ОПИС ДОКУМЕНТУ

Статус:

Прийнятий в цілому

Сесія:

LXXVI

Скликання:

VIII

Проголосовано:

В цілому

Рішення:

Прийнято

Дата прийняття:

31.10.2024

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    28
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    0
  • Відсутні
    11

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ ДРУК РІШЕННЯ ПЕРЕГЛЯНУТИ ТЕКСТ ПРОЄКТУ

РІШЕННЯ: № 3613
Про погодження проєкту Меморандуму про співробітництво між Міжнародною організацією «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка» Україна та Калуською міською радою


УКРАЇНА
КАЛУСЬКА  МІСЬКА  РАДА
РІШЕННЯ
 31.10.2024     №   3613
 Про погодження проєкту    Меморандуму про співробітництво між Міжнародною організацією «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка» Україна та Калуською міською радою
м.Калуш
(сімдесят  шоста сесія восьмого демократичного скликання)
 
 
 
Відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», беручи до уваги службову записку начальника служби у справах дітей міської ради Лесі Дзундзи від 15.10.2024 № 01-26/847 та враховуючи рекомендації постійної комісії міської ради з питань з гуманітарної роботи, законності та  антикорупційної політики, міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Погодити проєкт Меморандуму про співробітництво між Міжнародною організацією «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка» Україна та Калуською міською радою (додається).
2. Уповноважити міського голову Найду Андрія Михайловича підписати Меморандум про  співробітництво між Міжнародною організацією «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка» Україна  та Калуською міською радою .
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Надію Гуш.
 
Міський голова                                                                        Андрій НАЙДА
 ПОГОДЖЕНО
рішення міської ради
31.10.2024    №  3613
  Секретар міської ради
 
         Віктор ГІЛЬТАЙЧУК
 
 
МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО
Між Міжнародною благодійною організацією «Благодійний фонд
«СОС Дитячі містечка» Україна та
Калуською міською радою
 
м. Калуш                                                                «____» _____________ 2024 року
 
Міжнародна благодійна організація «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка» Україна, в особі директора Лукашова Сергія Сергійовича, який діє на підставі Статуту, далі – «Сторона-1», з однієї сторони,  та
 
Калуська міська рада, в особі міського голови Найди Андрія Михайловича, який діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», далі –«Сторона-2», з іншої сторони, які далі разом іменуються Сторони, а кожний окремо – «Сторона», уклали цей Меморандум про співпрацю (далі – «Меморандум») про наступне:
 
Визначення понять Меморандуму
Альтернативні форми догляду та усиновлення це сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що забезпечують таких дітей безпечним і підтримуючим середовищем та включають в себе: усиновлення, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, патронатні сім’ї.
Дитячий будинок сімейного типуокрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5, і не більше як 8 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Будівництво це процес спорудження нових будинків та споруд (нове будівництво), що здійснюється з метою створення об’єктів невиробничого призначення для забезпечення реалізації цілей, визначених цим Меморандумом.
Земельна ділянка – земельна ділянка, що розташована в Калуській міській територіальній громаді, перебуває у комунальній власності Сторони-2, а також: цільове призначення та категорія якої відповідає меті будівництва; щодо якої відсутні обмеження та/або обтяження в користуванні; не належить до земель охоронних зон; щодо якої відсутня заборона на спорудження капітальних будівель і споруд.
 
1. Загальні положення
1.1. Предметом Меморандуму є визначення загальних засад взаємодії і співробітництва Сторін стосовно реалізації Стороною-1 міжнародного гуманітарного проєкту «Дитячі оселі» «Children’s Living Places» щодо будівництва трьох будинків для проживання сімей (дитячих будинків сімейного типу (далі – ДБСТ)), одного соціального центру з низьким вмістом вуглецю та захисної споруди цивільного захисту та павільйону за концепцією «Living Places» (далі – «Проєкт»), на території Калуської міської територіальної громади, для забезпечення трьох сімей ДБСТ з не більше, ніж вісьмома дітьми, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, місцями для проживання та соціальною інтеграцією в громаду.
Міжнародний гуманітарний Проєкт «Дитячі Оселі» (Children`s Living Places) створений з ціллю підтримати дітей, позбавлених батьківського піклування в Україні, та був ініційований СОС Дитячі Містечка Данія (SOS Children’s Villages Denmark) у партнерстві з МБО «БФ «СОС Дитячі містечка» Україна  (SOS Children’s Villages Ukraine).
1.2. Метою Проєкту є просування та розвиток альтернативних форм догляду та усиновлення дітей в Україні шляхом створення цілісного середовища для розвитку дітей, що досягається завдяки поєднанню  сталого дизайну будівель та соціального середовища розвитку сімейних форм виховання дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей-сиріт.
 
2. Мета Меморандуму
2.1. Метою Меморандуму є консолідація зусиль в реалізації Стороною-1 Проєкту.
2.2. Меморандум необхідно розглядати як основу для розроблення подальших заходів, спрямованих на розвиток взаємодії і співробітництва Сторін в межах реалізації Проєкту.
2.3. Метою Проєкту не є отримання прибутку жодною із Сторін.
 
3. Напрями співробітництва Сторін
 
Задля досягнення мети цього Меморандуму Сторони домовляються про співробітництво у таких напрямках:
3.1. Пошук належної для будівництва земельної ділянки, за необхідності її формування, що розташована на території Калуської територіальної міської громади та належить Стороні-2 на праві комунальної власності,  та набуття Стороною-1 права користування нею у порядку, визначеному чинним законодавством України.
3.2. Передача Стороною-2 всієї наявної землевпорядної інформації Стороні-1 щодо запропонованої/обраної для будівництва земельної ділянки, в тому числі надання копій, витягів, зображень, схем, проектів землеустрою тощо щодо цільового та функціонального призначення, наявних на земельній ділянці обмежень та обтяжень, охоронних зон, інженерних мереж тощо. Сторона-2 зобов’язана повідомити Сторону-1 про всі потенційні та відомі перешкоди та обмеження, що можуть впливати на можливість здійснення  будівництва на запропонованих земельних ділянках.
3.3. Організація Стороною-2  процедури набуття права користування земельною ділянкою Стороною-1 згідно із вимогами чинного законодавства України.
3.4. Реалізація Проєкту та подальша співпраця Сторін можлива лише у випадку укладення договору оренди відповідної земельної ділянки або земельних ділянок Стороною-1. У випадку укладення Договору оренди земельної ділянки між Сторонами, Сторони зобов’язуються укласти договір про співпрацю із визначенням усіх істотних умов та умов подальшого партнерства Сторін та реалізації Проєкту. 
3.5. Сприяння Стороною-2 в отриманні Стороною-1 необхідних дозволів, сертифікатів та будь-яких інших дозвільних документів та погоджень для всіх етапів будівництва, проектування та введення будівель в експлуатацію, підключення до мереж тощо.
3.6. Спільна участь у роботі по Проєкту, офіційних заходах щодо презентації Проєкту, зустрічах з благодійниками, будь-якими третіми сторонами щодо реалізації Проєкту тощо.
3.7. Спільна політика просування та розвитку альтернативних форм догляду та усиновлення дітей, а також сприяння реформи деінституалізації в Україні шляхом роботи в Калуській міській територіальній громаді.
3.8. Спільна участь та сприяння в розробці інформаційних заходів та кампаній щодо реалізації Проєкту, що проводяться в рамках Меморандуму.
 
4. Організація Співробітництва
           З метою реалізації цього Меморандуму Сторони в межах наявних ресурсів:
4.1. Визначають контактних осіб для проведення консультацій і розроблення пропозицій щодо спільної реалізації завдань та заходів, визначених цим Меморандумом.
4.2. Визначають робочу групу, що реалізовуватиме мету Меморандуму.
4.3. Всебічно сприяють отриманню необхідної інформації, дозвільної документації, необхідної для реалізації Проєкту.
4.4. Проводять спільні заходи (робочі зустрічі, наради, телефонні дзвінки) з метою обговорення питань, пов’язаних із реалізацією Сторонами положень цього Меморандуму.
4.5. Розробляють і затверджують плани проведення спільних дій, готують інформаційні матеріали, необхідні для спільної роботи, контактують з третіми сторонами, в тому числі з представниками державних органів в межах реалізації цього Меморандуму.
4.6. Здійснюють обмін відповідною інформацією виходячи із спільної ініціативи або за запитом однієї із Сторін.
4.7. Запрошують до співпраці інші установи та організації, відповідні виконавчі органи, структури та заклади для реалізації Меморандуму.
4.8. Організовують та проводять навчальні заходи для підвищення рівня професійної компетентності надавачів соціальних послуг з тематики, окресленої метою Меморандуму.
 
5. Права і обов’язки Сторін
 Сторони взаємодіють на принципах відкритості і доброчинності, в межах визначених цим Меморандумом.
5.1. Співпраця Сторін здійснюється на основі цього Меморандуму та інших договорів, які будуть укладені на виконання мети Меморандуму.
5.2. Сторони визначають і формують склад своїх учасників для участі у спільних заходах.
5.3. Сторони зобов’язуються всебічно сприяти реалізації мети Меморандуму у межах своєї компетенції.
5.4. Сторони домовилися, що умови Меморандуму не є конфіденційними та можуть надаватися третім особам у разі необхідності.
5.5. Сторони беруть на себе зобов’язання забезпечити конфіденційність переданих іншою Стороною для ознайомлення, розгляду та опрацювання документальних матеріалів іншої Сторони, повернути їх в цілісності і за першою вимогою або знищити.
5.6. Сторони, під час виконання положення Меморандуму, беруть на себе зобов’язання дотримуватися умов кодексів поведінки, політик, інструкцій та положень Сторони-1, зокрема:
- Кодексу поведінки МБО «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» Україна;
- Політики захисту дітей МБО «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» Україна»;
- Інструкції з протидії шахрайству та корупції МБО «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» Україна;
- Положення про конфіденційну інформацію МБО «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» Україна;
- Положення про запобігання та протидію неприпустимої сексуальної поведінки, запобігання та захист від сексуальних домагань, експлуатації та насильства працівників МБО «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» Україна;
- інших положень та політик Сторони-1, які надаватимуться Стороні-2 для ознайомлення.
5.7. Всі зміни та доповнення до Меморандуму оформлюються письмово та за згодою Сторін.
 
6. Строк дії
6.1. Цей Меморандум набуває чинності з моменту підписання і діє до 30 квітня 2028 року.
6.2. Сторона-1 вправі ініціювати розірвання цього Меморандуму у разі невиконання Стороною-2 його положень або у випадку не набуття Стороною-1 права користування земельною ділянкою/земельними ділянками для реалізації Проєкту.
 
7. Відповідальність Сторін
7.1. Жодна зі Сторін не несе перед іншою Стороною яких-небудь інших зобов’язань крім тих, що обумовлені даним Меморандумом.
7.2. Сторони зобов’язуються не розголошувати конфіденційну інформацію, яка стала відома у процесі співробітництва.
7.3. У випадку, якщо Сторона-2 не передасть Стороні-1 у користування, шляхом укладання договору оренди, земельну ділянку для будівництва, згідно Проєкту, то Меморандум вважається розірваним достроково, з дати надсилання відповідного письмового повідомлення рекомендованим листом Сторони-1 за юридичною адресою Сторони-2.
 
8. Прикінцеві положення
8.1. Відносини Сторін, які виникли у Меморандумі, є виключно відносинами незалежних Сторін.
8.2. Кожна Сторона має право співпрацювати з третьою стороною з будь-яких питань, подібних до тих, які передбачаються Меморандумом.
8.3. Усі суперечки стосовно тлумачення і застосування положень Меморандуму будуть вирішуватися шляхом переговорів та консультацій між Сторонами.
8.4. У разі невиконання умов Меморандуму Сторони встановлюють причини та шляхом узгоджень налагоджують спільну роботу.
8.5. Текст Меморандуму складений українською мовою та підписаний у двох примірниках, по одному для кожної зі Сторін, при цьому всі тексти мають однакову юридичну силу.
8.6. Усі зміни та доповнення до Меморандуму повинні бути прийняті лише за згодою Сторін шляхом підписання відповідних Додатків, що є невід’ємною частиною Меморандуму.
8.7. Сторони зобов’язуються повідомляти одна одну про зміну реквізитів, що може впливати на виконання зобов’язань щодо Меморандуму.
8.8. У випадках, непередбачених Меморандумом, Сторони керуються нормами чинного законодавства України.
 
9. Реквізити та підписи Сторін
 
Сторона-1
Міжнародна благодійна організація «Благодійний фонд  «СОС Дитячі Містечка» Україна
Юридична адреса: Україна, 02099, місто Київ, вулиця Бориспільська, будинок 6
Код ЄДРПОУ 34183275
 
Директор
_______________ Сергій ЛУКАШОВ
 
 
Сторона-2
Калуська міська рада
 
 
Юридична адреса: Україна, 77300,
місто Калуш, вул. І. Франка,
будинок 1
Код ЄДРПОУ 33578261
 
Міський голова 
__________Андрій НАЙДА