ОПИС ДОКУМЕНТУ

Дата:

28.03.2017

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 28
Про  затвердження Акту оцінки   технічного стану осушувальної системи на території Калуської міської ради

28.  РІШЕННЯ
від   __________    №  ______                                                                          м.Калуш       
Про  затвердження Акту оцінки                                   
технічного стану осушувальної                             
системи на території
Калуської міської ради
                                                                                                      
 
      Розглянувши  звіт про технічний стан меліоративного матеріального дренажу на території Калуської міської ради Івано-Франківської області, враховуючи лист Головного Управління Держгеокадастру в Івано-Франківській обламті від 25.07.2016 року №18-9-0,51-8771/0/2-16, лист Департаменту Агропромислового розвитку Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 04.07.2016 року №160/01-11/05,  керуючись  ст.12 Земельного Кодексу України, враховуючи рекомендації постійної комісії міської ради з питань будівництва та землеустрою, постійної комісії з питань власності, житлово-комунального господарства та екології, мiська pада    
 
ВИРІШИЛА:
  1. Затвердити Акт оцінки технічного стану осушувальної системи на території Калуської міської ради  згідно з додатком.
  2. Погодити списання меліоративних фондів розташованих на земельних ділянках вказаних в акті оцінки технічного стану осушувальної системи на території Калуської міської ради.
    3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови у відповідності до розподілу функціональних обов’язків.
 

Міський голова                                              Ігор Матвійчук

 
 

Акт
оцінки технічного стану осушувальної системи 
на території Калуської міської ради .
 
“__”_______20__р.
Складений комісією в складі:
Голова- начальник земельного відділу Калуської міської ради - Мельник В.А.
Заступник голови комісії – начальник відділу у справах архітектури та містобудівного кадастру, головний архітектор міста Калуша – Кузик Р.В.
Секретар комісії – спеціаліст І категорії земельного відділу Калуської міської ради- Максимів О.Я.
Члени комісії:
Депутат Калуської міської ради – Онуфрик Л. Я.
Начальник Управління Держгеокадастру  у Калуському районі Івано-Франківської області – Юрас М.І.
Заступник голови фонду комунальної власності територіальної громади міста Калуша – Шуляр І.В.
   За період 2015-2016 рр.  комісія здійснила роботи по визначенню технічного стану меліоративного дренажу в районі масиву “Підгірки” та   в районі масиву “Височанка” в м. Калуш.
При розгляді системи встановлено.
  Площа осушувальних систем ,
Масив  “Підгірки” площа 171 га:
  • 88 га, з них 7,3 га пасовища, 80,7 га рілля;
  • 60 га рілля,
  • 23 га рілля.
Масив “Височанка” площа 104 га в тому числі:
60 га рілля,
44 га рілля.
Масив Підгірки площа 88 га.
  • Плоші дренажних систем колекторів ГК-18/20, ГК-23, ГК-28/ГК-45 в сільському господарстві не використовуються, заросли бурянами та частково (між р. Млинівка та залізною дорогою) зайняті городами через ділянку проходить газопровід 500 мм;
  • Водоприймачфі – канали К-2Є, К-3 та р. Млинівка знаходяться в незадовільному стані;
  • Укоси заросли водною рослинністю, деревами та чагарником;
  • Меженні рівні води в р. Млинівка підвищені, підтоплють гирла колекторів, русло ріки в районі підпірної споруди перерито глухою земляною перемичкою, витрати води в межах 10% забезпеченості подається на стави в с. Бабин;
  • Гирла колекторів ГК-18/20, ГК-23, ГК -28/ГК-45 відсутні – засипані землею, або знаходяться в незадовільномустані;
  • Гончарні труби дрен чисті, або взагалі відсутні;
  • Грунти ділянки складені супісками, легкими та середніми суглинками підстелиними гравієм та галькою з супіщаним заповнювачем, які виконують функцію дренажу;
  • Щільність грунтів дренажної засипки візуально не відрізняється від щільності грунтів міждренного простору в сторону зменшення;
  •  Віддалі між дренами 16м, глибина закладання до 1,0 м.
Висновок.
Осушна система ділянки №1 (дренажні системи ГК-18/20, ГК-23, ГК-28/ГК-45, площа 88 га) в проектному не працює – в сільському господарстві використовується частково (городи мешканців м. Калуш), заросла в основному бур’янами. Осушення ділянки природне – легкі грунти підстелені гравійно-гальковими грунтами фільтрують надлишкові води в нижні шари та відводдять в водоприймач.
  Технічний стан осушної системи  оцінюється як незадовільний, а осушені землі  (площа 88 га) доцільно перевести в немеліоровані угіддя з подальшим використанням для іншого призначення.
   Підпірну споруду на р. Млинівка відновити для забезпечення скиду санітарних витрат води в нижній б’єф  (русло сухе) та пропусків паводків в р. Лімницю.
Масив Підгірки площа 60 га.
  • Площа дренажних систем 11, 15, 21/26 на ділянці в сільському господарстві використовуються по призначенню під орні землі.
  • Водоприймачі – канал К-2 та р. Млинівка підпору води не створюють, заросли водною рослиннісью, чагарником та окремими деревами;
  • Гирла колекторів ГК-21…26 знаходяться в незадовільному стані – потребують реконструкції;
  • Гончарні труби дрен чисті, стики трубок захищені фільтруючим матеріалом шурфи 8,9;
  • Грунти ділянки складені супісками та суглинками середніми, підстеленими гравієм з супіщаним заповнювачем;
  • Дренажні сисеми 11,15, 21/26 працюють в проектному режимі, заболочення відсутні;
  • Щільність грунтів дренажної засипки візуально не відрізняється від щільності грунтів міждренного простору в сторну зменшення;
  • Віддалі між дренами 10 м, глибина закладання – 0,8…1,0 м.
 
Висновок.
  Гончарний дренаж на ділянці №2 (дренажні системи 11,15, 21/26 (площа 60 га)) працює в проектному режимі та використовується в сільському господарстві під орні землі.
  Технічний стан гончарного дренажу на ділянці (дренажні системи 11,15,21/26 площа 60 га, працюють в проектному режимі) оцінюється як задовільний.
 
 
Масив Підгірки площа 23 га.
  • Площа дренажних систем 19/22,24 не використовується по призначенню, зростає бур’янами, чагарником та деревами;
  • Водоприймая – канал К-І-2 вздовж автомобільної траси Львів – Бурштин заріс чагарником та деревами;
  • Гирла колекторів ДК 19/22,24 – знаходиться в незадовільному стані – частково зруйновані та замулені;
  • Гончарні трубки частково замулені, стики трубок не захищені фільтруючим матеріалом  - шурфи 10, 11;
  • Ділянка заболочується повторно схиловими грунтовими водами;
  • Грунти ділянки важного механічного складу – суглинки важкі та середні глеєві з низькими фільтраційними властивостями;
  • Щільність грунтів дренажної засипки візуально не відрізняється від щільності грунтів міждренного простору в сторну зменшення;
  • Віддалі між дренами 10м, глибина закладання – 0,8 ….1,0 м.
Висновок.
Дренажні системи 19/22,24  на ділянці (площа 23 га) в проектному режимі не працюють, в сільському господарстві не використовується з організаційно-господарських причин. Технічний стан дренажних систем оцінюється як незадовільний, а осушені землі ділянки (площа 23га) доцільно перевести в неміліоровані угіддя з  використанням для іншого призначення.
Масив Височанка площа 104 га.
  • Ділянка №1 (площа 60 га) використовується по призначенню  - під городи (які обробляються, або залишені з організаційно-господарських причин) жителів м. Калуш;
  • Ділянка № 2(площа 44 га) в сільському господарстві не використовується, заросла бур’янами та чагарником. Через ділянку продить каналізаційний колектор з осчисних споруд ВРП в/о “Хлорвініл” та 3 лінії ЛЕП 35 та 10 Квт (смуга з охоронною зоною – 150 м);
-Водоприймачі – канали 1-ГД, 2-ГД, 3-ГД заросли болотною рослинністю, густим чагарникомта деревами;
Гирла колекторів 2Др10, 2Др11, 3Др12-3 Др15 – знаходяться в незадовільному стані – захаращені листям, залишками деревини та замулені, а з 1 Др1/1Др4, 2Др5/2Др9, 3Др16 – з ознаками дренажного стоку;
Гончарні трубки частково замулені, стики трубок не захищені фільтруючим матеріалом – шурфи 1, 2;
Грунти ділянки важкого механічного складу – суглинки середні, важкі та глини з низькими фільтраційними властивостями;
Щільність грунтів дренажної засипки візуально не відрізняється від щільності грунтів міждренного простору в сторону зменшення;
Віддалі між дренами 10,12,14м, глибина закладання -1,0 м.
Дренажні системи 10/15 ділянки №2 (площа 44 га) не працюють в проектному режимі, в сільському господарстві не використовуються – заростають бур’янами та чагарником. Технічний стан дренажних систем оцінюється як незадовільний, а осушені землі ділянки №2 (площа 44 га) доцільно перевести в немеліоровані угіддя з використанням для іншого призначення.
Дренажні системи 1/9 ділянки №1 (площа 60га) працюють в проектному режимі, використовуються під городи жителів м. Калуш. Технічний стан дренажних систем 1/9 ділянки №1 (площа 60 га) оцінюється як задовільний.
Згідно інформації наданої Фондом комунальної власності територіальної громади м. Калуша залишкова балансова вартість меліоративних систем на земельних ділянках площею 275 га (215,3 км. – закритої сітки, 2,7 км.- довжина каналів, 4 шт.-ГТС) станом на 01.10.2016р. становить 24 372 грн.
При цьому при прийнятті на баланс первинна балансова вартістьстановила -406 200 грн. (рішення Калуської міської ради від 28.04.2004 р.№478 “Про прийняття в комунальну власність територіальної громадим. Калуша меліоративних систем”).
Сума зносу станом на 01.10.2016 року становить 381 828 грн та залишкова баласнова вартість меліоративних систем.
Висновки комісії:
1.Земельну ділянку площею 88 га масив “Підгірки” доцільно перевести в немеліоровані угіддя з подальшим використанням для іншого  призначення.
2.Земельну ділянку  площею 23 га масив “Підгірки” доцільно перевести в немеліоровані угіддя з подальшим використанням для іншого призначення. 
3.Земельну ділянку площею 44 га масив “Височанка” доцільно перевести в немеліоровані угіддя з подальшим використанням для іншого  ризначення.
4.Балансоутримувачу меліоративних систем,  які знаходяться в задовільному стані, а саме меліоративна система на земельній ділянці площею 60 га масив “Підгірки” та меліоративна система на земельній ділянці  площею 60 га масив ”Височанка”) рекомендовано передбачити заходи щодо збереження та функціонування меліоративних систем.
Голова комісії                             __________Володимир Мельник
Члени комісії:                              __________ Роман Кузик
                                                      __________ Оксана Максимів
                                                      __________Любомир Онуфрик
                                                      __________Михайло Юрас
                                                      __________ Іван Шуляр