до законодавства цивільно-правових угод (господарських договорів) для забезпечення діяльності закладу.
8.4. Основне фінансування гімназії №8 здійснюється з державного та місцевих бюджетів відповідно до Бюджетного кодексу України.
8.5. Додатковими джерелами фінансування можуть бути:
- доходи від надання платних освітніх та інших послуг;
- доходи від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання;
- гранти вітчизняних і міжнародних організацій;
- благодійна допомога відповідно до законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації;
- кошти від реалізації в установленому порядку майна та іншої діяльності (власні надходження);
- інші джерела фінансування, не заборонені законодавством.
8.6. Отримані із зазначених джерел кошти належать до доходів бюджету і використовуються гімназією №8 на цілі, визначені Бюджетним кодексом України, відповідно до затвердженого кошторису та/або бюджету закладу.
8.7. Бюджетне фінансування гімназії №8 не може зменшуватися або припинятися в разі наявності додаткових джерел фінансування.
8.8. Бюджетні асигнування на здійснення діяльності гімназії №8 та позабюджетні кошти не підлягають вилученню в дохід держави або місцевого бюджету, крім випадків, передбачених чинним законодавством України, і використовуються виключно за призначенням.
8.9. Гімназія №8 може надавати платні освітні та інші послуги, перелік яких затверджує Кабінет Міністрів України. Учні та їхні батьки можуть отримувати в закладі платні освітні та інші послуги виключно на добровільних засадах. Гімназія №8 не може надавати платні освітні послуги для досягнення учнями результатів навчання (компетентностей), визначених Державними стандартами.
8.10. Гімназія №8 у процесі провадження фінансово-господарської діяльності має право:
- самостійно розпоряджатися коштами, одержаними від господарської діяльності відповідно до Статуту;
- користуватися безоплатно земельними ділянками, на яких він розташований;
- користуватися та розпоряджатися майном відповідно до законодавства та Статуту;
- розвивати власну матеріальну базу;
- списувати з балансу в установленому чинним законодавством порядку необоротні активи, які стали непридатними для користування.
8.11. Кошти гімназії №8 зберігаються на його рахунках у Державній казначейській службі України і знаходяться у повному його розпорядженні. Не використані за звітний період кошти вилученню не підлягають за умови виконання закладом розрахункових показників його розвитку, якщо інше не передбачено законодавством.
8.12. Штатний розпис гімназії №8 розробляється на основі типових штатних нормативів, затверджених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, та затверджується директором за погодженням із Засновником або уповноваженим ним органом.
8.13. За наявності бюджетних та додаткових коштів для забезпечення ефективного управління освітнім процесом і здійснення якісної науково-методичної роботи до штатного розпису можуть бути введені додаткові посади за рішенням Засновника або уповноваженого ним органу.
8.14. За наявності фінансових можливостей (асигнувань) Засновником додатково можуть виділятися бюджетні кошти на поділ класів на групи для вивчення окремих предметів, на проведення факультативних занять, консультацій, здійснення індивідуального, інклюзивного навчання та для організації позакласної (гуртки, курси тощо), методичної, науково-експериментальної роботи.
8.15. За наявності додаткових коштів на фінансування гімназії №8 можливе збільшення фонду заробітної плати для індивідуального преміювання працівників.
IХ. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО
9.1. Гімназія №8 має право укладати угоди про співробітництво, встановлювати прямі зв'язки з органами управління освітою та навчальними закладами зарубіжних країн, міжнародними організаціями, фондами у встановленому законодавством порядку.
9.2. Гімназія №8, педагогічні працівники та учні можуть брати участь у реалізації міжнародних проектів і програм.
X. НАГЛЯД (КОНТРОЛЬ) ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ГІМНАЗІЇ №8
10.1. Державний нагляд (контроль) за діяльністю гімназії №8 здійснюється відповідно до вимог законодавства.
10.2. Інституційний аудит гімназії №8 є єдиним плановим заходом державного нагляду (контролю) у сфері загальної середньої освіти, що проводиться один раз на 10 років центральним органом виконавчої влади з забезпечення якості освіти. Інституційний аудит включає планову перевірку дотримання ліцензійних умов.
10.3. Громадський нагляд (контроль) за діяльністю гімназії №8здійснюється суб’єктами громадського нагляду (контролю) – громадськими об’єднаннями та іншими інститутами громадянського суспільства, установчими документами яких передбачено діяльність у сфері освіти та/або соціального захисту осіб з інвалідністю, професійними об’єднаннями педагогічних працівників, об’єднаннями учнів, об’єднаннями батьківських комітетів та органами, до яких вони делегують своїх представників. Громадський нагляд (контроль) може проводитися безпосередньо в гімназії №8 виключно з дозволу директора, крім випадків, встановлених законодавством.
10.4. Засновник або уповноважений ним орган здійснює контроль за дотриманням Статуту та за фінансово-господарською діяльністю гімназії №8.
XІ. СТВОРЕННЯ, РЕОРГАНІ3АЦІЯ, ЛІКВІДАЦІЯ ТА ПЕРЕПРОФІЛЮВАННЯ ГІМНАЗІЇ
11.1. Рішення про створення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) гімназії №8 приймає його Засновник.
11.2. Засновник може утворювати, реорганізовувати та ліквідовувати структурні підрозділи гімназії №8, затверджуючи відповідні зміни до Статуту.
11.3. У випадку реорганізації гімназії №8 його права та обов’язки переходять правонаступникові.
11.4. Ліквідація гімназії №8 здійснюється ліквідаційною комісією, склад якої визначається Засновником або уповноваженим ним органом.
11.5. Засновник встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію.
11.6. Гімназія №8 вважається реорганізованим або ліквідованим із дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності.
11.7. У разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) активи повинні бути передані одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховані до доходу бюджету.
11.8. При реорганізації і ліквідації гімназії №8працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
Директор Валерій Цивінський
Про нову редакцію Статутів
закладів загальної середньої освіти
Калуської міської ради
Керуючись ст. 9 Закону України «Про загальну середню освіту», ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА:
1.Змінити назви закладів загальної середньої освіти:
1.1. «КАЛУСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІ СТУПЕНІВ №8 КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» НА «КАЛУСЬКА ГІМНАЗІЯ №8 КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ».
1.2. КАЛУСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІ СТУПЕНІВ №9 КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» НА «КАЛУСЬКА ГІМНАЗІЯ №9КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ».
2.Затвердити Статут в новій редакції:
2.1.КАЛУСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ №8 КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ;
2.2. КАЛУСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ №9 КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ.
3. Директорам закладів провести державну реєстрацію Статутів у новій редакції.
4.Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Любов Максимович.
Міський голова Ігор Матвійчук
ЗАТВЕРДЖЕНО:
рішення Калуської міської ради
від__________ 2020 року № ___
Секретар міської ради
______________РоманБоднарчук
С Т А Т У Т
КАЛУСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ №9
КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Калуш
2020
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
- Калуська гімназія №9 Калуської міської ради Івано-Франківської області (далі – гімназія №9) є правонаступником Калуської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №9 Калуської міської ради Івано-Франківської області та є комунальнимзакладом Калуської міської ради.
- Повна назва закладу: Калуська гімназія №9 Калуської міської ради Івано-Франківської області; скорочена назва закладу: Калуська гімназія №9.
- Місцезнаходження гімназії: вулиця Й.Сліпого, будинок 30, місто Калуш, Івано-Франківська область, 77310, Україна.
Телефон: (03472) 6-42-15.
Електроннапошта: 9schola@gmail.com
Офіційний вебсайт: https://9schola.wixsite.com/school9kalush
- Гімназія №9 є комунальним закладом загальної середньої освіти, що здійснює освітню діяльність на першому ідругому рівнях базової середньої освіти, забезпечує здобуття початкової та базової середньої освіти .
- Гімназія №9 у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про доступ до публічної інформації», «Про відкритість використання публічних коштів»,Бюджетним кодексом України, Кодексом законів про працю України,іншиминормативно-правовими актами, міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
- Гімназія №9 провадить освітню діяльність відповідно до ліцензії, виданої в установленому законом порядку, діє на підставі Статуту.
- Мовою освітнього процесу в гімназії №9є державна українська мова.
- Гімназія №9 є юридичною особою, має самостійний баланс у Державній казначейській службі України, банках, печатку, штамп зі своїм найменуванням , а також інші атрибути юридичної особи відповідно до законодавства України.
- Гімназія №9 є неприбутковою бюджетною організацією.
- Засновникомгімназії №9 є Калуська міська рада Івано-Франківської області (далі – Засновник, код ЄДРПОУ 33578261).
- Утримання гімназії №9 здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, а також з інших джерел, не заборонених законодавством України.
- Гімназія №9 має право набувати майнові та немайнові права, нести обов’язки, виступати стороною в судовому процесі, мати у власності кошти та інше майно відповідно до законодавства.
- Для здійснення статутної діяльності гімназія №9 може на договірних засадах об’єднуватися з іншими юридичними особами, створюючи освітні, освітньо-наукові, наукові, освітньо-виробничі та інші об’єднання, кожен із учасників яких зберігає статус юридичної особи.
- Взаємовідносини гімназії №9 з юридичними та фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.
- Зміни до Статуту розробляютьсядиректоромгімназії №9тазатверджуютьсяЗасновником.
II. МЕТА, ПРИНЦИПИ РОБОТИ, ЗАВДАННЯ
ТА ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ ГІМНАЗІЇ
2.1. Головною метою діяльності гімназії №9 єзабезпечення реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти через створення відповідного освітнього середовища для осмисленого визначення здобувачами освіти своїх можливостей і життєвих цілей; задоволення потреб громади, суспільства і держави в якісній освіті через навчання, виховання, всебічний розвиток та соціалізацію особистості, здатної впливати на свою освітню траєкторію, готової до свідомого життєвого вибору, самореалізації, самовдосконалення, відповідальності та громадської активності задля примноження інтелектуального, творчого, культурного потенціалу України.
2.2. Головними принципами, що регламентують роботу гімназії №9, є:
- людиноцентризм;
- верховенство права;
- якість освіти та освітньої діяльності;
- комплексний підхід до розбудови закладу й розвитку учня;
- рівний доступ до освіти без дискримінації за будь-якими ознаками;
- науковий характер освіти;
- цілісність і наступність системи освіти;
- єдність навчання, виховання та розвитку;
- орієнтація на створення ситуації успіху та позитивний результат;
- раціональність та доцільність вибору форм і засобів освітньої діяльності;
- свобода у виборі видів, форм здобуття освіти;
- партнерство, етичність стосунків та взаємна довіра;
- демократизм і гуманізм освітнього процесу;
- нерозривний зв’язок зі світовою та національною історією, культурою, національними традиціями;
- творчий пошук резервів і джерел вдосконалення роботи закладу;
- фінансова, академічна, кадрова та організаційна автономія в межах, визначених законом;
- нетерпимість до проявів корупції та хабарництва;
- прозорість і публічність прийняття та виконання управлінських рішень;
- відповідальність і підзвітність перед громадою.
- Головними завданнями Гімназії №9 є:
- розвиток соціально зрілої, творчо активної особистості з науковим світоглядом, почуттям національної самосвідомості та власної гідності.
- виховання поваги до Конституції України, державних символів України, свідомого ставлення до своїх обов’язків і відповідальності перед законом за свої дії;
- виховання поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі та гідності, фізичного і психологічного насильства, а також до дискримінації за будь-якими ознаками;
- формування громадянської культури та культури демократії;
- інтеграція в міжнародний освітній та науковий простір;
- виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування культури здорового способу життя, екологічної культури та дбайливого ставлення до довкілля.
- реалізує положення Конституції України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», інших нормативно-правових актів у галузі освіти;
- створює внутрішню систему забезпечення якості освіти;
- забезпечує здобуття якісної базової середньої освіти відповідно до Державних стандартів освіти;
- формує власну стратегію розвитку та планує свою діяльність;
- формує освітню програму, на її основі розробляєнавчальніплани, зокрема йекспериментальні та індивідуальні;
- самостійно визначає форми, методи й засоби організації освітнього процесу;
- створює і розвиває навчально-методичну й матеріально-технічну бази для організації та здійснення освітнього процесу;
- здійснює добір і розстановку кадрів;
- провадить інноваційну діяльність та може укладати з цією метою відповідні договори про співпрацю з іншими закладами освіти, підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами;
- забезпечує охорону життя і здоров'я учнів, педагогічних та інших працівників, формує засади здорового способу життя;
- використовуєрізніформи морального стимулювання та матеріальногозаохоченняпедагогічнихпрацівників, учнів, іншихучасниківосвітньогопроцесу в порядку, визначеномузаконодавством;
- видає документи про освіту відповідно до чинного законодавства;
- встановлюєвласнусимволіку та атрибути;
- дотримується фінансової та організаційної дисципліни;
- розпоряджається коштами, рухомим і нерухомим майном відповідно до законодавства України та цього Статуту;
- отримує кошти й матеріальні цінності від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних і фізичних осіб;
- залишає у своємурозпорядженні йвикористовуєвласнінадходження в порядку, визначеномузаконодавством;
- користуєтьсяпільгами, передбаченими державою;
- здійснює інші повноваження в межах своєї компетенції.
Ш. ОРГАНІ3АЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
3.1. Освітній процес у закладі організовується відповідно до законодавства на основі освітньої (освітніх) програми (програм)гімназії №9та спрямовується на виявлення й розвиток здібностей та обдарувань особистості, досягнення результатів навчання, прогресу й розвитку, зокрема формування й застосування відповідних компетентностей, визначених Державними стандартами базової середньої освіти.
3.2. Гімназія №9 створює умови для досягнення учнями результатів навчання в обсязіне меншому, ніж це передбаченоДержавними стандартами базової середньої освіти.
3.3. Гімназія №9 розробляє та використовує в освітній діяльності освітню (освітні) програму (програми), розроблену для першого і другого рівнів базової середньої освіти на основі Державних стандартівбазової середньої освіти.
3.4. Освітня (освітні) програма (програми) гімназії №9включає:
- вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за програмою;
- обсяг навчального навантаження на відповідному рівні початкової та базової середньої освіти (в годинах), його розподіл між освітніми галузями за роками навчання;
- навчальні плани, що конкретизують організацію освітнього процесу;
- перелік освітніх навчальних програм;
- перелік форм організації освітнього процесу;
- інструменти внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
- очікувані результати освітньої діяльностіучнів;
- опис інструментарію оцінювання.
3.5. Освітня (освітні) програма (програми) схвалюється педагогічною радою гімназії №9 та затверджується його директором.
3.6. Гімназія №9 має право ініціювати акредитацію освітньої (освітніх) програми (програм)та освітніх навчальних програм відповідно до законодавства.
3.7. Гімназія №9 реалізує освітню (освітні) програму (програми) за кошти державного, місцевих бюджетів, інших джерел, не заборонених законодавством.
3.8. Основною формою здобуття базової середньої освіти в гімназії №9 є очна (денна) форма. Гімназія №9 може забезпечувати здобуття базової середньої освіти за дистанційною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою) формами чи формою педагогічного патронажу, а також за очною (вечірньою), заочною формами тощо.
3.9. Гімназія №9 може створювати у своєму складі класи (групи) з поглибленим вивченням окремих предметів, спеціальні та інклюзивні класи (групи) для навчання дітей з особливими освітніми потребами, групи продовженого дня, групи для дітей дошкільного віку тощо.
3.10. Для забезпечення досягнення особами з особливими освітніми потребами результатів навчання, передбачених у відповідному Державному стандарті загальної середньої освіти, до штату гімназії №9 вводяться посади асистентів вчителя.
3.11. Навчальний рік у гімназії №9 розпочинається 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Якщо 1 вересня припадає на вихідний день, навчальний рік розпочинається у перший за ним робочий день.
3.12. Структура навчального року (за чвертями, семестрами), тривалість навчального тижня, дня, занять, відпочинку між ними, інші форми організації освітнього процесу встановлюються гімназією у межах часу, передбаченого освітньою (освітніми) програмою (програмами). Безперервна навчальна діяльність учнів не може перевищувати 45 хвилин: для 1 класу – 35 хвилин, для 2-4 класів – 40 хвилин, для 5-9 класів – 45 хвилин. Тривалість канікул протягом навчального року не може становити менше 30 календарних днів.
3.13. Гімназія №9 здійснює освітній процес за п’ятиденним робочим тижнем.
3.14. Виховний процес є невід’ємною складовою освітнього процесу в гімназії №9 та ґрунтується на загальнолюдських цінностях, культурних цінностях українського народу, цінностях громадянського суспільства, принципах верховенства права, дотримання прав і свобод людини і громадянина. Єдність навчання, виховання і розвитку учнів забезпечується спільними зусиллями всіх учасників освітнього процесу.
3.15. Виховання учнів у гімназії №9 здійснюється в процесі урочної, позаурочної та позашкільної роботи з ними.
3.16. У гімназії №9 забороняється утворення та діяльність організаційних структур політичних партій, релігійних організацій і воєнізованих формувань.
3.17. Примусове залучення учнів гімназії №9 до вступу в будь-які об'єднання громадян, релігійні організації та воєнізовані формування забороняється.
3.18. Діти з особливими освітніми потребами залучаються до позакласної та позашкільної роботи з урахуванням їхнього віку, здібностей, інтересів, потреб, можливостей, індивідуальних особливостей освітньої діяльності та стану здоров’я.
3.19 Гімназія №9 забезпечує відповідну якість освіти, а саме:
- якість умов освітнього процесу;
- якість реалізації освітнього процесу;
- якість результатів освітнього процесу.
3.20. Гімназія №9 забезпечує якість освіти за такими напрямками:
- освітнє середовище;
- освітня діяльність учнів;
- педагогічна діяльність;
- управлінська діяльність.
3.21. Гімназія №9забезпечує якість освіти через:
- наявність відповідних ресурсів (кадрових, фінансових, матеріальних, інформаційних, наукових, навчально-методичних тощо);
- організацію освітнього процесу, що відповідає сучасним тенденціям розвитку освіти і науки;
- контроль освітньої діяльності учнів і педагогів.
3.22. Гімназія №9 створює внутрішню систему забезпечення якості освіти, яка включає:
- стратегію (політику) та процедури забезпечення якості освіти;
- систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;
- критерії, правила і процедури оцінювання учнів;
- критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної (науково- педагогічної) діяльності педагогічних працівників;
- критерії, правила і процедури оцінювання управлінської діяльності керівних працівників;
- необхідні ресурси для організації освітнього процесу, зокрема і для самостійної роботи учнів;
- інформаційні системи для ефективного управління закладом;
- безпекову складову;
- створення інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування;
- механізми вивчення та самооцінювання якості освіти;
- інші процедури та заходи, що визначаються законами або Положенням про внутрішню систему забезпечення якості освіти гімназії.
3.23. Педагогічні працівники гімназії №9 здійснюють поточне та підсумкове оцінювання результатів навчання учнів; вибір форм, змісту та способу оцінювання.
3.24. Оцінювання відповідності вимогам Державних стандартів результатів навчання учнів, які завершили здобуття базової середньої освіти, здійснюється шляхом державної підсумкової атестації, інших форм відповідно діючого законодавства.
3.25. За особливі успіхи в навчанні, дослідницькій, пошуковій, науковій діяльності, культурних заходах, спортивних змаганнях тощо до учнів гімназії №9 можуть застосовуватися різні види морального та/або матеріального заохочення і відзначення.Рішення про заохочення (відзначення) учнів приймає педагогічна рада гімназії №9.
3.26. Переведення учнів до наступного класу гімназії №9 здійснюється у встановленому законом порядку.
3.27. Після завершення навчання за програмою відповідного рівня початкової та базової середньої освіти незалежно від форми її здобуття та на підставі результатів річного оцінювання та державної підсумкової атестації учні гімназії №9отримують свідоцтво про початкову освіту та свідоцтво про базову середню освіту.
3.28. Зарахування учнів до гімназії №9, відрахування та переведення до інших закладів відбувається згідно з чинним законодавством.
3.29. Зарахування учнів до гімназії №9 для здобуття базової середньої освіти здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства.
IV. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
4.1. Учасниками освітнього процесу в гімназії №9 є:
- учні;
- педагогічні працівники;
- інші працівники закладу;
- батьки учнів або особи, які їх замінюють;
- асистенти дітей.
4.2. Залучення будь-яких інших осіб до участі в освітньому процесі (проведення навчальних занять, лекцій, тренінгів, семінарів, майстер-класів, конкурсів, оцінювання результатів навчання тощо) здійснюється за рішенням керівника гімназії №9.
4.3. Учні гімназії №9мають право на:
- індивідуальну освітню траєкторію, що реалізується через вільний вибір видів, форм і темпу здобуття освіти, навчальних дисциплін та рівня їх складності, методів і засобів навчання;
- якісніосвітніпослуги;
- справедливе та об’єктивнеоцінюваннярезультатівнавчання;
- відзначенняуспіхів у своїйдіяльності;
- свободу творчої, спортивної, оздоровчої, культурноїдіяльностітощо;
- безпечні та нешкідливіумовинавчання;
- повагу до людськоїгідності;
- захистпід час освітньогопроцесувідприниженнячесті й гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, булінгу (цькування), дискримінації за будь-якоюознакою, пропаганди та агітації, щозавдаютьшкодиздоров’ю;
- отриманнясоціальних та психолого-педагогічнихпослуг як особа, яка постраждалавідбулінгу (цькування), стала йогосвідкомабо вчинила булінг (цькування);
- користуваннябібліотекою, навчальною, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчоюінфраструктуроюгімназії №9 в порядку, встановленомувідповідно до чинного законодавства;
- доступ до інформаційно-комунікаційнихресурсівгімназії №9, щовикористовуються в освітньомупроцесі;
- особистуабо через своїхзаконнихпредставників участь у громадськомусамоврядуваннігімназії №9;
- іншінеобхідніумови для здобуттяосвіти, зокрема й для осібізособливимиосвітніми потребами.
4.4. Учні гімназії №9зобов’язані:
- дотримуватися Статуту, правил внутрішнього розпорядку та режиму роботи гімназії №9;
- виконувати вимоги освітньої (освітніх) програми (програм) (індивідуального навчального плану за його наявності) та досягти результатів навчання в обсязіне меншому, ніж це передбаченоДержавними стандартами базової середньої освіти;
- дотримуватися принципу академічної доброчесності,
- брати посильну участь у пошуковій та науково-дослідницькій діяльності;
- брати участь у позакласних заходах різного спрямування;
- поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;
- відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я інших, довкілля, дотримуватися правил особистої гігієни;
- бережливо ставитися до державного, громадського й особистого майна;
- повідомляти керівництво гімназії №9 про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
4.5. Залучення учнівгімназії №9під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі в заходах, які не пов’язані з діяльністю закладу та реалізацією освітньої (освітніх) програми (програм), забороняється, крім випадків, передбачених законодавством.
4.6. Учні гімназії №9 можуть залучатися за їх згодою та згодою батьків (осіб, які їх замінюють) до самообслуговування, різних видів суспільно корисної праці відповідно до цього Статуту і Правил внутрішнього розпорядку з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей.
4.7. Учні забезпечуються медичним обслуговуванням, що здійснюється медичними працівниками у відповідності до вимог чинного законодавства.
4.8. Організація харчування учнів, зокрема забезпечення безоплатним харчуванням дітей пільгових категорій, а також дітей з особливими освітніми потребами, здійснюється у встановленому законом порядку.
4.9. Контроль за охороною здоров’я та якістю харчування учнів здійснюється відповідно до законодавства.
4.10. Педагогічним працівником гімназії №9 є особа з високими моральними якостями, яка має відповідну педагогічну освіту та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, належний рівень професійної підготовки, здійснює педагогічну діяльність, забезпечує результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров’я якої дозволяє виконувати професійні обов’язки.
4.11. Педагогічні працівники приймаються на роботу за трудовим договором відповідно до вимог законодавства.
4.12. Педагогічні працівники, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років.
4.13. Особи, які не мають досвіду педагогічної діяльності та приймаються на посаду педагогічного працівника, протягом першого року роботи повинні пройти педагогічну інтернатуру відповідно до чинного законодавства.
4.14. Конкретний перелік посадових обов’язків педагогічного працівника визначається посадовою інструкцією, яка затверджується керівником гімназії №9 відповідно до вимог законодавства.
4.15. Робочий час педагогічного працівника охоплює час, необхідний для виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої трудовим договором та/або посадовою інструкцією.
4.16. Розподіл педагогічного навантаження в гімназії №9 затверджується його керівником відповідно до вимог законодавства.
4.17. Оплата праці педагогічних працівників здійснюється відповідно до чинного законодавства.
4.18. Педагогічні працівники мають право на:
- академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній (освітнім) програмі (програмам);
- педагогічну ініціативу;
- розроблення та впровадження авторських навчальних програм, проектів, освітніх методик і технологій, методів і засобів, насамперед методиккомпетентнісного навчання;
- користування бібліотекою, культурною, спортивною, оздоровчою інфраструктурою гімназії №9в порядку, встановленому закладом відповідно до спеціальних законів;
- підвищення кваліфікації, перепідготовку;
- вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічних працівників;
- доступ до інформаційно-комунікаційних ресурсів, що використовуються в освітньому процесі;
- справедливе та об’єктивне оцінювання своєї професійної діяльності;
- відзначення успіхів у своїй професійній діяльності;
- захист професійної честі та гідності;
- індивідуальну освітню (наукову, творчу, мистецьку, спортивну та іншу) діяльність за межами гімназії №9;
- безпечні та нешкідливі умови праці;
- подовжену оплачувану відпустку;
- участь у громадському самоврядуванні та в роботі колегіальних органів управління гімназії №9;
- захист під час освітнього процесу від будь-яких форм насильства та експлуатації, зокрема йбулінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров`ю.
4.19. Педагогічні працівники зобов’язані:
- дотримуватися Статуту та правил внутрішнього розпорядку та режиму роботи гімназії №9, виконувати свої посадові обов’язки;
- постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність;
- щорічно підвищувати кваліфікацію відповідно до вимог Закону України «Про освіту»;
- атестуватися, як правило, один раз на п'ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників;
- виконувати освітню програму для досягнення учнямигімназії №9 передбачених нею результатів навчання;
- сприяти розвитку здібностей учнів, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я;
- дотримуватися принципу академічної доброчесності та забезпечувати його дотримання учнями в освітньому процесі та дослідницькій діяльності;
- дотримуватися педагогічної етики;
- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;
- настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
- формувати в учнів усвідомлення необхідності дотримуватися Конституції України та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;
- виховувати в учнів повагу до державної мови та державних символів України, її національних, історичних, культурних цінностей, дбайливе ставлення до історико-культурної спадщини українського народу та до навколишнього природного середовища;
- формувати в учнів прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;
- захищати учнів під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психологічного насильства, приниження честі й гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров`ю, запобігати формуванню в них шкідливих звичок;
- повідомляти керівництво гімназії №9 про факти булінгу (цькування) стосовно учнів, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування);
- володіти навичками з надання домедичної допомоги дітям.
4.20. Підвищення кваліфікації (проходження відповідних курсів) та атестація педагогічних працівників гімназії №9 є обов'язковими і здійснюється у відповідності до вимог чинного законодавства.
4.21. На добровільних засадах за власною ініціативою педагогічні працівники відповідно до чинного законодавства можуть проходити сертифікацію – зовнішнє оцінювання професійних компетентностей, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.За результатами успішного проходження сертифікації педагогічному працівнику видається сертифікат, який є дійсним упродовж трьох років. Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником.
4.22. Відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов'язків на виконання робіт, не передбачених трудовим договором, без згоди педагогічного працівника не допускається. Відмова педагогічного працівника від виконання робіт, не передбачених трудовим договором, не може бути підставою для його звільнення з посади, крім випадків, встановлених законодавством.
4.23. Права й обов'язки інших працівників регулюються трудовим законодавством, цим Статутом та правилами внутрішнього розпорядку.
4.24. Батьки учнів або особи, які їх замінюють, мають право:
- захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є);
- звертатися до керівництва гімназії №9, органів управління освітою з питань освітнього процесу;
- обирати види і форми здобуття дітьми відповідної освіти;
- брати участь у громадському самоврядуванні гімназії №9, зокрема обирати й бути обраними до органів громадського самоврядування закладу;
- завчасно отримувати інформацію про всі заплановані та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти в гімназії №9 та надавати згоду на участь у них дитини;
- брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану;
- отримувати інформацію про діяльність гімназії №9, результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти в гімназії №9 та його освітньої діяльності;
- отримувати інформацію щодо надання соціальних та психолого-педагогічних послуг особам, які постраждали від булінгу (цькування); подавати керівництву або Засновнику гімназії №9 заяву про випадки булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу; вимагати повного та неупередженого розслідування випадків булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу.
4.25. Батьки учнів або особи, які їх замінюють, зобов'язані:
- дотримуватися Статуту, правил внутрішнього розпорядку гімназії №9;
- забезпечувати умови для здобуття дитиною освіти;
- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;
- постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дитини, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей;
- настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
- формувати в дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати її суверенітет і територіальну цілісність;
- виховувати в дітей повагу до державної мови та державних символів України, дбайливе ставлення до історико-культурноїспадщиниукраїнського народу та до навколишнього природного середовища;
- забезпечити дитину навчальним приладдям, відповідним до чинних вимог одягом: спортивним, щоденним, святковим тощо;
- відшкодовувати матеріальні збитки, завдані їхніми дітьми (дітьми, законними представниками яких вони є) щодо майна гімназії №9;
- сприяти керівництву закладув проведенні розслідування щодо випадків булінгу.
4.26. У разі невиконання батьками (особами, які їх замінюють) обов'язків, передбачених законодавством, гімназія №9 може порушувати в установленому порядку клопотання про відповідальність таких осіб, зокрема й позбавлення їх батьківських прав.
4.27. За невиконанняучасникамиосвітньогопроцесусвоїхобов'язків, порушенняСтатуту, правилвнутрішньогорозпорядку наних можутьнакладатисястягненнявідповідно до законодавства.
V. УПРАВЛІННЯ ГІМНАЗІЄЮ
5.1. Управліннягімназією №9у межах повноважень, визначених законами та установчими документами, здійснюють:
- Засновник і уповноваженийним орган;
- директор гімназії №9;
- педагогічна рада гімназії №9 (колегіальний орган управління);
- загальнізбори (конференція) колективугімназії №9 (вищийколегіальний орган громадськогосамоврядування).
5.2. Участь в управліннігімназією №9у межах повноважень, визначених законами та цим Статутом,можутьбрати:піклувальна рада за умови її створення тощо.
5.3. У гімназії №9можутьдіятитакіорганигромадськогосамоврядуванняучасниківосвітньогопроцесу:
- органисамоврядуванняпрацівників;
- органиучнівськогосамоврядування;
- органибатьківськогосамоврядування.
5.4. У гімназії №9можуть бути створені та функціонуватитакіпедагогічніоб’єднання:
- методична рада гімназії №9;
- методичніоб’єднаннявчителів;
- творчі (динамічні) групипедагогічнихпрацівників;
- психолого-педагогічна служба;
- науково-педагогічнетовариство;
- іншіоб’єднанняпедагогіввідповідно до чинного законодавства.
5.5. Засновник, або уповноважений орган
- затверджує Статут гімназії №9 (його нову редакцію);
- приймає рішення про створення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) гімназії №9;
- затверджує кошторис та/або бюджет гімназії №9, зокрема й обсяг коштів, що передбачаються на підвищення кваліфікації педагогічних працівників, та контролює його виконання;
- затверджує за поданням закладу стратегіюрозвиткугімназії №9;
- фінансуєвиконаннястратегіїрозвиткугімназії №9;
- утворює та ліквідовуєструктурніпідрозділи в закладі;
- реалізуєіншіповноваження, передбаченічиннимзаконодавством.
5.6. Засновник, або уповноважений орган зобов’язаний забезпечити:
- утримання та розвиток гімназії №9, його матеріально-технічної бази на рівні, достатньому для виконання вимог Державних стандартів, ліцензійних умов провадження освітньої діяльності, вимог трудового законодавства, оплати праці педагогічних та інших працівників, охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки тощо;
- дотримання принципів універсального дизайну та/або розумного пристосування під час реконструкції будівель, споруд, приміщень закладу;
- можливість учнів продовжити навчання на відповідному рівні освіти у випадку реорганізації чи ліквідації гімназії №9;
- створення в гімназії №9 безперешкодного середовища для учасників освітнього процесу, зокрема для осіб з особливими освітніми потребами, відповідно до законодавства;
- оприлюднення публічної інформації відповідно до вимог законів України «Про освіту», «Про доступ до публічної інформації» та «Про відкритість використання публічних коштів».
- здійснює контроль за дотриманнямСтатутугімназії №9;
- здійснює контроль за використаннямгімназією №9публічнихкоштів;
- здійснює контроль за недопущеннямпривілеївчиобмежень (дискримінації) за ознакамивіку, статі, раси, кольорушкіри, стану здоров’я, інвалідності, особливихосвітніх потреб, громадянства, національності, політичних, релігійнихчиіншихпереконань, місцяпроживання, мовиспілкування, походження, сімейного, соціального та майнового стану, складнихжиттєвихобставин, наявностісудимості та іншимиознаками;
- погоджуєштатнийрозписгімназії №9;
- затверджує мережу класів/учнів на навчальнийрік;
- здійснює контроль за фінансово-господарськоюдіяльністюгімназії №9; приймаєфінансовийзвітзакладув порядку, визначеномузаконодавством;
- гімназії №9 інклюзивного освітнього середовища;
- гімназії №9; розглядає скарги про відмову в реагуванні на випадки булінгу (цькування) за заявами здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та приймає рішення за результатами розгляду таких скарг; сприяє створенню безпечного освітнього середовища в закладі та вживає заходів для надання соціальних і психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу(цькування);
- виконує інші функції, передбачені законодавством відповідно до делегованих повноважень.
5.10. Засновник, уповноважений ним орган (посадова особа) не мають права втручатися в діяльність гімназії №9, що здійснюється ним у межах його автономних прав, визначених законом та цим Статутом.
5.11. Безпосереднєкерівництвогімназією №9здійснює директор, повноваженняякоговизначаються Законами України«Про освіту», «Про повнузагальнусереднюосвіту», цим Статутом та строковимтрудовим договором (контрактом).
5.12. Директор гімназії №9призначається на посаду та звільняється з посади міським головою (уповноваженою особою).Призначення на посаду відбуваєтьсяшляхом укладення строкового трудового договору (контракту) за результатами конкурсного відбору у встановленому законом порядку.
5.13. Директор є представникомгімназії №9 у відносинах з державними органами, органами місцевогосамоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законом та цим Статутом.
5.14. Директор гімназії №9приймаєрішеннящододіяльності закладу в межах повноважень, визначенихзаконодавством та строковимтрудовим договором (контрактом), зокремарозпоряджається в установленому порядку майномгімназії та її коштами.
5.15. Директор гімназії №9розробляє проект кошторисута/або бюджету закладу йподаєйогоЗасновникуабоуповноваженому ним органу на затвердження;організовуєфінансово-господарськудіяльністьгімназії №9в межах затвердженогокошторису.
5.16. Директор гімназії №9призначає на посаду, переводить на іншу посаду та звільняє з посади працівниківгімназії №9, визначаєїхніпосадовіобов’язки, заохочує і притягає до дисциплінарноївідповідальності, а такожвирішуєіншіпитання, пов’язані з трудовимивідносинами, відповідно до вимогзаконодавства.
5.17. Директор гімназії №9відповідно до своєїкомпетенціїпідписуєдокументи з питаньосвітньої, фінансово-господарської та іншоїдіяльностігімназії№9;видаєнаказийконтролюєїхвиконання;укладає угоди (договори, контракти) з фізичними та/абоюридичними особами; організовуєдокументообіг, бухгалтерськийоблік та звітністьвідповідно до вимогзаконодавства.
5.18. Директор гімназії №9 є головою педагогічної ради закладу.
5.19. Директор гімназії №9 в межах наданихйомуповноважень:
- планує та організовуєдіяльністьгімназії №9;
- забезпечуєрозробленняйвиконаннястратегіїрозвиткугімназії №9;
- затверджуєправилавнутрішньогорозпорядкугімназії №9;
- затверджуєрежим роботигімназії №9;
- затверджуєпосадовіінструкціїпрацівниківгімназії №9;
- здійснюєрозподілпедагогічногонавантаження;
- затверджуєОсвітнюпрограмугімназії №9;
- затверджуєПоложення про внутрішню систему забезпеченняякостіосвіти, забезпечуєїїстворення та функціонування;
- забезпечуєорганізаціюосвітньогопроцесу та здійснення контролю за виконаннямнавчальнихпрограм;
- створюєумови для реалізації прав та обов’язківусіхучасниківосвітньогопроцесу, зокремареалізаціїакадемічноїсвободипедагогічнихпрацівників, індивідуальноїосвітньоїтраєкторії та/абоіндивідуальноїпрограмирозвиткуучнів, формування, у разі потреби,індивідуальногонавчального плану;
- забезпечуєрозроблення, затвердження, виконання та моніторингвиконанняіндивідуальноїпрограмирозвиткуучня;
- контролюєвиконанняпедагогічнимипрацівниками та учнями (учнем) Освітньої (освітніх) програми (програм), індивідуальноїпрограмирозвитку, індивідуальногонавчального плану;
- забезпечуєздійснення контролю за досягненнямучнямирезультатівнавчання, визначенихДержавними стандартамиповноїзагальноїсередньоїосвіти, індивідуальноюпрограмоюрозвитку, індивідуальнимнавчальним планом;
- створюєнеобхідніумови для здобуттяосвіти особами з особливимиосвітніми потребами;
- організовує харчування та сприяє медичному обслуговуванню учнів відповідно до законодавства;
- здійснює зарахування, переведення, відрахування учнів, а також їх заохочення (відзначення) та притягнення до відповідальності відповідно до вимог законодавства;
- організовує видачу документів про освіту;
- сприяє проходженню атестації та сертифікації педагогічними працівниками;
- створює належні умови для діяльності органів громадського самоврядування в гімназії №9;
- створює умови для здійснення дієвого та відкритого громадського нагляду (контролю) за діяльністю гімназії №9;
- сприяє формуванню культури здорового способу життя учнів та працівників гімназії №9;
- створює в гімназії №9 безпечне освітнє середовище, забезпечує дотримання вимог щодо охорони дитинства, охорони праці, вимог техніки безпеки;
- розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видає рішення про проведення розслідування; скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживає відповідних заходів реагування; забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг(цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування); повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в гімназії №9;
- забезпечує відкритість і прозорість діяльності гімназії №9, зокрема шляхом оприлюднення публічної інформації відповідно до вимог законодавства;
- звітує щороку на загальних зборах (конференції) колективу про свою роботу та виконання стратегії розвитку гімназії №9;
- здійснює інші повноваження, передбачені законом, цим Статутом, колективним договором, строковим трудовим договором (контрактом).
5.20. Директор гімназії №9несевідповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншудіяльність закладу, а також за виконанняобов’язків, визначенихзаконодавством, цим Статутом і строковимтрудовим договором (контрактом).
5.21. Директор гімназії №9можеініціювати перед Засновникомабоуповноваженим ним органом питаннящодостворенняаболіквідаціїструктурнихпідрозділівгімназії №9.
5.22. Директор гімназії №9має права та обов’язкипедагогічногопрацівника, визначені Законом України «Про освіту».
5.23. Педагогічна рада є основнимпостійнодіючимколегіальним органом управліннягімназії №9.Повноваженняпедагогічної ради визначаютьсяосвітнімзаконодавством та цим Статутом.
5.24. Усіпедагогічніпрацівникизобов’язанібрати участь у засіданняхпедагогічної ради. Головою педагогічної ради є директор гімназії №9.
5.25. Педагогічна рада:
- схвалює стратегію розвитку гімназії №9 і річний план роботи та оцінює результати їх виконання;
- схвалює правила внутрішнього розпорядку гімназії №9;
- схвалює режим роботи гімназії №9;
- схвалює освітню програму, зміни до неї та оцінює результати її виконання;
- формує систему та визначає процедури забезпечення якості освіти, включаючи систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;
- схвалює Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти;
- приймає рішення щодо вдосконалення та методичного забезпечення освітнього процесу, упровадження в освітній процес педагогічного досвіду та інновацій;
- приймає рішення щодо участі гімназії №9 в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;
- розглядає питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їх творчої ініціативи, професійної майстерності, визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, формує та затверджує річний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
- приймає рішення щодо визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічного працівника, отриманих ним поза закладами освіти, що мають ліцензію на підвищення кваліфікації або провадять освітню діяльність за акредитованою освітньою (освітніми) програмою (програмами);
- приймає рішення щодо переведення учнів на наступний рік навчання, їх відрахування, притягнення до відповідальності за невиконання обов’язків, а також щодо відзначення, морального та матеріального заохочення учнів та інших учасників освітнього процесу;
- може ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту, громадської акредитації, зовнішнього моніторингу якості освіти та/або освітньої діяльності гімназії №9;
- розглядає інші питання, віднесені законом та/або цим Статутом до її повноважень.
5.27. Рішення педагогічної ради, прийняті в межах її повноважень, вводяться в дію наказами директора гімназії №9 та є обов’язковими до виконання всіма учасниками освітнього процесу в закладі.
5.28. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування гімназії №9є загальні збори (конференція) колективу, які скликаються не менше одного разу на рік та формуються з уповноважених представників усіх учасників освітнього процесу (їх органів самоврядування – за наявності).
5.29. Делегати загальних зборів (конференції) обираються в однаковій кількості від:
- працівників – зборами трудового колективу;
- учнів – зборами учнів 5-9 класів;
- батьків і осіб, які їх замінюють, – класними батьківськими зборами.
5.30. Право скликатизагальні збори (конференцію) мають директор гімназії №9, Засновник.
5.31. Інформація про час і місце проведення загальних зборів (конференції) колективу розміщується в гімназії №9 та оприлюднюється на офіційному вебсайті закладу не пізніше, ніж за один місяць до дня їх проведення.
5.32. Загальні збори (конференція) правочинні, якщо в їхній роботі бере участь не менше половини делегатів від кожної з трьох категорій. Рішення приймаються простою більшістю голосів присутніх делегатів.
5.33. Загальні збори (конференція):
- визначають стратегічні завдання, пріоритетні напрями розвитку гімназії №9;
- розглядають питання освітньої, методичної та фінансово-господарської діяльності гімназії №9;
- обирають при потребі раду гімназії №9, її голову, встановлюють термін їхніх повноважень, заслуховують звіт голови ради гімназії №9, оцінюють роботу ради;
- щороку заслуховують звіт директора гімназії №9, оцінюють діяльність закладу і за результатами оцінки можуть ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту.
5.34. За рішенням Засновника може створюватися наглядова (піклувальна) рада гімназії №9.
5.35. Наглядова (піклувальна) рада гімназії №9 сприяє вирішенню перспективних завдань розвитку закладу, залученню фінансових ресурсів для забезпечення діяльності з основних напрямів розвитку та здійсненню контролю за їх використанням, ефективній взаємодії з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, науковою громадськістю, громадськими організаціями, юридичними та фізичними особами.
5.36. Члени наглядової (піклувальної) ради гімназії №9 мають право брати участь у роботі колегіальних органів закладу з правом дорадчого голосу.
5.37. До складу наглядової (піклувальної) ради гімназії №9 не можуть входити учні та працівники закладу.
5.38. Наглядова (піклувальна) рада має право:
- брати участь у визначенні стратегії розвитку гімназії №9 та контролювати її виконання;
- сприяти залученню додаткових джерел фінансування;
- аналізувати та оцінювати діяльність гімназії №9 та його директора;
- контролювати виконання кошторису та/або бюджету гімназії №9 і вносити відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов’язковими для розгляду директором гімназії №9;
- вносити Засновнику подання про заохочення або відкликання директора гімназії №9 з підстав, визначених законом;
- сприяти стимулюванню (заохоченню) творчої праці педагогічних працівників та учнів;
- здійснювати інші повноваження, визначені спеціальними законами та/або цим Статутом.
VI. ПРОЗОРІСТЬ ТА ІНФОРМАЦІЙНА ВІДКРИТІСТЬ
6.1. Гімназія №9 формує відкриті та загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність. Основним інформаційним ресурсом є офіційний вебсайт закладу. Додатковими інформаційними ресурсами можуть бути сторінки гімназії №9в соціальних мережах.
6.2. На офіційномувебсайтігімназії №9оприлюднюєтьсятакаінформація:
- Статут;
- ліцензії на провадження освітньої діяльності;
- сертифікати про акредитацію освітніх програм;
- структура та органи управліннягімназії №9;
- кадровий склад гімназії №9згідно з ліцензійнимиумовами;
- освітні програми, та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою (освітніми) програмою (програмами);
- ліцензованийобсяг та фактичнакількістьучнів, якінавчаютьсяв гімназії №9;
- моваосвітньогопроцесу;
- наявністьвакантних посад, порядок і умовипроведення конкурсу на їхзаміщення (у разійогопроведення);
- матеріально-технічне забезпечення гімназії №9(згідно з ліцензійними умовами);
- результатимоніторингуякостіосвіти;
- річний звіт про діяльність гімназії №9;
- умовидоступності для навчанняосіб з особливимиосвітніми потребами;
- перелікдодатковихосвітніх та іншихпослуг, їхвартість, порядок надання та оплати;
- кошториста/або бюджетгімназії №9 і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, зокрема з інших джерел, не заборонених законодавством;
- інформація про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості;
- іншаінформація, щооприлюднюється за рішеннямгімназії №9або на вимогузаконодавства.
VIІ. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА
7.1. Матеріально-технічна база гімназії №9 включає будівлі, споруди, землю, комунікації, транспортні засоби, обладнаннята інші цінності. Може також включати службове житло.
7.2. Майно гімназії №9 перебуває в комунальній власності Калуської міської об’єднаноїтериторіальної громади і закріплено за ним на правах оперативного управління.
7.3. Здійснюючи право оперативного управління, гімназії №9 володіє, користується та розпоряджається майном згідно з чинним законодавством, цим Статутом та відповідно до обмежень, встановлених Засновником.
7.4. Гімназія №9 відповідно до чинного законодавства користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.
7.5. Вимоги до матеріально-технічної бази гімназії №9 визначаються відповідними будівельними і санітарно-гігієнічними нормами і правилами, а також типовими переліками обов'язкового навчального та іншого обладнання (зокрема корекційного), навчально-методичних та навчально-наочних посібників, підручників, художньої та іншої літератури.
7.6. Вилучення основних фондів, оборотних коштів та іншого майна гімназії №9 проводиться лише у випадках, передбачених чинним законодавством.
7.7. Збитки, завдані гімназії №9 внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства.
7.8. Держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками (зокрема електронними), посібниками всіх учнів та педагогічних працівників у порядку, встановленому законодавством.
7.9. Утримання та розвиток матеріально-технічної бази гімназії №9фінансуються за рахунок коштів Засновника та з інших джерел, не заборонених законодавством.
VIIІ. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
8.1. Фінансово-господарська діяльність гімназії №9 здійснюється відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного кодексу України та інших нормативно-правових актів, а також цього Статуту.
8.2. Фінансово-господарська діяльність гімназії №9здійснюється на основі кошторису та/або бюджету, що затверджується Засновником з урахуванням пропозицій закладу.
8.3. Фінансова автономія гімназії №9 в частині використання бюджетних коштів передбачає самостійне здійснення витрат у межах затверджених кошторисом та/або бюджетом обсягів, зокрема на:
- формування структури гімназії №9 та його штатного розпису;
- виконання освітньої (освітніх) програми (програм) в повному обсязі;
- матеріальні витрати, пов'язані з виховною роботою;
- оплату праці, встановлення доплат, надбавок, винагород, виплату матеріальної допомоги та допомоги на оздоровлення, преміювання, інших видів стимулювання та відзначення працівників;
- оплату підвищення кваліфікації педагогічних та інших працівників;
- оплату поточних ремонтних робіт приміщень і споруд;
- збереження і зміцнення матеріально-технічної бази закладу;
- укладення відповідно до законодавства цивільно-правових угод (господарських договорів) для забезпечення діяльності закладу.
8.4. Основне фінансування гімназії №9 здійснюється з державного та місцевих бюджетів відповідно доБюджетного кодексу України.
8.5. Додатковими джерелами фінансування можуть бути:
- доходи від надання платних освітніх та інших послуг;
- доходи від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання;
- гранти вітчизняних і міжнародних організацій;
- благодійна допомога відповідно до законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації;
- кошти від реалізації в установленому порядку майна та іншої діяльності (власні надходження);
- інші джерела фінансування, не заборонені законодавством.
8.6. Отримані із зазначених джерел кошти належать до доходів бюджету і використовуються гімназією №9на цілі, визначені Бюджетним кодексом України,відповідно до затвердженого кошторису та/або бюджету закладу.
8.7. Бюджетне фінансування гімназії №9 не може зменшуватися або припинятися в разі наявності додаткових джерел фінансування.
8.8. Бюджетні асигнування на здійснення діяльності гімназії №9 та позабюджетні кошти не підлягають вилученнюв дохід держави або місцевого бюджету, крім випадків, передбачених чинним законодавством України, і використовуються виключно за призначенням.
8.9. Доходи гімназії №9 у вигляді коштів, матеріальних цінностей та нематеріальних активів, одержаних від здійснення або на здійснення діяльності, передбаченої цим Статутом,не вважаються прибутком і звільняються від оподаткування.
8.10. Доходи та майно або їх частини не підлягають розподілу серед працівників (окрім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), керівництва гімназії №9 та інших пов’язаних з ними осіб. Доходи гімназії №9 використовуються виключно для фінансування видатків та утримання гімназії №9, реалізації мети, завдань та напрямів діяльності, визначених Статутом.
8.11. Гімназія №9 може надавати платні освітні та інші послуги, перелік яких затверджує Кабінет Міністрів України. Учні та їхні батьки можуть отримувати в закладі платні освітні та інші послуги виключно на добровільних засадах.Гімназія №9 не може надавати платні освітні послуги для досягнення учнями результатів навчання (компетентностей), визначених Державними стандартами.
8.12. Гімназія №9 у процесі провадження фінансово-господарської діяльності має право:
- самостійно розпоряджатися коштами, одержаними від господарської діяльності відповідно до Статуту;
- користуватися безоплатно земельними ділянками, на яких він розташований;
- користуватися та розпоряджатися майном відповідно до законодавства та Статуту;
- розвивати власну матеріальну базу;
- списувати з балансу в установленому чинним законодавством порядку необоротні активи, які стали непридатними для користування.
8.13. Кошти гімназії №9 зберігаються на його рахунках у Державній казначейській службі України і знаходяться у повному його розпорядженні. Не використані за звітний період кошти вилученню не підлягають за умови виконання закладом розрахункових показників його розвитку, якщо інше не передбачено законодавством.
8.14. Штатний розпис гімназії №9 розробляється на основі типових штатних нормативів, затверджених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, та затверджується директором за погодженням із Засновником або уповноваженим ним органом.
8.15. За наявності бюджетних та додаткових коштів для забезпечення ефективного управління освітнім процесом і здійснення якісної науково-методичної роботи до штатного розпису можуть бути введені додаткові посади за рішенням Засновника або уповноваженого ним органу.
8.16. За наявності фінансових можливостей (асигнувань) Засновником додатково можуть виділятися бюджетні кошти на поділ класів на групи для вивчення окремих предметів, на проведення факультативних занять, консультацій, здійснення індивідуального, інклюзивного навчання та для організації позакласної (гуртки, курси тощо), методичної, науково-експериментальної роботи.
8.17. За наявності додаткових коштів на фінансування гімназії №9 можливе збільшення фонду заробітної плати для індивідуального преміювання працівників.
IХ. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО
9.1. Гімназія №9 має право укладати угоди про співробітництво, встановлювати прямі зв'язки з органами управління освітою та навчальними закладами зарубіжних країн, міжнародними організаціями, фондами у встановленому законодавством порядку.
9.2. Гімназія №9, педагогічні працівники та учні можуть брати участь у реалізації міжнародних проектів і програм.
X. НАГЛЯД (КОНТРОЛЬ) ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ГІМНАЗІЇ №9
10.1. Державний нагляд (контроль) за діяльністю гімназії №9 здійснюється відповідно до вимог законодавства.
10.2. Інституційний аудит гімназії №9є єдиним плановим заходом державного нагляду (контролю) у сфері загальної середньої освіти, що проводиться один раз на 10 років центральним органом виконавчої влади з забезпечення якості освіти.Інституційний аудит включає планову перевірку дотримання ліцензійних умов.
10.3. Громадський нагляд (контроль) за діяльністю гімназії №9здійснюється суб’єктами громадського нагляду (контролю)– громадськими об’єднаннями та іншими інститутами громадянського суспільства, установчими документами яких передбачено діяльність у сфері освіти та/або соціального захисту осіб з інвалідністю, професійними об’єднаннями педагогічних працівників, об’єднаннями учнів, об’єднаннями батьківських комітетів та органами, до яких вони делегують своїх представників.Громадський нагляд (контроль) може проводитися безпосередньо в гімназії №9виключно з дозволу директора, крім випадків, встановлених законодавством.
10.4. Засновник або уповноважений ним орган здійснює контроль за дотриманням Статуту та за фінансово-господарською діяльністю гімназії №9.
XІ. СТВОРЕННЯ, РЕОРГАНІ3АЦІЯ, ЛІКВІДАЦІЯ ТА ПЕРЕПРОФІЛЮВАННЯ ГІМНАЗІЇ №9
11.1. Рішення про створення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) гімназії №9 приймає його Засновник.
11.2. Засновник може утворювати, реорганізовувати та ліквідовувати структурні підрозділигімназії №9, затверджуючи відповідні зміни до Статуту.
11.3. У випадку реорганізації гімназії №9 його права та обов’язки переходять правонаступникові.
11.4. Ліквідація гімназії №9 здійснюється ліквідаційною комісією, склад якої визначається Засновником або уповноваженим ним органом.
11.5. Засновник встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію.
11.6. Гімназія №9 вважається реорганізованим або ліквідованим із дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності.
11.7. Уразі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) активи повинні бути передані одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховані до доходу бюджету.
11.8. При реорганізації і ліквідації гімназії №9працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
Директор Ігор Соколовський
ЗАТВЕРДЖЕНО:
рішення Калуської міської ради
від__________ 2020 року № ___
Секретар міської ради
______________РоманБоднарчук
С Т А Т У Т
КАЛУСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ №8
КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Калуш
2020
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
- Калуська гімназія №8 Калуської міської ради Івано-Франківської області (далі – гімназія №8) є правонаступником Калуської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №8 Калуської міської ради Івано-Франківської області та є комунальним закладом Калуської міської ради.
- Повна назва закладу: Калуська гімназія №8 Калуської міської ради Івано-Франківської області; скорочена назва закладу: Калуська гімназія №8.
- Місцезнаходження гімназії №8: вулиця Івано - Франківська, будинок 78, місто Калуш, Івано-Франківська область, 77300, Україна.
Телефон: (03472) 6-33-07.
Електроннапошта: school8pidgirku@i.ua
Офіційний вебсайт: https://school8pidgirku.wixsite.com/mysite
- Гімназія №8 є комунальним закладом загальної середньої освіти, що здійснює освітню діяльність на першому і другому рівнях базової середньої освіти, забезпечує здобуття початкової та базової середньої освіти.
- Гімназія №8 у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про доступ до публічної інформації», «Про відкритість використання публічних коштів», Бюджетним кодексом України, Кодексом законів про працю України, іншими нормативно-правовими актами, міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
- Гімназія №8 провадить освітню діяльність відповідно до ліцензії, виданої в установленому законом порядку, діє на підставі Статуту.
- Мовою освітнього процесу в гімназії №8 є державна українська мова.
- Гімназія №8 є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунок в державній казначейській службі України, рахунок в установі банку, печатку, штамп зі своїм найменуванням, а також інші атрибути юридичної особи відповідно до законодавства України.
- Гімназія №8 є неприбутковою бюджетною організацією.
- Засновником гімназії №8 є Калуська міська рада Івано-Франківської області. ЄДРПОУ 33578261, вулиця Івана Франка, будинок 1, місто Калуш, Івано-Франківська область, 77300, Україна (далі – Засновник).
- Утримання гімназії №8 здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, а також з інших джерел, не заборонених законодавством України.
- Гімназія №8 має право набувати майнові та немайнові права, нести обов’язки, виступати стороною в судовому процесі, мати у власності кошти та інше майно відповідно до законодавства.
- Для здійснення статутної діяльності гімназія №8 може на договірних засадах об’єднуватися з іншими юридичними особами, створюючи освітні, освітньо-наукові, наукові, освітньо-виробничі та інші об’єднання, кожен із учасників яких зберігає статус юридичної особи.
- Взаємовідносини гімназії №8 з юридичними та фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.
- Зміни до Статуту розробляються директором гімназії №8тазатверджуються Засновником.
II. МЕТА, ПРИНЦИПИ РОБОТИ, ЗАВДАННЯ
ТА ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ ГІМНАЗІЇ
2.1. Головною метою діяльності гімназії №8 є забезпечення реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти через створення відповідного освітнього середовища для осмисленого визначення здобувачами освіти своїх можливостей і життєвих цілей; задоволення потреб громади, суспільства і держави в якісній освіті через навчання, виховання, всебічний розвиток та соціалізацію особистості, здатної впливати на свою освітню траєкторію, готової до свідомого життєвого вибору, самореалізації, самовдосконалення, відповідальності та громадської активності задля примноження інтелектуального, творчого, культурного потенціалу України.
2.2. Головними принципами, що регламентують роботу гімназії №8, є:
- людиноцентризм;
- верховенство права;
- якість освіти та освітньої діяльності;
- комплексний підхід до розбудови закладу й розвитку учня;
- рівний доступ до освіти без дискримінації за будь-якими ознаками;
- науковий характер освіти;
- цілісність і наступність системи освіти;
- єдність навчання, виховання та розвитку;
- орієнтація на створення ситуації успіху та позитивний результат;
- раціональність та доцільність вибору форм і засобів освітньої діяльності;
- свобода у виборі видів, форм здобуття освіти;
- партнерство, етичність стосунків та взаємна довіра;
- демократизм і гуманізм освітнього процесу;
- нерозривний зв’язок зі світовою та національною історією, культурою, національними традиціями;
- творчий пошук резервів і джерел вдосконалення роботи закладу;
- фінансова, академічна, кадрова та організаційна автономія в межах, визначених законом;
- нетерпимість до проявів корупції та хабарництва;
- прозорість і публічність прийняття та виконання управлінських рішень;
- відповідальність і підзвітність перед громадою.
- Головними завданнями гімназії №8 є:
- розвиток соціально зрілої, творчо активної особистості з науковим світоглядом, почуттям національної самосвідомості та власної гідності.
- виховання поваги до Конституції України, державних символів України, свідомого ставлення до своїх обов’язків і відповідальності перед законом за свої дії;
- виховання поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі та гідності, фізичного і психологічного насильства, а також до дискримінації за будь-якими ознаками;
- формування громадянської культури та культури демократії;
- інтеграція в міжнародний освітній та науковий простір;
- виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування культури здорового способу життя, екологічної культури та дбайливого ставлення до довкілля.
- реалізує положення Конституції України, Закону України «Про освіту», Закону України інш «Про повну загальну середню освіту» та інших нормативно-правових актів у галузі освіти;
- створює внутрішню систему забезпечення якості освіти;
- забезпечує здобуття якісної базової середньої освіти відповідно до Державних стандартів освіти;
- формує власну стратегію розвитку та планує свою діяльність;
- формує освітню програму, на її основі розробляєнавчальніплани, зокрема й експериментальні та індивідуальні;
- самостійно визначає форми, методи й засоби організації освітнього процесу;
- створює і розвиває навчально-методичну й матеріально-технічну бази для організації та здійснення освітнього процесу;
- здійснює добір і розстановку кадрів;
- провадить інноваційну діяльність та може укладати з цією метою відповідні договори про співпрацю з іншими закладами освіти, підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами;
- забезпечує охорону життя і здоров'я учнів, педагогічних та інших працівників, формує засади здорового способу життя;
- використовуєрізніформи морального стимулювання та матеріальногозаохоченняпедагогічнихпрацівників, учнів, іншихучасниківосвітньогопроцесу в порядку, визначеномузаконодавством;
- видає документи про освіту відповідно до чинного законодавства;
- встановлюєвласнусимволіку та атрибути;
- дотримується фінансової та організаційної дисципліни;
- розпоряджається коштами, рухомим і нерухомим майном відповідно до законодавства України та цього Статуту;
- отримує кошти й матеріальні цінності від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних і фізичних осіб;
- залишає у своємурозпорядженні й використовуєвласнінадходження в порядку, визначеномузаконодавством;
- користуєтьсяпільгами, передбаченими державою;
- здійснює інші повноваження в межах своєї компетенції.
Ш. ОРГАНІ3АЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
3.1. Освітній процес у закладі організовується відповідно до законодавства на основі освітньої (освітніх) програми (програм) гімназії №8та спрямовується на виявлення й розвиток здібностей та обдарувань особистості, досягнення результатів навчання, прогресу й розвитку, зокрема формування й застосування відповідних компетентностей, визначених Державними стандартами базової середньої освіти.
3.2. Гімназія №8 створює умови для досягнення учнями результатів навчання в обсязі не меншому, ніж це передбачено Державними стандартами базової середньої освіти.
3.3. Гімназія №8 розробляє та використовує в освітній діяльності освітню (освітні) програму (програми), розроблену для першого і другого рівнів базової середньої освіти на основі Державних стандартів базової середньої освіти.
3.4. Освітня (освітні) програма (програми) гімназії №8 включає:
- вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за програмою;
- обсяг навчального навантаження на відповідному рівні початкової та базової загальної середньої освіти (в годинах), його розподіл між освітніми галузями за роками навчання;
- навчальні плани, що конкретизують організацію освітнього процесу;
- перелік освітніх навчальних програм;
- перелік форм організації освітнього процесу;
- інструменти внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
- очікувані результати освітньої діяльності учнів;
- опис інструментарію оцінювання.
3.5. Освітня (освітні) програма (програми) схвалюється педагогічною радою гімназії №8 та затверджується його директором.
3.6. Гімназія №8 має право ініціювати акредитацію освітньої (освітніх) програми (програм) та освітніх навчальних програм відповідно до законодавства.
3.7. Гімназія №8 реалізує освітню (освітні) програму (програми) за кошти державного, місцевих бюджетів, інших джерел, не заборонених законодавством.
3.8. Основною формою здобуття базової середньої освіти в гімназії №8 є очна (денна) форма. Гімназія №8 може забезпечувати здобуття базової середньої освіти за дистанційною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою) формами чи формою педагогічного патронажу, а також за очною (вечірньою), заочною формами тощо.
3.9. Гімназія №8 може створювати у своєму складі класи (групи) з поглибленим вивченням окремих предметів, спеціальні та інклюзивні класи (групи) для навчання дітей з особливими освітніми потребами, групи продовженого дня, групи для дітей дошкільного віку тощо.
3.10. Для забезпечення досягнення особами з особливими освітніми потребами результатів навчання, передбачених у відповідному Державному стандарті загальної середньої освіти, до штату гімназії №8 вводяться посади асистентів вчителя.
3.11. Навчальний рік у гімназії №8 розпочинається 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Якщо 1 вересня припадає на вихідний день, навчальний рік розпочинається у перший за ним робочий день.
3.12. Структура навчального року (за чвертями, семестрами), тривалість навчального тижня, дня, занять, відпочинку між ними, інші форми організації освітнього процесу встановлюються гімназією у межах часу, передбаченого освітньою (освітніми) програмою (програмами). Безперервна навчальна діяльність учнів не може перевищувати 45 хвилин: для 1 класу – 35 хвилин, для 2-4 класів – 40 хвилин, для 5-9 класів – 45 хвилин. Тривалість канікул протягом навчального року не може становити менше 30 календарних днів.
3.13. Гімназія №8 здійснює освітній процес за п’ятиденним робочим тижнем.
3.14. Виховний процес є невід’ємною складовою освітнього процесу в гімназії №8 та ґрунтується на загальнолюдських цінностях, культурних цінностях українського народу, цінностях громадянського суспільства, принципах верховенства права, дотримання прав і свобод людини і громадянина. Єдність навчання, виховання і розвитку учнів забезпечується спільними зусиллями всіх учасників освітнього процесу.
3.15. Виховання учнів у гімназії №8 здійснюється в процесі урочної, позаурочної та позашкільної роботи з ними.
3.16. У гімназії №8 забороняється утворення та діяльність організаційних структур політичних партій, релігійних організацій і воєнізованих формувань.
3.17. Примусове залучення учнів гімназії №8 до вступу в будь-які об'єднання громадян, релігійні організації та воєнізовані формування забороняється.
3.18. Діти з особливими освітніми потребами залучаються до позакласної та позашкільної роботи з урахуванням їхнього віку, здібностей, інтересів, потреб, можливостей, індивідуальних особливостей освітньої діяльності та стану здоров’я.
3.19 Гімназія №8 забезпечує відповідну якість освіти, а саме:
- якість умов освітнього процесу;
- якість реалізації освітнього процесу;
- якість результатів освітнього процесу.
3.20. Гімназія №8 забезпечує якість освіти за такими напрямками:
- освітнє середовище;
- освітня діяльність учнів;
- педагогічна діяльність;
- управлінська діяльність.
3.21. Гімназія №8 забезпечує якість освіти через:
- наявність відповідних ресурсів (кадрових, фінансових, матеріальних, інформаційних, наукових, навчально-методичних тощо);
- організацію освітнього процесу, що відповідає сучасним тенденціям розвитку освіти і науки;
- контроль освітньої діяльності учнів і педагогів.
3.22. Гімназія №8 створює внутрішню систему забезпечення якості освіти, яка включає:
- стратегію (політику) та процедури забезпечення якості освіти;
- систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;
- критерії, правила і процедури оцінювання учнів;
- критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної (науково- педагогічної) діяльності педагогічних працівників;
- критерії, правила і процедури оцінювання управлінської діяльності керівних працівників;
- необхідні ресурси для організації освітнього процесу, зокрема і для самостійної роботи учнів;
- інформаційні системи для ефективного управління закладом;
- безпекову складову;
- створення інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування;
- механізми вивчення та самооцінювання якості освіти;
- інші процедури та заходи, що визначаються законами або Положенням про внутрішню систему забезпечення якості освіти гімназії.
3.23. Педагогічні працівники гімназії №8 здійснюють поточне та підсумкове оцінювання результатів навчання учнів; вибір форм, змісту та способу оцінювання.
3.24. Оцінювання відповідності вимогам Державних стандартів результатів навчання учнів, які завершили здобуття базової середньої освіти, здійснюється шляхом державної підсумкової атестації, інших форм відповідно діючого законодавства.
3.25. За особливі успіхи в навчанні, дослідницькій, пошуковій, науковій діяльності, культурних заходах, спортивних змаганнях тощо до учнів гімназії №8 можуть застосовуватися різні види морального та/або матеріального заохочення і відзначення. Рішення про заохочення (відзначення) учнів приймає педагогічна рада Гімназії №8.
3.26. Переведення учнів до наступного класу гімназії №8 здійснюється у встановленому законом порядку.
3.27. Після завершення навчання за програмою відповідного рівня початкової та базової середньої освіти незалежно від форми її здобуття та на підставі результатів річного оцінювання та державної підсумкової атестації учні гімназії №8отримують свідоцтво про початкову освіту та свідоцтво про базову середню освіту.
3.28. Зарахування учнів до гімназії №8, відрахування та переведення до інших закладів відбувається згідно з чинним законодавством.
3.29. Зарахування учнів до гімназії №8 для здобуття базової середньої освіти здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства.
IV. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
4.1. Учасниками освітнього процесу в гімназії №8є:
- учні;
- педагогічні працівники;
- інші працівники закладу;
- батьки учнів або особи, які їх замінюють;
- асистенти дітей.
4.2. Залучення будь-яких інших осіб до участі в освітньому процесі (проведення навчальних занять, лекцій, тренінгів, семінарів, майстер-класів, конкурсів, оцінювання результатів навчання тощо) здійснюється за рішенням керівника гімназії №8.
4.3. Учні гімназії №8 мають право на:
- індивідуальну освітню траєкторію, що реалізується через вільний вибір видів, форм і темпу здобуття освіти, навчальних дисциплін та рівня їх складності, методів і засобів навчання;
- якісніосвітніпослуги;
- справедливе та об’єктивнеоцінюваннярезультатівнавчання;
- відзначенняуспіхів у своїйдіяльності;
- свободу творчої, спортивної, оздоровчої, культурноїдіяльностітощо;
- безпечні та нешкідливіумовинавчання;
- повагу до людськоїгідності;
- захистпід час освітньогопроцесувідприниженнячесті й гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, булінгу (цькування), дискримінації за будь-якоюознакою, пропаганди та агітації, щозавдаютьшкодиздоров’ю;
- отриманнясоціальних та психолого-педагогічнихпослуг як особа, яка постраждалавідбулінгу (цькування), стала йогосвідкомабо вчинила булінг (цькування);
- користуваннябібліотекою, навчальною, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчоюінфраструктуроюгімназії №8 в порядку, встановленомувідповідно до чинного законодавства;
- доступ до інформаційно-комунікаційнихресурсівгімназії №8, щовикористовуються в освітньомупроцесі;
- особистуабо через своїхзаконнихпредставників участь у громадськомусамоврядуваннігімназії №8;
- іншінеобхідніумови для здобуттяосвіти, зокрема й для осібізособливимиосвітніми потребами.
4.4. Учні гімназії №8 зобов’язані:
- дотримуватися Статуту, Правил внутрішнього розпорядку та Режиму роботи Гімназії №8;
- виконувати вимоги освітньої (освітніх) програми (програм) (індивідуального навчального плану за його наявності) та досягти результатів навчання в обсязі не меншому, ніж це передбачено Державними стандартами базової середньої освіти;
- дотримуватися принципу академічної доброчесності,
- брати посильну участь у пошуковій та науково-дослідницькій діяльності;
- брати участь у позакласних заходах різного спрямування;
- поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;
- відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я інших, довкілля, дотримуватися правил особистої гігієни;
- бережливо ставитися до державного, громадського й особистого майна;
- повідомляти керівництво гімназії №8 про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
4.5. Залучення учнів гімназії №8 під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі в заходах, які не пов’язані з діяльністю закладу та реалізацією освітньої (освітніх) програми (програм), забороняється, крім випадків, передбачених законодавством.
4.6. Учні гімназії №8 можуть залучатися за їх згодою та згодою батьків (осіб, які їх замінюють) до самообслуговування, різних видів суспільно корисної праці відповідно до цього Статуту і Правил внутрішнього розпорядку з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей.
4.7. Учні забезпечуються медичним обслуговуванням, що здійснюється медичними працівниками у відповідності до вимог чинного законодавства.
4.8. Організація харчування учнів, зокрема забезпечення безоплатним харчуванням дітей пільгових категорій, а також дітей з особливими освітніми потребами, здійснюється у встановленому законом порядку.
4.9. Контроль за охороною здоров’я та якістю харчування учнів здійснюється відповідно до законодавства.
4.10. Педагогічним працівником гімназії №8 є особа з високими моральними якостями, яка має відповідну педагогічну освіту та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, належний рівень професійної підготовки, здійснює педагогічну діяльність, забезпечує результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров’я якої дозволяє виконувати професійні обов’язки.
4.11. Педагогічні працівники приймаються на роботу за трудовим договором відповідно до вимог законодавства.
4.12. Педагогічні працівники, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років.
4.13. Особи, які не мають досвіду педагогічної діяльності та приймаються на посаду педагогічного працівника, протягом першого року роботи повинні пройти педагогічну інтернатуру відповідно до чинного законодавства.
4.14. Конкретний перелік посадових обов’язків педагогічного працівника визначається посадовою інструкцією, яка затверджується керівником гімназії №8 відповідно до вимог законодавства.
4.15. Робочий час педагогічного працівника охоплює час, необхідний для виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої трудовим договором та/або посадовою інструкцією.
4.16. Розподіл педагогічного навантаження в гімназії №8 затверджується його керівником відповідно до вимог законодавства.
4.17. Оплата праці педагогічних працівників здійснюється відповідно до чинного законодавства.
4.18. Педагогічні працівники мають право на:
- академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній (освітнім) програмі (програмам);
- педагогічну ініціативу;
- розроблення та впровадження авторських навчальних програм, проектів, освітніх методик і технологій, методів і засобів, насамперед методиккомпетентнісного навчання;
- користування бібліотекою, культурною, спортивною, оздоровчою інфраструктурою гімназії №8 в порядку, встановленому закладом відповідно до спеціальних законів;
- підвищення кваліфікації, перепідготовку;
- вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічних працівників;
- доступ до інформаційно-комунікаційних ресурсів, що використовуються в освітньому процесі;
- справедливе та об’єктивне оцінювання своєї професійної діяльності;
- відзначення успіхів у своїй професійній діяльності;
- захист професійної честі та гідності;
- індивідуальну освітню (наукову, творчу, мистецьку, спортивну та іншу) діяльність за межами гімназії №8;
- безпечні та нешкідливі умови праці;
- подовжену оплачувану відпустку;
- участь у громадському самоврядуванні та в роботі колегіальних органів управління гімназії №8;
- захист під час освітнього процесу від будь-яких форм насильства та експлуатації, зокрема й булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров`ю.
4.19. Педагогічні працівники зобов’язані:
- дотримуватися Статуту та Правил внутрішнього розпорядку та Режиму роботи гімназії №8, виконувати свої посадові обов’язки;
- постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність;
- щорічно підвищувати кваліфікацію відповідно до вимог Закону України «Про освіту»;
- атестуватися, як правило, один раз на п'ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників;
- виконувати освітню програму для досягнення учнями гімназії №8 передбачених нею результатів навчання;
- сприяти розвитку здібностей учнів, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я;
- дотримуватися принципу академічної доброчесності та забезпечувати його дотримання учнями в освітньому процесі та дослідницькій діяльності;
- дотримуватися педагогічної етики;
- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;
- настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
- формувати в учнів усвідомлення необхідності дотримуватися Конституції України та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;
- виховувати в учнів повагу до державної мови та державних символів України, її національних, історичних, культурних цінностей, дбайливе ставлення до історико-культурної спадщини українського народу та до навколишнього природного середовища;
- формувати в учнів прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;
- захищати учнів під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психологічного насильства, приниження честі й гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров`ю, запобігати формуванню в них шкідливих звичок;
- повідомляти керівництво гімназії №8про факти булінгу (цькування) стосовно учнів, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування);
- володіти навичками з надання домедичної допомоги дітям.
4.20. Підвищення кваліфікації (проходження відповідних курсів) та атестація педагогічних працівників гімназії №8 є обов'язковими і здійснюється у відповідності до вимог чинного законодавства.
4.21. На добровільних засадах за власною ініціативою педагогічні працівники відповідно до чинного законодавства можуть проходити сертифікацію – зовнішнє оцінювання професійних компетентностей, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи. За результатами успішного проходження сертифікації педагогічному працівнику видається сертифікат, який є дійсним упродовж трьох років. Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником.
4.22. Відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов'язків на виконання робіт, не передбачених трудовим договором, без згоди педагогічного працівника не допускається. Відмова педагогічного працівника від виконання робіт, не передбачених трудовим договором, не може бути підставою для його звільнення з посади, крім випадків, встановлених законодавством.
4.23. Права й обов'язки інших працівників регулюються трудовим законодавством, цим Статутом та Правилами внутрішнього розпорядку.
4.24. Батьки учнів або особи, які їх замінюють, мають право:
- захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є);
- звертатися до керівництва гімназії №8, органів управління освітою з питань освітнього процесу;
- обирати види і форми здобуття дітьми відповідної освіти;
- брати участь у громадському самоврядуванні гімназії №9, зокрема обирати й бути обраними до органів громадського самоврядування закладу;
- завчасно отримувати інформацію про всі заплановані та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти в гімназії №8 та надавати згоду на участь у них дитини;
- брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану;
- отримувати інформацію про діяльність гімназії №8, результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти в гімназії №8 та його освітньої діяльності;
- отримувати інформацію щодо надання соціальних та психолого-педагогічних послуг особам, які постраждали від булінгу (цькування); подавати керівництву або Засновнику гімназії №8 заяву про випадки булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу; вимагати повного та неупередженого розслідування випадків булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу.
4.25. Батьки учнів або особи, які їх замінюють, зобов'язані:
- дотримуватися Статуту, Правил внутрішнього розпорядку гімназії №8;
- забезпечувати умови для здобуття дитиною освіти;
- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;
- постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дитини, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей;
- настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
- формувати в дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати її суверенітет і територіальну цілісність;
- виховувати в дітей повагу до державної мови та державних символів України, дбайливе ставлення до історико-культурної спадщини українського народу та до навколишнього природного середовища;
- забезпечити дитину навчальним приладдям, відповідним до чинних вимог одягом: спортивним, щоденним, святковим тощо;
- відшкодовувати матеріальні збитки, завдані їхніми дітьми (дітьми, законними представниками яких вони є) щодо майна гімназії №8;
- сприяти керівництву закладу в проведенні розслідування щодо випадків булінгу.
4.26. У разі невиконання батьками (особами, які їх замінюють) обов'язків, передбачених законодавством, гімназія №8 може порушувати в установленому порядку клопотання про відповідальність таких осіб, зокрема й позбавлення їх батьківських прав.
4.27. За невиконанняучасникамиосвітньогопроцесусвоїхобов'язків, порушенняСтатуту, Правилвнутрішньогорозпорядку наних можутьнакладатисястягненнявідповідно до законодавства.
V. УПРАВЛІННЯ ГІМНАЗІЄЮ
5.1. Управління гімназією №8 у межах повноважень, визначених законами та установчими документами, здійснюють:
- Засновник і уповноважений ним орган;
- директор гімназії №8;
- педагогічна рада гімназії №8 (колегіальний орган управління);
- загальні збори (конференція) колективу гімназії №8 (вищий колегіальний орган громадського самоврядування).
5.2. Участь в управлінні гімназією №8у межах повноважень, визначених законами та цим Статутом, можуть брати: піклувальна рада за умови її створення тощо.
5.3. У гімназії №8 можуть діяти такі органи громадського самоврядування учасників освітнього процесу:
- органи самоврядування працівників;
- органи учнівського самоврядування;
- органи батьківського самоврядування.
5.4. У гімназії №8можуть бути створені та функціонувати такі педагогічні об’єднання:
- методична рада гімназії №8;
- методичні об’єднання вчителів;
- творчі (динамічні) групипедагогічнихпрацівників;
- психолого-педагогічна служба;
- науково-педагогічнетовариство;
- іншіоб’єднанняпедагогіввідповідно до чинного законодавства.
5.5. Засновник:
- затверджує Статут гімназії №8 (його нову редакцію);
- приймає рішення про створення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) гімназії №8;
- затверджує кошторис та/або бюджет гімназії №8, зокрема й обсяг коштів, що передбачаються на підвищення кваліфікації педагогічних працівників, та контролює його виконання;
- затверджує за поданням закладу стратегію розвитку гімназії №8;
- фінансує виконання стратегії розвитку гімназії №8;
- утворює та ліквідовує структурні підрозділи в закладі;
- реалізує інші повноваження, передбачені чинним законодавством.
5.6. Засновник зобов’язаний забезпечити:
- утримання та розвиток гімназії №8, його матеріально-технічної бази на рівні, достатньому для виконання вимог Державних стандартів, ліцензійних умов провадження освітньої діяльності, вимог трудового законодавства, оплати праці педагогічних та інших працівників, охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки тощо;
- дотримання принципів універсального дизайну та/або розумного пристосування під час реконструкції будівель, споруд, приміщень закладу;
- можливість учнів продовжити навчання на відповідному рівні освіти у випадку реорганізації чи ліквідації гімназії №8;
- створення в гімназії №8 безперешкодного середовища для учасників освітнього процесу, зокрема для осіб з особливими освітніми потребами, відповідно до законодавства;
- оприлюднення публічної інформації відповідно до вимог законів України «Про освіту», «Про доступ до публічної інформації» та «Про відкритість використання публічних коштів».
5.8. Уповноважений орган (посадова особа):
- здійснює контроль за дотриманням Статуту гімназії №8;
- здійснює контроль за використанням гімназією №8 публічних коштів;
- здійснює контроль за недопущенням привілеїв чи обмежень (дискримінації) за ознаками віку, статі, раси, кольору шкіри, стану здоров’я, інвалідності, особливих освітніх потреб, громадянства, національності, політичних, релігійних чи інших переконань, місця проживання, мови спілкування, походження, сімейного, соціального та майнового стану, складних життєвих обставин, наявності судимості та іншими ознаками;
- погоджує штатний розпис гімназії №8;
- затверджує мережу класів/учнів на навчальний рік;
- здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю гімназії №8; приймає фінансовий звіт закладу в порядку, визначеному законодавством;
- гімназії №8 інклюзивного освітнього середовища;
- гімназії №8; розглядає скарги про відмову в реагуванні на випадки булінгу (цькування) за заявами здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та приймає рішення за результатами розгляду таких скарг; сприяє створенню безпечного освітнього середовища в закладі та вживає заходів для надання соціальних і психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);
- виконує інші функції, передбачені законодавством відповідно до делегованих повноважень.
5.10. Засновник, уповноважений ним орган (посадова особа) не мають права втручатися в діяльність гімназії №8, що здійснюється ним у межах його автономних прав, визначених законом та цим Статутом.
5.11. Безпосереднє керівництво Гімназією №8 здійснює директор, повноваження якого визначаються Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», цим Статутом та строковим трудовим договором (контрактом).
5.12. Директор гімназії №8 призначається на посаду та звільняється з посади міським головою або уповноваженою особою. Призначення на посаду відбувається шляхом укладення строкового трудового договору (контракту) за результатами конкурсного відбору у встановленому законом порядку.
5.13. Директор є представником гімназії №8 у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законом та цим Статутом.
5.14. Директор гімназії №8 приймає рішення щодо діяльності закладу в межах повноважень, визначених законодавством та строковим трудовим договором (контрактом), зокрема розпоряджається в установленому порядку майном гімназії та його коштами.
5.15. Директор гімназії №8 розробляє проект кошторису та/або бюджету закладу й подає його Засновнику або уповноваженому ним органу на затвердження; організовує фінансово-господарську діяльність Гімназії №8 в межах затвердженого кошторису.
5.16. Директор гімназії №8 призначає на посаду, переводить на іншу посаду та звільняє з посади працівників гімназії №8, визначає їхні посадові обов’язки, заохочує і притягає до дисциплінарної відповідальності, а також вирішує інші питання, пов’язані з трудовими відносинами, відповідно до вимог законодавства.
5.17. Директор гімназії №8 відповідно до своєї компетенції підписує документи з питань освітньої, фінансово-господарської та іншої діяльності гімназії №8; видає накази й контролює їх виконання; укладає угоди (договори, контракти) з фізичними та/або юридичними особами; організовує документообіг, бухгалтерський облік та звітність відповідно до вимог законодавства.
5.18. Директор гімназії №8 є головою педагогічної ради закладу.
5.19. Директор гімназії №8 в межах наданих йому повноважень:
- планує та організовує діяльність гімназії №8;
- забезпечує розроблення й виконання стратегії розвитку гімназії №8;
- затверджує Правила внутрішнього розпорядку гімназії №8;
- затверджує Режим роботи гімназії №8;
- затверджує посадові інструкції працівників гімназії №8;
- здійснює розподіл педагогічного навантаження;
- затверджує освітню програму гімназії №8;
- затверджує Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, забезпечує її створення та функціонування;
- забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням навчальних програм;
- створює умови для реалізації прав та обов’язків усіх учасників освітнього процесу, зокрема реалізації академічної свободи педагогічних працівників, індивідуальної освітньої траєкторії та/або індивідуальної програми розвитку учнів, формування, у разі потреби, індивідуального навчального плану;
- забезпечує розроблення, затвердження, виконання та моніторинг виконання індивідуальної програми розвитку учня;
- контролює виконання педагогічними працівниками та учнями (учнем) освітньої (освітніх) програми (програм), індивідуальної програми розвитку, індивідуального навчального плану;
- забезпечує здійснення контролю за досягненням учнями результатів навчання, визначених Державними стандартами повної загальної середньої освіти, індивідуальною програмою розвитку, індивідуальним навчальним планом;
- створює необхідні умови для здобуття освіти особами з особливими освітніми потребами;
- організовує харчування та сприяє медичному обслуговуванню учнів відповідно до законодавства;
- здійснює зарахування, переведення, відрахування учнів, а також їх заохочення (відзначення) та притягнення до відповідальності відповідно до вимог законодавства;
- організовує видачу документів про освіту;
- сприяє проходженню атестації та сертифікації педагогічними працівниками;
- створює належні умови для діяльності органів громадського самоврядування в гімназії №8;
- створює умови для здійснення дієвого та відкритого громадського нагляду (контролю) за діяльністю гімназії №8;
- сприяє формуванню культури здорового способу життя учнів та працівників гімназії №8;
- створює в гімназії №8 безпечне освітнє середовище, забезпечує дотримання вимог щодо охорони дитинства, охорони праці, вимог техніки безпеки;
- розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видає рішення про проведення розслідування; скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживає відповідних заходів реагування; забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування); повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в гімназії №8;
- забезпечує відкритість і прозорість діяльності гімназії №8, зокрема шляхом оприлюднення публічної інформації відповідно до вимог законодавства;
- звітує щороку на загальних зборах (конференції) колективу про свою роботу та виконання стратегії розвитку гімназії №8;
- здійснює інші повноваження, передбачені законом, цим Статутом, колективним договором, строковим трудовим договором (контрактом).
5.20. Директор гімназії №8 несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу, а також за виконання обов’язків, визначених законодавством, цим Статутом і строковим трудовим договором (контрактом).
5.21. Директор гімназії №8 може ініціювати перед Засновником або уповноваженим ним органом питання щодо створення або ліквідації структурних підрозділів гімназії №8.
5.22. Директор гімназії №8 має права та обов’язки педагогічного працівника, визначені Законом України «Про освіту».
5.23. Педагогічна рада є основним постійно діючим колегіальним органом управління гімназії №8. Повноваження педагогічної ради визначаються освітнім законодавством та цим Статутом.
5.24. Усі педагогічні працівники зобов’язані брати участь у засіданнях педагогічної ради. Головою педагогічної ради є директор гімназії №8.
5.25. Педагогічна рада:
- схвалює стратегію розвитку гімназії №8 і річний план роботи та оцінює результати їх виконання;
- схвалює Правила внутрішнього розпорядку гімназії №8;
- схвалює Режим роботи гімназії №8;
- схвалює освітню програму, зміни до неї та оцінює результати її виконання;
- формує систему та визначає процедури забезпечення якості освіти, включаючи систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;
- схвалює Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти;
- приймає рішення щодо вдосконалення та методичного забезпечення освітнього процесу, упровадження в освітній процес педагогічного досвіду та інновацій;
- приймає рішення щодо участі гімназії №8 в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;
- розглядає питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їх творчої ініціативи, професійної майстерності, визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, формує та затверджує річний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
- приймає рішення щодо визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічного працівника, отриманих ним поза закладами освіти, що мають ліцензію на підвищення кваліфікації або провадять освітню діяльність за акредитованою освітньою (освітніми) програмою (програмами);
- приймає рішення щодо переведення учнів на наступний рік навчання, їх відрахування, притягнення до відповідальності за невиконання обов’язків, а також щодо відзначення, морального та матеріального заохочення учнів та інших учасників освітнього процесу;
- може ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту, громадської акредитації, зовнішнього моніторингу якості освіти та/або освітньої діяльності гімназії №8;
- розглядає інші питання, віднесені законом та/або цим Статутом до її повноважень.
5.27. Рішення педагогічної ради, прийняті в межах її повноважень, вводяться в дію наказами директора гімназії №8 та є обов’язковими до виконання всіма учасниками освітнього процесу в закладі.
5.28. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування гімназії №8 є загальні збори (конференція) колективу, які скликаються не менше одного разу на рік та формуються з уповноважених представників усіх учасників освітнього процесу (їх органів самоврядування – за наявності).
5.29. Делегати загальних зборів (конференції) обираються в однаковій кількості від:
- працівників – зборами трудового колективу;
- учнів – зборами учнів 5-9 класів;
- батьків і осіб, які їх замінюють, – класними батьківськими зборами.
5.30. Право скликатизагальні збори (конференцію) мають директор гімназії №8, Засновник.
5.31. Інформація про час і місце проведення загальних зборів (конференції) колективу розміщується в гімназії №8 та оприлюднюється на офіційному вебсайті закладу не пізніше, ніж за один місяць до дня їх проведення.
5.32. Загальні збори (конференція) правочинні, якщо в їхній роботі бере участь не менше половини делегатів від кожної з трьох категорій. Рішення приймаються простою більшістю голосів присутніх делегатів.
5.33. Загальні збори (конференція):
- визначають стратегічні завдання, пріоритетні напрями розвитку гімназії №8;
- розглядають питання освітньої, методичної та фінансово-господарської діяльності гімназії №8;
- обирають при потребі раду гімназії №8, її голову, встановлюють термін їхніх повноважень, заслуховують звіт голови ради гімназії №8, оцінюють роботу ради;
- щороку заслуховують звіт директора гімназії №8, оцінюють діяльність закладу і за результатами оцінки можуть ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту.
5.34. За рішенням Засновника може створюватися наглядова (піклувальна) рада гімназії №8.
5.35. Наглядова (піклувальна) рада гімназії №8 сприяє вирішенню перспективних завдань розвитку закладу, залученню фінансових ресурсів для забезпечення діяльності з основних напрямів розвитку та здійсненню контролю за їх використанням, ефективній взаємодії з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, науковою громадськістю, громадськими організаціями, юридичними та фізичними особами.
5.36. Члени наглядової (піклувальної) ради гімназії №8 мають право брати участь у роботі колегіальних органів закладу з правом дорадчого голосу.
5.37. До складу наглядової (піклувальної) ради гімназії №8 не можуть входити учні та працівники закладу.
5.38. Наглядова (піклувальна) рада має право:
- брати участь у визначенні стратегії розвитку гімназії №8 та контролювати її виконання;
- сприяти залученню додаткових джерел фінансування;
- аналізувати та оцінювати діяльність гімназії №8 та його директора;
- контролювати виконання кошторису та/або бюджету гімназії №8 і вносити відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов’язковими для розгляду директором гімназії №8;
- вносити Засновнику подання про заохочення або відкликання директора гімназії №8 з підстав, визначених законом;
- сприяти стимулюванню (заохоченню) творчої праці педагогічних працівників та учнів;
- здійснювати інші повноваження, визначені спеціальними законами та/або цим Статутом.
VI. ПРОЗОРІСТЬ ТА ІНФОРМАЦІЙНА ВІДКРИТІСТЬ
6.1. Гімназія №8 формує відкриті та загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність. Основним інформаційним ресурсом є офіційний вебсайт закладу. Додатковими інформаційними ресурсами можуть бути сторінки гімназії №8в соціальних мережах.
6.2. На офіційному вебсайтігімназії №8 оприлюднюється така інформація:
- Статут;
- ліцензії на провадження освітньої діяльності;
- сертифікати про акредитацію освітніх програм;
- структура та органи управліннягімназії №8;
- кадровий склад гімназії №8згідно з ліцензійнимиумовами;
- освітні програми, та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою (освітніми) програмою (програмами);
- ліцензованийобсяг та фактичнакількістьучнів, якінавчаютьсяв гімназії №8;
- моваосвітньогопроцесу;
- наявністьвакантних посад, порядок і умовипроведення конкурсу на їхзаміщення (у разійогопроведення);
- матеріально-технічне забезпечення гімназії №8 (згідно з ліцензійними умовами);
- результатимоніторингуякостіосвіти;
- річний звіт про діяльність гімназії №8;
- умовидоступності для навчанняосіб з особливимиосвітніми потребами;
- перелікдодатковихосвітніх та іншихпослуг, їхвартість, порядок надання та оплати;
- кошториста/або бюджет гімназії №8 і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, зокрема з інших джерел, не заборонених законодавством;
- інформація про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості;
- іншаінформація, щооприлюднюється за рішеннямгімназії №8або на вимогузаконодавства.
VIІ. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА
7.1. Матеріально-технічна база гімназії №8 включає будівлі, споруди, землю, комунікації, транспортні засоби, обладнання та інші цінності. Може також включати службове житло.
7.2. Майно гімназії №8 перебуває в комунальній власності Калуської міської об’єднаноїтериторіальної громади і закріплено за ним на правах оперативного управління.
7.3. Здійснюючи право оперативного управління, гімназії №8 володіє, користується та розпоряджається майном згідно з чинним законодавством, цим Статутом та відповідно до обмежень, встановлених Засновником.
7.4. Гімназія №8 відповідно до чинного законодавства користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.
7.5. Вимоги до матеріально-технічної бази гімназії №8 визначаються відповідними будівельними і санітарно-гігієнічними нормами і правилами, а також типовими переліками обов'язкового навчального та іншого обладнання (зокрема корекційного), навчально-методичних та навчально-наочних посібників, підручників, художньої та іншої літератури.
7.6. Вилучення основних фондів, оборотних коштів та іншого майна гімназії №8 проводиться лише у випадках, передбачених чинним законодавством.
7.7. Збитки, завдані гімназії №8 внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства.
7.8. Держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками (зокрема електронними), посібниками всіх учнів та педагогічних працівників у порядку, встановленому законодавством.
7.9. Утримання та розвиток матеріально-технічної бази гімназії №8 фінансуються за рахунок коштів Засновника та з інших джерел, не заборонених законодавством.
VIIІ. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
8.1. Фінансово-господарська діяльність гімназії №8 здійснюється відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного кодексу України та інших нормативно-правових актів, а також цього Статуту.
8.2. Фінансово-господарська діяльність гімназії №8 здійснюється на основі кошторису та/або бюджету, що затверджується Засновником з урахуванням пропозицій закладу.
8.3. Фінансова автономія гімназії №8 в частині використання бюджетних коштів передбачає самостійне здійснення витрат у межах затверджених кошторисом та/або бюджетом обсягів, зокрема на:
- формування структури гімназії №8 та його штатного розпису;
- виконання освітньої (освітніх) програми (програм) в повному обсязі;
- матеріальні витрати, пов'язані з виховною роботою;
- оплату праці, встановлення доплат, надбавок, винагород, виплату матеріальної допомоги та допомоги на оздоровлення, преміювання, інших видів стимулювання та відзначення працівників;
- оплату підвищення кваліфікації педагогічних та інших працівників;
- оплату поточних ремонтних робіт приміщень і споруд;
- збереження і зміцнення матеріально-технічної бази закладу;
- укладення відповідно до законодавства цивільно-правових угод (господарських договорів) для забезпечення діяльності закладу.
8.4. Основне фінансування гімназії №8 здійснюється з державного та місцевих бюджетів відповідно до Бюджетного кодексу України.
8.5. Додатковими джерелами фінансування можуть бути:
- доходи від надання платних освітніх та інших послуг;
- доходи від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання;
- гранти вітчизняних і міжнародних організацій;
- благодійна допомога відповідно до законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації;
- кошти від реалізації в установленому порядку майна та іншої діяльності (власні надходження);
- інші джерела фінансування, не заборонені законодавством.
8.6. Отримані із зазначених джерел кошти належать до доходів бюджету і використовуються гімназією №8 на цілі, визначені Бюджетним кодексом України, відповідно до затвердженого кошторису та/або бюджету закладу.
8.7. Бюджетне фінансування гімназії №8 не може зменшуватися або припинятися в разі наявності додаткових джерел фінансування.
8.8. Бюджетні асигнування на здійснення діяльності гімназії №8 та позабюджетні кошти не підлягають вилученню в дохід держави або місцевого бюджету, крім випадків, передбачених чинним законодавством України, і використовуються виключно за призначенням.
8.9. Гімназія №8 може надавати платні освітні та інші послуги, перелік яких затверджує Кабінет Міністрів України. Учні та їхні батьки можуть отримувати в закладі платні освітні та інші послуги виключно на добровільних засадах. Гімназія №8 не може надавати платні освітні послуги для досягнення учнями результатів навчання (компетентностей), визначених Державними стандартами.
8.10. Гімназія №8 у процесі провадження фінансово-господарської діяльності має право:
- самостійно розпоряджатися коштами, одержаними від господарської діяльності відповідно до Статуту;
- користуватися безоплатно земельними ділянками, на яких він розташований;
- користуватися та розпоряджатися майном відповідно до законодавства та Статуту;
- розвивати власну матеріальну базу;
- списувати з балансу в установленому чинним законодавством порядку необоротні активи, які стали непридатними для користування.
8.11. Кошти гімназії №8 зберігаються на його рахунках у Державній казначейській службі України і знаходяться у повному його розпорядженні. Не використані за звітний період кошти вилученню не підлягають за умови виконання закладом розрахункових показників його розвитку, якщо інше не передбачено законодавством.
8.12. Штатний розпис гімназії №8 розробляється на основі типових штатних нормативів, затверджених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, та затверджується директором за погодженням із Засновником або уповноваженим ним органом.
8.13. За наявності бюджетних та додаткових коштів для забезпечення ефективного управління освітнім процесом і здійснення якісної науково-методичної роботи до штатного розпису можуть бути введені додаткові посади за рішенням Засновника або уповноваженого ним органу.
8.14. За наявності фінансових можливостей (асигнувань) Засновником додатково можуть виділятися бюджетні кошти на поділ класів на групи для вивчення окремих предметів, на проведення факультативних занять, консультацій, здійснення індивідуального, інклюзивного навчання та для організації позакласної (гуртки, курси тощо), методичної, науково-експериментальної роботи.
8.15. За наявності додаткових коштів на фінансування гімназії №8 можливе збільшення фонду заробітної плати для індивідуального преміювання працівників.
IХ. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО
9.1. Гімназія №8 має право укладати угоди про співробітництво, встановлювати прямі зв'язки з органами управління освітою та навчальними закладами зарубіжних країн, міжнародними організаціями, фондами у встановленому законодавством порядку.
9.2. Гімназія №8, педагогічні працівники та учні можуть брати участь у реалізації міжнародних проектів і програм.
X. НАГЛЯД (КОНТРОЛЬ) ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ГІМНАЗІЇ №8
10.1. Державний нагляд (контроль) за діяльністю гімназії №8 здійснюється відповідно до вимог законодавства.
10.2. Інституційний аудит гімназії №8 є єдиним плановим заходом державного нагляду (контролю) у сфері загальної середньої освіти, що проводиться один раз на 10 років центральним органом виконавчої влади з забезпечення якості освіти. Інституційний аудит включає планову перевірку дотримання ліцензійних умов.
10.3. Громадський нагляд (контроль) за діяльністю гімназії №8здійснюється суб’єктами громадського нагляду (контролю) – громадськими об’єднаннями та іншими інститутами громадянського суспільства, установчими документами яких передбачено діяльність у сфері освіти та/або соціального захисту осіб з інвалідністю, професійними об’єднаннями педагогічних працівників, об’єднаннями учнів, об’єднаннями батьківських комітетів та органами, до яких вони делегують своїх представників. Громадський нагляд (контроль) може проводитися безпосередньо в гімназії №8 виключно з дозволу директора, крім випадків, встановлених законодавством.
10.4. Засновник або уповноважений ним орган здійснює контроль за дотриманням Статуту та за фінансово-господарською діяльністю гімназії №8.
XІ. СТВОРЕННЯ, РЕОРГАНІ3АЦІЯ, ЛІКВІДАЦІЯ ТА ПЕРЕПРОФІЛЮВАННЯ ГІМНАЗІЇ
11.1. Рішення про створення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) гімназії №8 приймає його Засновник.
11.2. Засновник може утворювати, реорганізовувати та ліквідовувати структурні підрозділи гімназії №8, затверджуючи відповідні зміни до Статуту.
11.3. У випадку реорганізації гімназії №8 його права та обов’язки переходять правонаступникові.
11.4. Ліквідація гімназії №8 здійснюється ліквідаційною комісією, склад якої визначається Засновником або уповноваженим ним органом.
11.5. Засновник встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію.
11.6. Гімназія №8 вважається реорганізованим або ліквідованим із дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності.
11.7. У разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) активи повинні бути передані одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховані до доходу бюджету.
11.8. При реорганізації і ліквідації гімназії №8працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
Директор Валерій Цивінський