ОПИС ДОКУМЕНТУ

Доповідачі:



Юрій Соколовський

Рішення:

Прийнято

Сесія:

LIII

Скликання:

VII

Вид:

За основу

Номер:

7

Дата реєстрації:

26.02.2019

Проголосовано:

28.02.2019 10:57:25

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    25
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    4
  • Відсутні
    8

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 7

Текст:




7.  РІШЕННЯ

Про звернення міської ради щодо необхідності врегулювання ситуації з ринком електроенергії для недопущення необґрунтованих витрат бюджетних коштів

 

 

Враховуючи звернення Правління Івано-Франківського регіонального відділення ВАОМС «Асоціації міст України» від 11.02.2019 р. №17/2019 до міського голови Ігоря Матвійчука, відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада

ВИРІШИЛА:

 

1. Схвалити звернення Калуської міської ради до Верховної Ради України, Прем’єр-міністра  України В. Гройсмана, Народних депутатів України від Івано-Франківської області, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо необхідності врегулювання ситуації з ринком електроенергії для недопущення необґрунтованих витрат бюджетних коштів (додається).

2. Рішення надіслати Верховній Раді України, Прем’єр-міністру  України В. Гройсману, Народним депутатам України від Івано-Франківської області, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

3. Текст звернення оприлюднити на офіційному веб - сайті Калуської  міської ради.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Руслану Вайду.

 

 

Міський голова                                                                              Ігор Матвійчук

 

 

 

 

Верховній Раді України

Прем’єр - міністру України               В. Гройсману

Народним депутатам України від Івано-Франківської області

Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

З 01 січня 2019 року в Україні діє реформа ринку електроенергії.

Відповідно до норм Закону України «Про ринок електричної енергії» енергопостачальні компанії зобов’язані здійснити відокремлення діяльності з розподілу електричної енергії від інших видів діяльності вертикально інтегрованого суб’єкта господарювання (обленерго), у тому числі шляхом створення електропостачальника.

Нова модель системи договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії та порядок укладання договорів визначені Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №312.

Відповідно до Правил роздрібного ринку електричної енергії для забезпечення споживання електричної енергії споживач укладає договори:

1) про надання послуг з розподілу електричної енергії споживачу із оператором системи розподілу;

2) про постачання    електричної енергії споживачу із обраним електропостачальником або про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (для побутових або малих не побутових споживачів).

Процедура укладання договору з розподілу електричної енергії здійснюється в режимі «переговорної процедури».

Укладання договорів із постачання електричної енергії здійснюється по процедурі «відкриті торги - тендерна процедура».

В зв’язку з тим, що підприємства по постачанню електроенергії в більшості випадків не беруть участі в тендері, в тому числі повторному, склалася ситуація, що значна частина підприємств житлово-комунального господарства не змогла заключили у відповідності до Закону України «Про ринок електричної енергії» угоди та залишилися без необхідного постачання електричної енергії або ж отримують її на 20-25% дорожче. Вони змушені заключали договори з постачальником «останньої надії», який вимагає ще й 100% передоплати за електроенергію.

Слід зазначити, що до 01.01.2019 більшість підприємств користувалися трьохзонним тарифом, який у зв’язку з прийняттям Закону України «Про ринок електричної енергії» припинив свою дію. Відміна цього тарифу для більшості водоканалів суттєво збільшить витрати на електроенергію, яка затрачається на підйом і транспортування води.

Крім того, фінансово-економічна ситуація підприємств житлово-комунального господарства, а особливо по водоканалах Івано-Франківської області на даний час є нестабільною ще й тому, що Міністерством фінансів України всупереч вимог чинного законодавства не прийнято рішення про перерахування субвенції з державного бюджету України за 2017 рік на погашення різниці між фактичною вартістю централізованого водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення. Ця заборгованість по області складає біля 10 млн грн.

Через тривалість процедур, коригування тарифів, підприємства зазнають збитків, які фактично неможливо відшкодувати. В кінцевому результаті величезні навантаження лягають на місцеві бюджети, що в свою чергу знижує рівень соціальних видатків.

Ситуація може ускладнитися в липні 2019 року, коли Закон вступить в дію в повному обсязі.

Виходячи із вищевикладеного, просимо Верховну Раду України невідкладно розглянути законопроект № 9406 «Про внесення змін до деяких законів України щодо безперебійного постачання електричної енергії суб’єктам господарювання, що надають комунальні послуги та коригування цін/тарифів на комунальні послуги». Це дозволить забезпечити стабільну роботу підприємств житлово-комунального комплексу, знизить навантаження на місцеві бюджети, оптимізує ринок електроенергії під європейську модель.

 

Прийнято на ___ сесії Калуської міської ради

сьомого демократичного скликання «___» _________2019 р