ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 58


58. РІШЕННЯ
від                    .2017     №                                                                                    м.Калуш        
 
Про звернення Калуської міської ради до Івано-Франківської  обласної ради
 
   
 
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
 
ВИРІШИЛА:
 
            Схвалити та направити звернення Калуської міської ради до голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича та депутатів Івано-Франківської обласної ради (звернення додається).
 
           
 
            Міський голова                                                     Ігор Матвійчук
 
 
 
 
 
 
Голові Івано-Франківської обласної ради
Сичу О.М.
Депутатам Івано-Франківської обласної ради
 
 
Звернення
 
         За період експлуатації Калуш-Голинського родовища калійних солей, об’єкти гірничо-видобувного та переробного профілю уже тривалий час створюють техногенне навантаження і потенційно здійснюватимуть такий вплив у перспективі. Загрози техногенно-екологічного характеру, які відмічаються в районі м. Калуша, мають різноплановий характер: затоплення Домбровського кар’єру з утворенням розсолів, осідання та деформації земної поверхні над відробленими покладами, карстоутворення, зміни природного режиму і хімічного складу ґрунтових вод, розгерметизація полігону токсичних відходів, тощо.    Створюються передумови до виникнення небезпеки для проживання місцевого населення.
Техногенно-екологічний стан у межах м.Калуша і прилеглих сіл є складним. У випадку його переростання у транскордонну надзвичайну ситуацію матимемо численні ознаки порушення не лише національного законодавства, але й положень міжнародних природоохоронних конвенцій, стороною яких є держава Україна.
Загалом складність ситуації у м.Калуші потребує нагального вирішення та проведення невідкладних природоохоронних заходів.
Є декілька основних загроз, що сформувалися на території Калуського гірничо-промислового комплексу, зокрема:
  1. Домбровський кар’єр – затоплення якого призведе до забруднення водоносного горизонту.
  2. Солевідвали, хвостсховища - спричиняють забруднення ґрунтів, підґрунтових і поверхневих вод, є цілком реальна перспектива втрати водозаборів питного водопостачання м. Калуша, а також засолення басейну               р. Дністер;
  3.  Просідання поверхні над шахтними виробітками, утворення провальних воронок - призведуть до витісненням розсолів із шахт, в результаті чого деформована земна поверхня стане непридатною для проживання та використання, викличе необхідність відселення людей з небезпечних ділянок прилеглих до м.Калуш сіл.
Погіршення еколого-гідрогеологічних умов може спричинити прорив                   р. Лімниця у Хотінське шахтне поле з подальшим засоленням цих вод.
На цей час є реальна можливість запобігти перетворенню поточної ситуації на стихійне лихо катастрофічних масштабів, яка не повинна бути втрачена. Вищевказані проблеми слід виконувати в комплексі, оскільки вони багато в чому взаємопов’язані . Спочатку слід розробити «Комплексний проект екологічної реабілітації промзони Калуського калійного комбінату», проведення його державної експертизи.
Звертаємось до Вас з проханням включити в обласний бюджет і виділити м.Калуш кошти для розробки проекту «Комплексний проект екологічної реабілітації промзони Калуського калійного комбінату» в сумі 2700 тис грн на 2017 рік.
Виконання даної роботи має важливе значення як для забезпечення техногенно-екологічної стабільності м.Калуш, Калуського району, Івано-Франківської області, так і для  Держави в цілому.
 
 
 
Прийнято на 24 двадцять четвертій сесії Калуської міської ради
30.03.2017р.