З метою забезпечення та збереження технічного стану, підвищення експлуатаційних якостей і продовження строків служби об'єктів благоустрою, керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», враховуючи надані листи комунальними підприємствами «Калушавтодор», «Міськсвітло» та «Ритуальна служба», а також рекомендації постійних комісій міської ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та інвестиційної політики, з питань власності, житлово-комунального господарства та екології, міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму капітального ремонту та утримання об'єктів благоустрою і дорожньо-мостового господарства Калуської міської територіальної громади на 2025-2027 роки (додається).
2. Визначити головним виконавцем і розпорядником коштів Програми управління житлово-комунального господарства міської ради (Тарас Фіцак).
3. Управлінню житлово-комунального господарства міської ради (Тарас Фіцак) щорічно звітувати на сесії міської ради про хід виконання Програми.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Богдана Білецького та постійну комісію з питань власності, житлово-комунального господарства та екології.
Міський голова Андрій НАЙДА
рішення міської ради
_______ 2024№_____
Секретар міської ради
_____________ Віктор ГІЛЬТАЙЧУК
благоустрою і дорожньо-мостового господарства Калуської міської територіальної громади на 2025-2027 роки
Замовник Програми Управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради |
Тарас ФІЦАК |
|
||
Керівник Програми Заступник міського голови |
Богдан БІЛЕЦЬКИЙ |
|
||
|
||||
|
||||
Управління економічного розвитку міста міської ради | Юрій СОКОЛОВСЬКИЙ |
_____________ (підпис) |
||
Фінансове управління міської ради | Леся ПОТАШНИК |
_____________ (підпис) |
||
|
Іван КОЦАН |
_____________ (підпис) |
||
Програма
капітального ремонту та утримання об’єктів благоустрою і
дорожньо-мостового господарства Калуської міської територіальної громади на 2025-2027 роки
Благоустрій – комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення та інше, що здійснюються на території Калуської міської територіальної громади з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
Однією з цілей розвитку Калуської міської територіальної громади на 2025-2027 роки визначено створення безпечного та комфортного середовища для проживання, що досягається шляхом забезпечення належного рівня благоустрою. Роботи з благоустрою в основному здійснюються підприємствами житлово-комунального господарства Калуської міської ради та суб’єктами підприємницької діяльності різних форм власності.
До об’єктів благоустрою належать:
1) території загального користування: парки (парк культури та відпочинку, спортивні, дитячі майданчики, меморіальні дошки та інші), сади, сквери та майданчики, пам’ятки культурної та історичної спадщини, майдани, площі, бульвари, проспекти, вулиці, дороги, провулки, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки, пляжі, кладовища, інші території загального користування;
2) прибудинкові території;
3) території будівель та споруд інженерного захисту територій.
Елементами благоустрою є:
- покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок відповідно до діючих норм і стандартів;
- зелені насадження (у тому числі снігозахисні та протиерозійні), уздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, бульварах, в садах, інших об’єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях;
- будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів;
- засоби та обладнання зовнішнього освітлення міста;
- технічні засоби регулювання дорожнього руху;
- будівлі та споруди інженерного захисту території;
- комплекси та об’єкти монументального мистецтва;
- обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків;
- інші елементи благоустрою, визначені нормативно-правовими актами (благоустрій місць поховань, об’єкти поводження з домашніми тваринами, штучні споруди на вулицях і дорогах).
Об’єкти благоустрою використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог правил благоустрою території міста Калуша, інших вимог, передбачених законодавством.
Органи місцевого самоврядування в межах повноважень визначили відповідно до закону балансоутримувачів об’єктів благоустрою комунальної форми власності:
- КП «Калушавтодор»
- КП «Міськсвітло»
- КП «Ритуальна служба»
Балансоутримувач забезпечує належне утримання та своєчасний ремонт об’єкта благоустрою власними силами або може на конкурсних засадах залучати для цього інші підприємства, установи, організації.
Власник об’єкта благоустрою (Калуська міська рада) за поданням його балансоутримувача щорічно затверджує заходи з утримання та ремонту цього об’єкта на поточний (наступний) рік та передбачає кошти на виконання цих заходів у міському бюджеті.
Балансоутримувач об’єкта благоустрою несе повну відповідальність за виконання затверджених заходів у повному обсязі.
Впродовж останніх років проведено значну роботу у сфері благоустрою, що включає поточні видатки на утримання дорожньо-мостового та зеленого господарства, утримання об’єктів зовнішнього освітлення та технічних засобів регулювання дорожнього руху, утримання кладовищ, оплату послуг по ремонту та відновленню об’єктів благоустрою, зокрема: ліквідація стихійних сміттєзвалищ, поточний ремонт доріг, тротуарів, дорожніх знаків, пристроїв примусового зниження швидкості, світлофорних об’єктів, пам’ятників та пам’ятних знаків, автобусних павільйонів, пішохідних огороджень, контейнерних майданчиків, скверів, нанесення та відновлення дорожньої розмітки, ремонт, виготовлення та влаштування урн для сміття та декоративних лавок, оплата послуг з поховання осіб без певного місця проживання, ветеринарно-санітарного обслуговування тварин, вивезення біовідходів, капітальні видатки на ремонт доріг та внутрішньоквартальних проїздів, тротуарів скверів, дитячих майданчиків та лавок, світлофорних об’єктів, мереж зовнішнього освітлення.
Роботи з капітального ремонту та утримання об’єктів благоустрою мають бути спрямовані на забезпечення та збереження їх технічного стану та естетичного виду, підвищення експлуатаційних якостей та продовження їх строків служби.
Програма капітального ремонту та утримання об’єктів благоустрою і дорожньо-мостового господарства Калуської міської територіальної громади на 2025-2027 роки направлена на забезпечення життєдіяльності населення Калуської міської територіальної громади.
2.Мета програми
Організація забезпечення на території чистоти і порядку, організація місць відпочинку для населення, визначення підприємств, установ, організацій (балансоутримувачів), відповідальних за утримання об’єктів благоустрою, залучення на договірних засадах коштів і матеріально-технічних ресурсів юридичних і фізичних осіб для здійснення заходів з благоустрою територій , визначення графіків роботи кладовищ, зовнішнього освітлення та санітарного очищення території, терміну проведення робіт з ремонту об’єктів благоустрою.
3.Шляхи і способи розв’язання проблеми
Проблему передбачається розв’язати шляхом фінансування утримання, поточного та капітального ремонтів об’єктів благоустрою за рахунок коштівбюджету Калуської міської територіальної громади, а також застосування новітніх технологій та матеріалів при ремонті та утриманні об’єктів благоустрою, ефективного використання коштів та гарантій балансоутримувачів і підрядних організацій за якість виконаних робіт, дотримання нормативів витрат на експлуатаційне утримання об’єктів благоустрою.
4.Завдання і заходи Програми
Основними завданнями Програми є:
- здійснення контролю за станом благоустрою та утримання територій, інженерних споруд і об’єктів, підприємств та організацій, їх озелененням, охороною зелених насаджень, тощо;
- покращення транспортного, пішохідного зв’язку та безпеки дорожнього руху;
- покращення експлуатаційного стану доріг і вулиць, а також об’єктів благоустрою;
- підвищення рівня безпеки руху, комфортності та екологічності перевезень пасажирів і вантажів автотранспортними засобами.
5. Очікувані результати виконання Програми
Виконання Програми забезпечить:
- збереження існуючої мережі об’єктів благоустрою на території Калуської міської територіальної громади від руйнування, своєчасне виконання ремонтних робіт та виконання заходів з питань безпечної життєдіяльності населення Калуської міської територіальної громади;
- належну сезонну експлуатацію об’єктів благоустрою;
- покращення експлуатаційного стану доріг і вулиць, мереж зовнішнього освітлення, споруд системи збирання і вивезення твердих побутових відходів, обладнання дитячих, спортивних майданчиків, благоустрою кладовищ, об’єктів поводження з домашніми тваринами;
- проведення ремонтних робіт на об’єктах благоустрою;
- ефективне використання наявних коштів та підвищення якості робіт, що виконуються, в тому числі шляхом упровадження новітніх матеріалів та технологій.
6.Обсяги та джерела фінансування Програми
Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок коштів бюджету міської територіальної громади та залишку коштів станом на 01 січня поточного року, інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
Обсяг фінансування з бюджету міської територіальної громади на ремонт та утримання об’єктів благоустрою на 2025-2027 роки наведено в додатку.
благоустрою і дорожньо-мостового господарства Калуської міської територіальної громади на 2025-2027 роки
- Ініціатор розроблення програми (замовник) Управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради
- Розробник програми Управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради
- Співрозробники програми КП «Калушавтодор», КП «Міськсвітло», КП «Ритуальна служба»
- Відповідальний виконавець програми Управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради
- Учасники програми: Управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради, КП «Калушавтодор», КП «Міськсвітло», КП «Ритуальна служба»
- Термін реалізації програми: 2025-2027 рік
- Обсяги фінансування програми (тис.грн.) 422302,207
|
Обсяги фінансування, тис.грн. | ||||
|
в т.ч. за джерелами фінансування | ||||
Бюджет міської територіальної громади |
|
інші джерела | |||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- Очікувані результати виконання програми:
- збереження існуючої мережі об’єктів благоустрою від руйнування, своєчасне виконання ремонтних робіт та виконання заходів з питань безпечної життєдіяльності населення Калуської міської територіальної громади;
- належну сезонну експлуатацію об’єктів благоустрою;
- покращення експлуатаційного стану доріг і вулиць, мереж зовнішнього освітлення, споруд системи збирання і вивезення твердих побутових відходів, обладнання дитячих, спортивних майданчиків, благоустрою кладовищ, об’єктів поводження з домашніми тваринами;
- проведення ремонтних робіт на об’єктах благоустрою;
- ефективне використання наявних коштів та підвищення якості робіт, що виконуються, в тому числі шляхом упровадження новітніх матеріалів та технологій.
- Термін проведення звітності: щоквартально
Замовник програми Тарас ФІЦАК _____________
(П.І.Б) (підпис)
Керівник програми Богдан БІЛЕЦЬКИЙ _____________
(П.І.Б) (підпис)