ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 865
що надаютьсядержавою.
Освіта в ЗАКЛАДІ будується за принципом рівних можливостей для всіх.
1.12.Мовою освітнього процесу в ЗАКЛАДІ є державнамова.
1.13.Автономія ЗАКЛАДУ визначається йогоправом:
- брати участь у роботі міжнародних організацій, асоціацій і рухів у проведенні науково-дослідницької, експериментальної, пошукової, просвітницької роботи;
1.15.Медичне обслуговування учнів здійснюється медичними працівниками, які входять до штату ЗАКЛАДУ або штату закладів охорони здоров’я згідно законодавства.
1.16.Взаємовідносини ЗАКЛАДУ з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені міжними.
ІІ. Організація освітнього процесу
2.1.ЗАКЛАД планує свою роботу самостійно, відповідно до стратегії розвитку та річногоплану.
2.2.Освітній процес у ЗАКЛАДІ організовується в безпечному освітньому середовищі та здійснюється відповідно до освітньої (освітніх) програми (програм), розроблених та затверджених відповідно до порядку, визначеного законодавством з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, їх особливих освітніхпотреб.
2.3.ЗАКЛАД забезпечує відповідність рівня повної загальної середньої освіти Державним стандартам освіти, єдність навчання івиховання.
2.4.ЗАКЛАД працює за навчальними програмами, підручниками, посібниками, що мають відповідний гриф МОН України, і забезпечує виконання освітніх завдань на кожному ступені навчання відповідно до Державних стандартів, вікових особливостей та природних здібностейдітей.
2.5.ЗАКЛАД обирає форми, засоби і методи навчання та виховання відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та Статуту з урахуванням специфіки ЗАКЛАДУ, профілютаіншихособливостей організації освітньогопроцесу.
2.6.Наповнюваність класів ЗАКЛАДУ не може становити менше 5 учнів та перевищувати 30учнів.
2.7.Для вивчення навчальних предметів, курсів, інтегрованих курсів, у тому числі вибіркових, можуть формуватися та функціонувати міжкласні групи, що включатимуть учнів різних класів одного або різних років навчання.
2.8.Учні розподіляються між класами (групами) директором ЗАКЛАДУ.
2.9.Поділ класів на групи для вивчення окремих предметів у ЗАКЛАДІ здійснюється згіднозаконодавства.
2.10.ЗАКЛАД створює умови для здобуття освіти особами з особливими освітнімипотребами.
2.11.Навчання та виховання осіб з особливими освітніми потребами здійснюється за рахунок коштів освітніх субвенцій, державного та місцевих бюджетів, інших джерел, не заборонених законодавством, у тому числі з урахуванням потреб дитини, визначених в індивідуальній програмі розвитку.
2.12.За письмовими зверненнями батьків, інших законних представників учнів та відповідно до рішення засновника у ЗАКЛАДІ функціонують групи
Зарахування учнів до інших класів дозволяється на конкурсних засадах лише у випадках, якщо кількість поданих заяв на відповідний рівень загальної середньої освіти перевищує спроможність ЗАКЛАДУ. Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування ЗАКЛАДУ.
2.14.Відрахування та переведення учнів ЗАКЛАДУ здійснюється згідно законодавства.
2.15.Навчальний рік розпочинається у День знань – 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступногороку. Структура навчального року тривалість навчального тижня, дня, занять, відпочинку між ними, інші форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою у межах часу, передбаченого освітньою програмою.
Тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів.
Організація освітнього процесу не повинна призводити до перевантаження учнів та має забезпечувати безпечні та нешкідливі умови здобуття освіти.
2.16.Тривалість уроків у ЗАКЛАДІ становить: у перших класах – 35 хвилин, у 2-4 класах – 40 хвилин, у 5-9 класах – 45 хвилин. ЗАКЛАД може обрати інші, крім уроку, форми організації освітнього процесу.
Зміна тривалості уроків допускається за погодженням із засновником або управлінням освіти Калуської міської ради. Тривалість перерв між уроками встановлюється з урахуванням потреби в організації активного відпочинку і харчування учнів, але не менш як 10 хвилин, великої перерви (після другого або третього уроку) – 20 хвилин.
2.17.ЗАКЛАД забезпечує реалізацію індивідуальної освітньої траєкторії учня згідно законодавства.
2.18.Режим роботи ЗАКЛАДУ визначається на основі відповідних нормативно-правових актів. Розклад уроків складається відповідно до навчальних планів ЗАКЛАДУ з дотриманням педагогічних та санітарно-гігієнічних вимог і затверджується його директором.
2.19.Зміст, обсяг і характер домашніх завдань з кожного предмету визначаються вчителем відповідно до педагогічних і санітарно-гігієнічних вимог з урахуванням індивідуальних особливостей учнів. Домашні завдання учням 1 класів незадаються.
2.20.Крім різних форм обов'язкових навчальних занять, у ЗАКЛАДІ проводяться індивідуальні, групові, факультативні, курси за вибором та позакласні заняття та заходи, що передбачені окремим розкладом та планом роботи і спрямовані на задоволення освітніх інтересів учнів та на розвиток їх творчих здібностей, нахилів іобдарувань.
2.21.Відволікання учнів від навчальних занять для провадження інших видів діяльності забороняється (крім випадків, передбачених законодавством).
2.22.Залучення учнів до видів діяльності, не передбачених навчальним планом та річним планом роботи ЗАКЛАДУ, дозволяється лише за їх згодою та згодою батьків або осіб, які їх замінюють.
2.23.Кожен учень має право на справедливе, неупереджене, об’єктивне, незалежне, недискримінаційне та доброчесне оцінювання результатів його навчання.
Основними видами оцінювання результатів навчання учнів є формувальне, поточне, підсумкове (тематичне, семестрове, річне) оцінювання, державна підсумкова атестація, зовнішнє незалежне оцінювання.
Оцінювання рівня досягнень учнів здійснюється вербально та за 12 бальною системою відповідно до Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів, визначених МОН України та ЗАКЛАДОМ.
Облік навчальних досягнень учнів протягом навчального року здійснюється у класних журналах, інструкції про ведення яких затверджуються МОН України.
Результати навчальної діяльності за рік заносяться до особових справ учнів.
2.24.Результати навчання учнів на кожному рівні повної загальної середньої освіти оцінюються шляхом державної підсумкової атестації, яка може здійснюватися в різних формах, визначених законодавством.
2.25.За результатами навчання учням або випускникам видається відповідний документ згідно законодавства.
2.26.За успіхи у навчанні для учнів встановлюються різні форми морального і матеріального заохочення
2.29.Примусове залучення учнів (вихованців) ЗАКЛАДУ до вступу в будь-які об'єднання громадян, релігійні організації і воєнізовані формування забороняється.
2.30.Дисципліна в ЗАКЛАДІ дотримується на основі взаємоповаги усіх учасників освітнього процесу, дотримання правил внутрішнього розпорядку та цього Статуту. Застосування методів фізичного та психічного насильства забороняється.
3.1.Учасниками освітнього процесу в ЗАКЛАДІє:
- учні;
- педагогічні працівники;
- інші працівники гімназії;
- батьки учнів або особи, які їх замінюють;
- асистенти дітей (у разі їх допуску відповідно до вимог ч. 7 ст. 26 Закону «Про повну загальну середнюосвіту»).
3.2.Статус, права та обов’язки учасників освітнього процесу визначаються
Законами України освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими законодавчими актами, Статутом, правилами внутрішнього розпорядку.
Залучення будь-яких інших осіб до участі в освітньому процесі здійснюється за рішенням директора.
3.3.Учні мають правона:
- навчання впродовж життя та академічнумобільність;
- індивідуальну освітню траєкторію, що реалізується, зокрема, через вільний вибір видів, форм і темпу здобуття освіти, запропонованих ЗАКЛАДОМ освітніх програм, навчальних дисциплін та рівня їх складності, методів і засобівнавчання;
- якісні освітніпослуги;
- справедливе та об’єктивне оцінювання результатівнавчання;
- відзначення успіхів у своїйдіяльності;
- свободутворчої, спортивної,оздоровчої, просвітницької, наукової і науково-технічної діяльностітощо;
- безпечне освітнє середовище з метою забезпечення належних і безпечних умов навчання, виховання, розвиткуучнів;
- медичне обслуговування, що здійснюється медичними працівниками, які входять до штатуЗАКЛАДУ;
- повагу людськоїгідності;
- захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкодиздоров’ю;
- отримання соціальних та психолого-педагогічних послуг як особа, яка постраждала від булінгу (цькування), стала його свідком або вчинила булінг (цькування);
- користування бібліотекою, навчальною, науковою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою ЗАКЛАДУ та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому ЗАКЛАДОМ відповідно до спеціальнихзаконів;
- доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та дослідницькійдіяльності;
- трудову діяльність у позанавчальнийчас;
- особисту або через своїх законних представників участь у громадському самоврядуванні та управлінніЗАКЛАДОМ;
- інші необхідні умови для здобуття освіти, у тому числі для осіб з особливими освітніми потребами та із соціально незахищених верств населення.
3.4.Учні зобов’язані:
- виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівняосвіти;
- поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичнихнорм;
- відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих,довкілля;
- дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку
ЗАКЛАДУ, а також умов договору про надання освітніх послуг (за його наявності);
- повідомляти керівництво ЗАКЛАДУ про факти булінгу (цькування) стосовно учнів, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від іншихосіб.
3.5.Учні залучаються за їх згодою та згодою батьків або осіб, які їх замінюють, до самообслуговування, різних видів суспільно корисної праці відповідно до цього Статуту і правил внутрішнього розпорядку з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей.
3.8. Педагогічні працівники мають право на:
- розроблення та впровадження авторських навчальних програм, проектів, освітніх методик і технологій, методів і засобів, насамперед методик компетентнісного навчання;
- користування інфраструктурою ЗАКЛАДУ в установленому порядку;
- підвищення кваліфікації,перепідготовку;
- вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічнихпрацівників;
- доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньомупроцесі;
- відзначення успіхів у своїй професійнійдіяльності;
- справедливе та об’єктивне оцінювання своєї професійної діяльності;
- захист професійної честі тагідності;
- індивідуальну освітню діяльність за межамиЗАКЛАДУ;
- творчу відпустку строком до одного року не більше одного разу на 10 років із зарахуванням до стажуроботи;
- безпечні і нешкідливі умовипраці;
- подовжену оплачуванувідпустку;
- участь у громадському самоврядуванніЗАКЛАДУ;
- участь у роботі колегіальних органів управлінняЗАКЛАДУ;
- захист під час освітнього процесу від будь-яких форм насильства та експлуатації, у тому числі булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкодиздоров’ю;
- постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність;
- виконувати освітню програму для досягнення учнями передбачених нею результатівнавчання;
- забезпечувати єдність навчання, виховання та розвиток учнів, а також дотримуватися у своїй педагогічній діяльності інших принципів освітньої діяльності ЗАКЛАДУ;
- використовувати державну мову в освітньомупроцесі;
- сприяти розвитку здібностей учнів, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічнездоров’я;
- дотримуватися академічної доброчесності та забезпечувати її дотримання учнями в освітньому процесі та дослідницькійдіяльності;
- дотримуватися педагогічної етики, принципів дитиноцентризму та педагогіки партнерства у відносинах з учнями та їхнімибатьками;
- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітньогопроцесу;
- утверджувати особистим прикладомповагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності,працелюбства;
- формувати в учнів прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійнимигрупами;
- захищати учнів під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психологічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти, запобігати вживанню ними та іншими особами на території ЗАКЛАДУ алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливимзвичкам;
- володіти навичками з надання домедичної допомоги дітям, захищати учнів під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь- якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю учня, запобігати вживанню ними та іншими особами на території ЗАКЛАДУ алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливимзвичкам;
- додержуватися Статуту та правил внутрішнього розпорядку ЗАКЛАДУ, виконувати свої посадовіобов’язки;
- повідомляти керівництво ЗАКЛАДУ про факти булінгу (цькування) стосовно учнів, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу(цькування);
- щорічнопідвищуватикваліфікаціювідповіднодозаконівУкраїни
«Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»;
- атестуватися, як правило, один раз на п'ять років відповідно до Положення про атестацію педагогічних працівників.
3.10.Робочий час педагогічного працівника включає час, необхідний для виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої трудовим договором та/або посадовоюінструкцією.
3.11.Відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов'язків на виконання робіт, не передбачених трудовим договором, без згоди педагогічного працівника не допускається. Відмова педагогічного працівника від виконання робіт, не передбачених трудовим договором, не може бути підставою для його звільнення з посади, крім випадків, встановлених законодавством.
3.12. Права і обов'язки інших працівників регулюються трудовим законодавством, Статутом та правилами внутрішнього розпорядку.
3.13. Батьки та особи, які їх замінюють, маютьправо:
- вибирати заклад та форми навчання для неповнолітніхдітей;
- приймати рішення щодо участі дитини в інноваційнійдіяльності;
- обирати і бути обраними до органів громадськогосамоврядування;
- звертатися до відповідних органів управління освітою з питань навчання і вихованнядітей;
- захищати законні інтереси дітей.
- брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації освітнього процесу та зміцнення матеріально-технічної базизакладу;
- отримувати інформацію про діяльність ЗАКЛАДУ, у тому числі щодо надання соціальних та психолого-педагогічних послуг особам, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування), про результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти у ЗАКЛАДІ та його освітньоїдіяльності;
- подавати керівництву або засновнику ЗАКЛАДУ заяву про випадки булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітньогопроцесу;
- бути присутніми на навчальних заняттях своїх дітей за попереднім погодженням з директором.
3.14. Батьки та особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за здобуття учнями повної загальної середньої освіти ізобов’язані:
- виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законівта етичнихнорм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих ідовкілля;
- сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатівнавчання;
- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітньогопроцесу;
- дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способужиття;
- формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майновогостану;
- настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності,працелюбства;
- формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати її суверенітет і територіальну цілісність;
- виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів, національних, історичних, культурних цінностей, дбайливе ставлення до історико-культурного надбанняУкраїни;
- дотримуватися Статуту, правил внутрішнього розпорядку, а також умов договору про надання освітніх послуг (занаявності);
- сприяти керівництву ЗАКЛАДУ у проведенні розслідування щодо випадків булінгу(цькування);
- виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) вЗАКЛАДІ;
- забезпечити дитину учнівською формою та навчальним приладдям відповідно до чиннихвимог;
- відшкодовувати збитки, завдані їхнімидітьми.
3.15. У разі невиконання батьками та особами, які їх замінюють, обов'язків, передбачених законодавством, ЗАКЛАД може порушувати в установленому порядку клопотання про відповідальність таких осіб, у тому числі позбавлення їх батьківськихправ.
3.16.За невиконання учасниками освітнього процесу своїх обов'язків, порушення Статуту, правил внутрішнього розпорядку на них можуть накладатися стягнення відповідно до законодавства.
ІV. Державний стандарт
та забезпечення якості загальної середньої освіти
4.1.ЗАКЛАД створює умови для досягнення учнями результатів навчання та виконання Державних стандартів початкової, базової середньоїосвіти.
4.2.Процедура досягнення учнями результатів навчання, передбачених у відповідному Державному стандарті повної загальної середньої освіти, визначається освітньою (освітніми) програмою (програмами)ЗАКЛАДУ.
Для забезпечення досягнення особами з особливими освітніми потребами результатів навчання, передбачених у відповідному Державному стандарті загальної середньої освіти, до штату ЗАКЛАДУ вводиться посада асистента вчителя та інші посади, необхідні для роботи з такими особами.
4.3.Контроль за відповідністю освітнього рівня учнів вимогам Державного стандарту загальної середньої освіти здійснюється шляхом їх державної підсумкової атестації. Поточне та підсумкове оцінювання знань учнів та вибір їх форм, змісту та способу здійснюєЗАКЛАД.
4.4.Система забезпечення якості освіти в ЗАКЛАДІ можевключати:
- стратегію та процедури забезпечення якостіосвіти;
- оприлюднені критерії, правила і процедури оцінювання професійної діяльності педагогічнихпрацівників;
- оприлюднені критерії, правила і процедури оцінювання управлінської діяльності керівнихпрацівників;
- забезпечення наявності необхідних ресурсів для організації освітнього процесу, в тому числі для самостійної роботиучнів;
- забезпечення наявності інформаційних систем для ефективного управління;
- створення інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумногопристосування;
- інші процедури та заходи, що визначаються законами або документамиЗАКЛАДУ.
4.5. ЗАКЛАД підлягає інституційному аудиту у плановому порядку не більше одного разу у 10років.
4.6. Учасники освітнього процесу ЗАКЛАДУ зобов’язані дотримуватись академічноїдоброчесності.
4.7.Директор та інші педагогічні працівники ЗАКЛАДУ забезпечують дотримання принципів академічної доброчесності відповідно до своєї компетенції.
4.8. Порушеннями академічної доброчесності у системі загальної середньої освіти є академічний плагіат, фабрикація, фальсифікація, списування, обман, хабарництво, необ’єктивне оцінювання, що визначені Законом України "Про освіту", а також такі форми обману, як:
- надання педагогічними працівниками та іншими особами допомоги учням під час проходження ними підсумкового оцінювання (семестрового та річного), державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання, не передбаченої умовами та/або процедурами їхпроходження;
- використання учнем під час контрольних заходів непередбачених допоміжних матеріалів та/або технічнихзасобів;
- проходження процедури оцінювання результатів навчання замість інших осіб;
- необ’єктивне оцінювання компетентностей педагогічних працівників під час атестації чисертифікації.
Педагогічні працівники, стосовно яких встановлено факт порушення академічної доброчесності:
- не можуть бути залучені до проведення процедур та заходів забезпечення і підвищення якості освіти, учнівських олімпіад та іншихзмагань;
- не можуть бути допущені до позачергової атестації, що має на меті підвищення кваліфікаційної категорії або присвоєння педагогічногозвання;
- не можуть отримувати будь-які види заохочення (премії, інші заохочувальні виплати, нагороди тощо) протягом одногороку;
- можуть бути позбавлені педагогічногозвання.
Факт порушення академічної доброчесності враховується під час:
- вирішення питання про притягнення педагогічного працівника до дисциплінарної відповідальності;
- конкурсного відбору на посадудиректора.
4.9. За порушення академічної доброчесності до учня може бути застосовано такі види академічної відповідальності:
- зауваження;
- повторне проходження підсумковогооцінювання;
- повторне проходження державної підсумковоїатестації;
- повторне проходження відповідного освітнього компонента освітньої програми;
- позбавлення отриманих із порушеннями академічної доброчесності академічної стипендії, призових місць на учнівських змаганнях, турнірах, олімпіадах,конкурсах.
4.10. Рішення про встановлення факту порушення педагогічним працівником академічної доброчесності та визначення виду академічної відповідальності приймає педагогічна рада за участю працівника та/або його законного представника.
4.11. Рішення про академічну відповідальність учнів приймає педагогічний працівник, який виявив порушення академічної доброчесності, або педагогічна рада ЗАКЛАДУ відповідно до положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти.
4.12 . Рішення про позбавлення учня академічної стипендії, призових місць на учнівських змаганнях, турнірах, олімпіадах, конкурсах,отриманих із порушеннями академічної доброчесності, приймає орган (посадова особа), який їх надав (присвоїв) у порядку, визначеному законодавством.
4.13. Види академічної відповідальності, що можуть бути застосовані до учнів та педагогічних працівників, повинні бути співмірними із вчиненими порушеннями. За одне порушення може бути застосовано лише один із видів академічної відповідальності.
4.14. Рішення про притягнення до академічної відповідальності може бути оскаржене у порядку, визначеному положенням про внутрішню систему забезпечення якості освіти ЗАКЛАДУ.
4.15. ЗАКЛАД має право ініціювати акредитацію освітньої (освітніх) програми (програм) відповідно до законодавства.
V. Управління ЗАКЛАДОМ
5.1. Управління ЗАКЛАДОМздійснюють:
- засновник або уповноважений ним орган;
- директор;
- педагогічнарада;
- піклувальнарада;
- приймає рішення про проведення конкурсу на посаду директора ЗАКЛАДУ;
- затверджує за поданням ЗАКЛАДУ стратегію йогорозвитку;
- фінансує виконання стратегії розвитку ЗАКЛАДУ, у тому числі здійснення інноваційної діяльності закладомосвіти;
- утворює та ліквідує структурні підрозділи уЗАКЛАДІ;
- здійснює контроль за використанням ЗАКЛАДОМ публічних коштів;
- здійснює контроль за недопущенням привілеїв чи обмежень (дискримінації) за ознаками віку, статі, раси, кольору шкіри, стану здоров’я, інвалідності, особливих освітніх потреб, громадянства, національності, політичних,релігійнихчиіншихпереконань,місцяпроживання,мов ,спілкування, походження, сімейного, соціального та майнового стану, складних життєвих обставин, наявності судимості та іншими ознаками
- затверджує кошторис ЗАКЛАДУ, у тому числі обсяг коштів, що передбачається на підвищення кваліфікації педагогічних працівників, та контролює йоговиконання;
- реалізує інші права, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства;
- забезпечує утримання та розвиток ЗАКЛАДУ, його матеріально-технічної бази на рівні, достатньому для виконання вимог державних стандартів, ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти, вимог трудового законодавства, оплати праці педагогічних та інших працівників, охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки тощо; дотримання принципів універсального дизайну та/або розумного пристосування під час проектування, будівництва та реконструкції будівель, споруд, приміщень; можливість учнів продовжити навчання на відповідному рівні освіти у разі реорганізації чи ліквідації ЗАКЛАДУ; оприлюднення всієї публічної інформації відповідно до вимог законів України "Про освіту", "Про доступ до публічної інформації" та "Про відкритість використання публічних коштів".
5.4.Засновник або уповноважений ним орган не може делегувати керівникам, педагогічним чи піклувальним радам, органам громадського самоврядування ЗАКЛАДУ власні повноваження, визначені цим статутом, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту».
5.5.Керівництво ЗАКЛАДОМ здійснює директор, повноваження якого визначаються Законами України освіту», «Про повну загальну середню освіту», Статутом та трудовимдоговором.
5.6.Директор призначається та звільняється з посади міським головою.
Призначення на посаду здійснюється за результатами конкурсного відбору строком на шість років (строком на два роки – для особи, яка призначається на посаду керівника закладу загальної середньої освіти вперше) на підставі рішення конкурсної комісії, відповідно до Положення про конкурс на посаду керівника закладу освіти.
5.7. Додаткові кваліфікаційні вимоги до керівника та порядок його обрання (призначення) визначаються Положенням про конкурс на посаду керівника закладу освіти.
5.8.Директор має право:
- діяти від імені ЗАКЛАДУ без довіреності та представляти його у відносинах з іншимиособами;
- підписувати документи з питань освітньої, фінансово-господарської та іншої діяльностіЗАКЛАДУ;
- приймати рішення щодо діяльності ЗАКЛАДУ в межах повноважень, визначених законодавством та контрактом, у тому числі розпоряджатися в установленому порядку майном ЗАКЛАДУ та йогокоштами;
- призначати на посаду, переводити на іншу посаду та звільняти з посади працівників, визначатиїхні посадові обов’язки, заохочувати притягати до дисциплінарноївідповідальності, атакож вирішувати питання, пов’язанізтрудовимивідносинами, відповідно до вимог законодавства;
- визначати режим роботиЗАКЛАДУ;
- ініціювати перед засновником або уповноваженим ним органом питання щодо створення або ліквідації структурнихпідрозділів;
- видавати відповідно до своєї компетенції накази і контролювати їх виконання;
- укладати угоди (договори, контракти) з фізичними та/або юридичними особами відповідно до своєїкомпетенції;
- звертатися до центрального органу виконавчої влади із забезпечення якості освіти із заявою щодо проведення позапланового інституційного аудиту, зовнішнього моніторингу якості освіти та/або громадської акредитаціїЗАКЛАДУ;
- приймати рішення з інших питань діяльностіЗАКЛАДУ.
5.9. Директор зобов’язаний:
- виконувати закони України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та інші акти законодавства, а також забезпечувати та контролювати їх виконання працівниками ЗАКЛАДУ, зокрема в частині організації освітнього процесу державноюмовою;
- планувати та організовувати діяльністьЗАКЛАДУ;
- розробляти проекткошторисутаподаватийогозасновникуабо
уповноваженому ним органу назатвердження;
- надавати щороку засновнику пропозиції щодо обсягу необхідних для підвищення кваліфікації педагогічнихпрацівників;
- організовувати фінансово-господарську діяльність ЗАКЛАДУ межах затвердженогокошторису;
- забезпечувати розроблення та виконання стратегії ЗАКЛАДУ;
- затверджувати правила внутрішнього розпорядкуЗАКЛАДУ;
- затверджувати посадові інструкції працівниківЗАКЛАДУ;
- організовувати освітній процес та видачу документів проосвіту;
- затверджувати освітню (освітні) програму (програми) ЗАКЛАДУ відповідно до цьогоЗакону;
- створювати умови для реалізації прав та обов’язків усіх учасників освітнього процесу, в тому числі реалізації академічних свобод педагогічних працівників, індивідуальної освітньої траєкторії та/або індивідуальної програми розвитку учнів, формування у разі потреби індивідуального навчальногоплану;
- затверджувати положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти в ЗАКЛАДІ, забезпечити її створення тафункціонування;
- забезпечувати розроблення, затвердження, виконання та моніторинг виконання індивідуальної програми розвиткуучня.
- контролювати виконання педагогічними працівниками та учнями (учнем) освітньої програми, індивідуальної програми розвитку, індивідуального навчального плану;
- забезпечувати здійснення контролю за досягненням учнями результатів навчання, визначених державними стандартами повної загальної середньої освіти, індивідуальною програмою розвитку, індивідуальним навчальнимпланом;
- створювати необхідні умови для здобуття освіти особами з особливими освітнімипотребами;
- сприяти проходженню атестації та сертифікації педагогічними працівниками;
- створювати умови для здійснення дієвого та відкритого громадського нагляду (контролю) за діяльністюЗАКЛАДУ;
- сприяти та створювати умови для діяльності органів громадського самоврядування вЗАКЛАДІ;
- формувати засади, створювати умови, сприяти формуванню культури здорового способу життя учнів та працівниківЗАКЛАДУ;
- забезпечувати відкритість і прозорість діяльності ЗАКЛАДУ, зокрема шляхом оприлюднення публічної інформації відповідно до вимог законів України "Про освіту", "Про доступ до публічної інформації", "Про відкритість використання публічних коштів" та інших законівУкраїни;
- здійснювати зарахування, переведення, відрахування учнів, а також їх заохочення (відзначення) та притягнення до відповідальності відповідно до вимогзаконодавства;
- організовувати документообіг, бухгалтерський облік та звітність відповідно дозаконодавства;
- звітувати щороку на загальних зборах (конференції) колективу про свою роботу та виконання стратегії розвиткуЗАКЛАДУ;
- виконувати інші обов’язки, покладені на нього законодавством, засновником, установчими документами ЗАКЛАДУ, колективним договором, контрактом;
- протягом першого року після призначення на посаду пройти курс підвищення кваліфікації з управлінської діяльності обсягом не менше 90 навчальних годин.
педагогічної ради. Головою педагогічної ради єдиректор.
5.11.Педагогічна рада ЗАКЛАДУ:
- схвалює стратегію розвитку ЗАКЛАДУ та річний планроботи;
- схвалює освітню (освітні) програму (програми), зміни до неї (них) та оцінює результати її (їх)виконання;
- схвалює правила внутрішнього розпорядку, положення про внутрішню систему забезпечення якостіосвіти;
- приймає рішення щодо вдосконалення і методичного забезпечення освітньогопроцесу;
- приймає рішення щодо переведення учнів на наступний рік навчання, їх відрахування, притягнення до відповідальності за невиконання обов’язків, а також щодо відзначення, морального та матеріального заохочення учнів та інших учасників освітньогопроцесу;
- розглядає питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їх творчої ініціативи, професійної майстерності, визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, формує та затверджує річний план підвищення кваліфікації педагогічнихпрацівників;
- приймає рішення щодо визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічного працівника, отриманих ним поза закладами освіти, що мають ліцензію на підвищення кваліфікації або провадять освітню діяльність за акредитованою освітньоюпрограмою;
- приймає рішення щодо впровадження в освітній процес педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвиткуосвіти;
- може ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту, громадської акредитації, зовнішнього моніторингу якості освіти та/або освітньої діяльностіЗАКЛАДУ;
- розглядає інші питання, віднесені законом та/або статутом ЗАКЛАДУ до їїповноважень.
Засідання педагогічної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше двох третин її складу. Рішення з усіх питань приймаються більшістю голосів від її складу. У разі рівного розподілу голосів голос голови педагогічної ради є визначальним. Рішення педагогічної ради оформлюються протоколом засідання, який підписується головою та секретарем педагогічної ради.
Рішення педагогічної ради, прийняті в межах її повноважень, вводяться в дію наказами директора та є обов’язковими до виконання всіма учасниками освітнього процесу у ЗАКЛАДІ.
5.12. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування є загальні збори (конференція) колективу ЗАКЛАДУ, що скликаються не менше одного разу нарік.
Делегати загальних зборів (конференції) з правом вирішального голосу обираються від таких трьох категорій:
- працівників ЗАКЛАДУ – зборами трудовогоколективу;
- від учнів 5-9 класів – класнимизборами;
- батьків, представників громадськості – класними батьківськими зборами.
Кожна категорія обирає однакову кількість делегатів (не менше 15 від кожної категорії). Загальні збори (конференція) правочинні, якщо в їхній роботі бере участь не менше половини делегатів від кожної з трьох категорій. Рішення приймається простою більшістю голосів присутніх делегатів.
Право скликати збори (конференцію) мають учасники освітнього процесу (делегати конференції), якщо за це висловилось не менше третини їх загальної кількості, директор ЗАКЛАДУ, засновник.
5.13.Загальні збори (конференція) ЗАКЛАДУ:
- заслуховують звітдиректора;
- розглядають та схвалюють проект колективногодоговору;
- затверджують правила внутрішнього трудовогорозпорядку;
- визначають порядок обрання, чисельність, склад і повноважень комісії з трудовихспорів;
- розглядають питання освітньої, методичної та фінансово- господарськоїдіяльності;
- затверджують основні напрямки вдосконалення освітнього процесу, розглядають інші найважливіші напрямидіяльності;
- приймають рішення про стимулювання праці керівників та інших працівників.
5.14. Піклувальна рада ЗАКЛАДУ може бути утворена за рішенням засновника або уповноваженого ним органу на визначений засновником строк.
Піклувальна рада сприяє виконанню перспективних завдань розвитку ЗАКЛАДУ, залученню фінансових ресурсів для забезпечення його діяльності з основних напрямів розвитку і здійсненню контролю за їх використанням, ефективній взаємодії ЗАКЛАДУ з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, громадськістю, громадськими об’єднаннями, юридичними та фізичними особами.
Піклувальна рада:
- аналізує та оцінює діяльність ЗАКЛАДУ і йогодиректора;
- розробляє пропозиції до стратегії та перспективного плану розвитку ЗАКЛАДУ та аналізує стан їхвиконання;
- сприяє залученню додаткових джерел фінансування, що не заборонені законом;
- проводить моніторинг виконання кошторису ЗАКЛАДУ і вносить відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов’язковими для розгляду директором;
- має право звернутися до центрального органу виконавчої влади із забезпечення якості освіти щодо проведення позапланового інституційного аудитуЗАКЛАДУ;
- може вносити засновнику закладу освіти подання про заохочення директора або притягнення його до дисциплінарної відповідальності з підстав, визначених законом;
- здійснює інші повноваження, визначені установчими документами ЗАКЛАДУ.
Склад піклувальної ради формується засновником або уповноваженим ним органом з урахуванням пропозицій органів управління ЗАКЛАДУ, органів громадського самоврядування ЗАКЛАДУ, депутатів Калуської міської ради.
До складу піклувальної ради не можуть входити учні та працівники ЗАКЛАДУ, для якого вона утворюється.
Піклувальна рада є колегіальним органом. Засідання піклувальної ради є
правомочним, якщо на ньому присутні не менше двох третин її затвердженого складу. Рішення з усіх питань приймаються більшістю голосів від її затвердженого складу. У разі рівного розподілу голосів голос голови піклувальної ради є визначальним. Рішення піклувальної ради оформлюються протоколом її засідання, який підписують головуючий на засіданні та секретар.
Члени піклувальної ради мають право брати участь у роботі колегіальних органів управління ЗАКЛАДОМ з правом дорадчого голосу.
Піклувальна рада діє на підставі положення, затвердженого засновником. 5.15. У ЗАКЛАДІ можуть функціонувати методична рада, методичні об’єднання, творчі (динамічні) групи тощо, що охоплюють спеціалістів певного професійного спрямування.
5.16. Учнівське самоврядування здійснюється учнями через органи учнівського самоврядування з метою формування та розвитку громадянських, управлінських і соціальних компетентностей учнів, пов’язаних з ідеями демократії, справедливості, рівності прав людини, добробуту, здорового способу життя тощо. Учні мають рівні права на участь в учнівському самоврядуванні. Органи учнівського самоврядування можуть діяти на рівні класу, структурного підрозділу, ЗАКЛАДУ та утворюються за ініціативою учнів. Інші учасники освітнього процесу не повинні перешкоджати і втручатися в діяльність органів учнівського самоврядування.
Учнівське самоврядування керується законодавством, правилами внутрішнього розпорядку, положенням про учнівське самоврядування ліцею та має право:
- брати участь в обговоренні питань удосконалення освітнього процесу, науково-дослідної роботи, організації дозвілля, оздоровлення, побуту тахарчування;
- проводити за погодженням з директором організаційні, просвітницькі, наукові, спортивні, оздоровчі та інші заходи та/або ініціювати їх проведення переддиректором;
- брати участь у заходах із забезпечення якості освіти відповідно до процедур внутрішньої системи забезпечення якостіосвіти;
- захищати права та інтересиучнів;
- вносити пропозиції та/або брати участь у розробленні та/або обговоренні плану роботи ЗАКЛАДУ, змісту освітніх і навчальнихпрограм;
- на невідкладний прийом директором з питань захисту честі, гідності та/або правучнів;
УІ. Прозорість та інформаційна відкритість ЗАКЛАДУ
6.1.ЗАКЛАД формує відкриті та загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність та оприлюднює на своєму веб-сайті таку інформацію:
Інформація та документи, якщо вони не віднесені до категорії інформації з обмеженим доступом, розміщуються для відкритого доступу не пізніше ніж через десять робочих днів з дня їх затвердження чи внесення змін до них, якщо інше не визначено законодавством.
Перелік додаткової інформації, обов’язкової для оприлюднення ЗАКЛАДОМ, може визначатися спеціальними законами.
VІІ. Економічні відносини ЗАКЛАДУ
7.1.Фінансово-господарська діяльність ЗАКЛАДУ здійснюється відповіднодозаконівУкраїни«Проосвіту»,«Про повнузагальнусереднюосвіту», «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного кодексу України та інших нормативно-правових актів.
Фінансова автономія ЗАКЛАДУ в частині використання бюджетних коштів передбачає самостійне здійснення витрат у межах затверджених кошторисами обсягів, зокрема на:
- формування структури ЗАКЛАДУ та його штатногорозпису;
- оплату праці працівників,встановлення доплат,надбавок, винагороди, виплату матеріальної допомоги та допомоги на оздоровлення, преміювання, інших видів стимулювання та відзначенняпрацівників;
- оплату поточних ремонтних робіт приміщень і спорудЗАКЛАДУ;
- оплату підвищення кваліфікації педагогічних та іншихпрацівників;
- укладення відповідно до законодавства цивільно-правових угод (господарських договорів) для забезпечення діяльностіЗАКЛАДУ.
Учні та їх батьки можуть отримувати в ЗАКЛАДІ платні освітні та інші послуги виключно на добровільних засадах.
7.4. Порядок діловодства і бухгалтерського обліку визначається директором відповідно до законодавства. За рішенням директора бухгалтерський облік може здійснюватися самостійно ЗАКЛАДОМ або через централізованубухгалтерію.
7.5. Фінансово-господарська діяльність здійснюється на основі кошторисуЗАКЛАДУ.
7.6. Джерелами фінансування ЗАКЛАДУ відповідно до законодавстває:
- доходи від надання в оренду приміщень, споруд,обладнання;
- гранти вітчизняних і міжнароднихорганізацій;
- добровільні внески у вигляді коштів, матеріальнихцінностей, нематеріальних активів, одержаних від підприємств, установ, організацій, фізичних осіб;
- інші джерела, не забороненізаконодавством.
7.7.Фінансування освітньої діяльності з державного бюджету може здійснюватися шляхом надання освітніхсубвенцій.
Бюджетні асигнування на освіту, включаючи кошти освітніх субвенцій, позабюджетні кошти та кошти, отримані ЗАКЛАДОМ за надання додаткових освітніх послуг, не можуть бути вилучені в дохід держави або місцевого бюджету. Зазначені кошти спрямовуються на діяльність, визначену Статутом.
Кошти, матеріальні та нематеріальні активи, що надходять до ЗАКЛАДУ у вигляді безповоротної фінансової допомоги, інших надходжень, добровільних пожертвувань юридичних і фізичних осіб, у тому числі нерезидентів, для провадження освітньої, оздоровчої, спортивної, культурної діяльності, не вважаються прибутком.
Усі кошти, отримані від оренди нерухомого майна ЗАКЛАДУ, використовуються виключно на зміцнення матеріально-технічної бази.
Доходи (прибутки) ЗАКЛАДУ використовуються виключно для фінансування видатків на його утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямків діяльності, визначеним цим Статутом.
Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновника ЗАКЛАДУ, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску та інших відрахувань), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.
У разі одержання коштів з інших джерел бюджетні асигнування
ЗАКЛАДУ не зменшуються.
ЗАКЛАД самостійно розпоряджається надходженнями від провадження господарської та іншої діяльності, передбаченої Статутом, укладеними договорами.
7.8. ЗАКЛАД має право на придбання та оренду необхідного обладнання та інші матеріальні ресурси, користуватися послугами будь-якого підприємства, установи, організації або фізичної особи, фінансувати за рахунок власних надходжень заходи, що сприяють поліпшенню соціально-побутових умов колективу.
7.9. Кошти ЗАКЛАДУ зберігаються на його рахунках у Державній казначейській службі України і знаходяться у повному його розпорядженні. Не використані за звітний період кошти вилученню не підлягають за умови виконання закладом розрахункових показників його розвитку, якщо інше не передбачено законодавством.
7.10. Штатний розпис ЗАКЛАДУ затверджується директором на підставі Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти за погодженням з уповноважениморганом.
7.11. За наявності додаткових коштів на фінансування ЗАКЛАДУ можливе збільшення фонду заробітної плати для індивідуального преміювання працівників.
7.12. За наявності фінансових можливостей (асигнувань) засновника додатково можуть виділятися бюджетні кошти на поділ класів на групи з окремих предметів, факультативи, консультації, індивідуальне, інклюзивне навчання та для організації позакласної (гуртки, лекції, курси методичної, науково-експериментальноїроботи.
7.13. Для забезпечення ефективного управління освітнім процесом і проведення науково-методичної роботи (за наявності бюджетних та додаткових коштів) можуть бути введені додаткові посади за погодженням органів місцевого самоврядування.
7.14.Матеріально-технічна база ЗАКЛАДУ включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло та інші цінності. Майно ЗАКЛАДУ перебуває у комунальній власності Калуської міської територіальної громади і закріплено за ним на правах оперативногоуправління.
ЗАКЛАД, відповідно до чинного законодавства, користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.
Вимоги до матеріально-технічної бази ЗАКЛАДУ визначаються відповідними будівельними і санітарно-гігієнічними нормами і правилами, а також типовими переліками обов'язкового навчального та іншого обладнання (в тому числі корекційного), навчально-методичних та навчально-наочних посібників, підручників, художньої та іншої літератури.
7.15.Вилучення основних фондів, оборотних коштів та іншого майна ЗАКЛАДУ проводиться лише у випадках, передбачених чинним законодавством. Збитки, завдані ЗАКЛАДУ внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до законодавства.
7.16.Держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками (у тому числі
електронними), посібниками всіх учнів та педагогічних працівників у порядку, встановленому законодавством.
VІІІ. Міжнародне співробітництво
8.1.ЗАКЛАД має право укладати угоди про співробітництво, встановлювати прямі зв'язки з органами управління освітою та навчальними закладами освіти інших держав, міжнародними організаціями, фондами у встановленому законодавствомпорядку.
8.2.ЗАКЛАД, педагогічні працівники та учні можуть брати участь у реалізації міжнародних проектів тапрограм.
ІX. Відповідальність за порушення законодавства про загальну середню освіту
9.1.Посадові особи і громадяни, винні у порушенні законодавства про загальну середню освіту, несуть відповідальність у порядку, встановленому законамиУкраїни.
9.2.Шкода, заподіяна учнями ЗАКЛАДУ, відшкодовується відповідно до законодавства України.
9.3.Злісне ухилення батьків від виконання обов'язків щодо здобуття їх неповнолітніми дітьми повної загальної середньої освіти може бути підставою для позбавлення їх батьківськихправ.
Х. Утворення, реорганізація, ліквідація та перепрофілювання ЗАКЛАДУ
10.1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) ЗАКЛАДУ приймає його засновник. Заклад створюється відповідно до ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньоїосвіти.
10.2. У разі реорганізації чи ліквідації ЗАКЛАДУ засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівніосвіти.
10.3.З часу призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управлінняЗАКЛАДОМ.
Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно ЗАКЛАДУ, виявляє його дебіторів і кредиторів і розраховується з ними, складає ліквідаційний баланс і представляє його засновнику.
У випадку реорганізації права та зобов’язання ЗАКЛАДУ переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства або визначених закладів загальної середньої освіти.
Директор Зоряна ЯКОВИНА
Керуючись законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», відповідно ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійної комісії з гуманітарних питань, законності та антикорупційної політики, міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Статут КОПАНКІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ в новій редакції (додається).
2. Директору гімназії провести державну реєстрацію Статуту відповідно до законодавства.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Надію Гуш.
Міський голова Андрій НАЙДА
ЗАТВЕРДЖЕНО:
рішення міської ради
_______________ 2023 № __
Секретар міської ради
Віктор ГІЛЬТАЙЧУК
рішення міської ради
_______________ 2023 № __
Секретар міської ради
Віктор ГІЛЬТАЙЧУК
СТАТУТ
КОПАНКІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ
КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
(НОВА РЕДАКЦІЯ)
КОПАНКІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ
КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
(НОВА РЕДАКЦІЯ)
КАЛУШ – 2023
І. Загальні положення
1.1. кОПАНКІВСЬКА ГІМНАЗІЯ КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО- ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ є комунальним закладом освіти, правонаступником Копанківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Калуської районної ради Івано-Франківської області.
1.2. Повна назва закладу: КОПАНКІВСЬКА ГІМНАЗІЯ КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ, скорочена назва: КОПАНКІВСЬКА ГІМНАЗІЯ.
1.3 Місцезнаходження КОПАНКІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ:
вул. С.Бандери,5А
с.Копанки,
Калуський район
Івано-Франківська область,77 330
електронна адреса: kopanku.shkola@gmail.com
ідентифікаційний код 20565129
1.4.КОПАНКІВСЬКА ГІМНАЗІЯКАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО-
ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (далі – ЗАКЛАД) є юридичною особою, неприбутковою установою, має самостійний баланс, печатку, штамп, бланк, рахунки в Державній казначейській службі України,банках.
1.5.Основним видом діяльності ЗАКЛАДУ є освітня діяльність у сфері загальної середньоїосвіти.
ЗАКЛАД забезпечує здобуття початкової, базової середньої освіти відповідно до ліцензії (ліцензій).
ЗАКЛАД може створювати у своєму складі класи (групи) з вечірньою, заочною, дистанційною, мережевою формою навчання, класи (групи) з поглибленим вивченням окремих предметів, спеціальні та інклюзивні класи для навчання дітей з особливими освітніми потребами.
ЗАКЛАД може організовувати такі форми здобуття освіти як екстернат та педагогічний патронаж.
ЗАКЛАД для здійснення статутної діяльності може на договірних засадах об’єднуватися з іншими юридичними особами, створюючи освітні, освітньо- наукові, наукові, освітньо-виробничі та інші об’єднання, кожен із учасників яких зберігає статус юридичної особи.
Зміни до Статуту розробляються керівником ЗАКЛАДУ та затверджуються Калуською міською радою Івано-Франківської області.
1.6.ЗАКЛАД має такі структурні підрозділи: початкову школу, гімназію,
які забезпечують здобуття початкової та/або базової середньої освіти та функціонують відповідно з чиннимзаконодавством.
1.7.Засновником ЗАКЛАДУ є Калуська міська рада Івано-Франківської області (далі – ЗАСНОВНИК): ЄДРПОУ33578261.
1.1. кОПАНКІВСЬКА ГІМНАЗІЯ КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО- ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ є комунальним закладом освіти, правонаступником Копанківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Калуської районної ради Івано-Франківської області.
1.2. Повна назва закладу: КОПАНКІВСЬКА ГІМНАЗІЯ КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ, скорочена назва: КОПАНКІВСЬКА ГІМНАЗІЯ.
1.3 Місцезнаходження КОПАНКІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ:
вул. С.Бандери,5А
с.Копанки,
Калуський район
Івано-Франківська область,77 330
електронна адреса: kopanku.shkola@gmail.com
ідентифікаційний код 20565129
1.4.КОПАНКІВСЬКА ГІМНАЗІЯКАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО-
ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (далі – ЗАКЛАД) є юридичною особою, неприбутковою установою, має самостійний баланс, печатку, штамп, бланк, рахунки в Державній казначейській службі України,банках.
1.5.Основним видом діяльності ЗАКЛАДУ є освітня діяльність у сфері загальної середньоїосвіти.
ЗАКЛАД забезпечує здобуття початкової, базової середньої освіти відповідно до ліцензії (ліцензій).
ЗАКЛАД може створювати у своєму складі класи (групи) з вечірньою, заочною, дистанційною, мережевою формою навчання, класи (групи) з поглибленим вивченням окремих предметів, спеціальні та інклюзивні класи для навчання дітей з особливими освітніми потребами.
ЗАКЛАД може організовувати такі форми здобуття освіти як екстернат та педагогічний патронаж.
ЗАКЛАД для здійснення статутної діяльності може на договірних засадах об’єднуватися з іншими юридичними особами, створюючи освітні, освітньо- наукові, наукові, освітньо-виробничі та інші об’єднання, кожен із учасників яких зберігає статус юридичної особи.
Зміни до Статуту розробляються керівником ЗАКЛАДУ та затверджуються Калуською міською радою Івано-Франківської області.
1.6.ЗАКЛАД має такі структурні підрозділи: початкову школу, гімназію,
які забезпечують здобуття початкової та/або базової середньої освіти та функціонують відповідно з чиннимзаконодавством.
1.7.Засновником ЗАКЛАДУ є Калуська міська рада Івано-Франківської області (далі – ЗАСНОВНИК): ЄДРПОУ33578261.
1.8.Головною метою діяльності ЗАКЛАДУє:
- забезпечення рівного доступу осіб до якісної освіти та реалізації права громадян на здобуття початкової, базової середньої освіти;
- створення єдиного освітнього простору та умов для здобуття особами загальної середньої освіти, впровадження допрофільної підготовки і поглибленого вивчення окремих предметів, забезпечення всебічного розвитку особи, а також допрофесійного навчання незалежно від місця їх проживання;
- раціонального і ефективного використання наявних ресурсів суб’єктів округу, їх модернізації.
- виховання громадянина України;
- формування особистості учня, розвиток його здібностей і обдарувань, наукового світогляду;
- виконання вимог Державного стандарту базової середньої освіти, підготовка учнів до подальшої освіти і трудової діяльності;
- виховання в учнів поваги до Конституції, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов'язків людини і громадянина;
- реалізація права учнів на вільне формування політичних і світоглядних переконань;
- виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, регіональних мов або мов меншин та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;
- виховання свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров'я учнів.
- керується Конституцією України, законами України «Про освіту»,
- «Про повну загальну середню освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про доступ до публічної інформації», «Про відкритість використання публічних коштів», Бюджетним кодексом України, Кодексом законів про працю України, іншими нормативно-правовими актами, міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України;
- задовольняє потреби громадян відповідної території в здобутті базової середньої освіти;
- забезпечує єдність навчання і виховання;
- формує власну стратегію розвитку та планує свою діяльність;
- формує освітню (освітні) програму (програми);
- охороняє життя і здоров'я учнів, педагогічних та іншихпрацівників;
- формує в учнів засади здорового способу життя, гігієнічні навички;
- забезпечує добір і розстановку кадрів;
- встановлює відповідно до законодавства України прямі зв'язки з навчальними закладами зарубіжних країн, міжнародними організаціями тощо;
- додержується фінансової дисципліни, зберігає матеріально-технічну базу;
- видає документи про освіту встановленого зразка;
- здійснює інші повноваження відповідно до власного Статуту.
1.11.Принципами освітньої діяльності ЗАКЛАДУє:
- людиноцентризм;
- верховенство права;
- забезпечення якості освіти та якості освітньої діяльності;
- забезпечення рівного доступу до освіти без дискримінації за будь-якими ознаками, у тому числі за ознакою інвалідності;
- розвиток інклюзивного освітнього середовища з врахуванням доступності і наближеності до місця проживання осіб з особливими освітніми потребами;
- забезпечення універсального дизайну та розумного пристосування;
- науковий характер освіти;
- різноманітність освіти;
- цілісність і наступність системи освіти;
- прозорість і публічність прийняття та виконання управлінських рішень;
- відповідальність і підзвітність перед суспільством;
- інтеграція з ринком праці;
- нерозривний зв’язок із світовою та національною історією, культурою, національними традиціями;
- свобода у виборі видів, форм і темпу здобуття освіти, освітньої програми, інших суб’єктів освітньої діяльності;
- академічна доброчесність;
- академічна свобода;
- фінансова, академічна, кадрова та організаційна автономія ЗАКЛАДУ у межах, визначених законом;
- гуманізм;
- демократизм;
- єдність навчання, виховання та розвитку;
- виховання патріотизму, поваги до культурних цінностей українського народу, його історико-культурного надбання і традицій;
- формування усвідомленої потреби в дотриманні Конституції та законів України, нетерпимості до їх порушення;
- формування поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі та гідності, фізичного або психічного насильства, а також до дискримінації за будь-якими ознаками;
- формування громадянської культури та культури демократії;
- невтручання політичних партій в освітній процес;
- невтручання релігійних організацій в освітній процес;
- різнобічність та збалансованість інформації щодо політичних, світоглядних та релігійних питань;
- державно-громадське управління;
- державно-громадське партнерство;
- сприяння навчанню впродовж життя;
- інтеграція у міжнародний освітній та науковий простір;
- нетерпимість до проявів корупції та хабарництва;
що надаютьсядержавою.
Освіта в ЗАКЛАДІ будується за принципом рівних можливостей для всіх.
1.12.Мовою освітнього процесу в ЗАКЛАДІ є державнамова.
1.13.Автономія ЗАКЛАДУ визначається йогоправом:
- брати участь в установленому порядку в моніторингу якості освіти;
- налагоджувати внутрішню систему забезпечення якості освіти;
- проходити в установленому порядку громадський нагляд (контроль); самостійно визначати форми, методи і засоби організації освітнього процесу;
- самостійно формувати освітню (освітні) програму (програми);
- на основі освітньої (освітніх) програми (програм) розробляти навчальний план, в тому числі в установленому порядку розробляти і впроваджувати експериментальні та індивідуальні навчальні плани;
- планувати власну діяльність та формувати стратегію розвитку;
- спільно з закладами вищої освіти, науково-дослідними інститутами та центрами проводити науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу, що не суперечить законодавству України;
- використовувати різні форми морального стимулювання та матеріального заохочення до педагогічних працівників, учнів, інших учасників освітнього процесу у порядку, визначеному законодавством;
- набувати майнові та немайнові права, нести обов’язки, виступати стороною у судовому процесі, мати у власності кошти та інше майно відповідно до законодавства;
- розпоряджатися рухомим і нерухомим майном згідно з законодавством України та цим Статутом;
- отримувати кошти і матеріальні цінності від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, юридичних і фізичних осіб;
- залишати у своєму розпорядженні і використовувати власні надходження у порядку, визначеному законодавством;
- розвивати власну матеріально-технічну та соціальну базу;
- упроваджувати експериментальні програми;
- самостійно забезпечувати добір і розстановку кадрів;
- брати участь у роботі міжнародних організацій, асоціацій і рухів у проведенні науково-дослідницької, експериментальної, пошукової, просвітницької роботи;
- здійснювати інші дії, що не суперечать законодавству.
1.15.Медичне обслуговування учнів здійснюється медичними працівниками, які входять до штату ЗАКЛАДУ або штату закладів охорони здоров’я згідно законодавства.
1.16.Взаємовідносини ЗАКЛАДУ з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені міжними.
ІІ. Організація освітнього процесу
2.1.ЗАКЛАД планує свою роботу самостійно, відповідно до стратегії розвитку та річногоплану.
2.2.Освітній процес у ЗАКЛАДІ організовується в безпечному освітньому середовищі та здійснюється відповідно до освітньої (освітніх) програми (програм), розроблених та затверджених відповідно до порядку, визначеного законодавством з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, їх особливих освітніхпотреб.
2.3.ЗАКЛАД забезпечує відповідність рівня повної загальної середньої освіти Державним стандартам освіти, єдність навчання івиховання.
2.4.ЗАКЛАД працює за навчальними програмами, підручниками, посібниками, що мають відповідний гриф МОН України, і забезпечує виконання освітніх завдань на кожному ступені навчання відповідно до Державних стандартів, вікових особливостей та природних здібностейдітей.
2.5.ЗАКЛАД обирає форми, засоби і методи навчання та виховання відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та Статуту з урахуванням специфіки ЗАКЛАДУ, профілютаіншихособливостей організації освітньогопроцесу.
2.6.Наповнюваність класів ЗАКЛАДУ не може становити менше 5 учнів та перевищувати 30учнів.
2.7.Для вивчення навчальних предметів, курсів, інтегрованих курсів, у тому числі вибіркових, можуть формуватися та функціонувати міжкласні групи, що включатимуть учнів різних класів одного або різних років навчання.
2.8.Учні розподіляються між класами (групами) директором ЗАКЛАДУ.
2.9.Поділ класів на групи для вивчення окремих предметів у ЗАКЛАДІ здійснюється згіднозаконодавства.
2.10.ЗАКЛАД створює умови для здобуття освіти особами з особливими освітнімипотребами.
2.11.Навчання та виховання осіб з особливими освітніми потребами здійснюється за рахунок коштів освітніх субвенцій, державного та місцевих бюджетів, інших джерел, не заборонених законодавством, у тому числі з урахуванням потреб дитини, визначених в індивідуальній програмі розвитку.
2.12.За письмовими зверненнями батьків, інших законних представників учнів та відповідно до рішення засновника у ЗАКЛАДІ функціонують групи
Зарахування учнів до інших класів дозволяється на конкурсних засадах лише у випадках, якщо кількість поданих заяв на відповідний рівень загальної середньої освіти перевищує спроможність ЗАКЛАДУ. Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування ЗАКЛАДУ.
2.14.Відрахування та переведення учнів ЗАКЛАДУ здійснюється згідно законодавства.
2.15.Навчальний рік розпочинається у День знань – 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступногороку. Структура навчального року тривалість навчального тижня, дня, занять, відпочинку між ними, інші форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою у межах часу, передбаченого освітньою програмою.
Тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів.
Організація освітнього процесу не повинна призводити до перевантаження учнів та має забезпечувати безпечні та нешкідливі умови здобуття освіти.
2.16.Тривалість уроків у ЗАКЛАДІ становить: у перших класах – 35 хвилин, у 2-4 класах – 40 хвилин, у 5-9 класах – 45 хвилин. ЗАКЛАД може обрати інші, крім уроку, форми організації освітнього процесу.
Зміна тривалості уроків допускається за погодженням із засновником або управлінням освіти Калуської міської ради. Тривалість перерв між уроками встановлюється з урахуванням потреби в організації активного відпочинку і харчування учнів, але не менш як 10 хвилин, великої перерви (після другого або третього уроку) – 20 хвилин.
2.17.ЗАКЛАД забезпечує реалізацію індивідуальної освітньої траєкторії учня згідно законодавства.
2.18.Режим роботи ЗАКЛАДУ визначається на основі відповідних нормативно-правових актів. Розклад уроків складається відповідно до навчальних планів ЗАКЛАДУ з дотриманням педагогічних та санітарно-гігієнічних вимог і затверджується його директором.
2.19.Зміст, обсяг і характер домашніх завдань з кожного предмету визначаються вчителем відповідно до педагогічних і санітарно-гігієнічних вимог з урахуванням індивідуальних особливостей учнів. Домашні завдання учням 1 класів незадаються.
2.20.Крім різних форм обов'язкових навчальних занять, у ЗАКЛАДІ проводяться індивідуальні, групові, факультативні, курси за вибором та позакласні заняття та заходи, що передбачені окремим розкладом та планом роботи і спрямовані на задоволення освітніх інтересів учнів та на розвиток їх творчих здібностей, нахилів іобдарувань.
2.21.Відволікання учнів від навчальних занять для провадження інших видів діяльності забороняється (крім випадків, передбачених законодавством).
2.22.Залучення учнів до видів діяльності, не передбачених навчальним планом та річним планом роботи ЗАКЛАДУ, дозволяється лише за їх згодою та згодою батьків або осіб, які їх замінюють.
2.23.Кожен учень має право на справедливе, неупереджене, об’єктивне, незалежне, недискримінаційне та доброчесне оцінювання результатів його навчання.
Основними видами оцінювання результатів навчання учнів є формувальне, поточне, підсумкове (тематичне, семестрове, річне) оцінювання, державна підсумкова атестація, зовнішнє незалежне оцінювання.
Оцінювання рівня досягнень учнів здійснюється вербально та за 12 бальною системою відповідно до Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів, визначених МОН України та ЗАКЛАДОМ.
Облік навчальних досягнень учнів протягом навчального року здійснюється у класних журналах, інструкції про ведення яких затверджуються МОН України.
Результати навчальної діяльності за рік заносяться до особових справ учнів.
2.24.Результати навчання учнів на кожному рівні повної загальної середньої освіти оцінюються шляхом державної підсумкової атестації, яка може здійснюватися в різних формах, визначених законодавством.
2.25.За результатами навчання учням або випускникам видається відповідний документ згідно законодавства.
2.26.За успіхи у навчанні для учнів встановлюються різні форми морального і матеріального заохочення
- . Виховний процес є невід’ємною складовою освітнього процесу і має ґрунтуватися на загальнолюдських цінностях, культурних цінностях Українського народу, цінностях громадянського (вільного демократичного) суспільства, принципах верховенства права, дотримання прав і свобод людини і громадянина, принципах, визначених Законом України «Про освіту».
2.29.Примусове залучення учнів (вихованців) ЗАКЛАДУ до вступу в будь-які об'єднання громадян, релігійні організації і воєнізовані формування забороняється.
2.30.Дисципліна в ЗАКЛАДІ дотримується на основі взаємоповаги усіх учасників освітнього процесу, дотримання правил внутрішнього розпорядку та цього Статуту. Застосування методів фізичного та психічного насильства забороняється.
3.1.Учасниками освітнього процесу в ЗАКЛАДІє:
- учні;
- педагогічні працівники;
- інші працівники гімназії;
- батьки учнів або особи, які їх замінюють;
- асистенти дітей (у разі їх допуску відповідно до вимог ч. 7 ст. 26 Закону «Про повну загальну середнюосвіту»).
3.2.Статус, права та обов’язки учасників освітнього процесу визначаються
Законами України освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими законодавчими актами, Статутом, правилами внутрішнього розпорядку.
Залучення будь-яких інших осіб до участі в освітньому процесі здійснюється за рішенням директора.
3.3.Учні мають правона:
- навчання впродовж життя та академічнумобільність;
- індивідуальну освітню траєкторію, що реалізується, зокрема, через вільний вибір видів, форм і темпу здобуття освіти, запропонованих ЗАКЛАДОМ освітніх програм, навчальних дисциплін та рівня їх складності, методів і засобівнавчання;
- якісні освітніпослуги;
- справедливе та об’єктивне оцінювання результатівнавчання;
- відзначення успіхів у своїйдіяльності;
- свободутворчої, спортивної,оздоровчої, просвітницької, наукової і науково-технічної діяльностітощо;
- безпечне освітнє середовище з метою забезпечення належних і безпечних умов навчання, виховання, розвиткуучнів;
- медичне обслуговування, що здійснюється медичними працівниками, які входять до штатуЗАКЛАДУ;
- повагу людськоїгідності;
- захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкодиздоров’ю;
- отримання соціальних та психолого-педагогічних послуг як особа, яка постраждала від булінгу (цькування), стала його свідком або вчинила булінг (цькування);
- користування бібліотекою, навчальною, науковою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою ЗАКЛАДУ та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому ЗАКЛАДОМ відповідно до спеціальнихзаконів;
- доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та дослідницькійдіяльності;
- трудову діяльність у позанавчальнийчас;
- особисту або через своїх законних представників участь у громадському самоврядуванні та управлінніЗАКЛАДОМ;
- інші необхідні умови для здобуття освіти, у тому числі для осіб з особливими освітніми потребами та із соціально незахищених верств населення.
3.4.Учні зобов’язані:
- виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівняосвіти;
- поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичнихнорм;
- відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих,довкілля;
- дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку
ЗАКЛАДУ, а також умов договору про надання освітніх послуг (за його наявності);
- повідомляти керівництво ЗАКЛАДУ про факти булінгу (цькування) стосовно учнів, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від іншихосіб.
3.5.Учні залучаються за їх згодою та згодою батьків або осіб, які їх замінюють, до самообслуговування, різних видів суспільно корисної праці відповідно до цього Статуту і правил внутрішнього розпорядку з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей.
3.8. Педагогічні працівники мають право на:
- розроблення та впровадження авторських навчальних програм, проектів, освітніх методик і технологій, методів і засобів, насамперед методик компетентнісного навчання;
- користування інфраструктурою ЗАКЛАДУ в установленому порядку;
- підвищення кваліфікації,перепідготовку;
- вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічнихпрацівників;
- доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньомупроцесі;
- відзначення успіхів у своїй професійнійдіяльності;
- справедливе та об’єктивне оцінювання своєї професійної діяльності;
- захист професійної честі тагідності;
- індивідуальну освітню діяльність за межамиЗАКЛАДУ;
- творчу відпустку строком до одного року не більше одного разу на 10 років із зарахуванням до стажуроботи;
- безпечні і нешкідливі умовипраці;
- подовжену оплачуванувідпустку;
- участь у громадському самоврядуванніЗАКЛАДУ;
- участь у роботі колегіальних органів управлінняЗАКЛАДУ;
- захист під час освітнього процесу від будь-яких форм насильства та експлуатації, у тому числі булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкодиздоров’ю;
- постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність;
- виконувати освітню програму для досягнення учнями передбачених нею результатівнавчання;
- забезпечувати єдність навчання, виховання та розвиток учнів, а також дотримуватися у своїй педагогічній діяльності інших принципів освітньої діяльності ЗАКЛАДУ;
- використовувати державну мову в освітньомупроцесі;
- сприяти розвитку здібностей учнів, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічнездоров’я;
- дотримуватися академічної доброчесності та забезпечувати її дотримання учнями в освітньому процесі та дослідницькійдіяльності;
- дотримуватися педагогічної етики, принципів дитиноцентризму та педагогіки партнерства у відносинах з учнями та їхнімибатьками;
- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітньогопроцесу;
- утверджувати особистим прикладомповагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності,працелюбства;
- формувати в учнів прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійнимигрупами;
- захищати учнів під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психологічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти, запобігати вживанню ними та іншими особами на території ЗАКЛАДУ алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливимзвичкам;
- володіти навичками з надання домедичної допомоги дітям, захищати учнів під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь- якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю учня, запобігати вживанню ними та іншими особами на території ЗАКЛАДУ алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливимзвичкам;
- додержуватися Статуту та правил внутрішнього розпорядку ЗАКЛАДУ, виконувати свої посадовіобов’язки;
- повідомляти керівництво ЗАКЛАДУ про факти булінгу (цькування) стосовно учнів, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу(цькування);
- щорічнопідвищуватикваліфікаціювідповіднодозаконівУкраїни
«Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»;
- атестуватися, як правило, один раз на п'ять років відповідно до Положення про атестацію педагогічних працівників.
3.10.Робочий час педагогічного працівника включає час, необхідний для виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої трудовим договором та/або посадовоюінструкцією.
3.11.Відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов'язків на виконання робіт, не передбачених трудовим договором, без згоди педагогічного працівника не допускається. Відмова педагогічного працівника від виконання робіт, не передбачених трудовим договором, не може бути підставою для його звільнення з посади, крім випадків, встановлених законодавством.
3.12. Права і обов'язки інших працівників регулюються трудовим законодавством, Статутом та правилами внутрішнього розпорядку.
3.13. Батьки та особи, які їх замінюють, маютьправо:
- вибирати заклад та форми навчання для неповнолітніхдітей;
- приймати рішення щодо участі дитини в інноваційнійдіяльності;
- обирати і бути обраними до органів громадськогосамоврядування;
- звертатися до відповідних органів управління освітою з питань навчання і вихованнядітей;
- захищати законні інтереси дітей.
- брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації освітнього процесу та зміцнення матеріально-технічної базизакладу;
- отримувати інформацію про діяльність ЗАКЛАДУ, у тому числі щодо надання соціальних та психолого-педагогічних послуг особам, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування), про результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти у ЗАКЛАДІ та його освітньоїдіяльності;
- подавати керівництву або засновнику ЗАКЛАДУ заяву про випадки булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітньогопроцесу;
- бути присутніми на навчальних заняттях своїх дітей за попереднім погодженням з директором.
3.14. Батьки та особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за здобуття учнями повної загальної середньої освіти ізобов’язані:
- виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законівта етичнихнорм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих ідовкілля;
- сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатівнавчання;
- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітньогопроцесу;
- дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способужиття;
- формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майновогостану;
- настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності,працелюбства;
- формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати її суверенітет і територіальну цілісність;
- виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів, національних, історичних, культурних цінностей, дбайливе ставлення до історико-культурного надбанняУкраїни;
- дотримуватися Статуту, правил внутрішнього розпорядку, а також умов договору про надання освітніх послуг (занаявності);
- сприяти керівництву ЗАКЛАДУ у проведенні розслідування щодо випадків булінгу(цькування);
- виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) вЗАКЛАДІ;
- забезпечити дитину учнівською формою та навчальним приладдям відповідно до чиннихвимог;
- відшкодовувати збитки, завдані їхнімидітьми.
3.15. У разі невиконання батьками та особами, які їх замінюють, обов'язків, передбачених законодавством, ЗАКЛАД може порушувати в установленому порядку клопотання про відповідальність таких осіб, у тому числі позбавлення їх батьківськихправ.
3.16.За невиконання учасниками освітнього процесу своїх обов'язків, порушення Статуту, правил внутрішнього розпорядку на них можуть накладатися стягнення відповідно до законодавства.
ІV. Державний стандарт
та забезпечення якості загальної середньої освіти
4.1.ЗАКЛАД створює умови для досягнення учнями результатів навчання та виконання Державних стандартів початкової, базової середньоїосвіти.
4.2.Процедура досягнення учнями результатів навчання, передбачених у відповідному Державному стандарті повної загальної середньої освіти, визначається освітньою (освітніми) програмою (програмами)ЗАКЛАДУ.
Для забезпечення досягнення особами з особливими освітніми потребами результатів навчання, передбачених у відповідному Державному стандарті загальної середньої освіти, до штату ЗАКЛАДУ вводиться посада асистента вчителя та інші посади, необхідні для роботи з такими особами.
4.3.Контроль за відповідністю освітнього рівня учнів вимогам Державного стандарту загальної середньої освіти здійснюється шляхом їх державної підсумкової атестації. Поточне та підсумкове оцінювання знань учнів та вибір їх форм, змісту та способу здійснюєЗАКЛАД.
4.4.Система забезпечення якості освіти в ЗАКЛАДІ можевключати:
- стратегію та процедури забезпечення якостіосвіти;
- оприлюднені критерії, правила і процедури оцінювання професійної діяльності педагогічнихпрацівників;
- оприлюднені критерії, правила і процедури оцінювання управлінської діяльності керівнихпрацівників;
- забезпечення наявності необхідних ресурсів для організації освітнього процесу, в тому числі для самостійної роботиучнів;
- забезпечення наявності інформаційних систем для ефективного управління;
- створення інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумногопристосування;
- інші процедури та заходи, що визначаються законами або документамиЗАКЛАДУ.
4.5. ЗАКЛАД підлягає інституційному аудиту у плановому порядку не більше одного разу у 10років.
4.6. Учасники освітнього процесу ЗАКЛАДУ зобов’язані дотримуватись академічноїдоброчесності.
4.7.Директор та інші педагогічні працівники ЗАКЛАДУ забезпечують дотримання принципів академічної доброчесності відповідно до своєї компетенції.
4.8. Порушеннями академічної доброчесності у системі загальної середньої освіти є академічний плагіат, фабрикація, фальсифікація, списування, обман, хабарництво, необ’єктивне оцінювання, що визначені Законом України "Про освіту", а також такі форми обману, як:
- надання педагогічними працівниками та іншими особами допомоги учням під час проходження ними підсумкового оцінювання (семестрового та річного), державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання, не передбаченої умовами та/або процедурами їхпроходження;
- використання учнем під час контрольних заходів непередбачених допоміжних матеріалів та/або технічнихзасобів;
- проходження процедури оцінювання результатів навчання замість інших осіб;
- необ’єктивне оцінювання компетентностей педагогічних працівників під час атестації чисертифікації.
Педагогічні працівники, стосовно яких встановлено факт порушення академічної доброчесності:
- не можуть бути залучені до проведення процедур та заходів забезпечення і підвищення якості освіти, учнівських олімпіад та іншихзмагань;
- не можуть бути допущені до позачергової атестації, що має на меті підвищення кваліфікаційної категорії або присвоєння педагогічногозвання;
- не можуть отримувати будь-які види заохочення (премії, інші заохочувальні виплати, нагороди тощо) протягом одногороку;
- можуть бути позбавлені педагогічногозвання.
Факт порушення академічної доброчесності враховується під час:
- вирішення питання про притягнення педагогічного працівника до дисциплінарної відповідальності;
- конкурсного відбору на посадудиректора.
4.9. За порушення академічної доброчесності до учня може бути застосовано такі види академічної відповідальності:
- зауваження;
- повторне проходження підсумковогооцінювання;
- повторне проходження державної підсумковоїатестації;
- повторне проходження відповідного освітнього компонента освітньої програми;
- позбавлення отриманих із порушеннями академічної доброчесності академічної стипендії, призових місць на учнівських змаганнях, турнірах, олімпіадах,конкурсах.
4.10. Рішення про встановлення факту порушення педагогічним працівником академічної доброчесності та визначення виду академічної відповідальності приймає педагогічна рада за участю працівника та/або його законного представника.
4.11. Рішення про академічну відповідальність учнів приймає педагогічний працівник, який виявив порушення академічної доброчесності, або педагогічна рада ЗАКЛАДУ відповідно до положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти.
4.12 . Рішення про позбавлення учня академічної стипендії, призових місць на учнівських змаганнях, турнірах, олімпіадах, конкурсах,отриманих із порушеннями академічної доброчесності, приймає орган (посадова особа), який їх надав (присвоїв) у порядку, визначеному законодавством.
4.13. Види академічної відповідальності, що можуть бути застосовані до учнів та педагогічних працівників, повинні бути співмірними із вчиненими порушеннями. За одне порушення може бути застосовано лише один із видів академічної відповідальності.
4.14. Рішення про притягнення до академічної відповідальності може бути оскаржене у порядку, визначеному положенням про внутрішню систему забезпечення якості освіти ЗАКЛАДУ.
4.15. ЗАКЛАД має право ініціювати акредитацію освітньої (освітніх) програми (програм) відповідно до законодавства.
V. Управління ЗАКЛАДОМ
5.1. Управління ЗАКЛАДОМздійснюють:
- засновник або уповноважений ним орган;
- директор;
- педагогічнарада;
- піклувальнарада;
- Засновник ЗАКЛАДУ або уповноважений ним орган (посадова особа):
- приймає рішення про проведення конкурсу на посаду директора ЗАКЛАДУ;
- затверджує за поданням ЗАКЛАДУ стратегію йогорозвитку;
- фінансує виконання стратегії розвитку ЗАКЛАДУ, у тому числі здійснення інноваційної діяльності закладомосвіти;
- утворює та ліквідує структурні підрозділи уЗАКЛАДІ;
- здійснює контроль за використанням ЗАКЛАДОМ публічних коштів;
- здійснює контроль за недопущенням привілеїв чи обмежень (дискримінації) за ознаками віку, статі, раси, кольору шкіри, стану здоров’я, інвалідності, особливих освітніх потреб, громадянства, національності, політичних,релігійнихчиіншихпереконань,місцяпроживання,мов ,спілкування, походження, сімейного, соціального та майнового стану, складних життєвих обставин, наявності судимості та іншими ознаками
- затверджує кошторис ЗАКЛАДУ, у тому числі обсяг коштів, що передбачається на підвищення кваліфікації педагогічних працівників, та контролює йоговиконання;
- реалізує інші права, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства;
- забезпечує утримання та розвиток ЗАКЛАДУ, його матеріально-технічної бази на рівні, достатньому для виконання вимог державних стандартів, ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти, вимог трудового законодавства, оплати праці педагогічних та інших працівників, охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки тощо; дотримання принципів універсального дизайну та/або розумного пристосування під час проектування, будівництва та реконструкції будівель, споруд, приміщень; можливість учнів продовжити навчання на відповідному рівні освіти у разі реорганізації чи ліквідації ЗАКЛАДУ; оприлюднення всієї публічної інформації відповідно до вимог законів України "Про освіту", "Про доступ до публічної інформації" та "Про відкритість використання публічних коштів".
5.4.Засновник або уповноважений ним орган не може делегувати керівникам, педагогічним чи піклувальним радам, органам громадського самоврядування ЗАКЛАДУ власні повноваження, визначені цим статутом, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту».
5.5.Керівництво ЗАКЛАДОМ здійснює директор, повноваження якого визначаються Законами України освіту», «Про повну загальну середню освіту», Статутом та трудовимдоговором.
5.6.Директор призначається та звільняється з посади міським головою.
Призначення на посаду здійснюється за результатами конкурсного відбору строком на шість років (строком на два роки – для особи, яка призначається на посаду керівника закладу загальної середньої освіти вперше) на підставі рішення конкурсної комісії, відповідно до Положення про конкурс на посаду керівника закладу освіти.
5.7. Додаткові кваліфікаційні вимоги до керівника та порядок його обрання (призначення) визначаються Положенням про конкурс на посаду керівника закладу освіти.
5.8.Директор має право:
- діяти від імені ЗАКЛАДУ без довіреності та представляти його у відносинах з іншимиособами;
- підписувати документи з питань освітньої, фінансово-господарської та іншої діяльностіЗАКЛАДУ;
- приймати рішення щодо діяльності ЗАКЛАДУ в межах повноважень, визначених законодавством та контрактом, у тому числі розпоряджатися в установленому порядку майном ЗАКЛАДУ та йогокоштами;
- призначати на посаду, переводити на іншу посаду та звільняти з посади працівників, визначатиїхні посадові обов’язки, заохочувати притягати до дисциплінарноївідповідальності, атакож вирішувати питання, пов’язанізтрудовимивідносинами, відповідно до вимог законодавства;
- визначати режим роботиЗАКЛАДУ;
- ініціювати перед засновником або уповноваженим ним органом питання щодо створення або ліквідації структурнихпідрозділів;
- видавати відповідно до своєї компетенції накази і контролювати їх виконання;
- укладати угоди (договори, контракти) з фізичними та/або юридичними особами відповідно до своєїкомпетенції;
- звертатися до центрального органу виконавчої влади із забезпечення якості освіти із заявою щодо проведення позапланового інституційного аудиту, зовнішнього моніторингу якості освіти та/або громадської акредитаціїЗАКЛАДУ;
- приймати рішення з інших питань діяльностіЗАКЛАДУ.
5.9. Директор зобов’язаний:
- виконувати закони України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та інші акти законодавства, а також забезпечувати та контролювати їх виконання працівниками ЗАКЛАДУ, зокрема в частині організації освітнього процесу державноюмовою;
- планувати та організовувати діяльністьЗАКЛАДУ;
- розробляти проекткошторисутаподаватийогозасновникуабо
уповноваженому ним органу назатвердження;
- надавати щороку засновнику пропозиції щодо обсягу необхідних для підвищення кваліфікації педагогічнихпрацівників;
- організовувати фінансово-господарську діяльність ЗАКЛАДУ межах затвердженогокошторису;
- забезпечувати розроблення та виконання стратегії ЗАКЛАДУ;
- затверджувати правила внутрішнього розпорядкуЗАКЛАДУ;
- затверджувати посадові інструкції працівниківЗАКЛАДУ;
- організовувати освітній процес та видачу документів проосвіту;
- затверджувати освітню (освітні) програму (програми) ЗАКЛАДУ відповідно до цьогоЗакону;
- створювати умови для реалізації прав та обов’язків усіх учасників освітнього процесу, в тому числі реалізації академічних свобод педагогічних працівників, індивідуальної освітньої траєкторії та/або індивідуальної програми розвитку учнів, формування у разі потреби індивідуального навчальногоплану;
- затверджувати положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти в ЗАКЛАДІ, забезпечити її створення тафункціонування;
- забезпечувати розроблення, затвердження, виконання та моніторинг виконання індивідуальної програми розвиткуучня.
- контролювати виконання педагогічними працівниками та учнями (учнем) освітньої програми, індивідуальної програми розвитку, індивідуального навчального плану;
- забезпечувати здійснення контролю за досягненням учнями результатів навчання, визначених державними стандартами повної загальної середньої освіти, індивідуальною програмою розвитку, індивідуальним навчальнимпланом;
- створювати необхідні умови для здобуття освіти особами з особливими освітнімипотребами;
- сприяти проходженню атестації та сертифікації педагогічними працівниками;
- створювати умови для здійснення дієвого та відкритого громадського нагляду (контролю) за діяльністюЗАКЛАДУ;
- сприяти та створювати умови для діяльності органів громадського самоврядування вЗАКЛАДІ;
- формувати засади, створювати умови, сприяти формуванню культури здорового способу життя учнів та працівниківЗАКЛАДУ;
- забезпечувати відкритість і прозорість діяльності ЗАКЛАДУ, зокрема шляхом оприлюднення публічної інформації відповідно до вимог законів України "Про освіту", "Про доступ до публічної інформації", "Про відкритість використання публічних коштів" та інших законівУкраїни;
- здійснювати зарахування, переведення, відрахування учнів, а також їх заохочення (відзначення) та притягнення до відповідальності відповідно до вимогзаконодавства;
- організовувати документообіг, бухгалтерський облік та звітність відповідно дозаконодавства;
- звітувати щороку на загальних зборах (конференції) колективу про свою роботу та виконання стратегії розвиткуЗАКЛАДУ;
- виконувати інші обов’язки, покладені на нього законодавством, засновником, установчими документами ЗАКЛАДУ, колективним договором, контрактом;
- протягом першого року після призначення на посаду пройти курс підвищення кваліфікації з управлінської діяльності обсягом не менше 90 навчальних годин.
- .10.Педагогічна рада є основним постійно діючим колегіальним органом управління ЗАКЛАДУ.
педагогічної ради. Головою педагогічної ради єдиректор.
5.11.Педагогічна рада ЗАКЛАДУ:
- схвалює стратегію розвитку ЗАКЛАДУ та річний планроботи;
- схвалює освітню (освітні) програму (програми), зміни до неї (них) та оцінює результати її (їх)виконання;
- схвалює правила внутрішнього розпорядку, положення про внутрішню систему забезпечення якостіосвіти;
- приймає рішення щодо вдосконалення і методичного забезпечення освітньогопроцесу;
- приймає рішення щодо переведення учнів на наступний рік навчання, їх відрахування, притягнення до відповідальності за невиконання обов’язків, а також щодо відзначення, морального та матеріального заохочення учнів та інших учасників освітньогопроцесу;
- розглядає питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їх творчої ініціативи, професійної майстерності, визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, формує та затверджує річний план підвищення кваліфікації педагогічнихпрацівників;
- приймає рішення щодо визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічного працівника, отриманих ним поза закладами освіти, що мають ліцензію на підвищення кваліфікації або провадять освітню діяльність за акредитованою освітньоюпрограмою;
- приймає рішення щодо впровадження в освітній процес педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвиткуосвіти;
- може ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту, громадської акредитації, зовнішнього моніторингу якості освіти та/або освітньої діяльностіЗАКЛАДУ;
- розглядає інші питання, віднесені законом та/або статутом ЗАКЛАДУ до їїповноважень.
Засідання педагогічної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше двох третин її складу. Рішення з усіх питань приймаються більшістю голосів від її складу. У разі рівного розподілу голосів голос голови педагогічної ради є визначальним. Рішення педагогічної ради оформлюються протоколом засідання, який підписується головою та секретарем педагогічної ради.
Рішення педагогічної ради, прийняті в межах її повноважень, вводяться в дію наказами директора та є обов’язковими до виконання всіма учасниками освітнього процесу у ЗАКЛАДІ.
5.12. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування є загальні збори (конференція) колективу ЗАКЛАДУ, що скликаються не менше одного разу нарік.
Делегати загальних зборів (конференції) з правом вирішального голосу обираються від таких трьох категорій:
- працівників ЗАКЛАДУ – зборами трудовогоколективу;
- від учнів 5-9 класів – класнимизборами;
- батьків, представників громадськості – класними батьківськими зборами.
Кожна категорія обирає однакову кількість делегатів (не менше 15 від кожної категорії). Загальні збори (конференція) правочинні, якщо в їхній роботі бере участь не менше половини делегатів від кожної з трьох категорій. Рішення приймається простою більшістю голосів присутніх делегатів.
Право скликати збори (конференцію) мають учасники освітнього процесу (делегати конференції), якщо за це висловилось не менше третини їх загальної кількості, директор ЗАКЛАДУ, засновник.
5.13.Загальні збори (конференція) ЗАКЛАДУ:
- заслуховують звітдиректора;
- розглядають та схвалюють проект колективногодоговору;
- затверджують правила внутрішнього трудовогорозпорядку;
- визначають порядок обрання, чисельність, склад і повноважень комісії з трудовихспорів;
- розглядають питання освітньої, методичної та фінансово- господарськоїдіяльності;
- затверджують основні напрямки вдосконалення освітнього процесу, розглядають інші найважливіші напрямидіяльності;
- приймають рішення про стимулювання праці керівників та інших працівників.
5.14. Піклувальна рада ЗАКЛАДУ може бути утворена за рішенням засновника або уповноваженого ним органу на визначений засновником строк.
Піклувальна рада сприяє виконанню перспективних завдань розвитку ЗАКЛАДУ, залученню фінансових ресурсів для забезпечення його діяльності з основних напрямів розвитку і здійсненню контролю за їх використанням, ефективній взаємодії ЗАКЛАДУ з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, громадськістю, громадськими об’єднаннями, юридичними та фізичними особами.
Піклувальна рада:
- аналізує та оцінює діяльність ЗАКЛАДУ і йогодиректора;
- розробляє пропозиції до стратегії та перспективного плану розвитку ЗАКЛАДУ та аналізує стан їхвиконання;
- сприяє залученню додаткових джерел фінансування, що не заборонені законом;
- проводить моніторинг виконання кошторису ЗАКЛАДУ і вносить відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов’язковими для розгляду директором;
- має право звернутися до центрального органу виконавчої влади із забезпечення якості освіти щодо проведення позапланового інституційного аудитуЗАКЛАДУ;
- може вносити засновнику закладу освіти подання про заохочення директора або притягнення його до дисциплінарної відповідальності з підстав, визначених законом;
- здійснює інші повноваження, визначені установчими документами ЗАКЛАДУ.
Склад піклувальної ради формується засновником або уповноваженим ним органом з урахуванням пропозицій органів управління ЗАКЛАДУ, органів громадського самоврядування ЗАКЛАДУ, депутатів Калуської міської ради.
До складу піклувальної ради не можуть входити учні та працівники ЗАКЛАДУ, для якого вона утворюється.
Піклувальна рада є колегіальним органом. Засідання піклувальної ради є
правомочним, якщо на ньому присутні не менше двох третин її затвердженого складу. Рішення з усіх питань приймаються більшістю голосів від її затвердженого складу. У разі рівного розподілу голосів голос голови піклувальної ради є визначальним. Рішення піклувальної ради оформлюються протоколом її засідання, який підписують головуючий на засіданні та секретар.
Члени піклувальної ради мають право брати участь у роботі колегіальних органів управління ЗАКЛАДОМ з правом дорадчого голосу.
Піклувальна рада діє на підставі положення, затвердженого засновником. 5.15. У ЗАКЛАДІ можуть функціонувати методична рада, методичні об’єднання, творчі (динамічні) групи тощо, що охоплюють спеціалістів певного професійного спрямування.
5.16. Учнівське самоврядування здійснюється учнями через органи учнівського самоврядування з метою формування та розвитку громадянських, управлінських і соціальних компетентностей учнів, пов’язаних з ідеями демократії, справедливості, рівності прав людини, добробуту, здорового способу життя тощо. Учні мають рівні права на участь в учнівському самоврядуванні. Органи учнівського самоврядування можуть діяти на рівні класу, структурного підрозділу, ЗАКЛАДУ та утворюються за ініціативою учнів. Інші учасники освітнього процесу не повинні перешкоджати і втручатися в діяльність органів учнівського самоврядування.
Учнівське самоврядування керується законодавством, правилами внутрішнього розпорядку, положенням про учнівське самоврядування ліцею та має право:
- брати участь в обговоренні питань удосконалення освітнього процесу, науково-дослідної роботи, організації дозвілля, оздоровлення, побуту тахарчування;
- проводити за погодженням з директором організаційні, просвітницькі, наукові, спортивні, оздоровчі та інші заходи та/або ініціювати їх проведення переддиректором;
- брати участь у заходах із забезпечення якості освіти відповідно до процедур внутрішньої системи забезпечення якостіосвіти;
- захищати права та інтересиучнів;
- вносити пропозиції та/або брати участь у розробленні та/або обговоренні плану роботи ЗАКЛАДУ, змісту освітніх і навчальнихпрограм;
- на невідкладний прийом директором з питань захисту честі, гідності та/або правучнів;
- через своїх представників брати участь у засіданнях педагогічної ради з усіх питань, що стосуються організації та реалізації освітнього процесу
УІ. Прозорість та інформаційна відкритість ЗАКЛАДУ
6.1.ЗАКЛАД формує відкриті та загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність та оприлюднює на своєму веб-сайті таку інформацію:
- Статут;
- ліцензії на провадження освітньої діяльності;
- сертифікати про акредитацію освітніх програм;
- структуру та органи управління;
- кадровий склад згідно з ліцензійними умовами;
- освітні програми та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою;
- територію обслуговування;
- ліцензований обсяг та фактичну кількість осіб, які навчаються у ЗАКЛАДІ;
- мову освітнього процесу;
- наявність вакантних посад, порядок і умови проведення конкурсу на їх заміщення (у разі його проведення);
- матеріально-технічне забезпечення;
- результати моніторингу якості освіти;
- річний звіт про діяльність ЗАКЛАДУ;
- правила конкурсного прийому учнів;
- умови доступності для навчання осіб з особливими освітніми потребами;
- перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати;
- правила поведінки учнів у ЗАКЛАДІ;
- план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню);
- порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування);
- порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в ЗАКЛАДІ та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування);
- інша інформація, що оприлюднюється за рішенням ЗАКЛАДУ або на вимогу законодавства.
Інформація та документи, якщо вони не віднесені до категорії інформації з обмеженим доступом, розміщуються для відкритого доступу не пізніше ніж через десять робочих днів з дня їх затвердження чи внесення змін до них, якщо інше не визначено законодавством.
Перелік додаткової інформації, обов’язкової для оприлюднення ЗАКЛАДОМ, може визначатися спеціальними законами.
VІІ. Економічні відносини ЗАКЛАДУ
7.1.Фінансово-господарська діяльність ЗАКЛАДУ здійснюється відповіднодозаконівУкраїни«Проосвіту»,«Про повнузагальнусереднюосвіту», «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного кодексу України та інших нормативно-правових актів.
Фінансова автономія ЗАКЛАДУ в частині використання бюджетних коштів передбачає самостійне здійснення витрат у межах затверджених кошторисами обсягів, зокрема на:
- формування структури ЗАКЛАДУ та його штатногорозпису;
- оплату праці працівників,встановлення доплат,надбавок, винагороди, виплату матеріальної допомоги та допомоги на оздоровлення, преміювання, інших видів стимулювання та відзначенняпрацівників;
- оплату поточних ремонтних робіт приміщень і спорудЗАКЛАДУ;
- оплату підвищення кваліфікації педагогічних та іншихпрацівників;
- укладення відповідно до законодавства цивільно-правових угод (господарських договорів) для забезпечення діяльностіЗАКЛАДУ.
- Утримання та розвиток матеріально-технічної бази фінансуються за рахунок коштів засновника та інших джерел фінансування.
Учні та їх батьки можуть отримувати в ЗАКЛАДІ платні освітні та інші послуги виключно на добровільних засадах.
7.4. Порядок діловодства і бухгалтерського обліку визначається директором відповідно до законодавства. За рішенням директора бухгалтерський облік може здійснюватися самостійно ЗАКЛАДОМ або через централізованубухгалтерію.
7.5. Фінансово-господарська діяльність здійснюється на основі кошторисуЗАКЛАДУ.
7.6. Джерелами фінансування ЗАКЛАДУ відповідно до законодавстває:
- доходи від надання в оренду приміщень, споруд,обладнання;
- гранти вітчизняних і міжнароднихорганізацій;
- добровільні внески у вигляді коштів, матеріальнихцінностей, нематеріальних активів, одержаних від підприємств, установ, організацій, фізичних осіб;
- інші джерела, не забороненізаконодавством.
7.7.Фінансування освітньої діяльності з державного бюджету може здійснюватися шляхом надання освітніхсубвенцій.
Бюджетні асигнування на освіту, включаючи кошти освітніх субвенцій, позабюджетні кошти та кошти, отримані ЗАКЛАДОМ за надання додаткових освітніх послуг, не можуть бути вилучені в дохід держави або місцевого бюджету. Зазначені кошти спрямовуються на діяльність, визначену Статутом.
Кошти, матеріальні та нематеріальні активи, що надходять до ЗАКЛАДУ у вигляді безповоротної фінансової допомоги, інших надходжень, добровільних пожертвувань юридичних і фізичних осіб, у тому числі нерезидентів, для провадження освітньої, оздоровчої, спортивної, культурної діяльності, не вважаються прибутком.
Усі кошти, отримані від оренди нерухомого майна ЗАКЛАДУ, використовуються виключно на зміцнення матеріально-технічної бази.
Доходи (прибутки) ЗАКЛАДУ використовуються виключно для фінансування видатків на його утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямків діяльності, визначеним цим Статутом.
Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновника ЗАКЛАДУ, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску та інших відрахувань), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.
У разі одержання коштів з інших джерел бюджетні асигнування
ЗАКЛАДУ не зменшуються.
ЗАКЛАД самостійно розпоряджається надходженнями від провадження господарської та іншої діяльності, передбаченої Статутом, укладеними договорами.
7.8. ЗАКЛАД має право на придбання та оренду необхідного обладнання та інші матеріальні ресурси, користуватися послугами будь-якого підприємства, установи, організації або фізичної особи, фінансувати за рахунок власних надходжень заходи, що сприяють поліпшенню соціально-побутових умов колективу.
7.9. Кошти ЗАКЛАДУ зберігаються на його рахунках у Державній казначейській службі України і знаходяться у повному його розпорядженні. Не використані за звітний період кошти вилученню не підлягають за умови виконання закладом розрахункових показників його розвитку, якщо інше не передбачено законодавством.
7.10. Штатний розпис ЗАКЛАДУ затверджується директором на підставі Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти за погодженням з уповноважениморганом.
7.11. За наявності додаткових коштів на фінансування ЗАКЛАДУ можливе збільшення фонду заробітної плати для індивідуального преміювання працівників.
7.12. За наявності фінансових можливостей (асигнувань) засновника додатково можуть виділятися бюджетні кошти на поділ класів на групи з окремих предметів, факультативи, консультації, індивідуальне, інклюзивне навчання та для організації позакласної (гуртки, лекції, курси методичної, науково-експериментальноїроботи.
7.13. Для забезпечення ефективного управління освітнім процесом і проведення науково-методичної роботи (за наявності бюджетних та додаткових коштів) можуть бути введені додаткові посади за погодженням органів місцевого самоврядування.
7.14.Матеріально-технічна база ЗАКЛАДУ включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло та інші цінності. Майно ЗАКЛАДУ перебуває у комунальній власності Калуської міської територіальної громади і закріплено за ним на правах оперативногоуправління.
ЗАКЛАД, відповідно до чинного законодавства, користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.
Вимоги до матеріально-технічної бази ЗАКЛАДУ визначаються відповідними будівельними і санітарно-гігієнічними нормами і правилами, а також типовими переліками обов'язкового навчального та іншого обладнання (в тому числі корекційного), навчально-методичних та навчально-наочних посібників, підручників, художньої та іншої літератури.
7.15.Вилучення основних фондів, оборотних коштів та іншого майна ЗАКЛАДУ проводиться лише у випадках, передбачених чинним законодавством. Збитки, завдані ЗАКЛАДУ внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до законодавства.
7.16.Держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками (у тому числі
електронними), посібниками всіх учнів та педагогічних працівників у порядку, встановленому законодавством.
VІІІ. Міжнародне співробітництво
8.1.ЗАКЛАД має право укладати угоди про співробітництво, встановлювати прямі зв'язки з органами управління освітою та навчальними закладами освіти інших держав, міжнародними організаціями, фондами у встановленому законодавствомпорядку.
8.2.ЗАКЛАД, педагогічні працівники та учні можуть брати участь у реалізації міжнародних проектів тапрограм.
ІX. Відповідальність за порушення законодавства про загальну середню освіту
9.1.Посадові особи і громадяни, винні у порушенні законодавства про загальну середню освіту, несуть відповідальність у порядку, встановленому законамиУкраїни.
9.2.Шкода, заподіяна учнями ЗАКЛАДУ, відшкодовується відповідно до законодавства України.
9.3.Злісне ухилення батьків від виконання обов'язків щодо здобуття їх неповнолітніми дітьми повної загальної середньої освіти може бути підставою для позбавлення їх батьківськихправ.
Х. Утворення, реорганізація, ліквідація та перепрофілювання ЗАКЛАДУ
10.1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) ЗАКЛАДУ приймає його засновник. Заклад створюється відповідно до ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньоїосвіти.
10.2. У разі реорганізації чи ліквідації ЗАКЛАДУ засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівніосвіти.
10.3.З часу призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управлінняЗАКЛАДОМ.
Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно ЗАКЛАДУ, виявляє його дебіторів і кредиторів і розраховується з ними, складає ліквідаційний баланс і представляє його засновнику.
У випадку реорганізації права та зобов’язання ЗАКЛАДУ переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства або визначених закладів загальної середньої освіти.
Директор Зоряна ЯКОВИНА