ОПИС ДОКУМЕНТУ

Доповідач:

ДЕМБИЧ Іван Іванович

Статус:

Прийнятий в цілому

Дата:

07.12.2024

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 997
Про Програму протидії тероризму на території Калуської міської територіальної громади Калуського району на 2025 – 2027 роки  


          Відповідно до пункту 22 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», закону України «Про боротьбу з тероризмом» та постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 №92 «Положення про єдину державну систему запобігання, реагування і припинення терористичних актів та мінімізація їх наслідків», враховуючи рекомендації постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку бюджету та інвестиційної політики, Калуська міська рада
 
ВИРІШИЛА:
 
          1. Затвердити Програму протидії тероризму на території Калуської міської
територіальної громади Калуського району на 2025 – 2027 роки (далі – Програма), додається.
          2. Головним розпорядником коштів Програми визначити управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради (Іван Дембич).
          3. Фінансування заходів Програми здійснювати за рахунок бюджету Калуської міської територіальної громади.
          4. Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря міської ради Віктора Гільтайчука.
 
 
 
Міський голова                                                                      Андрій НАЙДА
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення міської ради
від __________20 _____ № _____
                                                                    
Секретар міської ради
                                                                                        
                                                                                                Віктор ГІЛЬТАЙЧУК
 
ПРОГРАМА
протидії тероризму на території Калуської міської територіальної громади
Калуського району на 2025 – 2027 роки
 
 
Замовник програми                                          
Начальник Управління СБ України
в Івано-Франківській області           Віктор НАЗАРУК                   _____________
 
 
 
Керівник Програми               
Секретар міської ради                      Віктор ГІЛЬТАЙЧУК    ___________
 
 
 
ПОГОДЖЕНО
Управління економічного
розвитку міста                                   Юрій СОКОЛОВСЬКИЙ        __________
 
Фінансове управління                       Леся ПОТАШНИК                  ___________
 
Головний спеціаліст-юрист
відділу організаційно-правової
роботи ради                                       Іван КОЦАН        ___________
 
 
 
Паспорт
Програми протидії тероризму на території Калуської міської територіальної громади Калуського району на 2025 – 2027 роки
 
1. Ініціатор розроблення програми (замовник): Калуський РВ Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області
2. Розробник програми: Калуський РВ Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області
3. Відповідальний виконавець програми: Калуський РВ Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області
4. Учасники програми: Калуський РВ Управління СБ України в Івано-Франківській області, Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради.
5. Термін реалізації програми ______3 роки                                ______________________
6. Етапи фінансування програми____2025-2027 роки            ________________________
7. Обсяги фінансування програми (тис.грн.):___1000,0______________________________
Роки
 
Обсяги фінансування                                        
 
Всього
в т.ч. за джерелами фінансування 
обласний бюджет бюджет Калуської міської територіальної громади інші джерела
 
2025-2027
 
1000,0
 
0 1000,0
 
0
в т.ч.        
2025 600,0
 
0
 
600,0
 
0
 
2026 200,0 0
 
200,0 0
 
2027 200,0 0
 
200,0 0
 
 
8. Очікувані результати виконання програми: - реалізацію державної політики у сфері протидії тероризму на регіональному рівні та військової агресії російської федерації, вдосконалення функціонування територіальної підсистеми єдиної державної системи запобігання, виявлення, реагування і припинення терористичних актів на території області та мінімізації їх наслідків;
поліпшення взаємодії регіональної координаційної групи Антитерористичного центру з місцевими органами виконавчої влади та адміністрацією об’єктів ймовірних терористичних спрямувань, всебічне задіяння в антитерористичних заходах можливостей підприємств, установ і організацій;
подальше вдосконалення інформаційної взаємодії, міжвідомчої професійної підготовки особового складу, якісніше матеріально-технічне забезпечення сил і засобів
 регіональних структур, підвищення їх готовності до проведення антитерористичних заходів
 на території Калуської ТГ Івано-Франківської області.
 
9. Термін проведення звітності          щорічно
 
Замовник Програми:            Віктор НАЗАРУК                                    __________
 
Керівник Програми:            Віктор ГІЛЬТАЙЧУК                      _________
 
 
 
1. Обґрунтування доцільності  розроблення Програми
  Програма протидії тероризму на 2025–2027 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до Конституції України, законів України «Про Службу безпеки України», «Про боротьбу з тероризмом», «Про місцеве самоврядування в Україні», указів Президента України від 11.12.1998 № 1343/98 «Про Антитерористичний центр України», від 14.04.1999 № 379/99 «Про положення про Антитерористичний центр та його координаційні групи при регіональних органах Служби безпеки України», від 05.03.2019 № 53/2019 «Про Концепцію боротьби з тероризмом», постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 № 92 «Положення про єдину державну систему запобігання, реагування і припинення терористичних актів та мінімізації їх наслідків», інших нормативно-правових актів.
На сьогодні терористична загроза для України є найвищою, а її основним джерелом є не міжнародні терористичні організації, а військові дії проти України російської федерації. Методи, якими вони користуються для досягнення своїх політичних цілей, відповідають методам діяльності угрупувань, що низкою країн та міжнародних організацій визнані терористичними.
Низка чинників дозволяють констатувати існування вірогідності посилення в Україні терористичної загрози, зокрема:
складна політична ситуація в країні;
активізація сепаратистських рухів;
поєднання кримінальної та терористичної діяльності, що виявляється в залученні представників криміналітету як виконавців терактів;
розширення нелегального ринку зброї (починаючи з 2014 року);
наростання у суспільстві соціального невдоволення та радикалізація його проявів, постійне збільшення кількості осіб, які перебувають за межею бідності або впритул до неї наблизилися;
недоліки в системі охорони об’єктів критичної інфраструктури, підвищеної небезпеки, уразливих у терористичному плані.
На території Калуської міської територіальної громади Івано-Франківської області розташовано близько 30 об’єктів підвищеної та потенційної небезпеки, які є потенційно терористично уразливими та включені до Загальнодержавного переліку, вчинення на яких терористичного акту може спричинити виникнення некерованих надзвичайних подій.
Учинення терористичних актів на більшості з них може призвести до виникнення надзвичайних ситуацій з численними людськими жертвами, призупинення роботи об’єктів життєзабезпечення, значних матеріальних збитків для економіки України.
Надійність функціонування територіальної підсистеми єдиної державної системи запобігання, реагування і припинення терористичних актів та мінімізації їхніх наслідків забезпечується за рахунок: готовності сил і засобів різної відомчої належності, що залучаються до проведення антитерористичних заходів, та їх достатнього матеріально-технічного забезпечення; належного рівня захисту та охорони об’єктів можливих терористичних посягань; проведення командно-штабних та тактико-спеціальних навчань і тренувань з антитерористичної тематики; здійснення запобіжних, режимних, організаційних і роз’яснювальних заходів, ефективної координації та міжвідомчої взаємодії суб’єктів боротьби з тероризмом тощо.
Враховуючи, що терористичної загрози не можна уникнути повністю, важливим є її сприйняття громадою і суспільством як загрози усвідомленої і контрольованої. Це знижує рівень страху серед населення, дозволяє уникнути паніки, вживати узгоджених заходів, а також зменшити наслідки терактів.
Підвищення стійкості громади, суспільства і держави до терористичної загрози є важливим елементом забезпечення національної безпеки в цілому. У цьому контексті важливим завданням є постійна робота з населенням з метою формування у суспільстві відчуття захищеності та розуміння порядку дій у випадку підвищення рівня терористичної загрози.
Інформування населення на постійній основі про характер і масштаби небезпеки, рівень терористичної загрози і вчинення терактів, проведення навчань із підготовки населення до дій в умовах таких загроз, формування громадської думки з метою сприяння державній політиці у відповідній сфері і налагодження взаємодії з громадськістю щодо протидії тероризму суттєво підвищують стійкість як громади, суспільства, так і державної системи протидії тероризму в цілому.
З огляду на кардинальні зміни у безпековому середовищі й трансформацію характеру терористичної загрози для України, зазначені проблеми вимагають формування нових підходів до виконання заходів щодо запобігання, реагування, припинення можливих терористичних актів та мінімізації їх наслідків, що потребує, серед іншого, значних матеріальних та фінансових ресурсів.
 
 
2.  Мета розроблення Програми
Метою Програми є вжиття превентивних заходів, спрямованих на посилення захисту життя і здоров’я людей, громадської безпеки, охорони особливо важливих об’єктів та недопущення проявів тероризму в регіоні.
 
  1. Фінансове забезпечення Програми
Проведення заходів по Програми протидії тероризму на території Калуської міської територіальної громади Калуського району на 2025 – 2027 роки передбачено на кожний календарний рік окремо. Програма фінансується з бюджету Калуської міської територіальної громади.
 
  1. Очікувані результати виконання Програми.
У результаті виконання Програми буде забезпечено:
                - реалізацію державної політики у сфері протидії тероризму на регіональному рівні та військової агресії російської федерації, вдосконалення функціонування територіальної підсистеми єдиної державної системи запобігання, виявлення, реагування і припинення терористичних актів на території громади та мінімізації їх наслідків;
                - поліпшення взаємодії регіональної координаційної групи Антитерористичного центру з місцевими органами виконавчої влади та адміністрацією об’єктів ймовірних терористичних спрямувань, всебічне задіяння в антитерористичних заходах можливостей підприємств, установ і організацій;
                - подальше вдосконалення інформаційної взаємодії, міжвідомчої професійної підготовки особового складу, якісніше матеріально-технічне забезпечення сил і засобів регіональних структур, підвищення їх готовності до проведення антитерористичних заходів на території Калуської міської  ТГ Івано-Франківської області.
5. Напрями діяльності та заходи Програми
        Програма реалізується регіональними органами суб’єктів боротьби з тероризмом у межах своїх повноважень за підтримкою Калуської ТГ Івано-Франківської області, підприємств, установ та організацій, на яких існує небезпека вчинення злочинних діянь, здійснюваних з терористичною метою.
 
6. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Координація заходів, передбачених Програмою, покладається на Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області.
Контроль за виконанням заходів, передбачених Програмою, здійснює у межах компетенції Калуської міської ради.
У разі фінансування, Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області до 25 числа місяця, наступного за звітним півріччям, забезпечує інформування Калуської міської ради про хід виконання Програми.
 
 
Перелік заходів, обсяги та джерела фінансування Програми
Назва замовника Калуський РВ Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області
Назва програми Програма протидії тероризму на території Калуської міської територіальної громади
Калуського району на 2025 – 2027 роки
                                                                                                                                                                                           тис. грн.

п/п
Найменування заходу Виконавець Термін викона
ння
Орієнтовні обсяги фінансування тис. грн. Очікувані результати
роки всього в т.ч. за джерелами фінансування
обласний бюджет бюджет
Калуської міської територ. громади
інші джерела  
1 Поліпшення матеріально-технічних можливостей, укомплектування та оснащення спеціальним обладнанням, оргтехнікою і аудіо записуючими засобами, автотранспортом, паливно-мастильними матеріалами та іншими основними засобами підрозділу Управління та Координаційної групи Антитерористичного центру при Управлінні Служби безпеки України в  Івано-Франківській області Калуський РВ Управління
СБ України
2025-
2027 роки
          вдосконалення інформаційної взаємодії, міжвідомчої професійної підготовки особового складу, якісніше матеріально-технічне забезпечення сил і засобів регіональних структур, підвищення їх готовності до проведення антитерористичних заходів на території Калуської міської  ТГ
2025 600,0 - 600,0 -
2026 200,0 - 200,0 -
2027 200,0 - 200,0 -
  Всього       1000,0 - 1000,0 -  
  в тому числі                            2025 рік       600,0 - 600,0 -  
  2026 рік       200,0 - 200,0 -  
  2027 рік       200,0 - 200,0 -  
 
Замовник програми                                                  Віктор НАЗАРУК                  ____________________
            Керівник програми                                                  Віктор ГІЛЬТАЙЧУК            ____________________