УКРАЇНА
КАЛУСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯ
КАЛУСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯ
10.12.2020 № 78
|
Відповідно до ст.26, 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.12, 158-161 Земельного кодексу України, враховуючи висновки постійної комісії міської ради з питань будівництва та землеустрою, та постійної комісії з питань власності, житлово-комунального господарства та екології, мiська pада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити склад узгоджувальної комісії по вирішенню земельних спорів згідно з додатком.
- Затвердити Положення про узгоджувальну комісію по вирішенню земельних спорів, що додається.
- Вважати такими, що втратили чинність рішення міської ради від 06.06.2013 року № 1962, від 15.01.2015 року № 2870, від 23.02.2016 року № 154, від 28.12.2017 року № 1284.
- Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського голови Мирослава Тихого та постійні комісії міської ради з питань будівництва та землеустрою; з питань власності, житлово-комунального господарства та екології.
Міський голова Андрій Найда
Додаток
до рішення міської ради
10.12.2020 № 78
Склад узгоджувальної комісії
по вирішенню земельних спорів
по вирішенню земельних спорів
Голова комісії:
Мельник Володимир Андрійович | - начальник управління земельних відносин Калуської міської ради |
Заступник голови комісії: | |
Шпитальний Роман Романович | - начальник юридичного відділу –юрист виконавчого комітету Калуської міської ради |
Секретар комісії: | |
Гергічна Елла Миколаївна | - головний спеціаліст відділу землеустрою управління земельних відносин Калуської міської ради |
Члени комісії: | |
Корпан Юлія Сергіївна | - головний спеціаліст-юрист юридичного відділу виконавчого комітету Калуської міської ради |
Кузик Роман Володимирович | - начальник управління архітектури та містобудування Калуської міської ради |
Рекунов Юрій Іванович | - начальник управління житлово- комунального господарства Калуської міської ради; |
Собчук Анатолій Володимирович | - начальник міськрайонного управління у Калуському районі та м.Калуші Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області (за згодою); |
Воконоголь Сергій Євгенійович | - депутат міської ради, голова постійної комісії міської ради з питань власності, житлово-комунального господарства та екології (за згодою); |
Онуфрик Любомир Ярославович | - депутат міської ради, голова постійної комісії міської ради з питань будівництва та землеустрою (за згодою); |
Депутат відповідного округу, в якому виник спір.
Міський голова Андрій Найда
Затверджено:
рішення міської ради
10.12.2020 № 78
Міський голова
Андрій НАйда
рішення міської ради
10.12.2020 № 78
Міський голова
Андрій НАйда
ПОЛОЖЕННЯ
про узгоджувальну комісію по вирішенню земельних спорів
про узгоджувальну комісію по вирішенню земельних спорів
1. Загальні положення.
1.1. Положення про узгоджувальну комісію Калуської міської ради по вирішенню земельних спорів (надалі – Положення) визначає правові, організаційні засади діяльності (функціонування) узгоджувальної комісії Калуської міської ради по розгляду земельних спорів (надалі – узгоджувальна комісія), її функції і завдання в галузі регулювання земельних відносин.
1.2. Положення та зміни до нього затверджується рішенням Калуської міської ради.
1.3. Узгоджувальна комісія – орган ради, утворений Калуською міською радою для вирішення земельних спорів у межах населених пунктів, що входять до складу Калуської міської територіальної громади.
1.4. Кількісний та персональний склад узгоджувальної комісії та зміни до нього затверджується рішенням міської ради.
1.5. У своїй роботі узгоджувальна комісія керується наступними нормативно – правовими актами: Конституцією України, Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законами України: «Про оренду землі», «Про землеустрій», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про Державний земельний кадастр», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності», іншими нормативно-правовими актами.
2. Основні завдання та компетенція
2.1. Узгоджувальна комісія розглядає спори щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні фізичних та юридичних осіб, додержання правил добросусідства (надалі – земельні спори).
2.2. Рішення узгоджувальної комісії оформляється протоколом та має рекомендаційний характер і затверджується рішенням міської ради.
2.3. Для вирішення земельних спорів комісія має право:
- направляти запити юридичним особам щодо надання інформації, матеріалів, висновків, що стосуються розгляду земельного спору;
- надавати рекомендації та пропозиції з метою вирішення земельного спору; - для розгляду земельного спору залучати експертів, фахівців, спеціалістів інших органів влади, підприємств, організацій та установ за погодженням з їхнім керівництвом.
3. Порядок роботи
3.1. Скликання узгоджувальної комісії, організацію роботи, підготовку і внесення матеріалів для розгляду земельного спору на засіданні узгоджувальної комісії здійснює секретар узгоджувальної комісії.
3.2. Розгляд земельних спорів на засіданні узгоджувальної комісії проводиться на підставі заяви однієї із сторін у строк, передбачений чинним законодавством. До заяви подаються наступні документи:
- документ, що посвідчує особу;
- документ, який засвідчує право власності на житло у разі його наявності;
- графічні матеріали (план спірних земельних ділянок з підтвердженням відсутності «накладки» на суміжні земельні ділянки, виготовлених ліцензованою проектною землевпорядною організацією; копія довідки з містобудівного кадастру, архівний план земельної ділянки з бюро технічної інвентаризації (в разі наявності), тощо);
- копії прийнятих рішень виконавчого комітету або міської ради, а також судових рішень (в разі наявності);
- копії документів, що засвідчують право на земельну ділянку та нерухоме майно, яке знаходиться на ній.
Комісія має право отримувати додаткові документи.
3.3. Комісія зобов’язана залучати до участі у розгляді земельних спорів старост села (сіл) тих старостинських округів, в яких виник спір.
3.4. Комісія зобов’язана залучати до участі у розгляді земельних спорів депутатів тих округів, в яких виник спір.
3.5. Секретар узгоджувальної комісії:
- проводить прийом фізичних, юридичних осіб і надає консультації;
- готує документи, необхідні для розгляду земельного спору;
- визначає, чи належить до компетенції узгоджувальної комісії розгляд питання, зазначеного у зверненні, та чи в повному обсязі подано документи.
- разі необхідності, інформує щодо надання додаткових документів;
- завчасно повідомляє всі спірні сторони та членів комісії про дату, час і місце розгляду земельного спору;
- готує протоколи засідань узгоджувальної комісії, погоджує протоколи з усіма членами узгоджувальної комісії, а також головуючим (головою комісії або заступником), які були присутні на засіданні;
- готує витяги з протоколів узгоджувальної комісії, підписує їх особисто та видає сторонам, які брали участь у земельному спорі.
3.6. Засідання узгоджувальної комісії проводиться, якщо в ньому бере участь не менше 2/3 її складу. Рішення комісії за результатом розгляду земельного спору приймається більшістю голосів від загального складу комісії і заноситься до протоколу засідання.
3.7. Протоколи узгоджувальної комісії готуються у двох примірниках і підписуються головою, секретарем та присутніми членами Комісії.
3.8. Рішення органу місцевого самоврядування про затвердження протоколів узгоджувальної комісії передається сторонам у триденний строк з дня його прийняття.
3.9. Протоколи, витяги з протоколів та первинні матеріали зберігаються у встановленому порядку в управлінні земельних відносин Калуської міської ради.
3.10. Рішення органу місцевого самоврядування щодо земельних спорів вступає в силу з моменту його прийняття. Оскарження зазначених рішень у суді призупиняє їх виконання. У прийнятому рішенні визначається порядок його виконання.
4. Права і обов'язки сторін при розгляді земельних спорів
4.1. Сторони, які беруть участь у земельному спорі, мають право знайомитися з матеріалами щодо цього спору, робити з них виписки, брати участь у розгляді земельного спору, подавати документи та інші докази, порушувати клопотання, давати усні і письмові пояснення, заперечувати проти клопотань та доказів іншої сторони, одержувати копію рішення щодо земельного спору, і, у разі незгоди з цим рішенням, оскаржувати його.
4.2. Земельні спори розглядаються за участю зацікавлених сторін, які повинні бути завчасно повідомлені про час і місце розгляду спору. У разі відсутності однієї із сторін при першому вирішенні питання і відсутності офіційної згоди на розгляд питання, розгляд спору переноситься. Повторне відкладання розгляду спору може мати місце лише з поважних причин. Відсутність однієї із сторін без поважних причин при повторному розгляді земельного спору не зупиняє його розгляд і прийняття рішення.
4.3. У разі незгоди власників землі або землекористувачів з рішеннями узгоджувальної комісії або міської ради, спір вирішується судом.
5. Склад узгоджувальної комісії
5.1. Склад комісії визначається у порядку, встановленому п. 1.4. даного Положення.
5.2. Керівництво діяльністю узгоджувальної комісії здійснює голова комісії, а в разі його відсутності – заступник.