ОПИС ДОКУМЕНТУ

Статус:

Прийнятий в цілому

Сесія:

LXVIII

Скликання:

VIII

Проголосовано:

В цілому

Рішення:

Прийнято

Дата прийняття:

04.07.2024

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    29
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    1
  • Не голосували
    1
  • Відсутні
    8

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ ДРУК РІШЕННЯ ПЕРЕГЛЯНУТИ ТЕКСТ ПРОЄКТУ

РІШЕННЯ: № 3293
Про Програму розвитку екстреної (швидкої) медичної допомоги та зміцнення матеріально-технічної бази комунального некомерційного підприємства “Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради” на  2025 рік

 
      УКРАЇНА
КАЛУСЬКА  МІСЬКА  РАДА
РІШЕННЯ
04.07.2024     №   3293
 Про Програму розвитку екстреної (швидкої) медичної допомоги та зміцнення матеріально-технічної бази комунального некомерційного підприємства “Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради”  на 
2025 рік
 
м.Калуш
(шістдесят восьма сесія восьмого демократичного скликання)
 
          Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», беручи до уваги Лист комунального некомерційного підприємства “Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради”  від 17.06.2024 № 3666/02-21/10, враховуючи рекомендації постійної комісії міської ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та інвестиційної політики, міська рада
ВИРІШИЛА:
 
1. Затвердити Програму розвитку екстреної (швидкої) медичної допомоги та зміцнення матеріально-технічної бази комунального некомерційного підприємства “Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради” на  2025 рік (далі – Програма), додається.
2. Фінансування заходів Програми здійснювати за рахунок коштів бюджету Калуської міської територіальної  громади.
3. Координацію робіт та узагальнення інформації про виконання Програми покласти на головного відповідального виконавця - виконавчий комітет Калуської міської ради (Олег Савка).
        4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови Наталію Кінаш.
 
 
Міський голова                                                        Андрій НАЙДА
  
 
 
              ЗАТВЕРДЖЕНО
          рішення  міської  ради
          04.07.2024     №  3293
                                                                                          Секретар міської ради
           Віктор ГІЛЬТАЙЧУК          
 
 
Програма
   розвитку екстреної (швидкої) медичної допомоги та зміцнення матеріально-технічної бази комунального некомерційного підприємства “Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради” на  2025 рік
 
 
 
 
 
Замовник  Програми  Виконавчий комітет
                                        Калуської міської ради
                                
                                                           Олег САВКА     _________  (підпис)
 
 
Керівник  Програми   Заступник  міського голови
 
                                                                          Наталія КІНАШ      _________
                                                                                                            (підпис)
 
 
 
Паспорт Програми
 розвитку екстреної (швидкої) медичної допомоги та зміцнення матеріально-технічної бази комунального некомерційного підприємства “Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради” на  2025 рік
 
 
   1. Ініціатор розроблення Програми (замовник): Калуська міська рада.
   2. Розробник Програми: Виконавчий комітет Калуської міської ради .
  3. Співрозробник: комунальне некомерційне підприємство “Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради”.
   4. Відповідальний виконавець Програми: Виконавчий комітет Калуської міської ради .
 5. Учасники програми: Виконавчий комітет Калуської міської ради, комунальне некомерційне підприємство “Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради”.
 6. Термін реалізації Програми: 2025 рік.   
   7. Обсяги фінансування Програми (тис. грн.): 1 000,0.
 
Роки Обсяги фінансування (тис. грн.)    
Всього в т.ч. за джерелами фінансування    
Бюджет Калуської МТГ обласний бюджет інші джерела
2025 1000.0 1000.0 - -
Всього 1000.0 1 000.0 - -
 
   8. Очікувані результати виконання програми:
 
  • оперативне та цілодобове реагування на виклики екстреної медичної допомоги;
  • забезпечення ефективної роботи колективів системи екстреної медичної допомоги, створення умов для високопрофесійної роботи працівників.
 
   9. Термін проведення звітності: щоквартально
 
 
 
Замовник програми:
Керуючий справами виконкому
 
 
 
 
Олег САВКА
 
 
 
Керівник  Програми    
Заступник  міського голови                                           Наталія КІНАШ     
                                                                                            
 
 
 
Обґрунтування доцільності розроблення
  Програми розвитку екстреної (швидкої) медичної допомоги та зміцнення матеріально-технічної бази комунального некомерційного підприємства “Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради” на  2025 рік
 
1. Загальні положення
Безпека людини, її життя і здоров’я визнанні Конституцією України найвищою соціальною цінністю. Кожний громадянин України має конституційне право на безпечне життя і довкілля.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про екстрену медичну допомогу» від 05.07.2012р. № 5081-VI основним завданням системи екстреної медичної допомоги є організація та забезпечення надання доступної, безоплатної, своєчасної та якісної екстреної медичної допомоги населенню, в тому числі під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків. 
Бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги цілодобово надають екстрену медичну допомогу населенню по всій території територіальної громади.
          Наявність невирішених проблем, пов’язаних значною мірою з недофінансуванням підприємства, не завжди дозволяє бригадам екстреної (швидкої) медичної допомоги, що обслуговують мешканців громади, своєчасно надати екстрену медичну допомогу.
Через відсутність фінансування не здійснюються поточні та капітальні ремонти приміщень, в яких базуються бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги, тобто не створюються належні умови для роботи працівників. 
З причини недостатнього фінансування виникає потреба у здійсненні додаткового та оперативного фінансування Програми розвитку екстреної (швидкої) медичної допомоги, в тому числі на зміцнення матеріально-технічної бази комунального некомерційного підприємства «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради» на 2025 рік (далі за текстом – Програма).
 
2. Мета Програми
Головною метою Програми є забезпечення надання доступної, безоплатної, своєчасної екстреної медичної допомоги населенню на території територіальної громади.
 
3. Основні завдання Програми
Виконання основних завдань системи екстреної медичної допомоги відповідно до Закону України «Про екстрену медичну допомогу» по організації та забезпеченню:
- надання доступної, безоплатної, своєчасної та якісної екстреної медичної допомоги населенню на території територіальної громади, в тому числі під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків;
- взаємодія з аварійно-рятувальними підрозділами міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади під час виникнення надзвичайних ситуацій та їх наслідків.
Надання персоналом обласної диспетчерської служби консультаційної медичної допомоги з виїздом бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події.
Транспортування пацієнтів і постраждалих, які потребують медичного супроводу, а також медична евакуація постраждалих під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
Створення належних умов праці для працівників системи екстреної медичної допомоги. 
Заходи Програми, їх цільове значення, якісні і кількісні характеристики можуть коригуватися та уточнюватися в процесі їх реалізації.
 
4. Основні напрями реалізації Програми
Дотримання основних принципів функціонування системи екстреної медичної допомоги відповідно до Закону України «Про екстрену медичну допомогу», а саме:
-постійної готовності до надання екстреної медичної допомоги;
-оперативного та цілодобового реагування на виклики екстреної медичної допомоги;
-доступної та безоплатної екстреної медичної допомоги, її своєчасності, якості та пріоритетності;
-послідовності та безперервності надання екстреної медичної допомоги та її відповідності єдиним вимогам (відповідно до затверджених Міністерством охорони здоров’я України протоколів і стандартів).
Також, до основних напрямів реалізації програми належить:
-здійснення госпіталізації до закладів охорони здоров'я осіб, які перебувають у невідкладному стані та потребують надання екстреної медичної допомоги;
-забезпечення взаємодії з приймальними відділеннями (відділеннями (невідкладної) медичної допомоги) багатопрофільних лікарень;  
-забезпечення безперервності та послідовності надання екстреної допомоги бригадами й закладами охорони здоров’я;
Реалізація з програми розрахована на 2025 рік.
 
5. Фінансове забезпечення Програми
Забезпечення реалізації програми здійснюється відповідно до п. 21 ст. 91 Бюджетного кодексу України за рахунок коштів бюджету Калуської міської ТГ, виходячи з можливостей його дохідної частини.
 
6. Очікуванні результати Програми
В результаті виконання Програми буде:
-оперативне та цілодобове реагування на виклики екстреної медичної допомоги;
-забезпечення ефективної роботи колективів системи екстреної медичної допомоги, створення умов для високопрофесійної роботи працівників.

ДОДАТКИ

1 RISH-3293-заходи.pdf Переглянути