ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 102

                                 
 
           Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до ст. 71.91 Бюджетного кодексу України, враховуючи висновки постійних комісій міської ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та інвестиційної політики, з питань власності, житлово-комунального господарства та екології, міська рада
 
ВИРІШИЛА:                                                                                                              

  1.    Затвердити нову редакцію «Програми капітального ремонту багатоквартирних житлових будинків Калуської територіальної громади на 2024-2026 роки», затвердженої рішенням міської ради від 26.10.2023 року №2632 (далі Програма),  що  додається.
  2.    Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Богдана Білецького та постійну комісію міської ради з питань власності, житлово-комунального господарства та екології.
 
Міський голова                                                                            Андрій НАЙДА
Паспорт Програми
капітального ремонту багатоквартирних житлових будинків Калуської територіальної громади на 2024-2026 роки
 
  1. Ініціатор розроблення програми  (замовник): Управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради.
  2. Розробник програми: Управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради.
  3. Співрозробники програми: Управління житлово-комунального господарства  Калуської міської ради, ТзОВ «Управляюча компанія» «Комфорт –Дім», ТзОВ «М-Монтаж», ТзОВ «Управляюча компанія «Теплодім», ТзОВ «Управляюча компанія «Теплодім+».  
  4. Відповідальний виконавець програми: Управління житлово-            комунального  господарства Калуської міської ради.
  5. Учасники програми: ТзОВ  «Управляюча компанія» «Комфорт –Дім», ТзОВ «М-Монтаж», ТзОВ «Управляюча компанія «Теплодім», ТзОВ «Управляюча компанія «Теплодім+», ОСББ.
  6. Термін реалізації програми: 2024-2026 роки.
  7. Обсяг фінансування програми: 21,50 млн. грн.; 
     ліфтове господарство -  8,50 млн.;
покрівлі,   сходові клітки,   інженерні мережі та інші конструктивні   елементи будинків   -  13,00млн.грн.                                               
     
    
 
 
 
Роки
Обсяги  фінансування (тис. грн.)
 
 
Всього
В т.ч. за  джерелами фінансування
 
Обласний бюджет
бюджет міської територіальної громади  
Інші джерела
всього по  житловому фонду
2024 6500,00   5290,00 1210,00
2025 7000,00   6185,00 815,00
2026 8000,00   7000,00 1000,00
Всього: 21500,00   18475,00 3025,00
         
в тому числі: ліфтове господарство
2024 2500,00   2090,00 410,00
2025 3000,00   2985,00 15.00
2026 3000,00   3000,00 0,00
Всього: 8500,00   8075,00 425,00
сходові клітки, інженерні мережі, покрівлі та інші конструктивні елементи будинків 
2024 4000,00   3200,00 800,00
2025 4000,00   3200,00 800,00
2026 5000,00   4000,00 1000,00
Всього: 13000,00   10400,00 2600,00
 
8. Очікувані результати виконання програми – вчасне та якісне проведення капітальних ремонтів конструктивних елементів та ліфтового обладнання житлових будинків.
9.  Термін проведення звітності: щоквартально.
 
Замовник програми                                                           Тарас ФІЦАК
Керівник програми                                                            Богдан БІЛЕЦЬКИЙ  
 

 ПРОГРАМА
капітального ремонту багатоквартирних житлових будинків Калуської територіальної громади на 2024-2026 роки
 
  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
       Програма капітального ремонту багатоквартирних житлових будинків Калуської територіальної громади на 2024-2026 роки  розроблено на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Цивільного кодексу України, Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного  будинку», Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду».
               Відсутність системних перетворень у житлово-комунальній сфері, постійне недофінансування запланованих заходів щодо належного утримання та ремонту житлового фонду,  реконструкції і модернізації  будинків, які перебувають в експлуатації 40-50 років  та особливо застарілої забудови призвело до занедбаного стану житла в місті. Державна програма, щодо реконструкції будинків першої масової серії забудови не впроваджена, ресурс безпечної експлуатації цих будинків майже повністю вичерпаний.
       Наслідком проведеної реконструкції чи капітального ремонту житла повинно стати зменшення рівня оплати за комунальні послуги та утримання житла – потужний стимулятор, основа довіри населення до намічених заходів.
       Аналізуючи виконання заходів Програми капітального ремонту житлового фонду Калуської територіальної громади на 2021-2023 роки, яка затверджена рішенням міської ради від 17.12.2020 року   № 120, можна зробити висновок, що не всі заходи виконано в обсягах фінансування, передбачених Паспортом Програми. Не проводились роботи із заміни ліфтового обладнання, яке в експлуатації 25 років і більше, не утеплювались фасади панельних будинків, менше від потреби виділялось коштів на ремонт покрівель, електромережі, мережі центрального опалення, сходові клітки. Значний   вплив на невиконання заходів Програми має введення воєнного стану в Україні в зв’язку з повномасштабним військовим вторгненням росії на українські території. Однак, ремонтні роботи в житловому фонді міста все-таки проводились, виконувалась заміна  аварійних мереж водопостачання в підвалах  житлових будинків, де підвали використовуються як укриття. Ремонтувались аварійні дахи, входи в під’їзди   та інші конструктивні елементи житлових будинків для забезпечення задовільних умов проживання мешканців.
       Для підтримання надійної та безпечної експлуатації ліфтів в місті виділялись кошти для проведення їх капітальних ремонтів, експертних обстежень та періодичних технічних оглядів, завдяки цим заходам ліфти в місті працюють безперебійно.     
 
  1. МЕТА ПРОГРАМИ
        Метою Програми  є покращення стану, підтримання, відновлення та поліпшення  експлуатаційних показників багатоквартирних будинків, модернізація житлового фонду, підвищення енергоефективності багатоквартирних будинків. Виконання заходів Програми передбачає максимальне залучення коштів співвласників житлових будинків до утримання власного майна у поєднанні з механізмами співфінансування аварійних робіт коштом міського бюджету.
       Проведення робіт з капітального ремонту на умовах співфінансування коштами співвласників та коштами бюджету міської територіальної громади дасть можливість до відновлення та покращення стану житла з можливим поліпшенням експлуатаційних показників будинків.
 
3.ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ
       З метою покращення стану житлового фонду міста Програмою передбачено забезпечити виконання комплексу робіт та низку першочергових заходів на 2024-2026 роки, спрямованих на відновлення з можливим поліпшенням експлуатаційних показників житлових будинків:
      - забезпечення прозорості та відкритості при наданні фінансової допомоги з бюджету територіальної громади на виконання капітального ремонту багатоквартирних будинків на умовах співфінансування коштами самих співвласників будинків;
      -підвищення рівня відповідальності співвласників за стан житлового фонду, ремонт спільного майна, конструктивних елементів та інженерних систем будинків;
      - популяризація та забезпечення умов створення та запровадження ефективного власника житла, запровадження різних форм управління житловим фондом відповідальності за стан житла співвласників багатоквартирних будинків.
     Порядок проведення капітального ремонту житлового фонду та перелік робіт з капітального ремонту багатоквартирних житлових будинків із визначенням розміру частки співфінансування  за рахунок коштів співвласників багатоквартирних будинків визначено у додатку №2 до Програми.
 
4. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ
       Джерелом фінансування Програми є кошти бюджету міської територіальної громади, кошти співвласників багатоквартирних будинків.
       Перелік заходів, обсяги та джерела фінансування Програми наведено в додатку до Програми.
 
 
 
 
5. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОГРАМИ
       Виконання Програми дає можливість :
  • забезпечити реалізацію державної політики щодо безпечного утримання житлових будинків міста;
  • забезпечення покращення стану багатоквартирних будинків шляхом удосконалення системи управління та збільшення кількості проведення ремонтів будинків пропорційно  до суми співфінансування;
  • забезпечення рівних можливостей мешканців щодо виконання робіт з капітального ремонту;
  • забезпечення покращення фізичного стану конструктивних елементів будинків, продовження їх терміну експлуатації та забезпечення умов безпечного проживання;
  • забезпечення надійності і безпечної роботи ліфтів і ліфтового господарства міста, недопущення аварійних ситуацій при експлуатації ліфтів;
  • забезпечення скорочення термінів простоїв ліфтів.
 
 
6. ПОРЯДОК РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ
          Порядок реалізації  Програми та механізм співфінансування ремонтів відображено в «Переліку заходів, обсяги та джерела фінансування в житлових будинках Калуської територіальної громади на 2024-2026 роки», який є додатком №2 (додається).
 
 
6.1. Реалізація заходів Програми без співфінансування залученими коштами співвласників будинку
       Без співфінансування Програми залученими коштами мешканців     проводяться роботи з капітального ремонту багатоквартирних будинків за такими напрямками:
  • виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальні ремонти житлового фонду та отримання висновку експертизи;
  • експертні обстеження ліфтів, які відпрацювали граничний термін експлуатації (25років);
  • періодичні технічні огляди ліфтів (проводяться 1раз в 2 роки)
  • влаштування пандусів та поручнів.
   6.2. Розмір дольової участі у капітальному ремонті
        Протягом терміну дії Програми (2024-2026) встановлюється схема спів- фінансування капітальних ремонтів:
 
 
Схема дольової участі
 

п/п
 
Завдання
 
Захід
Дольова участь місцевого бюджету Дольова участь  співвласників
 
1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Утримання та ефективна експлуатація житлового фонду
Проведення експертних обстежень пасажирських ліфтів  
100%
 
0
 
2
Проведення технічних оглядів пасажирських ліфтів  
100%
 
0
 
 
3
Виготовлення проектно-кошторисної документації та отримання висновків експертизи  
 
100%
 
 
0
 
4
Влаштування пандусів та поручнів  
100%
 
0
 
5
Капітальний ремонт ліфтів (чи заміна)  
80%
 
20%
 
6
Капітальний ремонт покрівель  
80%
 
20%
 
7
Капітальний ремонт інженерних мереж  
70%
 
30%
 
8
Капітальний ремонт електрощитових, електромереж та освітлення  
60%
 
40%
 
9
Капітальний ремонт бетонних відмосток  
80%
 
20%
 
10
Капітальний ремонт сходових кліток  
50%
 
50%
 
11
Капітальний ремонт фасадів  
50%
 
50%
 
12
Капітальний ремонт герметизації швів панельних будинків  
70%
 
30%
 
13
  Капітальний ремонт та облаштування приміщень які плануються до використання для укриття населення.  
90%
 
10%
 
      Частка співфінансування мешканців встановлюється з розрахунку на 1м2 загальної площі квартири та акумулюється за рішенням загальних зборів власників на окремо відкритих рахунках та перераховується замовнику в повному обсязі співфінансування до початку капітального ремонту як авансовий платіж.
7. Контроль за виконанням Програми здійснює заступник міського голови. Організацію виконання Програми здійснюють виконавчі органи міської ради.