ОПИС ДОКУМЕНТУ

Статус:

Прийнятий в цілому

Дата:

16.02.2024

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 170
Про роботу комунального закладу «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Добродія Калуська»

 
      Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши звіт директора комунального закладу «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Добродія Калуська», враховуючи рекомендації постійної комісії міської ради з питань гуманітарної роботи, законності та антикорупційної політики міська рада
ВИРІШИЛА:
       Інформацію про роботу комунального закладу «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Добродія Калуська» за 2023 рік взяти до відома.
 
Міський голова                                                                Андрій НАЙДА 
                                              
  ЗВІТ ПРО РОБОТУ
                            ЦЕНТРУ КОМПЛЕКСНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ                 
      ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ  «ДОБРОДІЯ КАЛУСЬКА» за 2023 рік
       Центр з урахуванням фактичних потреб дітей з інвалідністю та залежно від віку, статі, виду захворювання безоплатно надає такі  послуги:
 Реабілітація та абілітація
Психолого - педагогічна  реабілітація.
Психологічне спостереження за дітьми з  інвалідністю.
Соціальна реабілітація.
Фізична реабілітація
Структура закладу включає в себе -  соціальну реабілітацію, психолого-педагогічну реабілітацію, логопедичну корекцію, фізичну реабілітацію та абілітацію, масаж.
В Центрі працюють: практичні психологи, вчителі-реабілітологи, асистенти вчителя-реабілітолога, вихователі соціальні по роботі з дітьми з інвалідністю, асистенти вихователя, вчитель-логопед, сестра медична з масажу та лікар-педіатр здійснює медичний супровід. Усі спеціалісти Центру мають вищу спеціальну освіту та досвід роботи і вдосконалюють свої знання та вміння через навчальні курси та семінари.
Основне завдання Центру
Виконувати Індивідуальну  програму реабілітації дитини з інвалідністю (ІПР). Тривалість перебування в Центрі  залежить від індивідуальних можливостей дитини та  її потреб. Так само вибирається і форма роботи з дитиною та її сім’єю: індивідуальна, групова, під-групова.
РОБОТА ЦЕНТРУ
Соціальна реабілітація
спрямовує свою діяльність на формування у дітей з інвалідністю важливих життєвих умінь та навичок самообслуговування, уміння користуватися побутовими приладами, на оволодіння практичними навичками приготування їжі.
Психолого-педагогічну реабілітацію
очолюють практичні психологи , які   використовують такі методи психокорекції, як казко-, ігро -, музико -, піско - терапії, розвиваючі виховні бесіди, тренінги, спрямовані на розвиток емпатії, ввічливості,різних видів пам’яті,  уміння спілкуватися, профорієнтації. Активно впроваджується метод  арт-терапії.  Здобутки підопічних переконують: арт–терапія – важливий інструмент соціальної адаптації та самореалізації дітей.
Фізична реабілітація.
        В Центрі фізичний реабілітолог проводить розробки для дітей з порушенням опорно-рухового апарату а також застосовуються різні види масажу: лікувальний, сегментарний, розслаблюючий, точковий, логопедичний.
Відпочинок та культурне дозвілля.
Колективом    Центру традиційно  проводяться:
Цикл Новорічно-Різдвяних свят
День Святого Валентина
Участь у фестивалі «Повір у себе!», який організовується Центром Соціальних Служб (сила духу, яку діти з інвалідністю проявляють, їх  оптимізм, бажання досягти поставленої мети, слугують прикладом життєлюбності та оптимізму для оточуючих)
Розваги для дітей та дорослих .
       Працівники закладу забезпечують підготовку сценарію свята, участь у заході дітей з інвалідністю, підбирають костюми для учасників, виготовляють атрибути для конкурсів та змагань, готують необхідний музичний репертуар. 
          Нагородження переможців конкурсів та учасників свят здійснюється за рахунок спонсорської допомоги.
Проведення  таких заходів дає можливість дітям із обмеженими фізичними можливостями повноцінно спілкуватися зі своїми однолітками та молоддю, розвиваються їх здібності та таланти. Активними учасниками свят є не тільки підопічні Центру, але і їх батьки, братики, сестрички, рідні, друзі.
      Щорічно проходить благодійний ярмарок: «Від дитячих долонь до щедрих сердець». Цей день об’єднує людей з обмеженими можливостями та людей, небайдужих до їх долі.  
Підсумки роботи Центру в 2023 році.
         Загальна чисельність отримувачів послуг з реабілітації за 2023 рік становить: Діти з інвалідністю віком від 3 до 18 років – 58 осіб 
молоді люди старші 18 років – 21 особа.
     В 2023 році на утримання закладу з міського бюджету було профінансовано 2 679 671 грн. Грантових коштів 312 000 грн..
      Міською радою виділено додаткове приміщення  для покращення умов занять з дітьми та молоддю з обмеженими можливостями. Для занять з дітьми старшої групи після завершення ремонту буде обладнано майстерню а також облаштовано зал для роботи з молоддю. Значна частина приміщення вже відремонтована в 2023 році. Для ремонту також було залучено грантові кошти у сумі 312 тис. грн. від міжнародного фонду UNISEF через Асоціацію міст України.
       В 2024 році є перспектива завершення капітального ремонту нового приміщення для охоплення більшої кількості дітей з функціональними обмеженнями з старостинських округів, які приєдналися до Калуської громади та дітей з числа внутрішньо-переміщених осіб. На даний час кількість нових потенційних відвідувачів реабілітаційного Центру складає до 35 осіб.