ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 1312
Текст:Про звернення Калуської міської ради до Івано-Франківської облдержадміністрації та Івано-Франківської обласної ради | (дванадцята сесія восьмого демократичного скликання) |
Відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (Протокол № 11 від 23.04.2021 року), міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Схвалити та направити звернення до Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківської обласної ради щодо виділення коштів з обласного бюджету на ліквідацію провальної воронки по вул. Глібова в м. Калуш Івано-Франківської області (додається).
2. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського голови Мирослава Тихого.
Міський голова Андрій Найда
Голові Івано-Франківської
обласної державної адміністрації
Андрію Бойчуку
Голові Івано-Франківської
обласної ради
Олександру Сичу
ЗВЕРНЕННЯ
Ми, депутати Калуської міської ради стурбовані ситуацією, що склалась на території Калуської міської територіальної громади щодо активізації провальних процесів над шахтними пустотами колишніх рудників, з яких протягом багатьох років видобувались калійно-магнієві поклади.
Північне каїнітове поле рудника «Калуш» розроблялось у 1940-43 роках і 1956-75 роках на глибині 100-260 м. З лютого 1989 року по червень 1990 року ДП «Калійний завод» ВАТ «Оріана» проводилось кероване заповнення виробок поля розсолами хвостосховища №2. Внаслідок карстово-суфозійних процесів та деформації міжкамерних ціликів під дією ваги налягаючої товщі зумовили процеси зсуву над полем, які проявляються як в плавному осіданні земної поверхні над виробками, так і у вигляді утворення провалів на земній поверхні.
У квітні 2021 року зафіксовано утворення нової провальної воронки №14б на вул. Глібова, поблизу ліквідованих у 2016-2018 роках провальних воронок №14 та №14а, близько 50м від проїжджої частини дороги по вул. Глібова. Найближчі житлові будинки розташовані на відстані 100м від провальної воронки. Розмір воронки орієнтовно становить 15*18м, глибина рідкої фази – понад 5м.
Відповідно до результатів лабораторних досліджень відібраних проб рідкої фази з провальної воронки проведених Калуською міськрайонною філією ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України». виявлено перевищення хлоридів, сульфатів та сухого залишку, що свідчить про зв’язок даної провальної воронки з шахтними камерами.
Управлінням будівництва та розвитку інфраструктури міської ради складено попередній кошторис вартості робіт по ліквідації провальної воронки на вул. Глібова, що включатиме завезення та засипку ґрунтом та становить близько 250,0 тис. грн.
Калуською міською радою заплановано виділити кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації на ліквідацію провальної воронки №14б на вул. Глібова в м. Калуш Івано-Франківської області.
У зв’язку з обмеженими можливостями міського бюджету, просимо виділити кошти Калуській міській раді для виконання вищевказаних робіт з метою ліквідації утворених провалів земної поверхні та підвищення стабільності даної ділянки.
Прийнято на дванадцятій сесії восьмого демократичного скликання